Forum Dom Notariusze
ZMIEŃ
      spadek

spadek

(2 wyniki)
    • Bardzo prosze o wskazowke, sytuacja ma sie tak: W 2000 roku matka Zbigniewa sprzedala swoje wlasne mieszkanie, pieniadze ze sprzedazy przekazala synowi aktem notarialnym w darowiznie (nie bylo zapisu o wylaczeniu tej darowizny ze schedy spadkowej, powiedzmy ze bylo to 100tys zlotych dla latwiejszego wyjasnienia sprawy). Zbigniew dodal te pieniadze do swoich wlasnych oszczednosci i kupil duze mieszkanie na siebie i swoja zone; a matka zamieszkala razem z nimi. Zbigniew zapewnia jej opie...
    • w zeszłym roku mama podarowało mi i mojej córce/swejej wnuczce/mieszkanie o wartosci okolo 300.000 pln.Mama zmarla w tym roku.Mam siostrę/ mama miala 2 dzieci, siostre i mnie/, ktora domaga sie zachówku ze spadku.Siostra niestety jest osobą niezdolna do pracy.Prosze o informacje jaka bedzie przyblizona kwota zachowku, biorac pod uwage że obdarowane jastesmy obie /jedna córka z wnuczką/ oraz czy obie tzn ja-siostra i moja córka-siotrzenica jestesmy zobowiazane do poniesienia kosztów zachówku

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się