Dodaj do ulubionych

S14, znow zrobili nas w konia?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.05, 23:48
Nie tak dawno na łamach łódzkiego wydania GW red Marcin Kwintkiewicz pisał o
drodze ekspresowej S14 i harmonogramie prac. Dzis natknalem sie na nowy
harmonogram budowy autostrad i drog ekspresowych w Polsce, wedlug ktorego
droga ekspresowa S14 ma byc budowana po 2013!!! Skad wiec informacje, ze
pierwszy z odcinkow ma byc budowany juz od 2008. Obawiam sie, ze po raz
kolejny Lodz zostala zrobiona w przyslowiowego konia. Czy ktos ma jakies
informacje na ten temat?

Oto link do nowego harmonogramu GDDKiA:

www.gddkia.gov.pl/html/aktualnosci_inf148.pdf
Pozdrowienia dla Forumowiczow,

Piotrek
Obserwuj wątek
    • Gość: mr x Re: S14, znow zrobili nas w konia? IP: *.p.lodz.pl 06.07.05, 11:39
      Ano mamy dokladniejsze informacje. I to smutne.
      www.nowedrogi.pl/index.php?option=content&task=view&id=156&Itemid=111
      i maly cytacik:

      "Koncepcja arterii ma powstać w latach 2006-2007. A budowa? Na pierwszy ogień
      poszedłby odcinek południowo-zachodni stanowiący jednocześnie obwodnicę
      Pabianic. Jego długość wyniesie 10,2 km (+ ok. 5 km łącznika o parametrach GP).
      Ponieważ koncepcja tej części trasy S-14 jest już gotowa, więc GDDKiA w tym
      roku złoży wniosek lokalizacyjny do Urzędu Wojewódzkiego. Budowa – jeśli
      kierować się apetytami decydentów – powinna zostać zrealizowana w latach 2008-
      2011. Ale czy cała S-14 powstanie do roku 2015, jak życzyliby sobie łodzianie? –
      Bez przesady. Z punktu widzenia polskiej sieci drogowej ta trasa nie jest
      jeszcze potrzebna. Przecież równolegle do niej powstanie autostrada A-1. To
      pobożne życzenie władz Łodzi, żeby ją budować, bo dzięki niej otworzy się
      dostęp do terenów inwestycyjnych. Miastu wystarczyłaby w tym miejscu zwykła
      droga, ale dzięki zaliczeniu jej do szlaków ekspresowych [zrobił to premier
      Józef Oleksy w 1996 r. – red.] Łódź nie będzie dźwigać ciężaru inwestycji,
      tylko spadnie on na barki GDDKiA. Temat jest polityczny i wcale niepilny –
      usłyszeliśmy od znawcy zagadnienia."

      Jednak to forum jest glownie o tramwajach a nie sprawach waznych. A w konia nas
      zrobili rowniez z A2 i A1. Kasa z uni na nie poszla na drogi w warszawie. A na
      te dwie autostrady chca budowac w systemie koncesyjnym.


      • Gość: J.S. Re: S14, znow zrobili nas w konia? IP: 195.69.82.* 06.07.05, 13:41
        > Jednak to forum jest glownie o tramwajach a nie sprawach waznych

        Dziecko, co ja ci poradze, ze ludzie nie pasjonuja sie drogami? A zreszta co tu
        mozna wiecej zrobic oprocz cytowania artykulow i uzalania sie, ze jest zle? Czy
        ty cos wiecej zrobiles?
        • Gość: mr x dzyn, dzyn, jak tam wasze kolejki elektryczne? IP: *.p.lodz.pl 06.07.05, 14:58
          a co wychodzi z tej waszej pasji tramwajowej dziadku... Czesc forumowiczow
          walczyla o lotnisko i sie udalo przekonac kropaszenke ze jednak lotnisko
          powinno byc w lodzi a nie pod skierniewicami i to sa konkrety. na szczescie dla
          nich wydzielono odzielny watek i nie zostali przekrzyczeni przez tramwajowe
          bzdety
          • Gość: Piotr Re: dzyn, dzyn, jak tam wasze kolejki elektryczne IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.05, 19:27
            popieram jak najbardziej mr x. Przesada z tymi tramwajami!
            • Gość: J.S. Re: dzyn, dzyn, jak tam wasze kolejki elektryczne IP: *.pai.net.pl / *.pai.net.pl 06.07.05, 22:55
              Jak juz mowilem - mozesz poprosic ludzi, zeby zaczeli sie pasjonowac drogami.
          • Gość: J.S. Re: dzyn, dzyn, jak tam wasze kolejki elektryczne IP: 195.69.82.* 06.07.05, 19:37
            Powalcz wiec sobie o "oddzielny watek" dla siebie, do widzenia
          • Gość: wieloryb Re: dzyn, dzyn, jak tam wasze kolejki elektryczne IP: *.toya.net.pl 07.07.05, 07:30
            > a co wychodzi z tej waszej pasji tramwajowej dziadku... Czesc forumowiczow
            > walczyla o lotnisko i sie udalo przekonac kropaszenke ze jednak lotnisko
            > powinno byc w lodzi a nie pod skierniewicami i to sa konkrety. na szczescie
            > dla nich wydzielono odzielny watek i nie zostali przekrzyczeni przez
            > tramwajowe bzdety

            Panowie SPOKÓJ!!!

            Zaczynacie powoli zachowywać się jak dzieci.

            Komunikacja w Łodzi pozostawia wiele do życzenia. To forum może pomóc zaistnieć
            wielu pomysłom, mogącym poprawić naszą trudną sytuację.

            Pod jednym warunkiem.

            Każdy ma prawo do wolności słowa, jednak kulturalni ludzie nie powinni obrażać
            sie publicznie.

            Transport publiczny, to nie tylko tramwaje, czy autobusy. To także koleje,
            drogi i lotnisko. Nie można powiedzieć, że jeden czy inny z tych sposobów
            podróżowania jest tym jedynym słusznym. Trzeba połączyć siły i wspólnie
            rozmyślać, co można zrobić.

            Jeżeli przestaniemy patrzeć tylko na czubek własnego nosa i rozejrzymy się
            troche dalej, to jest nadzieja na optymistyczne rozwiązanie problemów
            komunikacyjnych naszego miasta.
        • lodzkie.autostrady Re: S14, znow zrobili nas w konia? 07.07.05, 11:51
          Gość portalu: J.S. napisał(a):
          > > Jednak to forum jest glownie o tramwajach a nie sprawach waznych
          > Dziecko, co ja ci poradze, ze ludzie nie pasjonuja sie drogami?
          Oj dziecko, jakieś ty zarozumiałe i niezorientowane.

          Zainteresowanym polecamy www.lodzkie.autostrady.prv.pl/forum.html
      • Gość: Aleksej Re: S14, znow zrobili nas w konia? IP: *.lodz.dialog.net.pl 07.07.05, 17:13
        > Jednak to forum jest glownie o tramwajach a nie sprawach waznych. A w konia
        nas
        >
        > zrobili rowniez z A2 i A1. Kasa z uni na nie poszla na drogi w warszawie. A
        na
        > te dwie autostrady chca budowac w systemie koncesyjnym.

        O odezwala sie osoba dla ktorej tramwaje nie sa wazna. To ciekawe dlaczego
        kluciles sie namietnie na forum w watku o LTRze w tunelu pod zachodnia?

        Zreszta co tu duzo mowic, autostrady jakos powoli powstaja, sa konkretne plany
        (ze idzie to topornie to inna sprawa), a w sprawie tramwajow jedynym konkretem
        jest LTR i jak bys synku nie wiedzial to kilku forumowiczow bralo aktywny
        udzial w dyskusjach na ten temat oraz w konsultacjach spolecznych.

        Zostalo nawet powolane stowrzyszenie promujace komunikacje publiczna i Lodzi i
        regionie, byla konferencja z calkiem niezlymi skutkami.

        Ale ze ty nie widzisz nic poza wlasnym nosem i samochodem to juz jest twoj
        problem, jakos nikt Ci nie zabrania pisac tutaj o autostradach, ja nawet
        czasami czytam twoje posty, wiec synku pisz sobie spokojnie, bez zadnych
        docinek, a jak nie lubisz tramwajow to nie czytaj postow na ich temat.

        Ewentualnie jak nie mozesz wytrzymac to zaloz wlasne forum autostradowe.

        Pozdrawiam,
        Aleksej
    • Gość: leslaw_m Re: S14, znow zrobili nas w konia? IP: *.devs.futuro.pl 06.07.05, 20:57
      w tej wersji mam nadzieję,ze shit 14 nigdy nie powstanie!
      • Gość: KT Re: S14, znow zrobili nas w konia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 00:03
        a co, nie podoba sie bo przez dzialeczke przebiega droga? liczy sie tylko swoja
        wlasna d**a? gratuluje
        • leslaw_m Re: S14, znow zrobili nas w konia? 07.07.05, 01:13
          akurat przez działeczkę moją nie przebiega.
          jaki jest sens obwodnicy biegnącej przez miasto?
          to tak jakby kolejną al.włókniarzy wybudować.
          nie nazywajcie tego obwodnicą,to zwykła przelotówka,
          re3likt gierkowskiej epoki.
          odwróce więc twoje stwierdzenie:
          liczy się tylko twoja własna d*** skoro"obwodnicę" budujesz tysiącom ludzi
          pod domem
          • Gość: KT Re: S14, znow zrobili nas w konia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.05, 02:28
            chyba cos ci sie pomylilo, przez jakie miasto??? w duzej czesci przez pola!
            Najlepiej zeby szla pod Sieradzem albo jeszcze dalej...

            To bardzo dobry projekt i dobrze, ze zostanie zrealizowany - szkoda ze jeszcze
            nie teraz

            Nie wypowiadaj sie juz lepiej jak masz pisac takie zalosne farmazony!
            • Gość: Aleksej Re: S14, znow zrobili nas w konia? IP: *.lodz.dialog.net.pl 07.07.05, 17:07
              > chyba cos ci sie pomylilo, przez jakie miasto??? w duzej czesci przez pola!
              > Najlepiej zeby szla pod Sieradzem albo jeszcze dalej...

              Powiedz to ludziom mieszkajacym miedzy Aleksandrowem a Lodza.

              A tak wogole to sensowniej byloby zeby ta droga szla na zachod o Aleksandrowa
              Lodzkiego i Konstantynowa, a nie miedzy tymi miastami i Lodza. Tam naprawde sa
              pola i mozna spokojnie taka droge wybudowac nie wadzac nikomu.

              Pozdrawiam,
              Aleksej
              • yarro Re: S14, znow zrobili nas w konia? 07.07.05, 18:06
                Ale opracowanie na nowo wariantu podanego przez ciebie zajmie kolejne 20 lat -
                przynajmniej w naszych warunkach :(
                • Gość: Aleksej Re: S14, znow zrobili nas w konia? IP: *.lodz.dialog.net.pl 07.07.05, 18:22
                  Nie wiem czy 20 lat, teraz jest na to czas, i tak budowa miala sie rozpoczac w
                  2008 r. wiec sa jeszcze 3 lata. A wole aby zrobili cos raz a porzadnie niz
                  spartaczyc cos na szybko.

                  Po drugie nie zaczeto nawet wykupow gruntow ani innych staran, wiec nie jest to
                  jakis wielki problem.

                  Ale wiekszosc milosnikow autostrad i drog kwituje tego typu rozwazania
                  obelgami. Pisza ze pewnie kogos dzialka jest w poblizu, ze trzeba myslec
                  calosciowo a nie wlasnym interesem. Dla mnie nie ma to zadnego znaczenia jak
                  przebiegnie S-14, i tak bedzie to daleko odemnie, ale jak juz robic obwodnice
                  to dlaczego tylko Pabianic i Lodzi a nie Konstantynowa i Aleksandrowa,
                  zabierajac w dodatku dosyc atrakcyjne grunty pod zabudowe przy trasach z Lodzi
                  do Kansazu i Aleksa?

                  Inna sprawa ze trzebaby wybudowac dluzesze laczniki drogowe omijajace Aleks i
                  Kanzas aby ruch z/do Lodzi nie odbywal sie przez centrum tych miast.

                  Pozdrawiam,
                  Aleksej
              • Gość: mr x Re: S14, znow zrobili nas w konia? IP: *.p.lodz.pl 08.07.05, 10:55
                tylko dla kogo by byla ta droga gdzies w polach. S 14 ma zbierac ruch z lodzi,
                pozwolic wreszcie ominac zgierz gdy sie chce wjechac na autostrade wreszcie
                zastapic droge nr 14.
                • Gość: leslaw_m Re: S14, znow zrobili nas w konia? IP: *.devs.futuro.pl 08.07.05, 14:13
                  zaraz,gdyby nie ukorzeniona odrędnosc miast typu konstantynów,aleksandrów i
                  zgierz,byłaby to łódz zapewne.
                  za aleksandrowem łódzka aglomeracja się konczy,
                  mozna przebić się przez jastrzębie górne, laslucmierski i jestes w emilii,
                  dodatkowo wykupując tereny po zachodniej stronie aleksa i konsta
                  pewnie taniej by wyszło,co zrekompensowałoby koszta dłuzszej(o 2kilometry?)
                  drogi
                  • Gość: barnaba Re: S14, znow zrobili nas w konia? IP: *.devs.futuro.pl 08.07.05, 16:10
                    Wszystko rozbija się o dojazd do S14. Trzeba by zbudować obwodnice
                    Konstantynowa i Aleksandrowa. Koszt jest ponad możliwości Łodzi i województwa,
                    a na pomoc z budżetu centralnego (przez wtajemniczonych złośliwie i trafnie
                    nazywanego "warszawskim") za bardzo nie ma co liczyć.

                    Krótko mówiąc. S14 od biedy może powstać w większej odległości od Łodzi, ale
                    tranzyt będzie szedł przez środek Aleksandrowa i Konstantynowa.
            • Gość: leslaw_m Re: S14, znow zrobili nas w konia? IP: *.devs.futuro.pl 07.07.05, 21:30
              >Powiedz to ludziom mieszkajacym miedzy Aleksandrowem a Lodza

              powiedz to mieszkancom konstantynowa również,
              powiedz to zgierzanom w koncu gdzie trasa przebiegnie wzdłuz 30 tys osiedla,
              jesli są pola wzdłuz tej drogi to moze za pabiorami kawałeczek,
              reszta idzie ludziom przez czoło.

              wiem ,ze to durne porównanie,ale przejedz się na berliner ring,
              80 lat temu ktos wiedział jak obwodnicę miasta zbudować,
              a ty w 2005 farmazony pleciesz
          • Gość: Adam A propo obwodnicy IP: *.toya.net.pl 07.07.05, 14:30
            Al. Kościuszki jest "obwodnicą" NS centrum miasta , pasuje nie?
            • Gość: barnaba Re: A propo obwodnicy IP: *.devs.futuro.pl 07.07.05, 16:55
              > Al. Kościuszki jest "obwodnicą" NS centrum miasta , pasuje nie?

              Kiedyś cały ruch szedł Piotrkowską.
    • maku95 S14 jest w planach ale jako ... obwodnica 11.07.05, 08:34
      Gość portalu: Piotr napisał(a):

      > Oto link do nowego harmonogramu GDDKiA:
      >
      > www.gddkia.gov.pl/html/aktualnosci_inf148.pdf

      > ... wedlug ktorego droga ekspresowa S14 ma byc budowana po 2013!!!
      > Skad wiec informacje, ze pierwszy z odcinkow ma byc budowany juz od 2008.


      Podobno S14 w planach GDDKiA jest ujęta nie jako droga szybkiego ruchu ale w
      pozycji obwodnice (Pabianic i Zgierza) a tam jest rok 2008 :-)))


      miasta.gazeta.pl/lodz/1,35136,2813462.html

      Czytelnicy "Gazety" alarmują: w planach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i
      Autostrad na lata 2007-2013 nie ma zachodniej obwodnicy Łodzi, czyli ekspresowej
      drogi S14. Sprawdziliśmy: na szczęście jest.

      Jarosław Mucha napisał do redakcji: - Nie tak dawno "Gazeta" pisała o drodze
      ekspresowej S14 i harmonogramie prac. Natknąłem się na nowy harmonogram budowy
      autostrad i dróg ekspresowych w Polsce, według którego S14 ma być budowana po
      2013!!! Skąd więc informacje, że pierwszy z odcinków ma być budowany już od 2008
      roku? Obawiam się, że po raz kolejny Łódź została zrobiona w przysłowiowego konia.

      Czytelnik nawiązuje do porozumienia, które pod patronatem premiera Marka Belki
      podpisano w Łodzi. Według niego S14 ominie Pabianice, przetnie przedmieścia
      Konstantynowa i Aleksandrowa Łódzkiego, przejdzie obok Zgierza i wpadnie w
      krajową "jedynkę" tuż przy autostradzie A2. Zachodnią obwodnicę miasta
      podzielono na cztery odcinki: * południowy połączy drogę krajową nr 14 w
      Dobroniu z ul. Pabianicką w Łodzi aż do skrzyżowania z ul. Chocianowicką; *
      środkowy od obwodnicy Pabianic do ul. Maratońskiej (umożliwi to dojazd do
      fabryki Gillette i lotniska na Lublinku); * środkowy od węzła Łódź-Teofilów do
      ul. Maratońskiej; * północny od krajowej "jedynki" tuż przy autostradzie A2 aż
      do węzła Łódź-Teofilów; wraz z łącznikami do ul. Szczecińskiej i drogi krajowej
      nr 71.

      Najwcześniej, bo w 2008 r., ruszyć ma budowa południowego odcinka. Łódź
      zobowiązała się do wykupienia działek, przygotowania dokumentacji budowlanej i
      pozwolenia na budowę oraz przebudowy ulic dochodzących do S14. Pozostałe prace
      sfinansuje i będzie nadzorować GDDKiA.

      Tymczasem po lekturze najświeższych informacji znajdującej się na stronie
      internetowej GDDKiA można odnieść wrażenie, że S14 zniknęła. Przedstawiono tam
      skróconą wersję harmonogramu budowy autostrad i dróg ekspresowych. Według tych
      informacji S14 ma powstać dopiero w latach 2013-2015! Ale to nie do końca prawda.

      - Informacje internetowe są tylko wycinkiem ogromnego dokumentu - uspokaja
      Andrzej Cymerman, dyrektor odpowiedzialny za autostrady w Urzędzie Wojewódzkim.
      - Bez obaw, wszystko idzie zgodnie z porozumieniem podpisanym w Łodzi. Budowa
      zachodniej obwodnicy Łodzi jest bowiem ujęta w kategorii obwodnic. Najpierw w
      2008 r. ruszy zatem budowa obwodnicy Pabianic, potem Zgierza. Wiem, że już
      przygotowywane są pierwsze dokumenty lokalizacyjne.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka