Forum Zdrowie Zdrowie
ZMIEŃ
    ptasia grypa

  ptasia grypa

  (25 wyników)
  • Przedwczoraj zauważyłem, że na strychu zaplątal się jakiś czarny ptak, chyba wrona. Postanowiłęm go wypuścić, bo okno było zamknięte. Otworzyłem je i ptak później odleciał. Nie dotknąlem go, ale kto wie czy on mnie nie dotknął końcówkami swoich piór, albo pierzem? Od wczoraj rano byłem zgrzany a później już nie, dzisiaj znów czuję się zgrzany i trochęosłabiony. Podejrzewam u siebie ptasią gtrypę. Wczoraj byłem u lekarza, ale w sprawie gardła i zatkanego nosa, przy okazji wspomniałem mu ...
  • Słyszałam, że powinniśmy kupić sobie leki tak na wszelki wypadek. Wiadomo to tylko leki przeciwgrypowe. Żadne nie uchronią przed ptasią. Czy kupujecie jakieś przeciwwirusowe, uodparniające?? Jakie?? Sama bym coś kupiła tylko nie wiem co jest dobre.
  • Jakie są objawy ludzkiej odmiany ptasiej grypy? Czy ktoś w Polsce lub w Europie już na nią zachorował? Czy są na nią jakieś skuteczne leki? Jak można się profilaktycznie zabezpieczyć przed zachorowaniem? Czy spożywanie gotowanego lub pieczonego mięsa potencjalnie skażonego wirusem drobiu może wywołać ludzką postać tej choroby? Chciałbym poznać wasze opinie na ten temat.
  • Jaka ptasia grypa? My tu już kaczą dżumę mamy. Już nic nam niestraszne.
  • Witam! Pewnie nie jestem jedyna, która z uwagą słucha doniesień o ptasiej grypie. Może ktoś zna rzetelne informacje na temat możliwości zarażenia się? czy tylko kontakt z chorym ptactwem, a przez ludzi? jakoś nie mogę znaleźć nigdzie tej informacji, a mnie to interesuje. Jakie są zatem środki ostrożności? Kto wie, niech napisze! Dzięki! A może jest jakaś strona na ten temat!
  • Tyle mówi się o ptactwie domowym - kury, kaczki, gęsi itp. A przecież wiele ludzi hoduje także gołębie - mniej lub bardziej rasowe, pocztowe. Tych najcenniejszych nie wypuszcza się by kołowały, bo wiadomo - wrócą do poprzedniego własciciela, ale pozostałe są w wolierach, klatkach, na powietrzu lub fruwają na wolności. Co z w takim razie z gołębiami? Interesuje mnie ten problem, bo mam sąsiada który hoduje właśnie gołębie. Ma ich około 200 sztuk, część ich jest w klatkach, ale sporo...
  • dziendobry wszystkim, bo zagladam tutaj po raz pierwszy :) a zagladam dlatego bo chcialam sie dowiedziec jak to jest z ta ptasia grypa i szczepionkami: mieszkam we francji i tutaj absolutnie nie alarmuje sie w tym temacie. Owszem, mowi sie, ze wystarczajace ilosci jakiegos lekarstwa sa gotowe do klucia ;) w razie gdyby; ze hodowcy drobiu zbroja sie po zeby ... Ale nic z tych rzeczy, ktore slysze przez telefon z Polski: wszyscy sie szczepia!!! Mama kaze mi biec tez sie kluc ;)!!! ...
  • Mam nadzieję, że to całe "trąbienie" WHO o ptasiej grypie to prawda, a nie sprytnie rozdmuchana sprawa przez zainteresowanych - czyli producentów szczepionek (a raczej ich wlaścicieli aka Kulczyk Holding :). No i mam nadzieję, że przynajmniej część z tych szczepionek trafi tam, gdzie będą najbardziej potrzebne, czyli do ognisk choroby w Azji na pograniczu 2giego i 3ciego świata. A burżuje w rozwiniętych krajach (także Polska) niech się szczepią, jeśli tylko ich kasa pójdzie choć w czę...
  • Szukam takiego miejsca gdzie byłyby zgrupowane Faq czyli najczęściej zadawane pytania. Nie mogę znaleźć. Chciałam zebrać praktyczne rady, co wolno, a czego należy unikać. 1. czy można jeść jajka na miękko? (słyszałam, że raczej nie) 2. czy zwierzęta domowe mogą się zarazić (jak?) i następnie zarazić ludzi? Nie oglądam tv i jedyne wiadomości mam z prasy lub internetu. Proszę o odpowiedzi, opinie i następne pytania.
  • to znaczy kiszka...moze reload Hiszpanki?? ;)
  • "Okazało się, że w przypadku zakażenia H5N1 wprawdzie nie uchroni ona przed zachorowaniem, ale znacznie zmniejszy ryzyko zgonu." - nonszalancja typowa dla dziennikarzy naukowych GW. Ile trzeba przypominać, że nieważne jest "znaczne" czy "nieznaczne" zmniejszenie jakiegokolwiek ryzyka bez podania jego wartości wyjściowej? Jeżeli ogólne ryzyko zgonu na ptasią grypę wynosi np. 0,5%, to jaki sens ma jego 10x zmniejszenie? Widać, że pisanie w GW polega na werbalnym tłumaczeniu newsów, a nie ...
  • Wkrótce nadejdzie koniec ja znam prawdę nie ufajcie uspokajającym głosom ekspertów!!! Wirus H5N1 uzyskał już zdolność przenoszenia pomiędzy ludźmi Pandemia wybuchnie w ciągu 40 dni Szacunkowa liczba ofiar wynosi około 2mld. 700 tys. na całym świecie Kiedy ta informacja zostanie podana oficjalnie ( za jakieś 7- 10 dni) liczba zakażonych w Polsce będzie wynosic prawdopodobnie 550 - 700 tys. i nie będzie już dla nich ratunku. Prawdopodobnie umrą wszyscy twoi bliscy a świat pogrąży s...
  • W TV słyszę już któryś raz o leku na ptasią grypę. Niestety nie wymieniają jego nazwy (a może nie dosłyszałem? CZY KTOŚ WIE CO TO ZALEK I JAK SIĘ NAZYWA?? Wyjeżdzam w przyszłym miesiącu na 2-3 dni do Niemiec, może bym tam kupił. ( w polskich aptekach nic o takim leky nie słyszeli )
  • Czyli - "opieramy sie tylko na statystyce, ale potrzebujemy pieniedzy na badania. Jak dacie pieniadze - to szczepionka bedzie za pol roku"
  • Czy dojdzie do wybijania kotów i zamykania dachowców? Skoro koty to może za chwile szczury, myszy, świnie, psy, krowy?
  • Nadzieja w szybkości działania wirusa, może praszki poprostu nie zdążą przelecieć przez Himalaje.
  • dziś się już zdnerwowałam, podobno nasz kraj nie zakupił w ogóle żadnego leku na to świnstwo podczas gdy w innych trwa zaopatrywanie. co tu sie dzieje?? słyszałam ze na tą chorobę może umrzec nawet kilkaset tysięcy ludzi.. ja sie po prostu boję!
  • Po co panikować? Wystarczy nie jeść drobiu i spokój.
  • tu jest fajny obrazek Wacka Gibaszka 'ptasia grypa' art24h.com/
  • Witam, Gdzie w W-wie można dostać szczepionkę p. grypie. Przez ten cały kretynizm z epidemią (73 ofiary - więcej ginie od picia bimbru) nigdzie nie ma szczepionek.

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się