Forum   wieloletnie

wieloletnie

(6 wyników)
  • I gdzie je zimujecie? Ja mam: Oleandry, Bugenwille, Datury, Fuksję, Sumaka, Roże, Hortensje, Thuje, Ligustry, Kamelie, Azalię, Sudevillę, Hibiscusa, i wiele innych.... Z tym, że kłopot jest z ich przezimowaniem. Niektóre przetrwają na tarasie, ale niektóre niestety nie. Część trzymam w domu, część w ciemnej piwnicy, część u koleżanki w zimnym przedsionku... I niestety jak co roku część z nich pada. NIGDY nie udało mi się przezimować np. bugenvillii i sunvitalii. ...
  • terminu siewu wskazywane na opakowaniach nasion dotyczyły chyba normalnych, dawnych czasów... kiedy zima była zimą ;-) czy zatem widząc na torebce oznaczenie III lub IV już nerwowo zastanawiacie się, czy aby nie skusić się i nie zasiać? Mnie nosi... powyrywałam juz z donic na tarasie wszystkie "suszki" po ubiegłym sezonie, wieloletnie pięknie już odbijają... i chce mi się siać :-))))
  • witam i prosze o pomoc w rozpoznaniu kwiatków które widnieją na zdjęciach(przepraszam za ich jakość ale były robione telefonem).rosną w naszym ogrodzie ale nie wiemy jaka jest ich nazwa żeby móc sie o nich więcej dowiedzieć.ich kwiat w dotyku jest jak bibuła a łodyga jest dość gruba otoczona listkami.są wspaniałe do suszenia zachowują kolor i pięknie wyglądają po bardzo łatwym zaszuszeni.bardzo mnie interesuje czy są one jednoroczne czy tez może wieloletnie. prosze o pomoc a tu zamiesz...
  • Mam balkono-wnękę od strony południowej. Słonce jest tam już ok. 11 i aż do zachodu... Sahara normalnie... Przetestowałam, a właściwie to przemęczyłam różne rośliny... Jedynie surfinia i maciejka nie poddały sie i walczyły dzielnie ;))) Nawet próbowałam wyhodować fasole - urosła nie powiem, ale miała może 3 kwiatki i bardzo szybko uschła... Macie może pomysły na jakieś rośliny oprócz kaktusów? ;)
  • Melduje ze panstwo Zdun odradzaja róże na balkon(prowadza rosarium). A jak Wam sie udaja? Na poprzednim balkonie miałam mszyce i przedziory na rozach.
Pokaż wątki z forum:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?