Forum Zdrowie Zdrowie
ZMIEŃ
    spirometria

  spirometria

  (6 wyników)
  • mam do Was pytanie. Mam problemy z oddychaniem - cieżko mi to idzie. Poszłam do lekarza rodzinnego, który przekierował mnie do pulmunologa. Trochę pobadał, pobadał i zlecił spirometrie. Wiecie co to jest i na czym polega to badanie?
  • co to znaczy.Lekarz stwierdził,ze wynik jest fatalny i skierował na natychmiastowe badanie alergiczne.Co za tym stoi?
  • Proszę o odpowiedź, czy 1,6 l pojemności u 45 letniego mężczyzny to bardzo mało? Zdarzają się częste infekcje, kaszel, Brak tchu po 50 m biegu. Czym to grozi?
  • od dwóch miesięcy nie palę marihuany, jednak obawiam się, że spirometria, którą będe miała robiona za tydzień, wykaże to,że paliłam. Nie chciałabym takiej wpadki - mam 17 lat. Nie wiem jednak,czy podczas spirometrii w ogóle może coś takiego wyniknąc. Dodam jeszcze,że jestem alergiczką - dlatego robie spirometrię. Bardzo proszę o odpowiedź.Może ktoś był w podobnej sytuacji?
  • Paliłem z przerwami 5 lat(mam 26 lat), rzuciłem w październiku 2005 i przy okazji badań okresowych zadałem pytanie lekarzowi, czy warto zajrzeć w płuca i inne krtanie jak to tam wygląda. Ten powiedział że lepiej zrobić spirometrię niż naświetlać się, jak ona wyjdzie źle to wtedy będziemy robić RTG. Czy to jest dobre zalecenie lekarza, dużo się trąbi o okresowym RTG płuc, że pozwala szybko wykryć raka itp.
  • witam,mam alergie na roztocza kurzu domowego.Od ponad 2 miesiecy robie immunoterapie.Efekt jest pozytywny,czuje poprawe.Niestety od ponad tygodnia mam kaszel,uczucie pieczenia w oskrzelach i lekka goraczke. biore antybiotyk juz od kilku dni,ale nie przechodzi.dzisiaj bylem ponownie u lekarza i zostalem skiertowany na przeswietlenie pluc.Chyba istniej podejrzenie,ze mam astme. Troche sie martwie,bylo juz zupelnie lepiej,immunoterapia zaczela przynosci efekty,a tu nagle te obkawy.do...
  Pokaż wątki z forum:

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się