fotelik

(70 wyników)
  • Witam! Proszę o radę: który z fotelików w 100% będzie pasował do Hyundaia i10: Romer - Kid plus, Maxi Cosi - Rodi XR czy Concord Lift Evo PT?-- Zbynio
  • Witam, muszę kupić fotelik 15-36 kg do renault thalia . Zastanawiam się nad Bebe Confort Moby, ale niestety nie mam możliwości wcześniejszej przymiarki. Czy będzie stabilny i nie będzie przesuwał się po kanapie? W jakich fotelikach z tej kategorii wagowej wozicie swoje dzieci? Proszę o radę.
  • WITAM, mój problem to samoblokujące się pasy bezpieczeństwa na tylnej kanapie. otóż przy próbie opasania fotelika dziecięcego pasami celem go umocowania, bądź też przy próbie wypięcia fotelika z pasów jeden fałszywy ruch powoduje blokadę pasów. i potem nie można ani ich wyciągnąć bardziej, tylko oczywiście samoistnie się rolują do momentu aż klamra pasa osiągnie swoje normalne położenie. wtedy dopiero można je znów wyciągnąć i próbować opasać fotelik. wszystko byłoby dobrże, gdyby nie...
  • Kupiłam pierwszy fotelik samochodowy dla niemowlaka i wszędzie czytam, że zamontowany fotelik powinien stabilnie stać na siedzeniu. Niestety mój jak się go przypnie pasami wcale nie stoi nieruchomo, da się nim ruszać... Czy to normalne??? Sprzedawca powiedział, że tak ma być, że sztywno stoja tylko te do których dokupi się bazę... a ja niepokoję się
  • witam,mam pytanie czy ktos z was ma audi TT?bo nie wiem czy zmiesci mi sie do tylu fotelik 9-18kg.jezeli ktos ma i uzywa takiego fotelika prosze napiszcie jaki to fotelik.bo mnie sie wydaje ze zaden tam nie wlezie.czy mam zmienic auto??
  • witam! Jechalismy niedawno z mężem i dziecmi samochodem(Mitsubishi Lancer Kombi) pierwszy raz, i przy prawie każdym hamowaniu syn jadący fotelikiem Maxi-Cosi Rod XP(wagowo15-36 bez własnych pasów) leciał do przodu razem z fotelikiem. Zupełnie go pasy nie trzymały. Fakt jest jeden - ten fotelik jest od wagi 15 kg -u niego waga ok 13kg, ale wyrósł wzrostem z mniejszego. W innym samochodzie- MItsubishi Carisma - fotelik trzymał się dobrze. Córka zapięta w innym modelu fotelika z własny...
  • Witam. Mam pytanie. Z której strony (za kierowcą, na środku, czy za pasażerem - rzecz jasna na tylnym siedzeniu) zamonotować fotelik dla dziecka tak, aby w czasie jazdy było ono maksymalnie bezpieczne??? Po prostu które miejscu z tyłu jest dla dziecka najbezpieczniejsze w czasie jazdy samochodem??? Pozdrawiam marpol5
  • nie wiem czy dobre miejsce wybrałam na ten wątek, ale miałam nadzieje że wielu mężczyzn co się na tym zna mi podpowie:) mam autko alfe 166 i chciałam zapytać czy można do niej zamontować fotelik ramatti isofix z bazą?? mam skórzane fotele i nie są dzielone to jak zamontować z bazą????
  • Chciałam soe zapytać jak przypina sie foteliki samochodowe dle dziecka do 13 kg???Czy powinien on być przypięty tyłem do kierunku jazdy????
  • Czy mogę z pełną odpowiedzialnością 4 letnie dziecko, zapięte oczywiście w fotelik przewieźć na przednim fotelu (mam dwuosobowy samochód)?? Proszę o odpowiedz
  • Zgodnie z przepisami ruchu drogowego: "W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nie przekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym". Jak więc ma się sprawa interpretacji tego przepisu, jeśli koleżanki syn ma 9lat i waży 42kg? Producenci zarówno fotelików, jak i podstawek uwzględniają wagę dzieci do 36kg.....
  • Jakie dziecko można przewozić w podstawce zamiast fotelika, co o tym decyduje, wiek , wzrost czy waga, proszę o odpowiedź. Mój syn ma 6,5 roku i nie chce już jeździć w foteliku, bo mu niewygodnie. Nie wiem, czy mogę zastąpić fotelik podstawką.
  • Cześć, Mam pytanie, czy mogę zamontować na przednim siedzeniu (pasażera) fotelik dziecięcy przodem do kierunku jazdy? Samochód posiada przednie poduszki powietrzne i nie da się ich dezaktywować kluczykiem. We wszelkich inastrukcjach i opisach jest mowa o zakazie montażu fotelika na przednim siedzeniu, ale gdy montowany jest tyłem do kierunku jazdy. Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi Paweł
  • Mieszkający w Kalifornii polski inżynier mechanik, został zwyciezcą konkursu American Inventor wygrywając milion USD. Zaprojektował fotelik samochodowy dla niemowląt w kształcie sfery.... Więcej na gazeta.pl: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3356234.html Jeszcze więcej tu: fotelik.info/janusz_liberkowski.php A tu są zdjęcia naszego bochatera: fotelik.info/janusz_liberkowski2.php Gratulujemy Panu Januszowi! fotelik.info
  • czy dziecko 6 lat może jechać w foteliku z przodu? Bardzo prosze o pomoc
  • Czy może jest tu jakiś rodzic, który jeżdzi corollą verso? Wymyśliłam sobie, że najfajniej będzie zamontować fotelik dla dziecka na środkowym siedzeniu z tyłu. Córa ma wtedy dobry widok i nie marudzi. Ale wydaje mi się, że zamontowany tam fotelik nie jest tak super umocowany, jak na siedzeniach z brzegu. Czy ktoś ma takie odczucia? Z tego, co czytałam w instrukcji, zamontowanie fotelika na środkowym fotelu jest możliwe, ale ja nie jestem na 100% przekonana. pozdr M.
  • mam pytanie, czy ktos może sie orientuje czy są przepisy mówiące o obowiązku wożenia przez taksówkarza fotelika dla dzieci???
  • Która obcja jest bezpieczniejsza?
  • w moim samochodzie mam 4 poduchy bez możliwości odłaczenia, pozostaje tylne siedzenie , środkowe miejsce ma pas biodrowy, fotelik maxi cosi priori dopuszcza montaż biodrówką - ale jak myślicie czy jest to tak bezpieczne jak pas 3- punktowy ?
  • Jak to jwest w przepisach, bo do końca nie doczytałem (taki problem "czytania ze zrozumieniem") Jest fotelik na przednim siedzeniu, przodem do kierunku jazdy.. i jest poduszka - czy to się wyklucza? Powtarzam - przodem do kierunku jazdy.... (na wszelki wypadek wożę małego z tyłu, ale czasem chciałoby się go mieć bardziej pod ręką, a raczej pod okiem....)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się