Dodaj do ulubionych

bardzo , bardzo prosze o porade!

04.07.06, 12:59
Czytam Wasze forum, odkad rozpoczely sie problemy skorne mojej coreczki.
Lekarze (pediatra i alergolog) okreslili to jako azs. Dziecko ma zsypany caly
brzuch i miejca pod kolanami, nieznacznie raczki i plecy. Zrobilam badania
krwi. IGE wyszlo w normie. I teraz pytanie do Was, bo wiem ze jestescie w
temacie alergii bardzo doswiadczone. Czy skoro ige wychodzi w normie to moze
byc to alergia? Ja juz glupieje. Jesli wykluczylibysmy alergie
pokarmowa(robilam panel pokarmowy) to czy to moze byc alergia wziewna? Chyba
tez nie bo ige byloby duze. Chcialam robic dziecku badania kalu (skolonily
mnie watki sigvaris) ale gdy sa pasozyty to ige tez jest duze. Co mi
sugerujecie. Moze to jakis gronkowiec? jesli tak to co ja mam robic, gdzie sie
udac. Bardzo Was prosze o pomoc bo dziecko wyglada fatalnie od 2 miesiecy i ma
napady swiadu (zadko coprawda ale sie zdarzaja). Dodam ze jak bylismy 2 dni na
dzialce, mala byla prawie caly czas na dworzu. Wieczorem miala strasznie
czerwone oczy i wokol oczu (nastepnego dnia zaczerwienienie zniknelo). Dziecko
ma 13 miesiecy.
Bardzo Wam dziekuje.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • sigvaris Re: bardzo , bardzo prosze o porade! 04.07.06, 15:00
      Kasiu nie jest prawdą, że IgE przy pasożytach musi byc wysokie! U dziecka
      Matiuszki przy glistnicy wszystkie wyniki z krwi, w tym IgE były w normie. Nie
      tylko u nich, u wielu osób tak jest, że IgE jest w normie np. przy lambiozie,
      czy robaczycach.
      W pasożytach nigdy nic nie jest "napewno" i "zawsze tak samo". Niestety.
      Dlatego warto zacząc od tego banalnego i niebolesnego badania-wykluczenia.
      • mamaku Re: bardzo , bardzo prosze o porade! 04.07.06, 16:04
        poza tym czytałam gdzieś na forum "atopowe-zapalenie", że istnieją alergie IgE
        niezależne, czyli takie, przy których IgE pozostaje w normie
        • luty71 Re: bardzo , bardzo prosze o porade! 04.07.06, 16:30
          zrób te badania w kierunku pasożytów!!!! Gdybym zabrala sie za to wcześniej moj
          synek nie męczyłby sie od 7 miesięcy z glistą, jesli nie czytalaś naszej
          historii to przeczytaj. dodatkowo zrob wymaz ze skóry w kierunku gronkowca
          złocistego - mój synuś też go ma, a gronkowiec też może powodowac świąd. Tak
          jak pisze sigvaris badanie kału jest proste, nie stresujące dla dziecka,
          powinno byc podstawowym badaniem, od ktorego zaczynamy jakąkolwiek rozmowę o
          alergii.
    • kasia_0n0 Re: bardzo , bardzo prosze o porade! 04.07.06, 20:43
      Dzieki dziewczyny! Zrobie te badania. Gdzies na forum znalazlam namiary do
      dobrego laboratorium w Warszawie , pamietam ze to byl Wal Miedzyszynski ,ale nie
      znam tel i dokladnego adresu, watek mi umknal. Czy mozecie mi podac namiary?
      Bardzo dziekuje i pozdrawiam.
      Calkiem prawdopodobne ze sa to pasozyty, bo ja naprawde wprowadzilam bardzo
      restrykcyjna diete i poprawa prawie zadna. Jutro ide do alergologa porozmawiam
      na ten temat i poprosze o skierowania , ciekawe co powie , bo z tego co wiem to
      podejscie lekarzy do tematu jest conajmniej dziwne. Alergolog do ktorego
      wczesniej sie udalam z dzieckiem nie tylko nic nie wspomnial o badaniu w
      kierunku pasozytow, ale kazal tez smarowac mala elidelem ,dopiero na forum sie
      dowiedzialam ze masc jest dla dzieci powyzej 2 -go roku zycia i ma niejasne (byc
      moze rakotworcze)skutki uboczne.
      Jeszcze raz bardzo dziekuje , bardzo sie ciesze ze jest takie forum. I ze mozna
      na Was liczyc.
      • sigvaris Re: bardzo , bardzo prosze o porade! 04.07.06, 21:34
        ul. Wał Miedzeszyński 870, 03-917 Warszawa; na Saskiej Kępie , dojazd od
        strony ulicy Walecznych.
        Czynne od 11.00 do 19.00 w dni powszednie, a w soboty od 10.00 do 13.00.
        Telefony pozostały niezmienione- 0 22 423 51 17;
        0 501 752 315
        Laborant kierujący badaniami: Marta Bogdanowicz -Kamirska
        Koszt 75 zł (w tym 3 krotne bad. robaków, lamblie, grzyby).
        Grzyby badane są też tylko mikroskopowo, stąd okres oczekiwania jest krótki.
        Wynik badania zawiera info czy są, czy nie.

        Trzeba dzwonić i dopytać jak przygotować próbki, bo musza być ich 3 sztuki,
        zbierane są co dwa dni. Kał przechowuje się w lodówce i zawozi komplet próbek.
        Wyniki można dostać na mail.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka