Dodaj do ulubionych

Jaki deweloper Warszawa ?

24.04.10, 21:35
Witam,

Przymierzam się do zakupu mieszkania. Szukam dewelopera który mnie nie oszuka.
Przyznam że w temacie jestem zielony i dobiero zbieram wiadomości na co
zwracać uwagę przy szukaniu mieszkania.

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: gonzo Re: Jaki deweloper Warszawa ? IP: *.spray.net.pl 24.04.10, 21:44
      1. jeśli nie kupujesz gotowego wybudowanego mieszkania w bloku oddanym do
      użytku, nie decyduj się na zakup jeśli deweloper nie oferuje "rachunku
      powierniczego - zamkniętego" (poszukaj na necie o co chodzi)

2. przed zakupem sprawdź plany zagospodarowania przestrzennego, żeby się potem
      nie obudzić jak cała masa frajerów z mieszkaniem z widokiem na trasę szybkiego
      ruchu itp.

3. sprawdź na forach internetowych i pojedź zobaczyć na żywo poprzednie
      osiedla/bloki budowane przez tego dewelopera (jak narzekają mieszkańcy, albo źle
      to wygląda - to nie powtórz ich błędu)

4. umowę w przypadku pkt.1 podpisz w formie aktu notarialnego - lepiej Cię
      zabezpiecza

5. nie kupuj mieszkania droższego niż 3 letnie dochody netto Twoje/Twoje i Żony
      + wkład własny który posiadacie. Jeśli mieszkanie wychodzi drożej to znaczy, że
      jest to drożej niż Cię stać i w przyszłości możesz mieć problemy z jego spłatą.
      Załóż że w życiu przez ileś tam lat przytrafiają się: utraty pracy, choroby i
      inne nieprzewidziane wydarzania, które mogą rozłożyć Ci spłatę kredytu

6. sprawdź dewelopera w KRS i wszędzie gdziekolwiek się da, indywidualnie
      sprawdź działkę, pozwolenia na budowę i wszystko co się da, aby uniknąć
      problemów w przyszłości

Powodzenia
      • warszafka_78 Re: Jaki deweloper Warszawa ? 24.04.10, 21:50
        Dzięki Panowie za odpowiedzi.

Gonzo odpowiedział mi najkonkretniej - widzę że jesteś zorientowany w temacie
        nieruchomości. Czy możesz polecić mi jakieś firmy deweloperskie które budują
        osiedla w Warszawie, dokładniej to zależałoby mi na Pruszkowie. Jak masz jakieś
        firmy z którymi miałeś do czynienia albo robiłeś ich rozeznanie to chętnie
        skorzystam z wiadomości które posiadasz :)

Pzdr
        • Gość: gonzo Re: Jaki deweloper Warszawa ? IP: *.spray.net.pl 24.04.10, 22:05
          rozglądałem się w Pruszkowie, ale nie trafiłem na nic godnego uwagi, skoro
          pasuje Ci ta lokalizacja to sprawdź może jeszcze Piastów (to taka mała
          podpowiedź, jest tam coś niebrzydkiego o nazwie Rezydencja Kościuszki z tym że
          deweloper ma złą historię i dramatyczną umowę/rozliczenia z klientami oraz
          zawyżone ceny, generalnie traktuję ich jako potencjalne miejsce zakupu
          mieszkania ale tylko wybudowanego i po niższych cenach)

jestem zdania (czy słusznie nie wiem), że ceny mieszkań spadną i decyzje w tym
          zakresie odłożyłem w przyszłość na za 1-2 lata, teraz tylko obserwuję. Niestety
          nic nie polecę bo ceny uważam za zawyżone, generalnie każde z oferowanych
          mieszkań uważam niewarte tych pieniędzy - wolałbym za taką kasę postawić dom pod
          Grodziskiem Mazowieckim
      • warszafka_78 Re: Jaki deweloper Warszawa ? 26.04.10, 14:51
        Witam ponownie,

jak mogę sprawdzić dewelopera w KRS ?
        znalazłem stronkę www.krs-online.com.pl/ ale nie wyskakuje mi żaden z
        poszukiwanych. Dostałem maila od czarneslonce@gazeta.pl o treści:
        "Cześć,

jeśli chodzi o inwestycje w Pruszkowie, to polecam szczególnie dwie
        1. Przy Pałacu (dew. Longbridge) - powstał I etap. Teraz rozpoczyna się budowa
        drugiego, będzie jeszcze trzeci. Deweloper zbiera ogólnie niezłe opinie u
        klientów a sama inwestycja jest chyba najwyższej jakości w Pruszkowie. Nie wiem,
        kto będzie wykonawcą drugiego etapu, w pierwszym etapie generalnym był Strabag.

2. Osiedle Grafitowe (dew. EBB) - też bardzo wysokiej jakości inwestycja, ładne
        budynki. Również powstał pierwszy etap i za chwilę rozpoczyna się budowa
        drugiego, w planach są też kolejne.

Zajrzyj na strony tych deweloperów -
        www.longbridge.pl
        www.ebb.pl

pooglądaj, poczytaj. Ale jeśli chodzi o naprawdę wysoką jakość i dewelopera i
        samej inwestycji, to te dwie są chyba najlepsze.

pzdr,
        Krzysiek"

i staram się teraz poszukać coś o tych dwóch firmach.
        Pomóżcie jeśli coś wiecie ;)
        • Gość: chorwat Re: Jaki deweloper Warszawa ? IP: *.privacyfoundation.de 26.04.10, 17:28
          Witaj warszafka_78,

Poszukaj stron ze spisem firm z krs na googlach, na pewno któraś będzie działać.
          Jeśli mają strony popatrz na ich ofertę, zrealizowane inwestycje no i te
          planowane. Sprawdź ceny - cenniki przeważnie podają na stronkach w pdfach,
          prześledź dokładnie wszystkie gwiazdki itp. - często lubią sobie pofantazjować.
          Przejedź się na osiedla gdzie wybudował dany deweloper, sprawdź jak mu to wyszło
          pogadaj z ludźmi jak ci się uda kogoś dorwać.
          Dobre opinie faktycznie zbiera longbridge jeśli chodzi Ci o pruszków, no ale
          popatrz też na inne firmy bo w warszawie jest tego w cholerę, no ale nie ilość a
          jakość się liczy, a z tym gorzej. Sprecyzuj więc poszukiwania do tych dwóch
          deweloperów jeśli chodzi Ci o pruszków.

Powodzenia w poszukiwaniach, mam nadzieję że i Tobie się uda ;)
    • Gość: egon Re: Jaki deweloper Warszawa ? IP: 85.222.87.* 25.04.10, 11:07
      Nie ma deweloperow, ktorzy oszukuja. Wszyscy sa krysztalowi. To klienci oszukuja
      deweloperow. Oszukuja, ze chca czegos innego niz on im oferuje.Oszukuja, ze
      woleliby mieszkania, ktore nie wilgotnieja, trzymaja piony, klej od terakoty ma
      trzymac, a kupuja takie, co przesiakaja wodami gruntowymi, pekaja im sciany i
      odpada gres z elewacji. To klienci oszukuja. Oszukuja na potege!
    • Gość: badboy Re: Jaki deweloper Warszawa ? IP: *.chello.pl 25.04.10, 12:30
      widzisz, ja nie oczekuję spadków, bo one już od roku mają miejsce. natomiast
      nikt nie przewidzi kiedy i na jakim poziomie się zatrzymają. ja przy swoich
      założeniach bazuję na danych z lat poprzednich. jeśli w 2003r. kwadrat kosztował
      2300zł przy zarobkach ~2000zł to czemu dziś kwadrat kosztuje 3-krotność średniej
      krajowej brutto!? koszty materiałów i robocizny spadły o 30%, a marże
      deweloperów nic a nic. jeśli czytałeś ostatni raport DI BRE, to wiesz że w
      Warszawie średnia marża wynosi ok. 35%! w krajach rozwiniętych jest to nie do
      przyjęcia dla klientów i taki deweloper nie sprzeda nawet pół mieszkania. u nas
      na szczęście rośnie grupa ludzi świadomie wybierających najem zamiast kupna i
      trzymających potencjalny wkład własny (oszczędności) na lokatach itp., bo w
      obecnej sytuacji kupno=wtopa. masz rację, przypomnę za rok swoje wpisy o
      prognozowanych cenach.
    • Gość: turek_navigator Re: Jaki deweloper Warszawa ? IP: *.183.245.108.dsl.dynamic.t-mobile.pl 25.07.13, 23:49
      naturelife napisał(a):

> Najważniejsze to upewnienie się czy deweloper jest solidny, ważna jest również
      > lokalizacja i oczywiście cena. Ja kupiłem mieszkanie od dewelopera Ronson i muszę przyznać że jestem bardzo zadowolony. Wszystko przebiegało bez problemów, mieszkanie jest piękne w pięknej okolicy.

Osoby zajmujące się kryptoreklamą na forum internetowym raczej nie mają ani gotówki, ani zdolności kredytowej na mieszkanie. Ronsonowi gratulujemy współpracownika:

forum.gazeta.pl/forum/w,106,110522043,145930673,Re_Jaki_deweloper_Warszawa_.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,106,110522043,145930781,Re_Jaki_deweloper_Warszawa_.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,106,122519927,145932715,Re_Ronson_Verdis_warto_.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,106,122519927,145852757,Re_Ronson_Verdis_warto_.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,106,130489111,145930933,Re_Dobry_deweloper_Warszawa.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,778,114167637,145792674,Re_Kierunek_Lomianki_osiedle_Naturalis.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,186,125656614,145741824,Re_Impressio_Ronson_Wroclaw.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,229,117404347,145792863,Re_Naturalis_f_Ronson_potrzebne_podpisy_do_pro.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,778,137802846,145792464,Re_osiedle_naturalis.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,778,79469070,145673159,Re_Ronson_w_tarapatach_.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,229,144781410,145673471,Re_Dabrowski_burmistrz_zmarnowanych_szans.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,229,145589364,145672719,Re_Gdzie_bylo_dobro_wspolne_jak_blokowano_S_7.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,106,145672921,145672921,deweloper_Ronson.html
      forum.gazeta.pl/forum/w,106,119097516,145672878,Re_ronson_sakura.html

poza tym naturelife promuje getin bank, farby fluger, tonery do drukarek, wykładziny i przewóz paczek. 165 wynikow i ani jednego niezwiaząnego ze sprzedażą
        • kasicasiasia Re: Jaki deweloper Warszawa ? 29.01.15, 14:05
          Zależy jeszcze gdzie szukasz, my jak szukaliśmy nowego domu, to początkowo szukaliśmy w necie, potem jak wybraliśmy parę lokalizacji to zaczęło się poszukiwanie pocztą pantoflową. Sporo naszych znajomych albo pokupowało mieszkania albo segmenty. W sumie to jak już wiedzieliśmy jak i gdzie się mieszka, w sensie dzielnicy- i struktury to zdecydowaliśmy się na inwestycję na osiedlu stoczniowców od developera aras. Niedługo się wprowadzamy, ale jak na razie wszystko wygląda bardzo obiecująco, plus wygląda że to idealne miejsce dla nas ? lubimy aktywny wypoczynek a mamy stąd pięknie poprowadzone ściezki rowerowe, więc już nie możemy się doczekać lata:)
      • Gość: Violetta Re: Jaki deweloper Warszawa ? IP: *.183.242.24.dsl.dynamic.t-mobile.pl 27.07.13, 14:48
        > Od roku rozglądałam się bezradnie za mieszkaniem i przyznam, że byłam przerażona, tyle teraz słyszy się o rozmaitych
        oszustwach i nieprofesjonalnych deweloperach... Trafiłam w końcu do rel="nofollow">magenta.dolcan.com.pl i mogę szczerze polecić!

dla dolcana profesjonalizm to spamowanie w internecie. Cóż, po co wykupywać reklamę na portalu, skoro za tę cenę naganiacz-niewolnik nastuka kilkadziesiąt tysięcy wpisów z linkiem
    • Gość: jur Re: Jaki deweloper Warszawa ? IP: *.olsztyn.mm.pl 04.11.13, 10:11
      Mogę ci poradzić ze swego doświadczenia – jak ja zabierałem się do zakupu mieszkania. Kupiłem mieszkanie od Tryboń PPI na Serockiej (Południowa Praga). Przy zakupie mieszkanie przede wszystkim należy wziąć pod uwagę cel, dla którego kupujemy. Jeżeli ma to być mieszkanie pod wynajem, kluczową sprawą jest lokalizacja: blisko centrum, uczelni, miejsc pracy. Jeżeli kupujesz mieszkanie dla siebie bierz pod uwagę czy masz rodzinę, w jakim wieku sa dzieci, bliskość przedszkoli, szkół itp. Dobrze brać mieszkania w dzielnicach, które się rozbudowują i są dobrze skomunikowane z centrum. Bardzo ważnym kryterium jest cena. Jednak należy zbadać co obejmuje cena za m2. Czy jest to mieszkanie pod klucz, czy w stanie deweloperskim to samodzielnego wykończenia – takie zwykle jest dużo tańsze. Na koniec należy bardzo dokładnie prześwietlic dewelopera – jest to czynność najbardziej uciążliwa  sprawdź opinie na forach, prześledź czy dany deweloper miał jakieś problemy finansowe w przeszłości. Powodzenia w zakupie!!!
    • zibi3103 Re: Jaki deweloper Warszawa ? 23.01.15, 17:01
      trzymajcie się z daleka od Dom Development - dział gwarancyjny powinien się nazywać "dział odmów". Od roku bujamy się z nimi o uznanie rękojmi. Sprzedali nam mieszkanie z wadą ukrytą - niewystarczająca izolacyjność akustyczna ściany, która dzieli naszą sypialnię z łazienką sąsiadów!!! Co noc wysłuchujemy odgłosów "ala wodospad" przy którym natężenie dźwięku w pomieszczeniu osiąga poziom 50dB (zmierzone sonometrem przez przedstawiciela Dom Development, który sporządził z pomiaru Protokół). Teraz DD próbuje odwrócić kota ogonem i stawia nam warunek zgodnie, z którym musimy sami, na własny koszt, zlecić badanie certyfikowanemy laboratorium badawczemu (koszt to tylko 4.000,00 zł) i wynik przedstawić DD.... Z tego co wiem, to na osiedlu Derby 14, podobny problem ma co najmniej 8 rodzin, a być może i więcej tylko nie wszyscy się ujawniają... Także uważajcie, bo w DD obłuda nie zna granic.
    • rokicki1 Re: Jaki deweloper Warszawa ? 05.06.15, 14:37
      Najlepiej wszystko obejrzeć na miejscu, umówić się na oglądanie mieszkania i sprawdzić, czy wszystko jest tak, jak należy. My kupowaliśmy mieszkanie w Dozbudzie na Jodłowej, gdzie już ponad połowa mieszkań była wykupiona, wiec można było się spytać przyszłych sąsiadów co i jak. Nie zawsze jest taki komfort, ale to też jest dobra wskazówka.
      • gawronkowa Re: Jaki deweloper Warszawa ? 08.06.15, 14:21
        Rokicki to chyba podstawowa kwestia, żeby sprawdzić wszystkie szczegóły, bo zakup mieszkania to powazna decyzja a ludzie, czesto z braku czasu pomijaja pewne rzeczy, nie dopytają się, nie sprawdzą a potem mają pretensje. Wszystko trzeba sprawdzić osobiście wtedy ma się pewność, że jest jak należy, albo nie ;) a dozbud znam, nawet chodziłam sobie wirtualnie po ich mieszkaniach ;)
        • snieszka80 Re: Jaki deweloper Warszawa ? 25.06.15, 13:57
          To normalne, że należy w pierwszej kolejności zapoznać się z inwestycją, czytać wszystko co się podpisuje, ustalenia brać na papierze. Później można mieć tylko pretensje do samego siebie... W umowie powinny znaleźć się wszystkie szczegóły, dlatego jeśli ich nie ma, to należy zuwagować umowę.
          Teraz np. na osiedlu young city rozpoczęli sprzedaż kolejnego etapu i dają garaż w cenie!
          • biedronka1212 Re: Jaki deweloper Warszawa ? 29.07.15, 10:23
            dokładnie, umowa to jest coś, co nas ratuje w razie problemu i trzeba koniecznie zadbać o to, żeby było tam wszystko co powinno, abyśmy spali spokojnie czekając na nowe mieszkanie. Polecam artykuł o tym, jak umowa powinna wyglądać, nie dajmy się zrobić! www.nieruchomosci.com.pl/artykuly/co_to_jest_umowa_deweloperska,3022.html
    • rafalu3 Re: Jaki deweloper Warszawa ? 05.06.15, 18:57
      Witam

Dla wszystkich deweloperów z Warszawy poszukujących domów i mieszkań z Warszawy na gumtree:
      Aplikacja iDeweloper
      Aplikacja przeszukująca interaktywnie gumtree pod kątem ustawianych przez dewelopera zapytań (włącznie z ceną za metr kwadratowy) i powiadamiająca o nowych ogłoszeniach dla każdego poszczególnego zapytania wysyłając e-mail z linkami.
      Serdecznie zapraszamy,
      Cena: 600 zł
      W razie zainteresowań proszę o kontakt e-mail computer0@op.pl
      • marta-tula Re: Jaki deweloper Warszawa ? 28.07.15, 12:33
        Polecam szukać dewelopera przez nieruchomosci.com.pl ja tak znalazłam swoje mieszkanie, tam są właściwie wszystkie oferty (nawet więcej niż na rynku pierwotnym) i od razu można się skontaktować, ja z mężem wybraliśmy victoria dom po przeglądnięciu opinii na forach itd... obecnie mają sześć inwestycji w sprzedaży, nasza się buduje i już niedługo zamieszkamy, do tej pory żadnych problemów nie mieliśmy www.nieruchomosci.com.pl/firmy/victoria_dom__sa,1666.html#oferty
      • kosmotynka Re: Jaki deweloper Warszawa ? 23.10.15, 10:30
        Nie wiem czy wiecie, ale na stronie sprzedaz-mieszkan.eu znajdziecie deweloperów Warszawa. Jest to wyszukiwarka, która umożliwia przeglądania aktualnych ofert mieszkań z rynku pierwotnego w stolicy. Umożliwia także kontakt z doradcą, który objaśni szczegóły oferty oraz zaaranżuje spotkanie z deweloperem.
    • paulihna Re: Jaki deweloper Warszawa ? 05.07.15, 11:41
      My z mężem też poszukujemy jakiegoś fajnego mieszkania. Fajne oferty widzieliśmy na www.mapanieruchomosci.pl/ więc możesz sobie zajrzeć. My długo się zastanawialiśmy czy szukać mieszkania na rynku pierwotnym czy wtórnym ale bardziej skłaniamy się ku pierwszej opcji. Planujemy coś zakupić i potem wynajmować więc zależy nam na tym aby z samego początku nie było potrzeby robić generalnego remontu, bo chcemy od razu zacząć na nim zarabiać a pieniądze odkładać na konto by potem dać dziecku na 18 urodziny. Chcemy aby miało lepszy start w życiu niż my mieliśmy.
    • robesspen Re: Jaki deweloper Warszawa ? 25.09.15, 13:11
      Warto jest zwracać uwage na to czy pieniądze wpłacane sa na rachunek powierniczy. Dzięki temu wiemy,że deweloper będzie mógł po nie sięgnąć dopiero wtedy jak wszystko będzie już oddane do użytku.
      Sama mogę polecić dewelopera White Stone. Aktualnie realizują osiedle Zora Wilanów na Teodorowicza. Moze nie mają takich niskich cen ale stawiają na wysoki standard oraz porządne wykonanie.
    • bialystol Re: Jaki deweloper Warszawa ? 19.11.15, 13:34
      Ostatnio natrafiłem na taki projekt Willanovia. W swojej ofercie posiadają domki jednorodzinne na Wilanowie. Ktoś może powiedzieć coś więcej? Bo sama okolica wydaje się bardzo zachęcająca, a ceny raczej typowe, 5-5,5/m2??
    • balta.zarek Re: Jaki deweloper Warszawa ? 30.11.15, 21:46
      ja mogę polecić APM Development apm-development.com.pl Sprawdzony na własnej skórze ;) Poza tym działa już od ładnych paru lat i ma koncie kilka ukończonych inwestycji w różnych dzielnicach Warszawy. Nie jest to żadna firma "krzak", ani sprzedawca "dziur w ziemi". Z resztą na stronie masz wykaz dostępnych nieruchomości i możesz się przekonać, że istnieją i są gotowe do wynajęcia. W moim przypadku nie było żądnych niemiłych niespodzianek i transakcja była bezproblemowa.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka