Forum   socjologia

socjologia

(722 wyniki)
 • Ktora socjologie wybrac? UJ czy AGH? Prosze o pomoc wszystkich, ktorzy maja pojecie o studiowaniu tego kierunku na tych dwoch uczelniach!!!!
 • Czy warto do Wrocławia a jak tak to na co?
 • Witam :) We wrześniu będę przystępowała do egzaminu kwalifikacyjnego na socjologię II stopnia na AGH. Licencjata zrobiłam na innej uczelni. Ciekawi mnie czy osoby spoza AGH mają jakieś szanse dostać się tam na stacjonarną socjologię II stopnia? Czy egzamin wstępny jest trudny? oraz jak właściwie wygląda jego przebieg? jest to egzamin pisemny czy też ustny? Chodzi mi o studia dzienne. Z góry dziękuję za odpowiedzi
 • Chciałbym polecić studiowanie socjologii. Ten kierunek daje szerokie horyzonty myślowe i pozwala w przyszłości na znalezienie pracy w wielu branżach i zawodach. Obecnie najważniejsze jest by przecież nauczyć się myśleć i uczyć samemu, a ten kierunek świetnie do tego się nadaje. Po socjologii absolwenci pracują naprawdę w prawie wszystkich branżach (pomijam ściśle techniczne). Życzę dobrych wyborów studiów.
 • A nie lepiej od razu otworzyć socjologię gotowania na gazie?
 • Studiuję prawo na drugim roku zaocznie i planuję iść od października na drugi kierunek dziennie, państwowo. Mam aż cztery pomysły i nie wiedząc precyzyjnie na jaki chcę ostatecznie iść, rekrutuję się na cztery kierunki naraz, a później wybiorę jeden z nich. Są to psychologia, informatyka, resocjalizacja i... no właśnie. Nie wiem czy wybrać jako czwarty socjologię czy pedagogikę. Od razu mówię, że mam umysł humanistyczny, choć z informatyką też sobie poradzę, najbardziej kręci mnie psycholog...
 • Witajcie, zastanawiam się nad tematem swojej pracy licencjackiej. Chciałabym napisać o kulturze niezależnej, żeby zawęzić temat skupiłabym się na warszawskiej. Tylko nie wiem jak podejść do tego tematu, o co zadałbym pytania w ankiecie? Macie może jakieś pomysły?
 • O rany! Jeden pisał doktorat o robotnikach polskich, druga o homoseksualistach i już do końca życia będą wałkować te same tematy w tych samych referatach gdzie się da. Ot, pasjonaci wiedzy i nauki. Nudne i żałosne zarazem. Bo przewidywalne aż do bólu (wystarczyło podać same nazwiska i już większość zainteresowanych wiedziałaby, o czym są referaty), a zarazem pokazuje, że większość polskich "naukowców" kończy się rozwijać intelektualnie po napisaniu doktoratu. Później to już rządzą trzy rze...
 • W Libii np. pracuja:) Ale nie w zawodzie...
 • Witam:) Mam pytanie do osób które skończyły socjologię. Gdzie najbardziej nas potrzebują:) tzn. gdzie znaleźliście pracę? Nie interesują mnie opinie osób, które uważają, że po tym kierunku nie ma dla nas miejsca na rynku pracy:) Druga sprawa to co najlepiej wybrać po licencjacie z socjologii? kontynuację? czy może lepiej jakieś ZZL, PR itp? dzięki:)
 • jestem jeszcze w liceum ale juz teraz wiem ze chce pracowac w branzy PR.i mam pytanie: jakie studia beda lepsze jesli chodzi o mozliwosc zostania specjalista od pr-u?socjologia czy dziennikarstwo i komunikacja spoleczna?prosze o rade!
 • dostałam się na socjologię na AGH i UE. Moje pytanie brzmi - którą uczelnię wybrać...? Socjologia jest nowym kierunkiem na UE, czy warto zatem być jej króliczkiem doświadczalnym? Czy statystyki dotyczące tych studiów, które zaliczają pod tym względem AGH do 10 najlepszych uczelni nie są zbyt przereklamowane? Pozdrawiam :)
 • jestem przyszlym studentem i sie zastanawialem nad socjologia? co o tym myslicie? jestescie za czy przeciw temu kierunkowi?
 • Wiecie coś może o tym kierunku na AGH, wyobrażam sobie, że poziom jest trochę niższy niż na UJ. Czy ktoś to studiuje i może się na ten temat wypowiedzieć ? Jaki jest poziom i czy ciężko jest się dostać? Mam obawy co do załapania się na socjologię na UJ więc chciałam zostawić sobie jakieś wyjście w razie czego.
 • czy może stosunki międzynarodowe? Który wg Was z tych kierunków daje najszersze możliwości? PS. Proszę o nie pisanie, że każdy jest beznadziejny. Chcę studiować coś co mnie interesuje. ;) Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.
 • Witam, moje wyniki: j.pol r 80% j.ang r 78% wos r 74% co powinnam wybrać: filologię słowiańską, kulturoznawstwo dalekowschodnie czy socjologię? - wszystko na UJ. Studiuję już międzynarodowe stosunki gospodarcze spec. handel zagraniczny na UEku. Interesuje mnie naprawdę dużo rzeczy, lubię języki (uczę się już rosyjskiego, angielskiego i niemieckiego). Raczej jestem humanistką, ale też nie mam problemów z matematyką i naprawdę nie wiem co chcę robić w przyszłości. Doradźcie mi...
 • Witam, czy po uzyskaniu lic. z socjologii na UŁ jest możliwość rozpoczęcia studiów uzupełniających magisterskich 2-letnich na zupełnie innym kierunku? ( interesują mnie logistyka, transport, ew. filologia angielska). Jak wygląda sprawa zaliczenia różnic programowych? Interesują mnie raczej łódzkie uczelnie prywatne, studia w trybie zaocznym.
 • Od zawsze marzyła mi się praca w gazecie. Wiem, że długa droga przede mną i nie koniecznie mi się uda. W związku z tym który kierunek jest lepszy, jeżeli chodzi o pracę dziennikarza? Pozdrawiam
 • Co sądzicie o socjologii na URz, czy warto tam studiować?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się