Forum   wcześniejsze emerytury

wcześniejsze emerytury

(7 wyników)
  • Piszę w imieniu mojej mamy, która chciałaby się dowiedzieć czy może składać wniosek w ZUS o wcześniejszą emeryturę. W lutym br. osiągnęła wiek 55 lat i posiada 36 lat pracy. Na chwile obecną jest zatrudniona na czas nieokreslony, umowa o pracę została zawarta ponad 2 lata remu.
  • Dlaczego kolejarze? Czy to jest praca w wyjątkowo ciężkich warunkach? Rozumiałbym, gdyby chodziło wyłącznie o maszynistów - to rzeczywiście zawó bardzo stresujący i ciężki. Ale "kolejarze" to także konduktorzy czy pracownicy nastawni, a jak znam życie (i dynamikę związków zawodowych...) to załapią się na to także panie sprzedające bilety w kasach czy urzędnicy z centrali PKP...
  • Europa - nie miała stanu wojennego.Pracownicy Europy żyli na innym poziomie i mieli lepsze warunki życia i pracy. Nie ma co porównywać wieku przechodzenia na emeryturę pracowników Europy i POLSKI.
  • www.bankier.pl/forum/temat_postulat-o-wczesniejsza-emeryture-dla-bankowcow-wpisujcie-sie,6526119.html wpisujcie sie!!!!
  • Witam, jestem na emeryturze, mam 56 lat, dorabiam sobie na umowę zlecenie maksymalną kwotę, jaką mogę zarobić bez zmniejszenia świadczenia. Teraz pojawiła się kolejna oferta pracy na umowę o dzieło (czyli bez płacenia składki ZUS). Czy taka umowa wpłynie na zmniejszenie mojej emerytury?
  • Bardzo dziękuję Eli za wytrwałośc w walce z bezprawiem. Na PKP panował betonowy przymus wywalania pracowników z powodu wieku.To upokarzające nas zjawisko może wreszcie ustanie. Szkoda, że jak zwykle nikt za to nie odpowie i nie poniesie kary. Jednak wiele kobiet zapłaciło już traumą za wyeliminowanie.Życzę prominentom PKP tego samego.
  • Przecież w każdym zawodzie istnieje ryzyko zetknięcia się z agresją - w urzędach jeszcze większe niż w szkole. 180 dni nauki (to cyt. z premiera),18 godzin pensum i niby obowiązek przygotowania się, sprawdzenia prac itp. to wszystko bzdura np. dla nauczycieli plastyki, muzyki,w-f. A ile kosztuje permanentne dokształcanie, gwarantowanie przywileje z karty nuczyciela? Chciałbym znać chociaż jedną szkołę gdzie nauczycielom zorganizowano pracę tak, że 40 godzin tygodniowo spedzają w p...
Pokaż wątki z forum:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się