Forum Dom Architektura
ZMIEŃ
      spadek

spadek

(4 wyniki)
    • Witam, wstąpiłam na to forum gościnnie, bo naprawdę nie wiem, gdzie o to zapytać. We fragmencie jednej z książek tłumaczonych z ang. jest takie właśnie pojęcie: Kąt nachylenia (akweduktu) wynosi od 1 na 40 na pierwszych 6 km (from 1 in 40 over the first 6 km). Dotychczas spotkałam się z jednostką kąta nachylenia - stopień. I nie jestem pewna, jak mam zapisać to: od 1 na (do) 40, 1/40, 1:40 i jak to rozumieć. Bardzo proszę o pomoc.
    • witam. powtarzam watek z forum 'budowa'. prosze o porade: mam pytanie do kogos znajacego normy budowlane: w nowym mieszkaniu mam zaplanowany sedes 120cm w bok od pionu kanalizacyjnego (jest przy scianie, a na koncu tej sciany w rogu jest pion), i gruba rure kanalizacyjna poprowadzona mam na zewnatrz! przedstawiaciel developera twierdzi ze tak trzeba bylo zbudowac, w scianie sie nie dalo, bo 'zburzyloby to akustyke sciany' (sasiad slyszalby spuszczanie wody), w podlodze tez nie, b...
    • Proszę o pomoc! Zakupiłem nowe mieszkanie od dewelopera wraz z garażem pod budynkiem. Niestety wjazd do garażu jest niemożliwy z powodu zbyt dużego spadku, obliczyłem że wynosi on 22-23cm na metrze. Jakie normy czy przepisy okreslają tego typu budowlę? Dziękuję.
    • Wymarzyłam sobie miejski domek ze niemal płaskim dachem.Wyczytałam ,że konstrukcja takiego dachu to stropodach wentylowany.Rozmawiajając z architektami cóż różne reakcje.Jakie macie zdanie tzn jakie są plusy / minusy takiego dachu.Dom bedzie budowany w mieście wokół miejska zabudowa.Jaki zalecacie minimalny spad takiego dachu?B

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się