Forum Dom Wspólnoty mieszkaniowe
ZMIEŃ
      spadek

spadek

(12 wyniki)
    • spadek(4)

mam problem, brzmi on mniej wiecej tak: moja babcia miala ogromne mieszkanie, ktorego polowe oddala swojej corce( a mojej cioci) gdy ta wyszla za maz, a w drugiej polowie mieszkala sama. zmarla dwa lata temu, na drodze sprawy sadowej polowa mieszkania w ktorej mieszkala babcia przypadla mojemu tacie, jednak ten nie zaplacil podatku od spadku, jednak byl zameldowany w tym mieszkaniu i tamm mieszkal. kilka miesiecy temu zmarl moj tata i teraz ciocia chce dostac polowe mieszkania kt...
    • 3) Jeżeli jedyny właściciel wyodrębnionego lokalu mieszkalnego we WM zmarł to czy w głosowaniu nad uchwałami w takiej WM mogą brać jego dzieci (np. jedno z nich) w następujących przypadkach: a) braku postanowienia sądowego o nabyciu spadku ? b) jest postanowienie sądowe o nabyciu spadku ale od wielu lat nie ujawniono tego w księdze wieczystej ? Ponadto w związku z pozycją nr b) (np. któryś z dzieci zmarłego), czy kopia postanowienia sądowego musi być dołączona do protokołu zebra...
    • Jak rozwiązać problem dotyczący pozostawionego mieszkania? Jakieś 16-17 lat temu zmarli właściciele i do tej pory nie zostały uregulowane sprawy spadkowe. Przez pierwsze 10 lat nikt w tym mieszkaniu nie mieszkał, a następnie wprowadziła się osoba, która co prawda nie jest rodziną byłych właścicieli, ale poprzez wychowanie, a później opiekę nad właścicielami - uważa się za jednego ze spadkobierców. Pozostali spadkobiercy rozsiani są po kraju, a także poza granicami kraju. Wg ...
    • Pytania do ekspertów Zbliża sie roczne zebranie wspólnoty. Mamy kilka osób, które zostały wdowcami w ciągu ostatnich miesięcy. Przedtem byli współwłaścicielami (ustawowymi) lokalu razem ze swoimi małżonkami. Czy te osoby mogą głosować na zebraniu, jeśli do tej pory nie są uregulowane sprawy nabycia spadku przez ich dzieci ? Jak postąpić w przypadku gdy zmarł właściciel (ojciec), a dwaj pełnoletni synowie nie nabyli jeszcze praw własnosci do lokalu ?
    • witajcie Chciałbym dowiedzieć się w interesującej mnie sprawie. Otrzymałem w spadku własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego w Spółdzielni Mieszkaniowej i od razu chciałbym je sprzedać. Zarząd Spółdzielni nie chce wydać mi zaświadczenia dla notariusza, o treści, że mam prawo do tego mieszkania,aż wpłacę opłatę członkowską. Czy ma do tego prawo. Proszę o opinie ludzi którzy spotkali się z podobną sprawą. Z poważaniem wiepap
    • Po mojej zmarłej ciotce ( wdowa, bezdzietna,spłacona rodzina po śmierci męża) pozostała kamienica z wolnymi lokalami w dużym mieście.Ustawowo dziedziczy mój Tata. Ma już niestety swoje lata i kompletną sklerozę.Musimy sprzedać dom gdyż nie chcemy tam mieszkać ani nas nie stać na jego dalsze utrzymywanie. Postępowanie spadkowe nie jest przeprowadzone bo nas nie stać na zapłacenie w ciągu 30 dni podatku. Co mam więc zrobić aby zgodnie z prawem pozbyć sie tej kamienicy? Przeprowadzen...
    • Mam taki problem Moja babcia mieszka w mieszkaniu kwaterunkowym, a ja jestem tam zameldowany od 6 lat i chcial bym sie dowiedziec czy po pewnym czasie bede mial jakies prawa do tego mieszkania czy bedee je musial opuscic po smierci babci. jest tez mozliwosc wykupu mieszkania ale nie wiem czy jak babcia wykupi to mieszkanie np. za moje pieniadze to czy jest jakas mozliwosc zeby to mieszkanie bylo tylko moje a nie np po smierci babci podzielone posrod wszystkich wnuków??czy moge sie tak z...
    • Witam, i pytanie: Mała wspólnota, 6 mieszkań.Umiera jeden z właścicieli mieszkania,samotny. Jest tylko jeden spadkobierca.Sprawa w sądzie,bo nie ma testamentu..Rozmawiałem z gościem o kwestii utrzymania wpłat na fundusz remontowy,nie chcę aby doszło do jakichś zaległości. Ale jak na razie nowy ,przyszły, właściciel zaczyna się migać.Co można zrobić w takim przypadku.Czy dopóki nie ma prawa własności na wiadomego już spadkobiercę to tenże nie musi płacić? Czy nowy właściciel musi wnieś...
    • Witam zainteresowanych i ekspertów. Czy w przypadku sytuacji gdy we wspólnocie jest lokal prawnie "nie uregulowany" (właściciel nie żyje, spadkobierców brak)pozostali właściciele pokrywają składkę funduszu remontowego tak jak istniejące koszty opłat bieżących? Wdzięczny będę o informację popartą argumentami prawnymi. Dzięki.
    • Witam, Chciałabym poprosić o pomoc w pewnej sprawie dot. ona nowych/starych właścicieli mieszkania. Może od początku. W jednym z mieszkań zamieszkała nowa rodzina w 2005r-jednak właścicielem mieszkania nie byli. Opiekowali się starszą osobą tam zamieszkującą-zawarli osobną umowę z córką tej osoby. Najemcy nie płacili czynszu, właścicielka nie płaciła czynszu zarzucając wspólnocie złe funkcjonowanie i zarządzanie. Trwało to rok. Nie będę wdawać się opis sytuacji co przez ten roku robili...
    • Wspólnota mieszkaniowa liczy 12 lokali. Aktualnie dwa lokale nie posiadają właścicieli, toczą się postępowania sądowe i nie wiadomo kiedy się skończą. Ich udział to 30 procent. Wystarczy, że trzech właścicieli posiadających 21 procent udziałów nie przyjdzie na zebranie, albo nie podpisze uchwały i nic nie można uchwalić. Udziały lokali, które są w trakcie postępowania sądowego i nie mają właścicieli uniemożliwiają ...
    • Proszę o udzielenie odpowiedzi (jeśli ktoś wie), -czy jest możliwe bez zgody współwłaścicieli zameldowanie osób przez współwłasciciela bez zgody pozostałych w przypadku gdy w nieruchomości nie jest wydzielony żaden lokal (jest to nieruchomość podzielona przez sąd ułamkowo wynikającego z podziału spadku .Jest to 12 lokali ,4 współwłaścicieli Jakie przepisy to regulują ??? . Dziękuję

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się