Forum   filologia polska

filologia polska

(174 wyniki)
 • Hej, zastanawiam się nad dwoma kierunkami studiów: filologia polska z oligofrenopedagogiką i wychowanie fizyczne na AWFie. Bardziej mnie ciągnie do filologii polskiej, ponieważ myślę, że są to bardziej ambitne i trudniejsze studia od wf. Człowiek może się bardziej rozwinąć. Na kierunki techniczne nie chcę iść, ponieważ po pierwsze i najważniejsze nie lubię matmy, nie interesuje mnie programowanie, nie chcę spędzić całego życia przed komputerem, zresztą wydaje mi się to nudne, więc infa odpada...
 • Tak się zastawiam: skąd ta forumowa popularność polonistyki? Pewnie zwykły zbieg okoliczności, ale w ostatnim czasie było ze 4-5 wątków związanych z filologią polską. Nie ukrywam, że to mnie dziwi (zwłaszcza że dobrze wiemy, ilu tam kandydatów na miejsce... choć może to efekt ogromnej liczby miejsc na tym kierunku...).
 • Witam:P Zwracam się z pytaniem do bardziej doświadczonych:P Złożyłam papiery na filologię polską na UW. Wynik wszystkich przeliczonych punktów, to niestety tylko 66,28. (myślałam, ze polski lepiej mi poszedł:):P w zeszłym roku próg wynosił ok 63 pkt. Czy uważacie, że mam szanse się dostać?:P czy próg może podnieść się aż o 3 pkt? p.s (czy próg to liczba osoby przyjętej w I turze, czy ostatniej przyjętej w ogóle?)
 • Magister filologii polskiej (specjalizacja nauczycielska) napisze prezentację na każdy temat (z planem, bibliografią i kartą z cytatami), mogę pisać pod wybraną bibliografię, a nawet pod konkretny konspekt. Kontakt ew-qa@gazeta.pl
 • Dostałam się na 2 kierunki. Teraz nie wiem co wybrać, dlatego proszę doświadczonych studentów o radę. Po którym z tych kierunków są większe perspektywy, a co za tym idzie większe zarobki? Proszę o szczerą odpowiedź. Dodam, że w mojej miejscowości niemal produkuje się polonistów, gdyż kilka lat temu powstała tam pewna uczelnia wyższa.
 • Czy plan studiów polonistyki jest tak bardzo obszerny? Być może nie umiem go zinterpretować, ale z tego co zrozumiałam w większość dni zajęcia odbywają się od rana (8-9) do wieczora (17-18) czy tak jest? ;)
 • witam :) możecie doinformować jak to jest ze specjalizacją na zaocznych? chciałabym wybrać załóżmy kierunek filologia polska, ale o specjalizacji dla mediów... a) no i czy tą specjalizację wybiera się dopiero na drugim roku? b) czy studenci zaoczni też mogą wybierać specjalizację? c) czy chcąc wybrać ten kierunek, to w IKR muszę można wybrać tylko filologia polska? bo wszędzie pojawia się ciąg dalszy a mianowici specjalność...np. literaturo... czy to nie przeszkadza w wyborze tej...
 • Witam. Mam bardzo rozległe zainteresowania, dlatego chciałbym zapytać, czy byłoby możliwe studiowanie filologii polskiej i farmacji jednocześnie. Oczywiście niekoniecznie od razu, zaraz na pierwszym roku oba kierunki, ale np. po ukończeniu 2 lat filologii czy możnaby rozpocząć farmację? A może to zbyt odległe studia i jest to po prostu niemożliwe do połaczenia? Bardzo proszę o porady. Dziękuję!
 • Witam! Jestem w 3 klasie liceum. zawsze chciałam być nauczycielką ( wiele osób krytykuje ten pomysł). Mam takie pytanie jak wyglądają studia zaoczne na UJ? Chodzi mi o to czy według Was jest trudno. Miszkam dość daleko od Krakowa i moge wybrać bliższe uczelnie, we Wrocławiu lub w Opolu. Z drugiej strony "kusi" mnie Jagielloński. Dlatego proszę o szczerą opinie kogoś, kto jest na filologii polskiej na UJ zaocznie. Z góry dziękuję!
 • czy na filologie polska jest trudno sie dostac i utrzymac ? czy to ciezki kierunek studiów ?
 • czy może stosunki międzynarodowe? Który wg Was z tych kierunków daje najszersze możliwości? PS. Proszę o nie pisanie, że każdy jest beznadziejny. Chcę studiować coś co mnie interesuje. ;) Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.
 • Witajcie, mam pytanie dotyczace tlumaczenia z wloskiego: filologia polska to po prostu filologia polacca, czy raczej lepiej nazwac to lettere? Bo tam chyba "filologia" uzywa sie w znaczeniu wezszym, niz u nas, nie jest to nazwa kierunku, prawda? W takim razie, czy tlumaczenie "filologia polacca" bedzie dobrze oddawalo polskie znaczenie? Dzieki i pozdrawiam.
 • Nie wiem jakie studia wybrać. Dostałam się na prawo i filologię polską, może mi ktoś doradzić?
 • Czy wiecie moze gdzie w Poznaniu oprocz UAM mozna jeszcze studiowac filologie polska? Mam na mysli jakas prywatna uczelnie. Z gory dzieki.
 • Którą z uczelni możecie mi polecić pod względem przygotowania studentów do pracy redaktora czy edytora i dlaczego, a którą zdecydowanie odradzić?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?