Ciekawe kino, mafia bez garniturów, cygar i sygnetów, za to z dresach, ma motocyklach i z narkotykami. Prawie jak dokument, film kręcony kamerą "z ręki", sporo krwi, przeważnie są to jednak wyroki. Od małego wychowują się w gettach, do których karabienirzy wjeżdżają tylko w sytuacjach wyjątk
jest na pierwszym miejscu w moich planach kinowych. Poza tym, chce zobaczyc "Polska Love Serenade" :)
Gomorra Matteo Garrone. Jest to tragiczna rzeczywistosc Neapolu pod krwawym butem Camorry, tym obrzydliwszej niz mafia, ze nie posiada nawet kodeksu honorowego. Po prostu zabija sie i juz. I to dzieje sie tu i teraz. Zarówno autor ksiazki jak i rezyser zagrozeni sa smiercia i sa tego swiadomi
"Gomorra", czyli, zapewne, gra słów "Gomora" i "camorra"; próba ekranizacji ksiązki Roberto Saviano, dzięki której zdobył światowy rozgłos oraz wyrok śmierci na siebie, jaki wydała włoska mafia, owa Camorra, w "Gomorrze" opisana
Nie zgadza się na wezwanie do chorego karetki. Tajnośc operacji kosztem ludzkiego życia. pardons, FRANCO, tak ma na imię postać Servillo. FRANCO :] Tak więc, młody człowiek jest zdegustowany po same pachy. Kiedy opuszczają dom tych właścicieli terenu pobierających kasę za udostępnianie go na
POMORRA
Kiedy w końcu szaraczki zrozumiecie, że wywóz/utylizacja śmieci to żyła złota dla mafii! Wystarczy wpisać w google "mafia Neapol śmiecie". Wszystko jasne.
Gomorra? chyba Camorra jesli chodzi o mafie lub Gomora jak Sodoma i Gomora. Mysle jednak ze o mafie chodzi, wiec powinna byc Camorra, jak w Neapolu. Pozdrawiam.
Gomorra? chyba Camorra jesli chodzi o mafie lub Gomora jak Sodoma i Gomora. Mysle jednak ze o mafie chodzi, wiec powinna byc Camorra, jak w Neapolu. Pozdrawiam.
brak mi słów aby skomentować, to przerażające i porażające. Chciałoby sie powiedzieć że to fikcja literacka, ze to biedne dzieci - ale to prawda a dzieci sa mordercami! Wielcy świata, politycy i bogaci - nie chca o tym wiedzieć i nikomu nie zależy aby coś zmienić! Nie do wiary, wystarczyłoby
Obejrzyjcie sobie film pod tym samym tytułem,a niektórym włosy staną dęba.Gwarantuję.
kolejne 2 odcinki, kolejne 90 minut świetnej telewizji. Bardzo profesjonalnie zrobiona rzecz, świetny scenariusz pogłębiający wątki z oryginału ksiązkowego. W finale 2 odcinka boss camorry don Pietro Savastano trafia do więzienia. Nie wiadomo, czy został zatrzymany przypadkiem czy policja się na
W 4 odcinku mafia don Pietra zaczyna mieć poważny kłopot z gangiem czarnoskórych Afrykanów, emigrantów, którzy w Neapolu mają już swoją dzielnicę. Do tej pory współpracowali i siedzieli cicho, ale teraz zaczynają stawiać coraz bardziej wygórowane żądania. Aby skontaktowac się z don Pietro, jeden
To w koncu: "Savaino", "Savino", czy "Salvino"???
kolejne dwa odcinki. świetna robota serialowa, kto wie czy nie najlepsza do oglądania hurtem, czyli cały sezon w dwa wieczory, a nie po dwa odcinki na tydzień. 7 odcinek, to z jedna wielka pokazówka, jak włoska mafia organizuje sobie rzeczywistośc dla swoich interesów. Oraz kontynuacja opowieśc
znakomity serial. Jestem pod coraz większym wrażeniem, jak świetnie jest on zrobiony. co do fabuły... Boss mafijny Don Pietro siedzi nadal w więzieniu. Po ostatnich wypadkach wiadomo już, że wyjdzie nieprędko, o ile w ogóle wyjdzie. Trzeba więc zadbać o interesy Rodziny. Don Pietro dochodzi