Forum   choroby zakaźne

choroby zakaźne

(22 wyniki)
 • Artykuł z gazety wprost Inwazja nowych zarazków file4u.pl/download/482595/Inwazja_Nowych_Zarazk_w.pdf
 • Poszukuję informacji czy w tym roku, tak jak w poprzednich latach będzie organizowany tzw. Żółty tydzień. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat, na stronie zoltytydzien.pl ostatnia aktualizacja jest z wrzesnia 09. Chcialabym przed operacją (kwiecień) doszczepić sie (ostatnie szczepienie miałam w 2005 roku) na żółtaczkę A+B, dlatego zależy mi na uzyskaniu tej informacji. Chciałabym też zapytać się, ile min. musi minąć czasu od szczepienia do operacji? Będę wdz...
 • Mam pytanko. Urodziłam we wrześniu 2009, w listopadzie robiłam mojemu synkowi anty hcv, wyszło dodatnie, ale to podobno moje antyciała, które mu przekazałam. RNA wyszło na szczęście -. Pytam szczególnie rodziców, czy powtarzali badani RNA u swoich dzieci. Jeśli tak to po jakim czasie. Koszmarnie się tego boję!!!!. A jak wyjdzie + ??!!!
 • Moja siostra leczy sie na wolskiej i jest bardzo niezadowolona z lekarki.Czy ktos moze polecic jakiegos sensownego i zarazem miłego lekarza? Z gory dziekuję.
 • Czy zaburzenia lękowe to choroba psychiczna?? Chciałabym zostać dawcą szpiku kostnego, ale rok temu miałam epizod takich zaburzeń. Biorę leki, ale powoli będę je odstawiać. Czy mogę zostać dawcą??
 • Witam! Czy wynik pozytywny na zakazenie Toxoplazmoza w fazie aktywnej(ostrej) moze dac wynik falszywie pozytywny na zakazenie Epstein Barr (Mononucleosa)w fazie aktywnej (ostrej)? Wlasnie otrzymalem wynik pozytywny na Toxoplazmoze, i wynik pozytywny na EB, przy czym chorobe ta przechodzilem lata temu i teraz powinienem miec jedynie przeciwciala bierne. Z gory dziekuje i pozdrawiam!
 • Mój mąż ma różę czy to jest choroba zarażliwa błagam odpowiedzcie bo nie pytał lekarza a ja boję się o dzieci.Czy z tej choroby można się całkiem wyleczyć?
 • gdansk.naszemiasto.pl/wydarzenia/733674.html Nie tylko w lesie, ale nawet w parkach miejskich czy ogródkach przydomowych możemy złapać kleszcza, a wraz z nim boreliozę. Uważac, uważać i jeszcze raz uważać!
 • Trzy dni temu po przejeździe na tygodniowy urlop do Wisły mój 4,5 letni syn dostał 38 stopniowej temperatury wraz z wysypką na całym ciele. Wysypka ta była dosyć dziwna na policzkach pojawiły się mocno czerwane płaty . a całe ciało pokryło się dziwną szorstką wysypką początkowo mocno czerwoną nasiloną bardziej podczas temperatury i blednącą po jej ustąpieniu, Od niedzieli odwiedzaliśmy lekarza , pierwszy stwierdził że jest to wysypka i nie należy się nią przejmować, w poniedziałek pani ...
 • Od czasu wprowadzenia tzw reformy zdrowia w kraju likwiduje się na dziko oddziały chorób zakaźnych >. Po krótkotrwałym zachamowaniu tego procesu bezpośrednio po 11.09.(World Trade Center- atak zarodnikami wąglika), obecnie przybiera na sile. W dawnym województwie Nowosądeckim z 150 łóżek obecnie pozostało ok.50 ( na ok 700tyś. potencjalnych pacjentów). Niepokojacy jest sposób omijania prawa przez dyrektorów szpitali- brak epidemii przez ostatnie kilka lat powoduje częściowe ob...
 • Informacja warta uwagi. Ciekawe, czy któryś z naszych lekarzy wybiera się na tę konferencję. W środę, 23 września br., o godz. 10.00 w hotelu Sofitel (sala Madryt) we Wrocławiu odbędzie się konferencja prasowa XVIII ZJAZDU POLSKIEGO TOWARZYSTWA EPIDEMIOLOGóW I LEKARZY CHORóB ZAKAźNYCH. Tematem konferencji będą błędy popełniane w Polsce przy leczeniu świńskiej grypy, żółtaczki zakaźnej, HIV i [b]boreliozy.[/b] W konferencji udział wezmą: prof. Krzysztof Simon - prezes Polskiego Tow...
 • Witam Was. Mam problem. Otóż od około pół roku mam powiększone węzły na szyi po obu stronach mam kulkę. Często chorowałam na zapalenie gardła, więc lekarz stwierdził,że należy poczekać same się z czasem wchłoną. No niestety poprawy nie ma. Od 3 miesięcy jestem w ciąży. Wybrałam się do lek. rodzinnego na USG szyi, które nie wykazało patologicznych zmian. Badania krwi i CRP dobre. Lekarz stwierdził, że może od zębów mądrości , kt. mi jeszcze nie wyrosły. Do stomatologa dopiero za tydzień,...
 • Mam podwyższone wartości aminotransaminaz:Aspat - 112, Alat - 90.Miałem robione Usg gdzie stwierdzono, że wątroba jest o wzmożonej echogeniczności miąższu bez zmian ogniskowych.Co oznacza ta echogeniczność i czy takie wartości Aspat i Alatu można jakoś wyleczyć żeby ich wartość była prawidłowa bo lekarz nie przepisał żadnych leków.Czy też to oznacza że mam uszkodzoną wątrobę i już nigdy nie będzie funkcjonować prawidłowo.Dodam że nie mam żadnych chorób zakaźnych.
 • czy istnieje możliwość aby za pośrednictwem tego forum ktoś polecił mi dobrego lekarza hepatologa przyjmjącego w szzcecinie. Próbowałam uzyskać informację o lekarzach tej specjalizacjji w różny sposób - bezskutecznie - podobno nie ma tu żadnego lekarza o takiej specjalizacji przyjmującego prywatnie - a na NFZ wyznaczono mi wzytę na 10.04.08.. bardzo dziękuję za każdą prawdziwą informację.
 • Sprawa pilna,a na forum boreliozy nikt nie odpowiada. Mąż ma rumień po ukaszeniu kleszcza,lekarz rodzinny zaaplikował 6 sztuk antybiotyków Sumamed 500 i stwierdził,że jego rola się skończyła. Skontaktowałam się ze specjalistą z innego miasta,każe przyjechać, zaleca kuracje antybiotykową i badanie Elisa.Niestety,wszystko prywatnie,bo czas oczekiwania w poradni,to m-:listopad. Lekarz rodzinny twierdzi,że to zbyteczn,bo te 6 sztul antybiotyku,to tak jakby , tygodniowa kuracja.Jestem bezśi...
 • I nie ma już problemu: www.tinyurl.pl?aiNgWsHA Macie jakieś propozycje? Stowarzyszenie wyśle pismo z protestem, ale może by tak jakieś pospolite ruszenie i lista z podpisami forumowiczów by się do tego przydała?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się