Forum   ziemkiewicz

ziemkiewicz

(43 wyniki)
 • O naruszenie dóbr osobistych za napisanie w felietonie, że Durczok był w TVN24 "pod wpływem". Może jeszcze niech pozwie mnie za napisanie, że jest przytłustym durniem.
 • Chciałem dziś sobie obejrzeć, ale patrzę i nie widzę w programie. Wiecie coś na ten temat? Jeśli go wyrzucili z ramówki to duża strata.
 • We wczorajszym "Dzienniku" publicysta Rafał Ziemkiewicz napisał krytyczny felieton na temat bezmyślnego antykaczyzmu. Bezmyślnego, czyli takiego, w którym kaczorów nie lubi się za samo to, że są kaczorami i krytykuje za wszystko, nawet za to w czym akurat mają rację. Ziemkiewicz bije na alarm, że takie postępowanie ma skutek odwrotny, bowiem elektorat kaczorów reaguje na taka krytykę poparciem dla kaczorów. Podobnie było kiedyś z Unia Wolności: im bardziej elity kochajace UW wymąd...
 • Kto czytał? Jakie wrażenia?
 • mam propozycje dla pana Ziemkiewicza na niezwykle ciekawy program . Prosze zaprosic jakiegos ateiste np autora bloga www.ateista.blog.pl i jakiegos teiste i pozwolic im na dyskusje .
 • ...czy po prostu cynik? Wicemarszałek Lepper O.K., nowelizacja ustawy medialnej dopuszczalna, żadnej koalicji PiS z Samoobroną nie ma itd. Taki mniej więcej ton wypowiedzi w "Loży prasowej"
 • Przeszedłem 33% książki "Polactwo" pana Ziemkiewicza. Zamierzam czytać dalej, gdyż jestem ciekawy w jakim kierunku to pójdzie. Kto ją czyta lub czytał, proszę o opinie. Od siebie dodam, że książkę czyta się dobrze, gdyż Autor należy, moim zdaniem, do dobrych felietonistów. Mam jednak wrażenie, że pan Ziemkiewicz za wszelką cenę napisał ją dla siebie w celu udowodnienia sobie, że świetnie zrobił, namawiając "polactwo" do głosowania za wejściem do UE. To już tylko świadczy, jak dobr...
 • Pomysł niezły, Polska spowita w afery, układy; każdy ma na każdego haka; sfrustrowany bohater-narrator szuka "ukojenia" w ramionkach coraz to innej pani; rozstał się z żonką po kilkunastu latach; a jednak jest to coś, co może denerwować - epatowanie wulgaryzmami zbyt częste; jeśli to jest język wykształconych współczesnych Polaków, to nie wiem, gdzie się tak mówi; dlatego w warstwie słownej upatruję jakiegoś fałszu; co o tym myślicie?
 • zagłosuj i ty
 • Nazbierało się trochę jego utworów. Co myślicie o jego wkładzie w ten nurt literatury? Pozdrawiam
 • Niedawno miałem okazję zetknąć się z tą książką. Niby powszechnie znana, niby dostała nagrodę im. Zajdla, niby tak zachwalana.... ale jednak odrzuciła mnie. Po przeczytaniu 50 stron rzuciłem w kąt. Dodam, że cyberpunk raczej mnie nie kręci, ale zachęcony znanym nazwiskiem autora, sięgnąłem po Kataryniarza. Zawiodłem się....... a co wy myślicie o tej książce? Czytał ktoś?
 • Po tym jak ukraiński deputowany Igor Miroszniczenko nazwał pochodzącą z Ukrainy hollywoodzką aktorkę Milę Kunis "brudną Żydówką", rozpętała się burza. List w obronie gwiazdy do premiera kraju wysłał lider znanej żydowskiej organizacji broniącej praw człowieka. "Sprzeciwiamy się tej haniebnej antysemickiej nagonce i domagamy się, by premier publicznie ją potępił" - napisał rabin z Centrum Szymona Wiesenthala. Igor Miroszniczenko, deputowany nacjonalistycznej partii Swoboda, zaatakował 29-le...
 • Chodzi o "Pamiętnik Stefana Czarnieckiego" z tomu "Bakakaj". Rafał Ziemkiewicz twierdzi, że to "antysemicki tekst" ("Rzeczpospolita" 28.02.2009 - Plus Minus).
 • ??? > (4)

  Bardzo proszę o opinię, czy oświadczenie, że „przy całym zrozumieniu dla bólu narodu polskiego i złych wspomnień losu oficerów zamordowanych w Katyniu, właśnie w takim dniu to [b]porównanie jest niestosowne i nie na miejscu[/b].” można przekazać w taki sposób: "[b]porównywanie[/b] śmierci mordowanych przez sowietów Polaków ze śmiercią mordowanych przez "nazistów" Żydów [b]jest[/b] dla tych drugich [b]zniewagą[/b]". Czy to znaczy to samo? Proszę o wyrozumiałość, n...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?