Forum Auto-Moto Bezpieczeństwo na drodze
ZMIEŃ
      poduszki powietrzne

poduszki powietrzne

(12 wyniki)
    • Witam Mam opla Corse C, która nie ma funkcji wyłączania poduszki powietrznej z przodu od strony pasazera, w serwisie tez mowia ze sie nie da. Musze przewozic w przodzie w foteliku niemowlaka jak jezdze sama, a jak jest poduszka wlaczna to nie moge. Orientujecie sie moze co mozna zrobic?? Bardzo prosze o rady, napewno nie jestem wyjatkiem... pozdrawiam
    • Może ktoś wie jak wyłączyć poduszkę powietrzną w mercedesie klasy A, chcę wozić dziecko na przednim siedzeniu, a jak nie wyłączę poduszki to nici z moich planów
    • Miałam wypadek samochodowy. Podczas zderzenia wystrzeliła mi poduszka powietrzna. Zaprowadziałam samochów do warsztatu. Zaproponowano mi, żebym zakupiła poduszkę na Allegro i taką mi wmontują. Zanim dokonam zakupu chce wiedzieć czy kupno poduszki powietrznej na Allegro jest zgodne z prawem? Czy taka poduszka wyjęta z innego auta i zamontowana ponownie w moim samochodze będzie bezpieczna i odegra swoją rolę przy kolejnej stłuczce? Czy ktoś z was był w podobnej sytuacji?
    • Mam dylemat. Dostałam samochód, który ma z tyłu boczne poduszki powietrzne, tzw. kurtyny powietrzne. I tu moja obawa, czy bez problemu mogę montować dziecięcy fotelik samochodowy na tylnim siedzeniu? Wiem, że gdy na przednim siedzeniu jest poduszka powietrzna to nie można tam montować fotelika, ale o kurtynie nie słyszałam. W salonie zapewniali, że kurtyna jest bardzo cienka, ale nie potrafili mi pokazać na piśmie nic rozsądnego. Czy ktoś wie coś na ten temat?
    • Witajcie, zastanawia mnie jak zachowuja sie okulary w kontakcie z poduszką powietrzną wystrzelona z kierownicy. Staram sobie to wyobrazic i widok mam jasny. Ponieważ to oczywiste zastanawiam sie dlaczego nie informuje sie nas- okularników o niebezpieczeństwie
    • juz sam nie wiem - czy mogę wozić 4 latka ważącego ok 16 kg na przednim fotelu w samochodzie z 4 poduszkami (przednie i boczne). kupiłbym jej podpupnik lub fotelik przypinany pasami samochodowymi. doradzicie co i jak albo dajcie namiar jakiejś strony z zasadami. pozdro
    • czy dziecko 6 lat może jechać w foteliku z przodu? Bardzo prosze o pomoc
    • Powiedzcie mi prosze, czy mozna przewozic malucha w foteliku na przednim siedzeniu w samochodzie z wylaczona poduszka powietrzna. Ostatnio uslyszalam, ze jesli w samochodzie z przodu jest poduszka powietrzna to fotelik powinien byc zamontowany z tylu. Jesli jednak wylacze poduszke powietrzna, to czy to bedzie ok?
    • stalo sie , ze ostatnio dysponujemy maluchem wyposazonym w bezwladnosciowe pasy bezpieczenstwa tylko z przodu. czy wobec tego mozna przewozic tym autem z przodu, 6 cio latka, wzrost ok. 120cm umieszczonego na takim "podwyzszeniu" dla dzieci?
    • Witam, mam pytanie. Dzisiaj dowiedziałam się od koleżanki (a ona od swojego instruktora jazdy), że jeśli się nie ma poduszki powietrznej, można przewozić dziecko, które waży powyżej 9 kg, w foteliku z przodu, przodem do kierunku jazdy. Czy spotkaliście się z takim przepisem? Jeśli tak, proszę podajcie jego źródło (ewentualnie jaki artykuł). Ja go nie moge znaleźć. Z góry dziękuję.
    • Yo mam pewien kłopot a mianowicie ma napisać referat o nowych systemach w samochodach, które będą pomocne podczas wypadku<jakieś nowości> chodzi o ABS, ESP i takie bajery. Bardzo prosze o pomoc z góry wielkie dzieki.
    • Witam serdecznie. Wybieram się w długą podróż samochodem i mam w związku z tym pytanie: czy 9-latek może siedzieć z przodu na podstawce ? Pasy są napinające i nie mam poduszki powietrznej. proszę o odpowiedź pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się