-
Witam, jestesm po raz 1. na forum i potrzebuje kilku porad. Remontujemy stary dom w Anglii, niestety standard wykonczenia wola tu o pomste do nieba. Nie mam doswiadczenia ani zdolnosci technicznych, niestety fachowcom, ktorych tu zatrudnialismy polpeniaja same bledy... Bardzo prosze o pomoc!
Na razie problem pierwszy: (lazienka nie bede sie rozpisywac o krzywej scianie, trudno, to jakos przezyje, choc kafle wyszly nierowno i bede musiala wstawic tam jakas polke a takze o innych problemach)...
-
Witam,
ostatnio miałam remont łazienki, kafle zostały zakupione w salonie Paradyż.
W niedługim czasie po zakończeniu remontu zauważyłam,że w łazience i wc szkliwo na kaflach zaczyna pękać i jest tego coraz więcej.
Kafle w łazience i wc są z tego samego rodzaju (Hiroe) z tym, jedne są we wzory,drugie gładkie, w różnej kolorystyce.
Złożyłam reklamacje, specjalista przyjechał i stwierdził,że peknięcia nie są spowodowane wadą płytek, tylko nieodpowiednim ich zamontowaniem (przygotowaniem podł...
-
Witam,
zamierzam sama wywiercić dwie dziury w kafelku łazienkowym na wieszaki. Pytka jest położona na płycie kartonowo-gipsowej (nie wiem jakiej grubości), w związku z czym, czy powinnam wiercić w płytce czy w fudze jeśli jest cienka ścianka?
Kolega mi doradził, iż powinnam kupić wiertło diamentowe, najpierw czubkiem wiertła zrobić odprysk- a potem bardzo powolnie małych obrotach wywiercić otwór. Czy dobrze zostałam poinformowana?? czy powinnam dwa wiertła kupić różnej grubości?
-
Witam, poszukuję namiarów na firmę, która świadczy usługi przycinania kafli
na wymiar (po łuku) - Wrocław lub okolice.
Będę wdzięczna za informację
Pozdrawiam
Agata
-
Chcę postawić nowy piec kaflowy.Sama wybrać i
zakupić kafle na ten piec.Zdun obliczył wszystkie potrzebne elementy do budowy pieca,tylko gdzie kupić kafle? Czy u Producenta,czy w hurtowni-Poleci ktoś duży wybór kafli w kolorach i po przystępnej cenie?Dla przysłowiowego Kowalskiego?
-
Tak jak w temacie. Nie jestem zorientowana ile obecnie liczą sobie fachowcy
za położenie mkw kafli? Może się ktoś orientuje jakie są średnie ceny we
Wrocławiu? Czy cene 40zł/mkw jest wygórowana?
Dzięki za pomoc.
-
Witam !
Mam nielada problem.
Kupiłem nowe mieszkanie i musze położyć podłogi (nie ja lecz fachowcy którym
to zlece).
Do pokoji chce panele (8mm - klasa AC3) a do łazienki oczywiscie kafle.
Problem jest z kuchnią jak i przedpokojem. Przedpokój jest bardzo mały i nie
obstawny , kuchnia także mała.
Są dwa obozy moich znajomych:
a) przeciwnicy paneli: że nie nadają sie na przedpokój i kuchnie z powodu
wilgoci jak i piasku (przedpokój - zarysowanie) jak i z ze względu na
...
-
Będę się wprowadzała do mieszkania, w którym na podłogach przedpokoju,
dużego pokoju i kuchni są kafle, które mi się nie podobają. Ze względu na
ograniczone fundusze nie bardzo mogę się podeprzeć fachowcami, którzy mi te
kafle skują (chyba że mam błędne pojęcie o cenach). Jak się samemu za to
zabrać? Wpadł mi jeszcze jeden nieco szalony pomysł - a mianowicie -
odpuścić sobie zrywanie kafli i położyć na nie po prostu panele (kładąc pod
spód jeszcze matę ocieplającą/wygłuszającą) - ...
-
Jak polaczyc w salonie z kuchnia kafle z panelami, lukiem? i czy kafle moga
byc w caro czy to za duze udziwnienie? Pomozcie, bo nie wiem jak klasc, help
ludzie!! Dzieki!
-
Jak opracowac styk podlogi "plywajacej" z kaflami?
Listwa? Jaka? A moze sa jakies sposoby, by jej uniknac?
-
leżą już nieboraki naście lat, pora by zmienić
i tu zaczyna się problem - skucie może spowodować "katastrofę budowlaną"
(podejrzewam, że zaprawa i kafle trzymają balkon na swoim miejscu). Może
położyć jedne na drugie ?? "nie zaboli" mnie podniesienie poziomu podłogi
-
Czym macie połączony parkiet z kaflami?
Bo mój wykonawca chce zamontować pomiędzy korek, taką jakby listwę korkową o
szerokości ok 80mm. Jest tej samej wysokości co parkiet, kolor trochę odbiega,
ale nie wiem jak to będzie wyglądało.
Czy ktoś sie spotkał z taką techniką?
Widziałam też u koleżanki taką jakby gumę, ale to nie wygląda dobrze. Sama
myślałam o jakiejś listwie aluminiowej, a tu facet mnie przekonuje do jakiegoś
korka!
-
Witam !
Jakie kafle są według Was lepsze ? - Matowe czy błyszczące ?
ja słyszałem sprzeczne informacje , że niby matowe się mniej brudzą i mniej
widac na nich zabrudzenia , od zwolenników błyszczących że to nieprawda że
tylko błyszczące (z połyskiem) ...
Więc jak to jest ?
PS. Czy do małej łazienki (3.5m2) można kupować wogóle kafle matowe i to w
rozmairach 25x35 czy lepiej znaleść jednak z połyskiem i mniejsze np. 20x25
czy 20x20 ?
Liczę na Waszą pomoc !
-
Proszę o radę. Ciągle bijemy się z myślami, wiadomo, że kafle są trwalsze,
ale jednak droższe i bardziej kłopotliwe w położeniu. A panele szybko się
kładzie, ale co z odpornością na kuchenne warunki?
-
postawic meble od zafugowania?zeby sie "ulezało" ale nie za 1000 lat?
bede wdzieczna za odpowiedzi.
-
Witam,
moze ktos z Was wie jak i czym mozna odnowic zniszczony piec kaflowy. Czy sa
np do tego specjalne farby?
-
Mam kuchnię 2m x 2m 2 - dwie ściany na meble, lodówka w zabudowę, szafki
wiszące 70cm, wys ścian 2,60m, ile m2 kafli pójdzie mi na ścianę między
blatem a górnymi szafkami ?
może wiecie na jakiej wysokości wiesza sie te szafki od blatu ????? To by mi
pomogło.
-
Witam wszystkich i od razu proszę doświadczonych o radę :-)
Czeka mnie remont w mieszkaniu - m.in. wymiana starych drewnianych
okien na pcv i rozbiorka pieca kaflowego w jednym pokoju.
Ile średnio trwa wymiana okien /3 zwykle i jedno balkonowe/? Z
jakiego stopnia kurzeniem i zabrudzeniem wszystkiego mam sie liczyc?
Nie mam gdzie wyprowadzic wszystkich mebli itp.
No i druga sprawa - piec. Zwykly, kaflowy, ale z grzałką elektryczną
w środku. Czy do rozbiórki takiego pieca potrzeba e...
-
ile to kosztuje w Warszawie?
-
Witam
Doradźcie proszę. W zeszłym roku spisałam umowę z Firmą remontową na remont przedpokoju i łazienki. Przed pracami Pan doradzał, obiecywał, pomagał dobierać akcesoria, zaoferował się że wszystko sam poprzywozi i wogole o nic nie bede musiala sie martwić. To niestety mnie zaślepiło. Juz podczas brudnej roboty było kilka drobnych rzeczy które mi się nie podobaly (nie chodzi o samo wyburzanie tylko o to co robotnicy robili w "czystych" jeszcze pomieszczeniach), ale w koncu to remont pomysl...