kasy fiskalnej
(9 wyników)
-
Mam do Was pytanie o kasę fiskalną. Zamierzam wkrótce uruchomić sprzedaż
internetową i chcę (muszę, bo oprogramowane kompurterowe itp.) kupić kasę
fiskalną. Czy możecie mi poradzić, czym się kierować przy wyborze takiego
urządzenia? I co z nim zrobić po kupieniu (urząd skarbowy etc.)
Dziękuję za pomoc.
-
przeglądałem już wątki dotyczące kas fiskalnych - ale niektóre już
nieaktualnie, a inne nie do końca wyjaśniają wszystkie niejasności.
Więc tak: prowadzę działalność związaną z oprogramowaniem (jak narazie tylko
dla firm) od grudnia 2006 (przychod w 2006 roku ok 6000zl). Obecnie planuje
rozpoczęcie sprzedaży przez Internet zaproszeń, kopert, pocztówek i
podobnych. Czy nadal obowiązuje jakiś limit po przekroczeniu którek trzeba
bezwzględnie zakupić kase fiskalną (czytalem kilka ro...
-
Zaczynajac sprzedaz przez internet dla klientow indywidualnych od razu musze
miec kase czy po przekroczeniu limitu 20.000zl? Rozumiem ze do tego momentu
wystawiam faktury dla klientow...
Pola
-
....więc nie wystawiasz faktur VAT ani paragonów z kasy fiskalnej, to co jest
w takim przypadku dowodem zakupu dla twego klienta? może to głupie pytanie ale
jak to rozwiązujecie?
-
Witam,
zamierzam otworzyć sklep internetowy. Transakcji zamierzam dokonywać za
pomocą przelewów, przekazów itp.
W związku z tym mam pytanie:
- czy jest mi potrzeba drukarka lub kasa fiskalna ?
pozdrowienia i z góry dzięki za odpowiedzi
-
sklep zarejestrowany, praktycznie wszystko zgłoszone, kase jutro chce kupić i
nigdzie nie moge znaleźć co to jest ta fiskalizacja
tu znalazłam "Dokonaj fiskalizacji, czyli specjalistycznego uruchomienia
kasy, korzystając z usług służb serwisowych" - czy ktoś wie co to za służby i
gdzie je znaleźć?
jeszcze jedno czy sprzedając zabawki w necie jesteście vatowcami czy nie i
jaki jest vat na zabawki?
-
kiedy drukować paragon fiskalny?
w momencie otrzymania zamówienia? w momencie otrzymania przelewu? tuz przed
wysyłką?
pozdrawiam.
-
Niedługo zakladam działalność gospodarczą - oczywiście sklep internetowy
(branża budowlana) i zastanawiam się czy zostać Vatowcem. Jak to wygląda w
praktyce, czy często spotykacie się z prośbą od klientów o wystawienie faktury
vat?
Czy wystawicie tylko rachunki uproszczone?
Przy fakturach vat jest jeszcze kwestia podpisu odbiorcy, podobno klient musi
przesłać nam stosowne oświadczenie mówiące o tym, iż zgadza się na wystawienie
faktury bez podpisu, to trochę komplikuje sprawę, stąd p...
-
Witam,
zamierzam otworzyć sklep i chcę skorzystać z nastepującej konfiguracji:
www.shoper.pl - oprogramowanie,
www.home.pl - domena, serwer itd.
Czy ktoś z Was może mi coś na ten termat powiedzieć ? A może ktoś korzysta z
usług w/w firm ?
Pozdrowienia