Dodaj do ulubionych

czy kleik ryżowy może uczulać?????

02.12.05, 22:57
cześć dziewczyny
poradźcie proszę w sprawie:
od wczoraj daję małemu (4 m-ce) kleik ryżowy nestle, na 200 ml nutranigenu
jedna płaska łyżeczka kleiku, i dziś na policzkach pojawiły się rumieńce,
takie dziwne. i tu pytanie czy kleik może uczulać???? mały ma skazę białkową.
pozdrawiam
agata
Obserwuj wątek
    • monika701 Re: czy kleik ryżowy może uczulać????? 02.12.05, 23:10
      Moim zdaniem nie i prawdopodobnie jest to uczulenie ale na cos innego...
    • joaska26 Re: czy kleik ryżowy może uczulać????? 02.12.05, 23:12
      Moja Emilia tez ma skaze białkową ale kiedy zaczęłam podawac jej kleik nie
      miała żadnych objawów.Ale jak to mówią każde dziecko jest inne więc kto
      wie...spróbuj odstawic i zobaczysz czy to kleik ja uczula.pozdrawiam
    • awislow Re: czy kleik ryżowy może uczulać????? 03.12.05, 11:18
      ja tez bym odstawila na 3-4 dni i poobserwowala, ale moze zapytaj na jakims
      forum z ekspertem
      • domin19761 Re: czy kleik ryżowy może uczulać????? 03.12.05, 22:17
        Wszystko może uczulać - kleik też. Więc lepiej odstaw na jakiś czas, a potem
        np. za tydzień lub dwa znów spróbuj wprowadzić.
        • shiva772 Re: czy kleik ryżowy może uczulać????? 03.12.05, 23:14
          Może. Często uczula. Ryż do tego kleiku bywa rózny.
    • atopik Re: czy kleik ryżowy może uczulać????? 05.12.05, 10:10
      Dzieciom ze skazą białkową dietę rozszerza się dopiero po ukończeniu 6 mż. W
      tej chwili, jak sama zauważyłaś istnieje duże ryzyko, że dziecko będzie
      uczulało się również na inne pokarmy.
      Moje dziecko ryżu nie może jeść.
      • dorismam Re: czy kleik ryżowy może uczulać????? 05.12.05, 15:24
        Ryż może uczulać i zdaż się to coraz częściej. Spróbuj sama kupić "dobry" ryż i
        go rozgotuj na min. ogniu aż powstanie kleik (ok 2-3 godz.)Mam kolezankę która
        w ten sposób rozpoczyna każdy dzień.
    • jolkapolka1 Re: czy kleik ryżowy może uczulać????? 06.12.05, 03:55
      Kleik moze uczulac, 4 miesiace to za wczesnie na nowosci u dziecka ze skaza.
      JA podalam ryz mojej malej po ukonczeniu 5 miesiaca, uczulal. Poczekalam do
      skonczenia 7 miesiaca i przeszedl.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka