bilirubina

(13 wyniki)
  • witam, po ostatnich badanich kontrolnych w zwiazku z zażywaniem pigułek okazało się, że mam podwyższony poziom bilirubiny - 0.5 mg/dl powyżej górnej normy (norma 0,2-1.0), pozostałe wyniki są jak najbardziej w normie. czy przekroczenie poziomu bilirubiny świadczy o uszkodzeniu wątroby i powinnam się zastanowić nad sensem kontynuacji zażywania tabletek i ewentualnym przejsciem na plasterki? niedługo kończę opakowanie i zastanawiam się po jaką receptę udać się do lekarza :) z góry dzię...
  • .. powyżej normy? Dokładnie Bilirubina całkowita mój wynik: 20.6umol/l norma: 17,7 H Biorę mercilon, zrobiłam sobie próby wątrobowe i tylko ten wynik jest zły. Co to moze znaczyc? czy powinnam odtawi tabletki? Oczywiście do lekarza się wybiorę, ale niestety dopiero w przyszłym tygodniu... pozdrawiam
  • mam pytanie: w wynikach badania krwi wyszło mi że mam znacznie podwyższoną ilośc bilirubiny - norma to 3,4-17 a ja miałam 37. Czy to może być związane z zażywaniem tabletek antykoncepcyjnych? I w zasadzie co to oznacza.... Idę z wynikami badań do lekarza ale na razie może któraś z was będzie w stanie mi pomóc....
  • Mam prośbę, odebrałam dziś wyniki, wizytę u lekarza mam za 2 tygodnie, ale trochę się przestraszyłam: bilirubina - 1 mg/dl + ketony 5 mg/dl (+) Co to oznacza??????? Proszę o wyjaśnienia, będę bardzo wdzięczna. Jeśli to cos pomoże to inne wyniki moczu: cieżar właściwy 1.020 ph 5 białko, cukier neg.
  • Czy podwyższony poziom bilirubiny (enzymy wątrobowe w normie, prazwdopodobny zespół gliberta) może powodować komplikacje w przypadku ciąży?
  • Co to może oznaczać? Wizyta u lekarza dopiero w piątek i bardzo się denerwuję. Będę Wam wdzieczna za pomoc
  • dzisiaj odebralam wyniki badan, i nieoczekiwanie okazalo sie, ze mam podniesiony poziom bilirubiny i wonosi 2,03, lekarka kazala mi pojsc do lekarza ogolnego, czy to moze byc cos powaznego?? sama nie chciala mi nic powiedziec
  • pani Doktor, w ramach przygotowania sie do ciazy mialam robione badania ogolne krwi, OB i poraz pierwszy proby watrobowe (od dwoch miesiecy nie biore juz Minuletu a zazywalam go przez 3 lata). Wszystkie moje wyniki sa o.k. - w granicach normy (hemoglobina jak nigdy wysoka 15,3), OB po 1 godz = 2, tylko zaniepokoilam sie watroba. GOT=31 U/l przy normie lab 5-35, GPT =35 przy normie lab 5-35, Bilirubina bezpośr.0,1 mg/dl przy normie lab 0,1-0,4, a Bilirubina calkowita= 2,0 mg/dl p...
  • Pani Doktor, Coraz intensywniej myslimy z mezem o pierwszym dziecku, przy kazji wizyty u ginekologa zrobilam badanie krwi. Wszystkie wyniki wygladaja bardzo dobrze, z wyjatkiem bilirubiny. Wynosi az 2,6 mg/dl. Czym - w kontekcie planow dot. zajscia w ciaze - moze grozic tak wysoki wskaznik? Mam 28 lat. 5 lat temu moj owczesny ginekolog postanowil "przymierzyc" sie do pigulek antykoncepcyjnych. Zrobilismy badania krwi - okazalo sie, ze moj wskaznik bilirubiny wynosil 1,4 mg. P...
  • podczas ostatnich badań krwi poziom bilirubiny wyniusł u mnie 1,75. Rozumiem, że nie będę już mogła brać tabletek anty. Jakią ewentualnie metodę mogę stosować? I czym grozi taki poziom bilirubiny, czy jest on już b. wysoki??
  • mam podwyższoną bilirubine (lekarz podejrzewa tzw zespół Gilberta), ale inne wyniki mam w normie. Zapomniałam go spytac czy istnieje jakieś ryzyko dla ciąży lub dziecka w związku z tym ze mam 3 - krotnie przekroczoną normę?
  • Po urodzenie wysokosc bilirubiny u Dawidka wynosila 12,7. Przez cala dobe byl naswietlany i na nastepny dzien bilirubina spadla do 9,5. Wedlug lekarza moglismy isc do domu. Teraz po 2 tygodniach od urodzenia Dawid ciagle jest zolty a poziom bilirubiny wzrosl do 12,7. Dlaczego tak sie dzieje? Ile powinna wynosic bilirubina zeby mozna byc spokojnym??? Pani doktor powiedziala,ze jesli przez 2 dni bilirubina nie spadnie trzeba bedzie zabrac Dawidka na diagnostyke:(:( Nie wyobrazam so...
  • Właśnie, zastanawiam się czy powinnam brać tabletki, które nie zostały mi indywidualnie przypisane przez lekarza.Kiedyś juz tak zrobiłam od znajomej farmaceutyczki, dostałam 2 opakowania Cilestu i brałam je bez żadnej konsultacji z lekarzem.W zasadzie czułam się ok, nic mi nie było żadnych skutków ubocznych, teraz chciałabym powtórzyc to samo, ale zastanawiam się czy nie narobie sobie tym kłopotu?Czy takie tabletki zabezpieczaja równie dobrze jak te ktore przypisałby mi lekarz?Dod...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się