Dodaj do ulubionych

ketony, bilirubina

IP: *.chello.pl 16.03.06, 15:24
Mam prośbę, odebrałam dziś wyniki, wizytę u lekarza mam za 2 tygodnie, ale
trochę się przestraszyłam:

bilirubina - 1 mg/dl +
ketony 5 mg/dl (+)

Co to oznacza??????? Proszę o wyjaśnienia, będę bardzo wdzięczna.

Jeśli to cos pomoże to inne wyniki moczu:

cieżar właściwy 1.020
ph 5
białko, cukier neg.
Obserwuj wątek
            • aleksandra1977 Re: ketony, bilirubina 16.03.06, 20:08
              Pojawienie się bilirubiny w moczu może być wynikiem wzrostu jej stężenia we
              krwi, np. z powodu niedrożności dróg żółciowych (żółtaczka mechaniczna) lub
              uszkodzenia wątroby (wirusowe zapalenie wątroby).
              Ciała ketronowe mogą być obecne w moczu osób niedożywionych, pozostających na
              diecie bogatotłuszczowej, w stanach gorączkowych, przy ciężkiej niewydolności
              nerek. Najczęściej jednak ciał ketonowych poszukuje się u osób chorych na
              cukrzycę
                • aleksandra1977 Re: ketony, bilirubina 16.03.06, 21:36
                  nieżle smile też nie jem mięsa.

Sądzę, że jeśli chodzi o ketony, to mogłaś ostatnio mniej jeść i stąd ten wynik.
                  Odnośnie bilirubiny - gdy u mnie też się zdaży, że się pojawi, to też panikuję
                  i wyobrażam sobie nie wiadomo co. Sprawdzałam transaminazy wątrobowe Aspat i
                  Alat i nie odbiegają od normy, w usg j. brzusznej też bez zmian.

Stres może powodować zaburzenia cyklu i stąd miesiączka może się przesunąć
                  (zarówno być trochę wcześniej, jak również opóźniać się). Na Twoim miejscu
                  spokojnie poczekałabym jeszcze kilka dni (np. do poniedziałku) i nie nakręcała
                  się niepotrzebnie. Jeśli jednak nie masz na tyle cierpliwości i bierzesz pod
                  uwagę ewentualną ciążę, to zrób test ciążowy.
                  • Gość: Agata Re: ketony, bilirubina IP: *.chello.pl 16.03.06, 21:42
                    Dzięki za rady - poczekam kilka dni, w następnym tygodniu powtórzę badanie
                    moczu, mam wielką nadzieję, że będzie w porządku. Fakt jst tez faktem, że przez
                    ostatnie dni jadłam bardzo nieregularnie, rano nic nie mogłam przełknąć,
                    dopiero trochę wieczorem...stres robi swoje... Pozdrawiam!
                    • aleksandra1977 Re: ketony, bilirubina 16.03.06, 21:49
                      > ostatnie dni jadłam bardzo nieregularnie, rano nic nie mogłam przełknąć,
                      > dopiero trochę wieczorem...stres robi swoje...

no widzisz, sama odpowiedziałaś sobie na zadane pytanie.
                      Rozumiem, że jak się denerwujesz lub gdy się czymś trapisz, to nie możesz nic
                      przełknąć. Jakbym sama siebie widziała w takiej chwili... Spróbuj przez kilka
                      dni jeść małymi porcjami, ale za to często (nawet 5 razy dziennie). Sądzę, że
                      ponowne badanie moczu będzie w porządku. Staraj się odpocząć, dobrze, że
                      niedługo weekend. Może jakaś dobra książka, albo kino?
                      • Gość: Agata Re: ketony, bilirubina IP: *.chello.pl 16.03.06, 22:11
                        Oczywiście, postaram się odstresować, na razie cieszę się, że okres wrócił, bo
                        to był następny stres... ech, życie czasami bywa niezmiernie stresotwórcze. Mam
                        wielką nadzieję, że następne wyniki będą już bez tych ketonów i bilirubiny.
                        jeszcze raz dzięki za rady!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka