-
Witam.
Mam pytanie do osób biegłych w tym temacie.
Mam umowę o pracę na czas określony (1 rok) z 2-tygodniowym okresem
wypowiedzenia. Moje pytanie: jak np. dziś złożę wypowiedzenie
(22.02), to okres 14 dni liczony będzie od 22.02 lub 23.02, czy od
pierwszego dnia kolejnego miesiąca, czyli od 1.03?
Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam
-
Mam pytanie: czy można wypowiedzieć umowę o pracę na czas określony
np 3 m-ce, czy jest to zgodne z KP? wg 33 art k.p. nie ma takiej
możliwości, ewentualnie strony mogą ustalic takie wypowiedzenie
między sobą? wiecie cos na ten temat? mam sprzeczne informacje i
proszę Was o odpowiedź. pzdr Forumkowiczów
-
Witam,
Obawiam się, że mój szef nie będzie chciał rozwiązać ze mną umowy za
porozumieniem stron - bardzo mi zależy, bo inna praca na mnie czeka.
Czy ktoś z Was w podobnym przypadku stosował wypowiedzenie umowy o pracę w
trybie natychmiastowym zgodnie z Art. 55, par. 1.1 Kodeksu Pracy ? artykuł ten
stanowi, iż pracownik ma prawo wypowiedzieć umowę o prace w trybie
natychmiastowym jeśli pracodawca dopuścił się ciężkiego naruszenia
podstawowych obowiązków wobec pracownika (ja akurat mam k...
-
Hej, czy bedzie efektywne wypowiedzenie, jesli wysle je pracodawcy przez
poczte e-mail? Np jesli zalacze zeskanowane pisemne wypowiedzenie z moim
podpisem? Nie mam bezposredniego kontaktu z szefem, porozumiewamy sie wlasnie
tak, przez maile, bo centrala firmy jest w innym miescie, poza tym szef
czesto sie przemieszcza...
Prosze o odpowiedz...
-
Kilka tygodni temu otrzymalam wypowiedzenie umowy o prace zawartej
na czas okreslony. Wypowiedzenie to szumna nazwa, raczej świstek na
ktorym pracodawca napisal, ze rozwiazuje ze mna umowe zawarta w tym
i tym dniu, z zachowaniem 2-tyg okresu wypowiedzenia, który minie
tego i tego dnia.
Dzis otrzymalam od nich swiadectwo pracy, w ktorym stoi,
ze "stosunek pracy ustal w wyniku rozwiazania umowy za porozumieniem
stron, KP art. 30, par. 1, pkt 2".
Czegos tu nie rozumiem, bo
...
-
jesli pracownik sklada wypowiedzenie, zostaje ono przyjete i na koniec jest
jeszcze proszony o podpisanie dokumentu, w ktorym mowi sie o tym ze nie
bedzie sie mowic co sie dzilao w firmie przez okres pracy, o informacjach
firmowych bo pracownik moze przejsc do konkurencji i dlatego chca podpisania
takiego pisemka
1.i teraz czy pracownik ma sie tym nieprzejmowac, olac sprawe, bo juz nie
musi nic podpisywac
2. podpisac ale z zastrzezeniem na jaki okres pisemko ma obowiazywac i w tym...
-
czy istnieje mozliwosć, zeby pracodawca nie chcial przyjac wypowiedzenia od
pracownika, jesli tak, to co się robi w takiej sytuacji?pzdr
-
No właśnie. Podpisałam umowę zlecenia na kilka miesięcy. Mam zapis, że moga ją
rozwiazać obie strony za miesięcznym okresem wypowiedzenia. I właśnie się
zastanawiam czy ten zapis wogóle obowiązuje w świetle istniejącego w Polsce
prawa. Zgodnie z kodesem cywilnym umowę zlecenia można wypowiedzieć tylko z
ważnego powodu i nie można zrzec się tego prawa z góry. Hmmmmmm... I w końcu
zgupiałam. Czy w takim razie nie mogę rozwiązać takiej umowy za miesięcznym
wypowiedzeniem czy mogę? Chcę ją ...
-
Chcę zmienić pracę. Obowiązuje mnie miesięczny okres wypowiedzenia, czyli
wypada, że cały marzec, ale mam do wykorzystania urlop wypoczynkowy. Czy w
trakcie tego urlopu mogę już zacząć nową pracę? czy to jest zgodne z prawem?
-
Witam
Jak w temacie dostałem ofertę pracy która jest lepiej platna i zgodna z moim
wykształceniem.
To będzie pierwsze wypowiedzenie jakie będę pisał. Jak je sensownie
umotywować?
-
Witajcie,
Proszę poradźcie. Od stycznia zmieniam pracę i chcę w tej złożyć
wypowiedzenie, 14 dni przed 31/12 to dokładnie 17/12, czy w tym dniu muszę
koniecznie je złożyć? Słyszałam od niektórych, że składa się 15. Jak powinno
być prawidłowo ?
Dziękuję i pozdrawiam
Magda
-
Mam umowę na czas określony - 1 rok, nie mam nic o wypowiedzeniu zapisanego w
tej umowie, niestety.
Kodeks pracy chyba nie precyzuje jasno mojej sytuacji, ja przynajmniej tego
nie umiem znależć.
Może ktoś z was wie ??
-
Czytam stare wątki o wypowiedzeniu i już sam nie wiem co mam zrobić i jak.
Jestem w trakcie zwolnienia chorobowego L4 które trwa już ok tygodnia i mam
je do 31 sierpnia. Nie chcę już pracować w tej firmie ze względów osobistych.
Mam umowę o pracę na czas określony z 2-wu tygodniowytm wypowiedzeniem.
Pracuję w niej nie całe 2 lata. Do wykorzystania mam jeszcze 11dni urlopu +
urlop na znalezienie nowej pracy.
PYTANIE:
Czy mam napisać wypowiedzenie że ja wypowiadam prace bo np. zarobk...
-
czy jesli otrzymalam wypowiedzenie 3 miesieczne, ale zwolniono mnie z
obowiazku swiadczenia pracy, to moge podjac inna prace na umowe o prace w
trakcie tego wypowiedzenia ? czy inna praca tylko na umowe o dzielo lub
zlecenie
-
Poradźcie co zrobić> mam już nową pracę i tam też podpisałam umowę, która
rozpoczyna się po zakonczeniu okresu wypowiedzenia w starej. JA jednak
chciałabym tam pójść wcześniej- a tu klapa firma, w której pracuję nie chce
mnie puścić ani dnia wcześniej. Nie wiem co robić- urlop nie wchodzi w grę,
bo on zależy od firmy a firma się nie zgadza. Mi się po prostu nie opłaca tu
siedzieć i czekać.
-
Jak Wasi szefowie reagowali keidy wypowiadaliscie im umowy? Nawet jesli bylo
to po krotkiej, ale owocnej wspólpracy? I kiedy spodziewali sie, ze wychowaja
z Was dobrych pracownikow, a tu dupa? niestety mam o wiele lepsza, bardziej
perspektywiczna prace. juz podjelam decyzje.
czy to byla ciezka rozmowa? dokuczali Wam w okresie wypowiedzenia?
-
czy jak ma się zwykła umowę o prace, na której nie ma zaznaczonego jaki jest
okres wypowiedzenia, to oznacza to, że nie4 ma żadnego okresu i pracodawca
może Ci to powiedziec, że koniec współpracy od dziś i do widzenia?
-
witam, mam pytanie odnosnie składania wypowiedzenia w parcy. czy mozna w
trakcie wypowiedzenia (bo trwa 14 dni) byc na zwolnieniu lekarskim z 4 dni.
pozdrowionka
-
Hej, czy jesli to ja wypowiem umowe o prace, zachowujac okres wypowiedzenia,
moge sie potem zarejestrowac w urzedzie pracy jako bezrobotny? Chce to zrobic
zeby miec ubezpieczenie, na wypadek jesli dlugo nie uda mi sie znalezc
kolejnej pracy. Z gory dzieki za pomoc!
-