Forum   naddniestrze

naddniestrze

(17 wyników)
  • Po co Moldawii byla ta cala niepodleglosc, podobnie jak Ukrainie, skoro te republiki byly gospodarczo praktycznie na 100% zalezne od Rosji? Jedynie rozsadnie zachowala sie Bialorus, ktora jest dzis de facto czescia Rosji i Armenia oraz Kazachstan, ktore nie szukaja zatargu z Rosja. I rozbawil mnie ten Rumun, co sie teraz wybiera po szczescie do Ameryki. Chyba jakis analfabeta, jakich tam zreszta (zarowno w Rumunii jak i na Moldawii) sporo. I pomyslec, ze Stefan Batory byl z tamt...
  • Gazeto - szanuj inteligencję swoich czytelników. Ne traktuj ich jak debili.
  • Władze Naddniestrzańskiej Republiki Mołdawskiej wystosowały do rządów Rosji, Ukrainy, Białorusi oraz pozostałych krajów-członków Wspólnoty Niepodległych Państw prośbę o to, aby uznały one oficjalnie niepodległość terytorium. Według naddniestrzańskich polityków, powodem dla którego należy uznać faktyczną niezależność regionu, jest wynik referendum przeprowadzonego 17 września, w którym 97,1 proc. mieszkańców opowiedziało się za niezależnością Naddniestrza od Mołdawii. Do tej chwili ...
  • Czy Polska mam miec rzad - ktory jest popierany przez Lepper - ktory mowi ze wybory w Naddniestrze sa bardziej demokratyczne niz w Polsce. Kaczory naprawde juz calkowicie stracili rozum - jestem przerazony!
  • "Ale gdzie, jeśli nie w ONZ, mamy rozmawiać o międzynarodowych konfliktach? - odpowiadali im dyplomaci z Ukrainy".H u j ukrainie do tego, niech się swoimi sprawami zajmą bo zmarzną tej zimy.
  • Jakie siły Rosjanie mają obecnie w Naddniestrzu? Pytanie głównie do Foxbata,Miszy i innych znawców tematyki rosyjskiej ale jak inni coś wiedzą to też wpisujcie! Pozdro PS.A tak przy okazji,czym dysponuje Mołdawia?
  • ale kompromitacja! naddniestrze to prawdziwy parias wspolnoty miedzynarodowej. Polskiewladze ponownie okazaly swoja niekompetencje.
  • Wlasnie, ze nie cala Moldawia nalezala do Rumunii przed II W.Ś. Praktycznie cale Nadniestrze bylo w skladzie ZSRR jako autonomiczna republika.Stalin wymusil na Rumunów oddanie czesci ziemi. Z czesci z nich utworzono Moldawska republike, a czesc wlaczono do Ukrainy(jak Czerniowce, Bialgorod). Po wybuchu konfliktu pomiedzy Niemcami a ZSRR do Rumunii wlaczone byly tereny po Boh razem z Odessa.
  • .... wygląda Palikot... w tym swoim różowym ancugu....
Pokaż wątki z forum:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?