Forum Nauka i edukacja Studia Studia
ZMIEŃ
    filologia polska

  filologia polska

  (82 wyniki)
  • Hej, zastanawiam się nad dwoma kierunkami studiów: filologia polska z oligofrenopedagogiką i wychowanie fizyczne na AWFie. Bardziej mnie ciągnie do filologii polskiej, ponieważ myślę, że są to bardziej ambitne i trudniejsze studia od wf. Człowiek może się bardziej rozwinąć. Na kierunki techniczne nie chcę iść, ponieważ po pierwsze i najważniejsze nie lubię matmy, nie interesuje mnie programowanie, nie chcę spędzić całego życia przed komputerem, zresztą wydaje mi się to nudne, więc infa odpada...
  • Tak się zastawiam: skąd ta forumowa popularność polonistyki? Pewnie zwykły zbieg okoliczności, ale w ostatnim czasie było ze 4-5 wątków związanych z filologią polską. Nie ukrywam, że to mnie dziwi (zwłaszcza że dobrze wiemy, ilu tam kandydatów na miejsce... choć może to efekt ogromnej liczby miejsc na tym kierunku...).
  • Witam:P Zwracam się z pytaniem do bardziej doświadczonych:P Złożyłam papiery na filologię polską na UW. Wynik wszystkich przeliczonych punktów, to niestety tylko 66,28. (myślałam, ze polski lepiej mi poszedł:):P w zeszłym roku próg wynosił ok 63 pkt. Czy uważacie, że mam szanse się dostać?:P czy próg może podnieść się aż o 3 pkt? p.s (czy próg to liczba osoby przyjętej w I turze, czy ostatniej przyjętej w ogóle?)
  • Dostałam się na 2 kierunki. Teraz nie wiem co wybrać, dlatego proszę doświadczonych studentów o radę. Po którym z tych kierunków są większe perspektywy, a co za tym idzie większe zarobki? Proszę o szczerą odpowiedź. Dodam, że w mojej miejscowości niemal produkuje się polonistów, gdyż kilka lat temu powstała tam pewna uczelnia wyższa.
  • Czy plan studiów polonistyki jest tak bardzo obszerny? Być może nie umiem go zinterpretować, ale z tego co zrozumiałam w większość dni zajęcia odbywają się od rana (8-9) do wieczora (17-18) czy tak jest? ;)
  • witam :) możecie doinformować jak to jest ze specjalizacją na zaocznych? chciałabym wybrać załóżmy kierunek filologia polska, ale o specjalizacji dla mediów... a) no i czy tą specjalizację wybiera się dopiero na drugim roku? b) czy studenci zaoczni też mogą wybierać specjalizację? c) czy chcąc wybrać ten kierunek, to w IKR muszę można wybrać tylko filologia polska? bo wszędzie pojawia się ciąg dalszy a mianowici specjalność...np. literaturo... czy to nie przeszkadza w wyborze tej...
  • Którą z uczelni możecie mi polecić pod względem przygotowania studentów do pracy redaktora czy edytora i dlaczego, a którą zdecydowanie odradzić?
  • Witam. Mam bardzo rozległe zainteresowania, dlatego chciałbym zapytać, czy byłoby możliwe studiowanie filologii polskiej i farmacji jednocześnie. Oczywiście niekoniecznie od razu, zaraz na pierwszym roku oba kierunki, ale np. po ukończeniu 2 lat filologii czy możnaby rozpocząć farmację? A może to zbyt odległe studia i jest to po prostu niemożliwe do połaczenia? Bardzo proszę o porady. Dziękuję!
  • czy może stosunki międzynarodowe? Który wg Was z tych kierunków daje najszersze możliwości? PS. Proszę o nie pisanie, że każdy jest beznadziejny. Chcę studiować coś co mnie interesuje. ;) Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.
  • Witam! Jestem w 3 klasie liceum. zawsze chciałam być nauczycielką ( wiele osób krytykuje ten pomysł). Mam takie pytanie jak wyglądają studia zaoczne na UJ? Chodzi mi o to czy według Was jest trudno. Miszkam dość daleko od Krakowa i moge wybrać bliższe uczelnie, we Wrocławiu lub w Opolu. Z drugiej strony "kusi" mnie Jagielloński. Dlatego proszę o szczerą opinie kogoś, kto jest na filologii polskiej na UJ zaocznie. Z góry dziękuję!
  • Nie wiem jakie studia wybrać. Dostałam się na prawo i filologię polską, może mi ktoś doradzić?
  • Czy wiecie moze gdzie w Poznaniu oprocz UAM mozna jeszcze studiowac filologie polska? Mam na mysli jakas prywatna uczelnie. Z gory dzieki.
  • Myślę o studiowaniu filologii polskiej ze specjalnością edytorstwo i komunikacja medialna na AP w Krakowie. Jednak nie wiem do końca czy ten kierunek jest dla mnie... I w jakim zawodzie mogłabym pracować po tych studiach?
  • Ktoś studiował,studiuje,a może wybiera się.....będę wdzięczna za wszelkie informacje, sugestie, podpowiedzi i rady. Jak wygląda rekrutacja, jaka jest atmosfera, jak wyglądają zaliczenia etc. Za każdy- nawet malutki odzew b.dziękuję:)
  • Jestem tegoroczną maturzystką. Od miesiąca nurtuje mnie jedno. Czy składać papiery na filologię polską czy też pedagogikę resocjalizacyjną. Podoba mi się to i to. A każdy z przyjaciół i rodziny mówi mi coś innego. Jak wy sądzicie?
  • Stoję przed takim oto wyborem. Studiuję na trzecim roku handlu zagranicznego (bardzo sobie chwalę te studia pod każdym względem), ale w tym roku postanowiłem zacząć realizować swoje pasje stricte naukowe i przystąpiłem do rekrutacji na drugi kierunek studiów. Mój wybór padł na filologię polską (komparatystyka) bo lubię czytać i sporo ostatnio piszę. Od momentu, w którym znalazłem się na liście zakwalifikowanych do przyjęcia, zacząłem jednak mieć poważne wątpliwości co do podejmo...
  • czy po takim kierunku jest jeszcze jakaś szansa na dobrą prace??? co myślicie o tym i podobnych kierunkach??? może juz poprostu powinni je zlikwidować ???
  • filologia polska na UO czy Akademii Pedagogicznej w Krakowie.. gdzie waszym zdaniem lepiej studiować?
  • Witam. Czy po zaocznej filologii polskiej mam szanse na zostanie nauczycielką? Niestety życie mi się tak ułożyło, że nie mogę iść na dzienne. Od zawsze chciałam być nauczycielką, czuje, że to jest moim powołaniem. Wie ktoś może jak dyrektorzy szkół są nastawieni do ludzi kończących właśnie studia zaoczne? Dziękuję serdecznie za odpowiedzi. :)
  • Mam głupie pytanie. Jeśli ktoś się zarejestrował na kierunek filologia polska i się na niego dostał, ale chce studiować na wydziale w Sosnowcu, to ma to zgłosić przy zapisie? Czy może trzeba było to wcześniej jakoś zaznaczyć?

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się