katolik_polski1 03.05.08, 19:25 Rzymianie nie mieli zadnych skrupolow ,zeby zniszczyc Jerozolime i Swiatynie zydow . Wiec gdzie lezy problem ? Jesli ktos podnosi sie przeciwko SILE ? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
nonieee Po prostu ręce opadają... 04.05.08, 08:02 gdy się czyta takie teksty jak ten artykuł. Jeśli spojrzymy na to zdjęcie, zobaczymy wtedy co tam można było zniszczyć. Dobrze się przyjrzyjcie i porównajcie ze zdjęciami sprzed okresu Talibów. Już nic nie było do zniszczenia. Ten artykuł to manipulacja Posągi zniszczyli muzułmanie. Najpierw podczas opanowania tych terenów ok. IX wieku bodajże, potem Talibowie (też muzułmanie) niedawno zniszczyli je do końca. Nowozelandczycy nie zniszczyli tych posągów, bo nie było już czego niszczyć. Jeżeli zostały naruszone fundamenty to jest różnica w znaczeniu. Szczytem manipulacji jest podpis pod zdjęciem "Afgańczycy pozują do zdjęcia przed miejscem, gdzie do dziś znajdowały się pozostałości po 2000-letnim pomniku Buddy(...)" No to może ten durny dziennikarz, który umieszcza takie informacje pokaże zdjęcia sprzed detonacji amunicji i zdjęcia po. Nie ma tutaj tych zdjęć, są za to zdjęcia amerykańskich żołnierzy Marines w zupełnie innym miejscu. Po prostu pasać kosy, dziennikarzu. Wyborcza zbliża się swoją wiarygodnością do Faktu. Odpowiedz Link Zgłoś
ajmax Co za pierdoły wypisują... 04.05.08, 09:23 Za dużo wolnych dni, za dużo piwa i w gazetach zaczyna pojawiać się pijacki bełkot. Pewnie naczelny wyjechał za granicę. Odpowiedz Link Zgłoś
soul.brother Re: Co za pierdoły wypisują... 04.05.08, 10:32 Informacja w stylu tych z radia Erewan, a wszystkie polskie z bożej łaski media klepią ja bezkrytycznie, niektóre powtarzają, co 10 minut… Nie wiadomo dokładnie jak, nie wiadomo, dlaczego, wiadomość sugeruje ze specjalnie zniszczyli… Ale z druguej strony, co się dziwić jest długi weekend, nikogo trzeźwego czy choćby trzeźwo myślącego…. Dopiero jutro panowie redaktorzy będą się budzić ze snu pijaka, lecz wtedy będzie z kolei wielki kac – który jak wiadomo, takze myśleć także nie pozwala… Odpowiedz Link Zgłoś
jacek230 Ten artykul jest zupelnie niezrozumialy. 03.05.08, 19:47 Po co oni wysadzili resztki tego posagu? Kto kazal to zrobic? Odpowiedz Link Zgłoś
malko.malko Re: Ten artykul jest zupelnie niezrozumialy. 03.05.08, 21:37 Zgadzam sie. Po co pisać nonsensowne "sensacyjne" artykuły jeśli sam autor chyba nie wie co sie stało i o co chodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
noducks niezrozumialy dla nierozumnych 03.05.08, 22:43 ja zrozumialem wyraznie ze w trakcie kontrolowanego wybuchu czyli niszczenia zarekwirowanej amunicji zawalily sie resztki posagu. ktos poprostu wydal rozkaz przeprowadzenia tej akcji zbyt blisko pozostalosci. ale co sie im dziwic, skala starosci przekracza ich wyobrazenia w kraju w ktorym pierwsza lepsza polska wiejska lepianka bylaby zabytkiem narodowym. narody bez historii nie maja dla niej szacunku Odpowiedz Link Zgłoś
iedsupo wymagający zgadywania... 04.05.08, 00:06 ...to, co piszesz, jest tylko dosyć prawdopodobną wersją wydarzeń, skonstruowaną na podstawie wzmianki prasowej. GW mogła się lepiej postarać przy objaśnianiu tej sytuacji, bo tak naprawdę, to nie wiadomo, na czym polegał związek pomiędzy zawaleniem się resztek posądu a likwidacją amunicji. W każdym razie, zrobili to nowozelandczycy, więc odpuść sobie te utyskiwania na polskie lepianki. Odpowiedz Link Zgłoś
rooboy Re: wymagający zgadywania... 04.05.08, 03:28 iedsupo, wg mnie noducks nie utyskuje na "polskie lepianki", po prostu stwierdza fakt, ze w krajach o krotkiej historii europejskiego osadnictwa kazdy budynek, ktory ma wiecej niz 50 lat moze byc uznany za zabytek i zostac "heritage listed"... ma tu pelna racje... z drugiej jednak strony w nz jest wiele zabytkow pochodzacych sprzed poczatkow europejskiego osadnictwa (niekoniecznie budynkow), ktore sa przez obecnych kiwis bardzo szanowane... dlatego ten artykul w gw faktycznie jest dziwny z tego punktu widzenia... po co przywozic amunicje pod stary pomnik (szczatkowy, ale zawsze stary), skoro tam miliony km2 pustyni dookola... znalazlem press release nz army ze stycznia 2007.. oto jego tresc... Troops Work Towards Explosive-Free Afghanistan Tuesday, 30 January 2007, 9:49 am Press Release: New Zealand Defence Force New Zealand Defence Force Te Ope Kaatua O Aotearoa 30 January 2007 Kiwi Troops Work Towards Explosive-Free Afghanistan Explosive disposal experts serving with the New Zealand Defence Force contingent in Afghanistan have travelled to the north of Bamyan province to assist local authorities with the destruction of cached ammunition. The cache, which includes rockets, bombs and an array of weapons and small arms ammunition, is just one of many the 108-strong winter rotation of the New Zealand Provincial Reconstruction Team (NZ PRT) has disposed of since arriving in October. Explosive Ordnance Disposal team member Chief Petty Officer Diver Graeme Meyer said the weapons being destroyed were generally found by locals, confiscated by police or surrendered to local authorities. His team had the specialist training to assist in destroying the ammunition in a controlled and safe manner, he said. Last week the work of New Zealand ordnance disposal experts in Afghanistan was recognised by the provincial director of Disarmament of Illegally Armed Groups, Jiri Hroch, who has loaned the NZ PRT three Russian Kamaz trucks. The trucks are capable of carrying more than 10 tonnes of cargo, making transporting weapons and unexploded ammunition to secure disposal areas much safer. New Zealand contingent commander Group Captain Kevin Short said the loan was appreciated by the NZ PRT. "We have a good relationship with the regional authorities and the community and these three vehicles will aid us in further assisting the local government to ensure stability and security in the region." In September last year Kiwi troops disposed of a 500kg bomb sitting at the foot of the famous 53m tall Bamyan Buddhas. The bomb was thought to be from the 1980s Soviet occupation of Afghanistan and could potentially have resulted in further damage to the religious icons if the New Zealand team had not disposed of it safely. ENDS niestety dalej confusion... nz army twierdzi, ze we wrzesniu 2006 detonowali 500kg bombe zlokalizowana u stop posagu buddy o wys. 53m, nie uszkadzajac pomnika... z kolei gw twierdzi,ze posag zostal zniszczony przez talibow jeszcze w 2001... jedno jest pewne... kiwis nie przywiezli ladunkow pod posag, bomba byla tam umieszczona (prawdopodobnie przez rosjan w 1980) i najwyrazniej jej przewiezienie w inne miejsce bylo zbyt ryzykowne... Odpowiedz Link Zgłoś
iedsupo Re: wymagający zgadywania... 04.05.08, 23:59 Utyskiwanie na "polskie lepianki" z pewnością miało miejsce; kiedy piszesz o "krótkiej historii europejskiego osadnictwa" to zapewne chodzi Ci o NZ? Z przytoczonego przez Ciebie tekstu wcale nie wynika, że 500kg bombę u stóp posągu detonowano we wrześniu 2007 - raczej została wówczas wywieziona i zniszczona gdzie indziej. Kto wie, czy takich bomb nie było więcej, tylko że pozostałe nie dawały się bezpiecznie usunąć, więc podjęto decyzję o ich detonowaniu? Przyznaję, że piszę to pod wpływem niektórych opinii, które przeczytałem na tym forum, ale brzmi to logicznie. Odpowiedz Link Zgłoś
rooboy Re: wymagający zgadywania... 05.05.08, 00:46 iedsupo, to zalezy co rozumiesz pod slowem utyskiwac. co wg mnie noducks mowi, to ze w polsce jest jeszcze wiele wiejskich domow zlepionych z gliny lub zrobionych z drewnianych bali, itp. ktore maja powiedzmy 80 lat lub wiecej i z powodu swojego "leciwego" wieku bylyby w nz uznane za zabytki, poniewaz w przeciwienstwie do europy nie maja oni europejskich budowli starszych niz 150-200 lat... chyba nie jest to brak szacunku dla lepianek, po prostu troche ironizujaca uwaga, ze takie polskie lepianki (ktore czesto stoja puste na podworzach, bo ludzie wybudowali sobie nowe domy i nie burza tych starych z sentymentu) bylyby w nz uznane za zabytki... masz racje, ze z textu nie wynika, ze bombe zdetonowano we wrzesniu 2007 - zrobiono to we wrzesniu 2006 (artykul jest z lutego 2007 i uzywa stwierdzenia "in september last year" (fragment przytaczam jeszcze raz). In September last year Kiwi troops disposed of a 500kg bomb sitting at the foot of the famous 53m tall Bamyan Buddhas. The bomb was thought to be from the 1980s Soviet occupation of Afghanistan and could potentially have resulted in further damage to the religious icons if the New Zealand team had not disposed of it safely. nie sadze rowniez, ze zostala ta bomba wywieziona i detonowana gdzie indziej... uwazam tak z dwoch powodow... 1. to dispose of a bomb = to detonate raczej niz "to remove from place, transfer somewhere else and then detonate"... jestem pewien, ze gdyby wydobycie i transport mialy miejsce, to nz army nie odmowilaby sobie przyjemnosci, aby to w press realease zamiescic, bo to duzo trudniejsze niz sama detonacja w miejscu... nie zapominaj ze public relations wymyslili anglosasi... 2. artykul mowi, ze jesli "disposal" tej bomby nie bylby zrobiony bezpiecznie, to posag moglby ulec dalszemu zniszczeniu... wg mnie sugeruje to, ze starali sie te bombe tak zdetonowac, aby nie uszkodzic pomnika bez przemieszczania tej bomby... gdyby bezpieczenstwo, o ktorym mowia odnosilo sie rowniez do wydobycia tej bomby z jej miejsca polozenia i transportu gdzie indziej, to wowczas pisaliby nie tylko o mozliwosci uszkodzenia pomnika ale rowniez o mozliwosci utraty zycia lub zdrowia swoich wlasnych zolnierzy, gdyby cos sie stalo podczas wydobycia i transportu... pr sie klania ponownie... Odpowiedz Link Zgłoś
qwww 2000-letni posąg Buddy dobity przez wojska NATO 03.05.08, 19:52 tak swoją drogą to talibowie i NATO mieli rację - to tak jak różne Tejkowskie swiatowidy, jakieś wyjątkowo paskudne bałwany pogańskiej "religii" ... Odpowiedz Link Zgłoś
honecker32 2000-letni posąg Buddy dobity przez wojska NATO 03.05.08, 20:16 Kolo resztek pomnika bylo pelno roznej masci niewybuchow, trzeba sie bylo ich pozbyc - rozbrajanie niekiedy jest zbyt ryzykowne. Ewentualna odbudowa z amunicja pod nogami nie jest zbyt przyjemna. Widocznie przesadzili albo mysleli ze jest jej mniej i kamienie z Buddy przerobili na mialz Buddy. Odpowiedz Link Zgłoś
nikola_piterski2 2000-letni posąg Buddy dobity przez wojska NATO 03.05.08, 20:18 Posag Buddy, jak zniszczony i ograbiony przez jankiesow i polskich zoldakow Babilon, sa mniejszym zlem od tego, co dzis jest dobite przez wojska NATO. I ta banda bedzie kogos wzywac do demokracji i prawa? Odpowiedz Link Zgłoś
zlomas1 Re: 2000-letni posąg Buddy dobity przez wojska NA 03.05.08, 20:44 Pewnie prawo talibów jest lepsze? Odpowiedz Link Zgłoś
chris30 Re: 2000-letni posąg Buddy dobity przez wojska NA 03.05.08, 20:51 Żeby ktoś z nickiem odwołującym się do tradycji Rosji miał czelność nazywać bandą NATO, to już jest szczyt bezczelności. Jedyna siła, która powstrzymała bandytów z Kremla przed zaprowadzeniem mongolskich porządków w całej Europie, zasługuje zwłaszcza w Polsce na szacunek. Oczywiście, jeśli autor jest etatowym współpracownikiem FSB, GRU itp., to jego post jest zupełnie na miejscu... Odpowiedz Link Zgłoś
nikola_piterski2 Re: 2000-letni posąg Buddy dobity przez wojska NA 03.05.08, 21:26 chris30 napisał: > Żeby ktoś z nickiem odwołującym się do tradycji Rosji miał czelność nazywać > bandą NATO, to już jest szczyt bezczelności. Jedyna siła, która powstrzymała > bandytów z Kremla przed zaprowadzeniem mongolskich porządków w całej Europie, > zasługuje zwłaszcza w Polsce na szacunek. Oczywiście, jeśli autor jest etatowym > współpracownikiem FSB, GRU itp., to jego post jest zupełnie na miejscu... ------------------------ Przede wszystkim od "mongolskich porzadkow" Europe obronil wlasnie prodkowie kraju, gdzie stoi Kreml, analfabeto. NATO nie ma zadnych zaslug w wyzwoleniu Europy. NATO - banda dla obrony gospodarczych interesow USA, dla ropy i gazu. Europe wyzwolil Kreml. NATO - banda tchorow, ktore moga walczyc tylko z bezbronnymi i to tylko bombardowac. "Zaslugi" NATO i ich kierownictwa: Belgrad, Afganistan, Irak, Kosowo... Przeciwko Kremlu skupily pol swiata i wciaz ich mdli ze strachu. Chca jeszcze tarczy, radary, gwiazdowe wojne... Prawdziwy "etatowy wspolpracownik FSB, GRU itp." siedzi w NATO, a iforwacje ma od NATO-wskich sprzedajnych urzednikow i nie ma w tym problemow. "GW" i posty je forum nie zasluguja zadnej uwagi na tych zawodowych chlopcow. Wymyslij cos inne, "nieszczesniku" (jak mowi tu jeden forumowicz) Odpowiedz Link Zgłoś
b787yyz czerwona zaraza 03.05.08, 21:33 ...tam stoi jeszcze butelka wodki ktorej nie dokonczyles. Odpowiedz Link Zgłoś
wi42 Ty i bez wodki nic sensownego nie wydukasz 03.05.08, 23:11 dopiero pokazesz swoja madrosc jak powachasz korek od wodki... Odpowiedz Link Zgłoś
rav107 Re: 2000-letni posąg Buddy dobity przez wojska NA 03.05.08, 22:46 nikola_piterski2 napisał: > Europe wyzwolil Kreml. Jako obywatel kraju "wyzwolonego" przez Kreml tak skutecznie, że zniewolili nas na kolejnych 50 lat, serdecznie dziękuję towarzyszom z Kremla za pomoc. Odpowiedz Link Zgłoś
jankowski1960 ZssR wyzwolilo Polske, bo Polacy pokazali jak potr 04.05.08, 09:32 -afia walczyc: Wrzesien i ucieczka elyt do Rumunii, Anders prowadzacy okrezna droga wojsko do Polski, bohaterscy lotnicy broniacy nieba angielskiego, NSZ walczacy z komunistami i batalionami chlopskimi zamiast z Niemcami, AK wywolujaca powstanie w Warszawie, krore doprowadzilo do jej kompletnej destrukcji. Dodac by wypadalo jej ekspedycje karne przeciw Ukraincom i Bialorusinom posadzanym o wspolprace z partyzantka sowiecka...Zenada. Odpowiedz Link Zgłoś
janek344 Re: ZssR wyzwolilo Polske, bo Polacy pokazali jak 04.05.08, 10:38 Pomimo,iż masz odrobinę racji to całosć twojej inteerpretacji jest fałszywa i krzywdząca dla Polski jako całości. A ZSRR wcale nas nie wyzwalał. Poprostu szli do Berlina przez Polskę, którą "po drodze"starali się jak najbarddziej zniszczyć materialnie i politycznie sobie podporządkować. Odpowiedz Link Zgłoś
propagandhi Re: ZssR wyzwolilo Polske, bo Polacy pokazali jak 04.05.08, 11:51 zenada to jest twoja bezczelna manipulacja. wrzesien bylby pewnie troche inny gdyby nie przyjacielska pomoc zsrr 17 wrzesnia. co innego wladze mialy zrobic? utworzyc rzad jak francuzi? czy moze zginac rozstrzelanym przez niemcow albo w jakims ruskim lesie? jesli chodzi o andersa to prosze najpierw poznaj polityczne i wojskowe realia tej sprawy a potem pisz. co do lotnikow to chyba oczywiste ze jezeli nie ma mozliwosci walk lotnicwa w kraju to sie walczy z niemcami tam gdzie ta mozliwosc istnieje. nsz walczylo z komunistami i jak sie okazalo mieli racje. przypomne tylko katyn wywozki i powojenne przesladowania. boli cie to ze w Polsce nigdy nie bylo spolecznego przyzwolenia na komunizm czy co? co do powstania to jest skomplikowana sprawa i mozna dyskutowac. a ci biedni ukraincy i bialorusi w ogole nie witali sowietow z otwartymi ramionami i w ogole nie mordowali Polakow i Zydow. oni tacy niewinni przeciez byli nie? Odpowiedz Link Zgłoś
chris30 Re: 2000-letni posąg Buddy dobity przez wojska NA 03.05.08, 23:27 Analfabetą historycznym jesteś bez wątpienia ty, jeśli bredzisz o rosyjskiej obronie Europy przed Mongołami. Rosjanie zostali podbici bez kłopotów i przez wieki uczyli się mongolskich obyczajów, gdy książęta mordowali się sami albo denuncjowali do mongolskich władców. Wtedy powstała rosyjska "kultura", stosowana do swoich i obcych przez następne wieki, gdy od roztopionych w słowiańskim morzu władców mongolskich udało im się wreszcie uwolnić. Wystarczy chyba wspomnieć Wielki Nowogród? Tradycję mordów, gwałtów i zniszczeń zachowali do dziś, jak to możemy oglądać w Czeczenii. Porównanie kacapskiej dyktatury z demokracją amerykańską jest tak bezczelne, że wręcz śmieszne. Nie próbuj reklamować Kremla w Polsce, "piterski", bo tylko się ośmieszasz. Odpowiedz Link Zgłoś
darkraj Re: 2000-letni posąg Buddy dobity przez wojska NA 04.05.08, 00:33 ========================================== >chris30<: a co TY wiesz o amerykanskiej demokracji i sposobach jej powstania i utrzymania? Twoj rozmowca mial na mysli oswobodzenie Europy spod hitlerowskiego buciora, a nie wczesno-sredniowieczne dywagacje o mongolskich hordach. Czy zdajesz sobie sprawe Ty, i tobie podobne niedoksztalcone lub bezczelnie zaklamane oszolomstwo, ze to wlasnie tej "kremlowskiej dziczy" piszesz i mowisz jezykiem swych przodkow??? Jaka ta powojenna Polska by nie byla, chcesz zdeprecjonowac "w czambul" dorobek polskiej Kultury i Nauki? Czy Twoja rusofobia az tak pozbawila Ciebie zdolnosci analitycznego myslenia, czy tylko starasz sie byc lojalnym urzedniczyna, obawiajacym sie, ze ktos wazny przeczyta Twoj zalosny post? A przeciez zignorowales dowody jankeskiej kultury i obrony praw czlowieka przytoczone przez rozmowce. Czy naprawde trzeba Ci klasc lopata do glowy znaczenia slow: Afganistan, Irak, Jugoslawia, Wietnam, Korea, ze o Ameryce Poludniowej nie wspomne? O wyczynach CIA i FBI we wlasnym kraju i tak nigdy sie nie dowiesz, zwlaszcza w Polsce. I jak to sie ma do "cywilizacyji i demokracji"? Zacznij myslec i uczyc sie samodzielnie, i nie dawaj sie zwariowac. Kiedys moze okazac sie, ze glupio Ci bedzie spojrzec wasnym dzieciom lub bliskim w oczy. Odpowiedz Link Zgłoś
ratrak77 Re: 2000-letni posąg Buddy dobity przez wojska NA 03.05.08, 23:54 z czego się uczyłeś historii troglodyto,z radzieckich podręczników?"przodkowie kraju, gdzie stoi Kreml"jeśli w co wątpie wiesz jak się nazywali,to może napiszesz gdzie obronili?"Obronili"-zasymilowali i przejeli część barbarzyńskich obyczajów... Odpowiedz Link Zgłoś
kamyk39 Re: 2000-letni posąg Buddy dobity przez wojska NA 03.05.08, 22:27 chris30 napisał: > Jedyna siła, która powstrzymała bandytów z Kremla przed >zaprowadzeniem mongolskich porządków w całej Europie, > zasługuje zwłaszcza w Polsce na szacunek. Wlasnie pomyslalem o dzielnym Afganistanie, ktory oparl sie CCCP, i naszym stosunku do nich. Odpowiedz Link Zgłoś
444a Re: 2000-letni posąg Buddy dobity przez wojska NA 03.05.08, 22:05 Ej russki, mimo takich rzeczy jak ta, żadne wojska na świecie nie dbają o zabytki bardziej niż wojska NATO. Rosjanie nawet mieli specjalne wojska wyspecjalizowane w zorganizowanej grabieży, w końcu zegarki na rękę żołnierze rusko-sowieccy zdobywali w boju z cywilami. Ale oczywiście wojsko myśli głównie o walce i zabijaniu, a nie o archeologii. Podejrzewam, że to był akurat brak wyobraźni lokalnego sapera. Odpowiedz Link Zgłoś
merhlin nie odbuddowywać innych krajów!!! 03.05.08, 21:13 Świat podzieliły słowa Buddy o niestawianiu mu posągów i braku sensu w czczeniu przejawów, ale zawsze potrzebne były symbole wiary, bo ludzie potrzebują ołtarzy do składania ofiar czemuś z kogoś lub czegoś. Kiedy przyszli ci od buddowania, pojawili się również ludzie związani z odbuddowaniem. Według buddowniczych /pewnego odłamu od czczenia pomników/ odpowiedzią na tzw. świętokradztwo będzie to, co spotkało Talibów. Więc może NATO odbuduje wszystkie straty, doklei co urwało i jakoś się uda ocalić siły struktury, mordującej innych za naszą wolność wyznania, słowa i tej całej demokracji. Nie odbuddowujmy nikogo, bo przyjdą następni, równie silni w swojej antywierze i odjezusują, odmojżeszują, lub odziemią nawet, jeśli przylecą z kosmosa w 2012. I zniknie człowiek - wielokolorowa sól tej Ziemi w oku wszechświata wg jednych, lub "perła inteligencji życia" na tle "głupoty" pozostałych stworzeń do jedzenia lub kopania. Odpowiedz Link Zgłoś
andykon 2000-letni posąg Buddy dobity przez wojska NATO 03.05.08, 21:46 szanownypantentego.blox.pl/html Odpowiedz Link Zgłoś
czuly-wojtek 2000-letni posąg Buddy dobity przez wojska NATO 03.05.08, 22:10 Brawa dla NATO, świetnie, cudownie, idealnie, genialnie, wspaniale, tak, niech cały Afganistan będzie jednym wielkim zadupiem, albo jak kto woli poligonem, bez budynków, bez ludzi, bez zabytków tylko z pustyniami, talibami i wojskami. Jakaż moja radość przy tym, że wojska mej Ojczyzny także uczestniczą w tym burdelu. Z poważaniem, Czuły Wojciech Odpowiedz Link Zgłoś
mundek28 Re: 2000-letni posąg Buddy dobity przez wojska NA 03.05.08, 22:23 Chcialbym zwrocic uwage na to, ze Nowa Zelandia nie jest czlonkiem NATO. Odpowiedz Link Zgłoś
czuly-wojtek Re: 2000-letni posąg Buddy dobity przez wojska NA 03.05.08, 22:34 O w mordę, nawet nie zwróciłem na to uwagi. No tak, NATO to Pakt PÓŁNOCNOatlantycki. Ach, Wybiórcza... Odpowiedz Link Zgłoś
kozaczek3 Pomniki też niszczą takie same głupki jak taliby 03.05.08, 22:34 Ku rozwadze tych pierwszych. Odpowiedz Link Zgłoś
rakieter Przykre... 03.05.08, 22:42 Pomogli Talibom.. A to wszystko walka o ropę... na prawdę przykre. I jedni i drudzy powinni dostać po łbie. Odpowiedz Link Zgłoś
maximus999 wojska NATO 03.05.08, 23:04 uderz w stol a nozyce sie odezwa ... w tym wypadku etatowi pracownicy kremla i jego brudnych sluzb i bredza cos o zaslugach czerwonej zarazy.Gdyby nie to Nato to czerwona swolocz rozlalaby sie po calej Europie.Wiec spokojnie i powoli .idz nikola czlowieku na wodke bo dzis swieto panstwowe i denerwoj ludzi w tym kraju zaslugami kremla i to w taki dzien.Dzis wieto a nowy car na kremlu nie placi nadgodzin. Tak przy okazji co robila krasnaja armia w Awganistanie kilkanascie lat wczesniej ??? widoki podziwiali ,kwiatki zbierali? moze wasza kulture krzewili (ogniem i mieczem czy tez olowiem i napalmem )tak im to dobrze szlo ze ilosc ludnosci sie prawie o 1/3 zmiejszyl. Co krzewili wladcy kremla to my Polacy dobrze wiemy i 17 republika jakos nie mielismy ochoty zostac w przeszlosci tak i teraz tym bardziej.Jak nasze wartosci mieli wladcy kremla w pogardzie to tez wiemy (jak to ze z tronu polskiego krola na kremlu zrobiono krzeslo w wychodku).Czego szukala armia carow w Rzeczypospolitej,czego szukaly zagony czerwonej zarazy w Polsce w 1921 roku pod Warszawa poki nie dostaly tego co sie nalezy przez wojska marszalka Pilsudskiego (grzybow w naszych lasach ?) ty o sprzedajnych wojskowych nie mow bo sami reka w reke sprzedaliscie nasz kraj z Hitlerem ,kto obcalowywal sie i defilowal w brzesciu w 1939 czy to nie krasnoarmiejcy z hitlerowcami !kto napadl zdradziecko (wczesniej uzgadniajac to z nazistami na Polske ? czegoscie szukali przez 40 lat tutaj a czego nie zgubili? a moze zapomniales kolego takiego pulkownika o nazwisku Kuklinski co wam wykradl wasze plany i pokrzyzowal szyki ?Plany sporzadzone w Moskwie majace na celu atak na wojska Nato z terenow bylych krajow "socjalistycznych" ataku pozorowanego majacego wciagnac glowne sily Nato do walki ,nastepnie zaplanowane wycofanie sie czerwonych armi na teren Polski i tu zniszczenie glownych sil Nato setkami BOMB NUKLEARNYCH .Chcieliscie zrobic tutaj piep.... PUSTYNIE POATOMOWA a ty os bredzisz o jakis wartoscich ...chyba za duzo wodki !!! czlowieku idz precz z tad i nie mac i nie naduzywaj naszej goscinnosci paszol won ! Odpowiedz Link Zgłoś
wi42 Za duzo nacpales sie - wroc do tematu 03.05.08, 23:15 Te bajki lub nie bajki to juz kazdy zna Odpowiedz Link Zgłoś
arahat1 juz slysze facetow w czarnych sukienkach gdyby 03.05.08, 23:04 zniszczono im przydrozna kaplice... Odpowiedz Link Zgłoś
maximus999 posąg 03.05.08, 23:42 stalo sie i sie nie odstanie ale teraz pewnie jest szansa ze odbuduja posagi i przywroca im dawny wyglad. ale mnie sie przypomina inna historia (rodzinna)jak to wyzwoliciele z armii czerwonej niosac ten kaganek oswiecenia znurzeni wpadli do rodzinnej posiadlosci na kresach Rzeczypospolitej jakos tak jesienia 39 a ze byli dlugo w drodze to musieli zgasic pragnienie tak ze caly zapas wody kolonskiej,perfum oproznili, tylko do dzisiaj zastanawiamy sie po co kazdemu zolniezowi byly po 3- 4 zegarki na kazdej rece.I ten oficyjer co wpadl do domu czemu darl sie :gdie czasy? a czy mu dobrze sluzyl ten budzik co kazal sobie przypiac do reki rzemieniem ? Niedlugo potem jakos na wiosne 40 roku znow sie zjawili nad ranem tym razem a ze rodzina urzednika panstwowego byla przszli tak lepiej ubrani (nie w kufaje jak ci poprzedni) potem mowili ze to NKWD... dali 15 min na spakowanie i tyle widziiala rodzina ojca...pozniej przychodzily listy z takiej malej miejscowosci ...Ostaszkow ...krotko przychodzily... Odpowiedz Link Zgłoś
darkraj Re: posąg 04.05.08, 00:57 ===================================>maximus<, nie wysilaj sie, i nie rob z siebie idioty. Ta ksiazeczke, jako element "katechizacji" rusofoba, zna wiekszosc Forumowiczow. Jednak zaden nie byl na tyle glupi, zeby przypisywac to do "przezyc" swojej rodziny. A do tego jeszcze "wzmacniac" nawiazywaniem do Ostaszkowa lub innych rosyjskich obozow. Gratuluje "oryginalnosci" i palmy pierwszenstwa w publikowaniu jako swoje (rodzinne) wydawnictw wiadomego autoramentu. Odpowiedz Link Zgłoś
andykon Re: posąg 04.05.08, 10:49 ..wyobraz sobie ze takie "opowiesci" slyszalem w wielu rodzinach roznie ubarwiane , nie wiem swiadome czy nie siejesz nienawisc a to jest karalne wiec zastanow sie zanim obrazisz kogokolwiek. poza tym tworzysz szkodliwe stereotypy typu polak to zlodziej,ruski pijak....etc.pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
darkraj A co na to Dalaj Lama? 04.05.08, 00:06 ================================= Na fali pro-tybetanskich histerii, powinno dojsc do demonstracji i zaognienia stosunkow z Talibami oraz wladzami okupacyjnymi Afganistanu. To jawne sprzyjanie Chinom i lekcewazenie Tybetu, jako waznego osrodka buddyzmu. Reszta narodowosci dzisiaj sie nie liczy, bo nie sa "na topie" ;-)))DDP Odpowiedz Link Zgłoś
444a Re: A co na to Dalaj Lama? 04.05.08, 00:12 Widzisz, Holendrzy wysadzili resztki niejako przez pomyłkę z lenistwa do obliczenia efektów działań. Natomiast Chińczycy nie torturują przez pomyłkę, nie zabijają przypadkowo. Nie zburzyli praktycznie wszystkich z tysięcy świątyń "przypadkowo". Rozumiem złośliwość, ale postaraj się być obiektywny. Odpowiedz Link Zgłoś
darkraj Re: A co na to Dalaj Lama? 04.05.08, 00:42 444a napisał: > Widzisz, Holendrzy wysadzili resztki niejako przez pomyłkę z lenistwa do > obliczenia efektów działań. > > Natomiast Chińczycy nie torturują przez pomyłkę, nie zabijają przypadkowo. Nie > zburzyli praktycznie wszystkich z tysięcy świątyń "przypadkowo". > > Rozumiem złośliwość, ale postaraj się być obiektywny. ==================================== A skad informacja, ze znisczenie bylo przypadkowe? Wyglada na to, ze wojska okupacyjne chcialy przypodobac sie oszolomskim Talibom, ktorzy w dalszym ciagu rzadzaca w Afganistanie. A to jest juz ponizej godnosci cywilizowanego spoleczenstwa. Niszczenie zabytkow materialnej kultury ludzkosci nie miesci sie w kanonach wysoko rozwinietych kultur, za jakie uwazamy siebie i caly zachodni swiat. Odpowiedz Link Zgłoś
pacal2 ty czytasz czasem to co sam napisałeś? 04.05.08, 05:38 Bo wydaje mi się że sklejasz losowo wybrane słowa w zdania, byle zgodnie z regułami gramatyki. Skąd takie matoły się biorą? > A skad informacja, ze znisczenie bylo przypadkowe? > Wyglada na to, ze wojska okupacyjne chcialy przypodobac sie > oszolomskim Talibom, ktorzy w dalszym ciagu rzadzaca w Afganistanie. > Niszczenie zabytkow materialnej kultury ludzkosci nie miesci sie w > kanonach wysoko rozwinietych kultur, za jakie uwazamy siebie i caly > zachodni swiat. 1) Taak. Okupacyjne. Jasne. Jakbyś nie zauważył, sytacja w Afganistanie jest krańcowo różna od irackiej. 2) Wysadzenie składu amunicji jako sposób na przypodobanie się talibom. (zwłaszcza że w tym samym czasie przeprowadza się - w ramach przypodobywania się oczywiście - akcje militarne przeciwko nim) Logiczne. 3) Heh niszczenie :D Ty widziałeś jak ten były zabytek wyglądał od czasu wysadzenia przez talibów? Czy tylko tak mielesz ozorem? Odpowiedz Link Zgłoś
wiedmak Angole, byl rozkaz zabic resztki terrorysty 04.05.08, 01:41 to zabili. Anglojezyczny debil nie pyta. Odpowiedz Link Zgłoś
rooboy Re: Angole, byl rozkaz zabic resztki terrorysty 04.05.08, 02:48 a skad wiesz, ze to byli "angole" (rozumiem masz na mysli anglosasow, bo kiwis to nie "angole")... a moze to byli maorysi? Odpowiedz Link Zgłoś
zat4ra Co ma z tym wspolnego Angola, matole? 04.05.08, 04:42 To afrykanskie panstwo nie jest zamieszane w ta zadyme. Odpowiedz Link Zgłoś
danka2007 ...Wart Pac pałaca 04.05.08, 02:20 Wart Pac pałaca, czyli wart jeden drugiego. Odpowiedz Link Zgłoś
presentation1 ..Czyli?......... 04.05.08, 06:58 Talibowie rekoma Amerykanow, dokonczyli swojego dziela. Odpowiedz Link Zgłoś
switek_1969 Nowa Zealandia w NATO???? Od kiedy???? 04.05.08, 07:46 Szczyt braku rzetelności dziennikarskiej powoduje pisanie totalnych przekłamań bezreflaksyjnie powielanych przez kolejne redakcje. Nowa Zelandia jest partnerem NATO ale nie członkiem tej organizacji. Odpowiedz Link Zgłoś
presentation1 Re: Nowa Zealandia w NATO???? Od kiedy???? 04.05.08, 07:52 Terminem Major non-NATO ally, lub w skrócie MNNA (z ang. Główni sojusznicy spoza NATO) rząd Stanów Zjednoczonych przyjął określać te kraje, które zalicza do swoich najważniejszych sojuszników, ale nie należą one do NATO. Kategoria ta jest nadawana przez amerykańskie władze (podobnie jak klauzula największego uprzywilejowania). Zazwyczaj z tymi krajami wiąże z USA szereg ważnych umów o charakterze politycznym i obronnym, ale także i gospodarczym (zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, jak Kuwejt). Sprawa stosunków z Nową Zelandią przedstawia się nieco bardziej skomplikowanie, albowiem wiele tamtejszych rządów ogłaszało kraj "strefą bezatomową", co wiązało się, prócz zakazu posiadania przezeń broni jądrowej, z niezgodą na rozmieszczanie głowic należących do innego kraju oraz przebywaniu na wodach terytorialnych okrętów podwodnych i innych jednostek z bronią jądrową na pokładzie. Oficjalnie przedstawiciele amerykańskiej administracji określają Nową Zelandię jako "bardzo dobrego przyjaciela Odpowiedz Link Zgłoś
waldemar591 NZ w... NATO? 04.05.08, 07:50 A tak na marginesie - od kiedy Nowa Zelandia jest w NATO (czyli Pakcie Polnocnoatlantyckim)? Czy przypadkiem NZ nie jest w ANZUS? Chyba komus cos sie popieprzylo z lekka... (a moze mnie?) Odpowiedz Link Zgłoś
antoni99 2000-letni posąg Buddy dobity przez wojska NATO 04.05.08, 09:02 My jesteśmy w NATO ? Chyba jesteśmy ale w odłamie amerykańskim, ile NATO zniszczyło pamiątek starożytnych. Weźmy Irak - to barbarzyństwo niepowetowane straty naszej cywilizacji. Zniszczyliśmy całe starożytne miasta, okradliśmy ich z tego co dla całęgo świata najświętsze i nie do odbudowy. Cały Afganistan zburzony, zabytki zbeszczeszczone - TAK działają wandale XXI wieku delikatnie mówiąc. Myśłę że po opuszczeniu tych krajów przez najeźdźców-wandali - narody te upomną się o reparacje wojenne !!! ogromnej wielkości !!!! Odpowiedz Link Zgłoś
jankowski1960 Polacy potr- 04.05.08, 09:34 afia walczyc: Wrzesien i ucieczka elyt do Rumunii, Anders prowadzacy okrezna droga wojsko do Polski, bohaterscy lotnicy broniacy nieba angielskiego, NSZ walczacy z komunistami i batalionami chlopskimi zamiast z Niemcami, AK wywolujaca powstanie w Warszawie, krore doprowadzilo do jej kompletnej destrukcji. Dodac by wypadalo jej ekspedycje karne przeciw Ukraincom i Bialorusinom posadzanym o wspolprace z partyzantka sowiecka...Zenada. Odpowiedz Link Zgłoś
kamyk39 Re: 2000-letni posąg Buddy dobity przez wojska NA 04.05.08, 19:20 antoni99 napisał: >Myśłę że po opuszczeniu tych krajów przez najeźdźców-wandali - narody te > upomną się o reparacje wojenne !!! ogromnej wielkości !!!! Ile dziennie kosztuje wynajecie poligonu? Irak czy Afganistan wystawi rachunek, za poligon "na zywca". Trudno potem twierdzic, ze jest sie niewinnym! Odpowiedz Link Zgłoś