Forum Nauka i edukacja Studia Studia
ZMIEŃ
    studia magisterskie

  studia magisterskie

  (24 wyniki)
  • czy po zrobieniu licencjata w szkole prywatnej jest możliwość rozpoczęcia studiów magisterskich na uczelni państwowej?
  • Witam. Jako że już mam 3 rok studiów, gdzie jestem na specjalizacji Bazy Danych przez przymus na licencjacie, szukam już studiów magisterskich, gdzie CZEGOŚ mnie nauczą z Grafiki Komputerowej. Teraz sam rozszerzam swoje zainteresowania, samouk ze mnie trochę. Jest to moja pasja, uwielbiam tworzyć, robić coś z niczego. Znacie moze jakieś godne polecenia uczelnie na śląsku, gdzie będą potrafili nauczyć mnie czegoś z zakresu animacji, grafiki 3d jaki i 2D? Gdzie to potrafią a nauka opiera si...
  • Jakie waszym zdaniem lepsze są studia magisterskie: zaoczne czy dzienne? Zakładając, że licencjat studiowało się dziennie. Lepiej iść na zaoczne i mieć dwa lata na zrobienie stażu i szukanie pracy czy iść na dzienne przy czym o pracę raczej będzie ciężko przynajmniej o taką pełno etatową. Jakie są wasze opinie na ten temat. Prosiłbym aby się wypowiadały tylko osoby które są na studiach uzupełniających, były lub ewentualnie w tym roku zaczynają. Od wszelkich obraźliwych komentarzy proszę...
  • jestem teraz na II roku studiów magisterskich z filologii polskiej i sie okazuje ze jezeli nie skończę płatnego prawie 1500 zł kursu to nie będę mogła nauczać w liceum, to pytam się po co mam robic tego magistra? tylko dla tytułu???
  • Chcę specjalizować się w sprzedaży ubezpieczeniowej jako multiagent/broker ubezpieczeniowy oraz potem wyliczać taryfy jako aktuariusz. Lubię liczyć ale jaki kierunek studiów będzie odpowiedni. Na Finansach i Rachunkowości jest na magisterskich jest specjalizacja ubezpieczenia, ale na Politechnice Warszawskiej na matematyce również. Gdzie lepiej, który kierunek czy również uczelnia mnie przygotuje dobrze na egzamin na aktuariusza?
  • Potrzebuję szczerych i obiektywnych opinii. Właśnie otrzymałam dyplom licencjacki z... kulturoznawstwa i... kończę te studia z przeświadczeniem, że powinnam zmienić kierunek. Do wyboru mam: -dziennikarstwo i komunikację społeczną (prowadzoną w języku angielskim lub po polsku: spec. public relations lub fotografia); -organizację produkcji filmowej i telewizyjnej; -informatykę i ekonometrię (spec. manager projektów)- co do tego kierunku mam najwięcej wątpliwości... -filologię angielsk...
  • Czy po licencjacie mogę rozpocząć studia drugiego stopnia w innym kierunku? Interesują mnie np. zarządzanie zasobami ludzkimi, ekonomia. Czy muszę wtedy zaliczać różnice programowe z licencjatu na 'nowym' kierunku? Chętnie poznam opinie osób, które studiowały jakikolwiek inny kierunek na mgr niż lic. W grę wchodzi UŁ, ewentualnie łódzkie prywatne szkoły.
  • chcialem sie dowiedziec czy na studiach magisterskich tez sa sesje egzaminacyjne? pozdrawiam
  • jakie są warunki przyjęcia na ten kierunek???w jakiej szkole są prowadzone studia II stopnia??
  • Czy w dzisiejszych czasach w perspektywie pracy w innym zawodzie niż studia ważniejsze jest zrobienie fakultetu w tej tematyce (studia magisterskie) czy pójście na praktyki/staż i tym samym doświadczenie niepoparte studiami kierunkowymi? Uprzedzając pytania - jestem na studiach przyrodniczych a chciałabym pracować w HR bądź wydawnictwie (gazeta, strona internetowa z felietonami itd.). Zdobywam doświadczenie jako freelancer i zastanawiam się czy po licencjacie podjąć studia na UE - z...
  • Orientuje się ktoś, czy jest możliwość kontynuowania studiów magisterskich z budownictwa(lub pokrewne), po ukończeniu pierszego stopnia studiów licencjackich(a nie inżynierskich). Jeżeli tak to na jakiej uczelni. Za odpowiedzi z góry dziękuje.
  • jaki zawód mogę wpisac sobie po skonczeniu studiów mgr Zarządzamie i marketing kier: zarządzanie administracją publiczną.... :)
  • jaka między nimi różnica? proszę pomóżcie
  • Jeżeli zrobię studia licencjackie i póżniej studia magisterskie (kierunek: logistyka)czy mogę jeszcze po nich zdobyć tytuł inżyniera na kierunku informatyki i wtedy zostać mgr.inż.??
  • Czym się róznią studia magisterskie uzupełniające od studiów magisterskich 2go stopnia???? I drugie pytanie. Czy ITS to właściwe nie to samo co studia eksternistyczne?
  • Kierunek: zarządzanie i marketing Czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda egzamin z ekonomii ? Czy to jest teoria i zadania ? A z angielskim ? Czy to jest tylko gramatyka ? Czy można gdzies dostac takie testy z poprzednich lat ? Proszę o odpowiedź !
  • Gdzie i na jakich kierunkach można zrobnić zaocznie magisterkę po licencjacie z j. angielskiego (oczywiście oprócz filologii angielskiej i amerykanistyki). Proszę o pomoc.
  • Czy ktoś w Was studiował na takowych w SWPS albo słyszał o nich? Są skierowane do absolwentów kierunków humanistycznych, którzy chcą sobie postudiować drugi fakultet - psychologię (dwa lata psychologii ogólnej, na trzecim roku specjalizacja). Trwają 3 lata w trybie zaocznym i dostaje się po nich magistra. Szukam opinii czy warto. Na tych studiach nie obowiązuje system "kredytów" - stosowany na SWPS w przypadku studiów dziennych i zaocznych w normalnym trybie. Grupy, zajęcia i wykł...
  • witam jestem bardzo zainteresowana tym kierunkiem. Czy sa jacys studenci chodzi mi gł o AM Wawa wiem ze licza polski ang i przedmiot dodatkowy podtsawa. Ile trzeba miec mniej wiecej % zeby sie dostac ? i czy polceacie ten kierunek ??
  • Kim się jest po skończeniu studiów? - Pielęgniarką - Pielęgniarką dyplomowaną (np. w porównaniu z nauczycielem dyplomowanym to zupełnie inna bajka) - magistrem pielęgniarstwa (magister łączę jakoś tylko z humanistycznymi przedmiotami...)

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się