Forum   usunięcie nerki

usunięcie nerki

(5 wyników)
  • wykryto u mnie w górnym biegunie nerki okrągłą hyperechogenną strukture o nierównych obrysach, częściowo zajmującą zatokę nerki najprawdopodobniej angiomyolipome 23/53 mm.w scyntygrafi wykazano prace nerek 47/53 % . Krew, mocz nie wykazują żadnych zmian , prawidłowe. Lekarz twierdzi że konieczne jest usunięcie nerki ze wzgledu na wielkość guza . czy nie ma mozliwości uratowania prawidłowo funkcjonujacej nerki?
  • Czy ktoś może wie ile czasu się leży w szpitalu po usunięciu nerki? (tek mniej więcej) i po jakim czasie można już normalnie funkcjonować?
  • Witam u mojego synka stwierdzono wielotorbielowatość nerki lewej którą trzeba usunąć ponieważ naciska na drugą nerkę i niesie ze sobą szereg infekcji.Operację mam zaplanowaną za 5 tygodni ze względu na drugie konieczne szczepienie przeciw WZW B.Moje maleństwo będzie miało wtedy 33 tygodnie czy któraś z was to przeszła jak przebiegała długo operacja i samo dojście takiego dzidziusia do zdrówka.Bardzo się martwię i mam pełno obaw.
  • Jestem właśnie po wizycie u nefrologa. Diagnoza: nerka nie pracuje lub prawie nie pracuje. Zostalismy skierowani do chirurga. Wizyta za tydzień. A ja już się boję. Przerabialismy to już w zeszłym roku. Pogorszenie stanu nerki i do decyzji chirurga co dalej. Scyntygrafia: nerka pracuje w 50%, druga prawidłowa. Na razie nie robimy nic. W tym roku to pewnie na tym się nie skończy. Wiem, że pewnie czeka nas scyntygrafia, ale już tak strasznie sie boję wyniku. Jak od strony t...
  • Oto opis rozpoznania: USG: W górnym biegunie prawej nerki wielotorbielowata zmiana uwypuklająca się poza obrysy nerki podejrzana jako tu. TK: W górnym biegunie prawej nerki widoczna hipodensyjna zmiana wielkości 5,7 x 3,8 cm wzmacniająca brzeżnie po podaniu kontrastu, odpowiada ona guzowi. Pozostała narządy jamy brzusznej i miednicy małej bez zmian. Czu można już stwierdzić jaki to nowotwór? Co można wywnioskować po tym opisie? W niedługim czasie ma być przeprowadzone usunięcie ne...
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się