Forum   stent

stent

(10 wyników)
  • Jak w temacie. czyli czy stent jest metalowy czy uwalniający leki. Nazywa sie SKYLOR i mam podejrzeie, że jest tylko metalowy. w wypisie napisali tylko nazwę, a nic więcej o nim nie wiem. w zależności od rodzaju stentu będę przepisywała Clopidogrel dłużej lub krócej na recepte "P"
  • stenty(9)

    U mojego ojca(68 lat)zdjagnozowano dusznicę bolesną niestabilną. Jest już po zabiegu wszczepienia stentów (dwóch) w tętnicach. W jednym miejscu zwężenie było 40% w drugim krytyczne. Przeczytałam, że w ciągu 6 m-cy może nastąpić ponowne zwężenie (restenoza) w tych miejscach. Dlaczego zatem nie zastosowano by-passów tylko angioplastykę "na chwilę". Bo dla mnie 6 m-cy to na chwilę. A jeśli nie nastąpi zwężenie w ciągu pół roku to już nie nastąpi? Oczywiście przy zastosowaniu diety, l...
  • Pytanie nieco naiwne, ale Pan demonstruje na forum tzw. zdrowe myślenie.Otóż zaliczyłem ostatnio kolejny zawał i pozostała mi w sercu tylko jedna tętnica LAD, lichutka, z 3-ma stentami.Lekarze nie pocieszają mnie zbytnio, pomostowanie jest niemożliwe /anatomicznie/. Ponoć zdarzają się naturalne wytw. b-pasów, czy może wie Pan coś bliżej lub może wskazać źródło wiedzy w tym temacie. Pozdr. Info chętnie na maila.
  • co to takiego? I jeszcze status post infarctum myocardi. to treść diagnozy taty.
  • Moj ojciec ma tetniaka aorty brzusznej. Pare dni temu zostal on zakwalifikowany na operacje. Nie jest jeszcze pewne jaka metoda zostanie wybrana. Dlatego bardzo prosze o wszelkie informacje o zaletach i wadach zarowno tradycyjnej operacji jak i zabiegu umieszczeniu tzw. stent-graftu. Dodam, ze moj ojciec ma 71 lat i w lutym przeszedl w miare lekki zawal. Od tego czasu rzucil tez palenie. Jego stan ogolny nie robi najlepszego wrazenia - jest on b. slaby i bez energii. Bede wdzieczn...
  • Prosze o dokladna odpowiedz ile dni po rozleglym zawale powinien pocjet przebywac w szpitalu jezeli żyły byly zapchane 95% ? Czy postapiono slusznie że po zalozeniu stentu wypuszczony został ze szpitala po 4 dniach ? Prosze o odpisanie czy nie powinno sie w tym przypadku zrobic odrazu bajpasow ?
  • Mam takie pytanie - w jaki sposób można sprawdzić stan tętnic wieńcowych, w tym tętnic po założeniu stentów? Czy jedyną metodą jest koronarografia? Czy badanie EKG lub echo serca mogą wykazać nieprawidłowości w funcjonowaniu naczyń wieńcowych i ewentualne zarastanie stentów ?
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się