Dodaj do ulubionych

Rodacy nie wracajcie do Polski! Nie bądźcie frajer

02.11.07, 11:07
Rodacy nie wracajcie do Polski! Nie bądźcie frajerami!

Nie wierzcie politykom i uzależnionym od nich mediom, które piszą że
powinniście wrócić bo u nas tak dobrze i płace wzrosły.

To prawda płace troszeczkę wzrosły (ja już zarabiam całe 1400zł a
przed rokiem 1300zł) ale o wiele mniej niż wzrastają ceny przez co
żyje się coraz trudniej. O tym sterowane przez polityków gazety już
nie piszą. Co pójdę do sklepu to wszystko jest droższe niż
poprzednio. Dlaczego politycy i gazety KŁAMIĄ że jest lepiej?

Na poparcie tego co napisałem, poniżej przytaczam dane z innych
stron. Poniżej dane z www.stat.gov.pl z dnia 23.10.2007
-----------
Znacznie podrożały artykuły w grupie „pieczywo i produkty zbożowe” –
przeciętnie o 9,0%, przy czym największy wzrost dotyczył mąki – o
24,4%, kaszy – o 13,1% oraz pieczywa – o 11,4%. Wzrost ten wynika z
drożejącego ziarna zbóż, związanego ze zwiększonym popytem na
pszenicę konsumpcyjną na rynkach światowych, a także ze zwiększeniem
upraw roślin przeznaczonych na biopaliwa. W porównaniu z wrześniem
2006 r. odnotowano wzrost cen pszenicy o prawie 70% i żyta o
60%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W grupie „mleko, sery i jaja” największy wzrost cen, zaobserwowany
głównie w ostatnich dwóch miesiącach, związany jest m.in. z
tendencją wzrostową cen skupu mleka (o ok. 26%), Dotyczy to głównie
serów dojrzewających i topionych – o 10,7% oraz mleka – o 9,7%.
Znacznie podrożały również śmietana i śmietanka – o 7,6%, jaja – o
6,0% i sery twarogowe – o 5,8%. W grupie „oleje i pozostałe
tłuszcze” największy wzrost cen dotyczył masła – o 15,1%, co
związane jest ze znacznie zwiększonym eksportem (o ok. 40% w okresie
ośmiu miesięcy b.r. o porównaniu z analogicznym okresem ub. roku).
Ceny tłuszczów roślinnych wzrosły w znacznie mniejszym stopniu – o
3,7%.

Więcej niż w przed rokiem konsumenci płacili również za mięso – o
4,5%. Zmiany cen w tej grupie były zróżnicowane, w największym
stopniu podrożał drób – o 17,2% oraz wędliny drobiowe – o 7,0%.
Podwyżki cen drobiu związane są ze wzrostem popytu krajowego, a
także rosnącym eksportem do krajów Unii Europejskiej, związanym z
nadal niskimi cenami drobiu w Polsce. Ceny drobiu charakteryzują się
dużymi wahaniami z miesiąca na miesiąc, wynikającymi z prawa popytu
i podaży. Ponadto od 2006 r. obserwuje się wzrostową tendencję
spożycia drobiu w Polsce. Ceny mięsa wieprzowego utrzymały się
przeciętnie na poziomie sprzed roku, a wędliny wysokogatunkowe i
kiełbasy trwałe podrożały w znacznie mniejszym stopniu – o 1,5%.

Zmiany cen artykułów o sezonowych zmianach podaży i cen, tj. owoców
i warzyw ukształtowały się odmiennie: owoce były droższe niż przed
rokiem przeciętnie o 26,1%, przy czym niekorzystne warunki
agrometeorologiczne na wiosnę br. (przymrozki w maju) i niskie
zbiory spowodowały wzrost cen m. in. jabłek o 46,9%!!!!!!!!!!!!!, a
śliwek o 67,5%!!!!!!!!!!!!!!. Szacuje się, ze zbiory owoców z drzew
będą ponad dwukrotnie mniejsze.

Spośród napojów bezalkoholowych, największy wzrost dotyczył kawy – o
7,6%, będący wynikiem wzrostu cen kawy na rynkach światowych.
Nastąpiły również podwyżki cen soków – o 5,4% w skali roku.

-----------

Nie zrozumcie mnie źle. Mam kolegów i koleżanki którzy wyjechali i
tęsknię za nimi ale bym ich okłamał gdybym napisał że mogą wracać,
bo tutaj jest lepiej niż było. Przez ogromny wzrost cen jest gorzej!



Obserwuj wątek
    • arndt_td Od stycznia prąd będzie drożał o 10 proc. rocznie 02.11.07, 11:09
      Jeszcze o czymś zapomniłem

      Od stycznia prąd będzie drożał o 10 proc. rocznie
      gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4634201.html
      • Gość: bea Nie wracamy... IP: 81.216.27.* 02.11.07, 11:15
        nikt chyba nie jest az tak naiwny. Ci co wyjechali nie nalaza raczej
        do populacji majacej zaufanie do politykow. Ale dziekuje za
        ostrzezenie ;)
        • Gość: leila Re: Nie wracamy... IP: *.k624.webspeed.dk 02.11.07, 14:08
          bo myslisz ze za granica kokosy sa, tutaj w Dani cala wyplata idzie
          na krsdyty a jedzenie sie kupuje na VISA kort czyli na kredyt.
          wszedzie dobrze gdzie nas nie ma...
          • Gość: bea Re: Nie wracamy... IP: 81.216.27.* 02.11.07, 18:38
            a w Szwecji to kokosow naprawde nie ma :) Tylko renifery ;)
            • Gość: leila Re: Nie wracamy... IP: *.k624.webspeed.dk 02.11.07, 18:57
              hahaha zabawne rzeczywiscie kokosy nie wszedzie rosna na drzewach-
              doslownie a w przenosni to chyba nigdzie.wstyd ze tak narzekacie ze
              tak biedujecie w PL ,pojedzcie zobaczcie a sie ugryziecie w jezyk!
              • Gość: bea Re: Nie wracamy... IP: 81.216.27.* 02.11.07, 19:01
                No chyba mnie nie zrozumialas.......ja mieszkam w Szwecji i nie
                narzekam. I nie pamietam bym cos kupowala na kredyt.
                • Gość: leila Re: Nie wracamy... IP: *.k624.webspeed.dk 02.11.07, 19:08
                  widocznie jestes od niedawna , ja mam 20 lat stazu i maly dlug ,
                  inni maja niesplacone kredyty na domy, samochody, i na konsumpcje.
              • Gość: all Re: Nie wracamy... IP: *.e-wro.net.pl 03.11.07, 11:17
                Gość portalu: leila napisał(a):

                > hahaha zabawne rzeczywiscie kokosy nie wszedzie rosna na drzewach-
                > doslownie a w przenosni to chyba nigdzie.wstyd ze tak narzekacie
                > ze tak biedujecie w PL ,pojedzcie zobaczcie a sie ugryziecie w
                > jezyk!

                Z tego co piszesz to ja rozumiem, że wyjechałaś z Polski bo było Ci
                tu za dobrze i wolisz miszkać Danii gdzie życie jest trudniejsze niż
                w Polsce. Dobrze zrozumiałem?

                • Gość: all Re: Nie wracamy... IP: *.e-wro.net.pl 03.11.07, 11:18
                  Poprawka :) oczywiście nie w Danii tylko w Szwecji :)
    • Gość: gosc Re: Rodacy nie wracajcie do Polski! Nie bądźcie f IP: 80.187.144.* 02.11.07, 14:32
      A ja wracam :) po prawie roku spedzonego w UK postanowilem wrocic. Posiedze w
      PL, wieze, ze bedzie dobrze :) W razie czego zawsze mozna jeszcze raz wyjechac -
      to nie problem ;)
      • Gość: do all Re: Rodacy nie wracajcie do Polski! Nie bądźcie f IP: *.k624.webspeed.dk 03.11.07, 13:34
        kochanie gdybym ja wtedy to wiedziala ze bedzie trudno bo nie wiem
        czy trudniej ...wyjechalam z 17 lat temu z szarej , biednej
        Polski...teraz jak przyjezdzam z mojego szarego , siermieznego,
        zadupia czyli Dani czuje sie jakos dziwnie w pieknym moim miescie i
        zaluje ,zaluje, zaluje ....no ,ale zyc realnie w Polsce bym musiala
        sprobowac z 1500 zl w rece , zeby cos powiedziec -za mniejsze nie
        wracam;)
    • arndt_td Wywóz śmieci wzrost o ... 500% !!! 05.11.07, 18:46
      Wywóz śmieci wzrost o ... 500% !!!
      Z wrocławskiej spółdzielni mieszkaniowej Popowice przyszło pismo że
      koszt wywozu śmieci wzrośnie od nowego o 500%

      Żyć nie umierać .... :(
    • arndt_td Żywność drożeje. Wkrótce 5 proc. inflacji? 06.11.07, 08:08
      gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4645842.html
      wykres wzrostu cen
      bi.gazeta.pl/im/4/4646/m4646014.jpg
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka