Forum Nauka i edukacja Studia Studia
ZMIEŃ
      lekarski

lekarski

(55 wyników)
    • Który wydzial wybrać (lekarski czy lekarsko dentystyczny)? Medycyna interesowała mnie od zawsze. Pewnie po kierunku lek dent perspektywy lepsze. Mam zdolności manualne, lubię wszystko perfekcyjnie, nie wywołują u mnie obrzydzenia żadne rany, ubytki, kontakt z krwią. Mam dość dużo cierpliwości. Z drugiej strony po wydziale lekarski więcej specjalizacji do wyboru (szczególnie interesuje mnie psychiatria i medycyna sądowa). Może ktoś studiował na którymś z ww kierunków? Jak studiowało się,...
    • Czy żeby ukończyć studia na kierunku lekarskim wystarczy się systematycznie uczyć i przykładać czy trzeba być wybitnie zdolnym?
    • dostałam się na oba i niewiem co wybrać... pomóżcie...
    • Witam. Otóż, w tym roku piszę maturę. Jednak w następnym roku będę dodatkowo zdawać chemię, żeby dostać się na kierunek lekarski. Po ukończeniu chciałabym zrobić specjalizację z dermatologii. Próbne matury z biologii rozszerzonej poszły mi bardzo dobrze pierwsza 90%, druga 96, z tym, że jakoś specjalnie się do nich nie przygotowywałam, a teraz po poszerzeniu swojej wiedzy rozwiazując na własną rękę testy z poprzednich lat wychodzi mi 96-100% I mam takie pytanie - w tym roku chciałabym...
    • Kolezanka mi powiedziala ze dostala sie z 148 punktami na medycyne na lekarski bo obnizyli progi. Nie chce mi powiedziec gdzie, macie jakies pomysly?? Nie chce mi sie w to wierzyc...
    • Witam! Jestem po 2 roku medycyny i wlasnie odbywam praktyki lekarskie w szpitalu - jestem jedyna osamotniona ;) praktykantka. Chcialabym usyszec opinie od Was czy po odbyciu takich praktyk wyniesliscie jakies zawodowe doswiadczenie, badz cokolwiek nauczyliscie sie, bo ja czuje sie znow jak zbedny pionek w grze i raczej odczuwam wrazenie jakbym przeszkadzala personelowi. Chyba powinno im zalezec, zeby podzielic sie swoja wiedza - byc moze trafia kiedys do mojego gabinetu i beda ...
    • witam. Muszę donieść na uniwersytet łódzki zaświadczenie lekarskie, jednak nigdzie na stronie nie jest opisane to dokładniej. Skąd mam wziąć druk? Mam w ogole jakis druk brać ze soba do lekarza, czy on juz go bedzie miał? pozdrowienia
    • na studia wymagają złożenia zaświadczenie lekarskiego i mam pytanie: czy takie zaśwaidzcenie może wystawic zwykły lekarz rodzinny czy trzeba udac sie do lekarza medycyny pracy? składam papiery w głównej mierze na medycyne i przeczytałam na stronie uniwersytetu w katowicach że oni tam chcą robić jeszcze jakieś specjalistycznie badania (tzn np czy nie mam HIV czy zapalenia wątroby), czy wynik tych badań też trzeba złożyć z dokumentami czy one bedą robione w jakimś późniejszym terminie?
    • Musze zlozyc na uczelni zaswiadczenie lekarskie, ze nie mam przeciwwskazan do podjecia studiow (drugiego stopnia, magisterskich, socjologia - zaden AWF ani medycyna). Myslalam, ze to bedzie formalnosc. Ale nie! Lekarz w Lux-Medzie w W-wie powiedzial mi, ze tego nie wystawiaja, i ze mam isc do lekarza rodzinnego. Lekarz rodzinny (ktorego widzialam pierwszy raz w zyciu, bo lecze sie w Lux-Medzie) powiedzial, ze nie moze. I zebym poszla do specjalisty od medycyny pracy. Cholera, skad wzia...
    • Kto chętny i z jaką ilością pkt? ;P Ja mam 215 pkt i mam nadzieję, że się uda ;P
    • witam:) dostalam sie na wojskowo-lekarski i na cywilny w Łodzi..i jestem teraz w wieeelkiej kropce..plisss doradzcie mi co mam robic i ktore wybrac...:)
    • mam pytanie do wszystkich - chetnych do udzielenia pomocy studentow i pracownikow UW. Czy orientuje sie moze co bedzie potrzebne w rekrutacji na 2006/2007 przy skladaniu papierow? Szkolna pielęgniarka twierdzi ze uczelnie wymagają albo zaświadczenia albo orzeczenia lekarskiego... Co było rok temu?
    • Pytanie jak w temacie - Ile kosztuje niestacjonarny (płatny) lekarski i farmacja?? Jak ktos sie orientuje ile na rok/semestr prosze mi napisac i jakie sa warunki, przeniesienia sie po 1 roku na dzienne. Pozdrawiam
    • chetnie odkupie ksiazki potrzebne na lekarski I. dostalam biuletyn z medycznej i gdybym byla albo nienormalna albo nadziana to moglabym kupic wszystkie za "jedyne 2600" okolo. ale ze nie mam tyle siana ani nie jestem nienormalna to prosze wszystkich zainteresowanych o kontakt. i jeszcze male pytanie czy aby na pewno wszytskie ksiazki ktore oni zalecaja sa potrzebne? ;/
    • witam w tym roku zdawałam na medycyne ale sie nie dostałam jestem rocznikiem 88 mature pisałam w 2007 , chciałamby zdawac za rok ale sie zastanawial czy jest sens, sa u was na roku osoby starsze od was o kilka lat, dziwnie się będę czuć studiując 9 lat, to troche za długo
    • Witam, Nie moge sie zdecydować czy isc w kierunku architektury czy medycyny/farmacji. Czytam o tych kierunkach na roznych forach codziennie i dalej nie jestm pewna co tak naprawde chce robic w zyciu. Bede szla do 2 lo i pora najwyzsza sie zdecydować , bo te kierunki sa calkiem inne... Problem tkwi w moich rozleglych zainteresowaniach... Ogolnie staram sie znalezc plusy i minusy tych kierunkow i mam nadzieje ze mi w tym pomozecie :) Bradzo o to prosze. Jedno jest pewne: chcialabym mi...
    • Jakie są wymagane? Pomyślałam, że mogę sobie teraz zawczasu zrobić prześwietlenie itd. to już nie będę musiała później latać. Tylko nie wiem jakie wyniki badań konkretnie będą chcieli ode mnie brać? Rentgen, badanie krwi...?
    • Czy wie ktos kiedy beda ogloszone listy przyjetych na lekrski w Szczecinie.?? P.S ogolnie to masakra prog na lekarski w Gransku 214 , w katowicach 208... Az sie boje co bedzie w Warszawie;/;/;( Ja mam 208 myslalem ze z luzem dostane sie na Warszawe a Tu klapa, ja pie***;/
    • Niestety nie dostałam się po 3 turach i rekrutacja jest teoretycznie zakończona. Na uczelni to potwierdzili. Ale jest dopiero połowa sierpnia i ludzie mogą jeszcze zrezygnować. Jak myślicie, czy mam szansę? Próg wynosi ok 220 pkt, a ja mam 215 ;/
    • Witam Mam zwolnienie semestralne ze szpitala ponieważ 3 miesiące przeleżałam w szpitalu nie chodziłam na zajęcia i do tego nie mam egzaminu z sesji zimowej zaliczonego :/ . Teraz dowiedziałam się że wykładowca podał mnie jako nieuczestnicząca w zajęciach a jestem na ostatnim semestrze i boje się że dziekan mnie nie zrozumie i będzie kazał powtarzać rok mimo iż nie miałam możliwości uczestniczyć w zajęciach Może ktoś miał podobny przypadek??

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się