Dodaj do ulubionych

basen dla alergika?

31.01.05, 19:24
Hej,

co myslicie o basenie dla malutkiego alergika? moja corcia ma 6 miesiecy i
mocna skaze bialkowa (ucuzlona rowniez na nutramigen), ale zmiany tylko na
policzkach, reszta cialka bardzo ladna, nie jest nawet sucha...

czy w takiej sytuacji moge isc z nia na basen? taki z ozonowana woda...(ale
tam tez jest troche chloru...)

pozdr

klara
Obserwuj wątek
    • wamama Re: basen dla alergika? 31.01.05, 21:11
      Hej my chodziliśmy na basen od 3 m-ca nasz Maciuś miał troszkę suchą skórę nawet
      przez pewien okres myślałam że woda mu ją pogarsza, ale chyba się myliłam kiedyś
      przeczytałam chyba nawet na tym forum, że woda może pogarszać stan skóry,ale
      moim zdaniem warto spróbować ,my właśnie chcemy wrócić do pływania.
    • bziuk Re: basen dla alergika? 31.01.05, 23:03
      chodzimy i bardzo sobie chwalimy.

      jednak obiło mi się o uszy, że u dziewczynek trzeba bardziej uważać
      na czystość wody ze względu na inna budowę układu moczowego i większą skłonność
      do infekcji w tych rejonach. Więc dopytałabym lekarza.
      Zrobiłam bym wywiad na temat basenu. A potem plum!

      pzdr bziuk
    • anja.t Re: basen dla alergika? 01.02.05, 13:39
      Ja też zcóreczką chodziłam odkąd skończyła 3 mies., pomimo AZS-u. Nie wpływało
      to na pogorszenie stanu skóry.
    • cesarus Re: basen dla alergika? 02.02.05, 19:33
      mój syn ma i alergię i azs i chodzimy na basen odkąd skończył 2 miesiące (teraz
      ma skończone dwa lata). Kiedyś lekarze w szpitalu gdy trafił z rota wirusem
      powiedzieli, że jesteśmy nieodpowiedzialni, ale specjalnie się tym nie
      przejęliśmy, bo wcześniej konsultowaliśmy to z naszym pediatrą i kazał tylko
      obserwować, czy nie ma zmian skórnych. nigdy nie miał! Ponieważ ma suchą skórę,
      zawsze przed basenem rano mocno smarujemy jego skórę tłustym kremem. wydaje nam
      się, że wtedy skóra mniej sie wysusza, ale może jesteśmy w błędzie. W każdym
      razie ciągle tak robimy i po wyjściu z basenu, dokładnie go myjemy jego płynami
      i znowu dokładnie całe ciało smarujemy. to u nas wystarcza
      pozdrawiam
      ania

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka