Dodaj do ulubionych

ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma?

IP: 217.96.20.* 09.03.04, 16:01
Witam,

jestem zainteresowana kupnem mieszkania w Warszawie, buowanego przez kaliską
firmę ANTCZAK.
Proszę o wszelkie informacje dotyczące solidności i wiarygodności tej firmy.
Obserwuj wątek
    • Gość: Kremenaros Re: ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.04, 23:07
      Zainteresowaliśmy się tym osiedlem. Sprawdziliśmy księgę wieczystą
      nieruchomości - jest Ok. Dzwoniliśmy do Krajowej Izby Budownictwa - firma ma
      ich certyfikat i jest przez Izbę polecana. Byliśmy w Kaliszu w firmie,
      oglądaliśmy ukończone i kończone w najbliższym czsie realizcje Pana Antczaka.
      Robią dobre wrażenie. Podpisaliśmy umowę. Jesteśmy dobrej myśli.
    • Gość: Janusz Sarosiek Re: ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma? IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 18.03.04, 13:31
      Firma Antczak z Kalisza to prawdziawa solidna firma z poznanskiego i z
      poznanskim charakterem, ktora zbudowala "pół" Kalisza. Osobiscie ogladałem ich
      mieszkania w blokach i domkach - jakosc bardzo wysoka, wyposazenie zalezy
      oczywiscie od Twojej kieszeni. Pan Antczak, uczciwy facet, prowadzi firme
      osobiscie, sam skromny i mieszka w domku zbudowanym przez siebie na swoim
      osiedlu, wśród swoich klientów. Chodzi po osiedlu z psem ratlerkiem bez żadnych
      obaw, bo jest uczciwy.Pieniądze klientów przeznacza na budowanie dla nich
      mieszkań a nie na zbytki dla siebie i swojej rodziny. Pod wrażeniem solidności
      tego wykonawcy moja firma, gdzie pracuje jako doradca prezesa ds. inwestycji,
      zleciła mu budowę kompleksu magazynowo-biurowego na ul. Annopol w Warszawie.
      Obiekt super. Został z dużym zyskiem sprzedany koncernowi Servier w tym roku.
      Jak chcesz więcej informacji pisz: janusz-sarosiek@avenir.com.pl
      • Gość: CADARKA Re: ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.06.04, 14:24
        witam,

nie bierzecie pod uwagę rzeczy bardzo istotnej, która należałoby brać kupując
        mieszkanie na Białych Łąkach. Wiadomo łaki to i trawa a jak trawa to i krowy...
        wiadomo jedna krowa to i nawet ładnie wyglada ale trzydzieści trzy krowy pod
        oknem to już pewien kłopot sie robi, jaką krowa ma przemianę materii każdy
        widzi i słyszy - więc pewne jest że fiołkami to już tam nigdy pachnieć nie
        będzie a i muuuuuuczny koncert od bladego switu, jest raczej marną atrakcją...

Na Waszym miejscu przemyślałbym to sobie bardzo dokładnie
                • p.m.a Re: ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma? 30.06.04, 19:45
                  Gość portalu: CADARKA napisał(a):

> panowie zwracam honor, krowa nie jest tu najgorsza...
                  > cartman wspomniał cos o stadninie a jak stadnina to i konie a jaką przemiane
                  > materii konik ma każdy wie...

Pamiętasz to z wątku o Agmecie ?
                  "Gość portalu: CADARKA napisał(a):

> p.m.a. a moze byś tak czasem cos rozsądnego napisał...
                  Co Widzisz nierozsądnego w mojej wypowiedzi ?
                  Może podoba Ci się całodobowy szum samochodowy tak jak na Os. Ostrobramska ?
                  Jak Ci zaczną przejeżdżać jeszcze od strony lasku to dopiero się zastanowisz.
                  Miejsce macie fajne, ale tylko ze względu na komunikację. Poza tym nie ma ono
                  żadnych zalet. Wyobraź sobie tylko ilu wieczorem w lesie gromadzi się
                  młodocianych narkomanów, a te imprezki. Ranek piękny (tylko od strony lasku),
                  a wieczór ....."

Może Ty coś rozsądnego napiszesz !!!!!!!!
                  Lepiej mieszkać przy stadninie koni, niż pomiędzy ulicami pełnymi samochodów.
                  Może lubisz zaglądać do sąsiada na przeciw (20 m.-dobrze jak jest 20 m
                  pomiędzy blokami) tak jak proponuje Agmet i podglądać baraszkujących sąsiadów.
                  Wygląda na to że jesteś pracownikiem Agmetu.
                  Zapraszam na wątek o Agmecie, mimo iż sam kupuję u Agromana.
                  • Gość: CADARKA Re: ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.07.04, 13:45
                    pma gratuluję odkryłeś rzecz oczywistą , że bzdura to bzdura...
                    zastanawia mnie tylko czemu choc studiów prawniczych nie skonczyłeś robisz za
                    adwokata okolicznych osiedli... wiem !!! ty spryciarzu, kawał z ciebie
                    łebskiego inwestora...
                    gratuluję zakupu pieknej dziury w ziemi... Nie dziwi mnie, ze gdy wszystkim
                    mieszkania idą w górę, ty latasz po forach ze swoim odkrywczym spojrzeniem ani
                    też to, że jako dumny posiadacz setnej części udziału w dziurze przy trasie
                    toruńskiej, czujesz się uprawniony do krytyki innych osiedli na których pewnie
                    nawet nie byłeś, ale jeżeli działa to kojąco na twoją przedsiębiorczą duszę to
                    proszę bardzo...
                    mam znajomą na tym osiedlu, która doskonale wie że jestem fanką zieleni a
                    miejsce uwazam za bardzo trafione-względna cisza, spokój, zielen i stadnina za
                    oknem- piekna sprawa a analiza upierdliwości krowiego towarzystwa była żartem
                    wyniklym z innych sytuacji i nie ty byłes ich adresatem !
                    Ale nie poddawaj sie pma ! keep at it ! zalecam jednak odrobinę dystansu by nie
                    traktować wszystkiego zbyt poważnie... bo mozna się niechcący zagotować nad
                    krowim kałem co ci się niechcący przydarzyło.
                    pozdrawiam
                    • Gość: Tomek Re: ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma? IP: 212.160.235.* 01.07.04, 15:10
                      Masz po czesci rację Cadarka,
                      Ale musisz spojrzeć na sprawę z innej strony. Jeśli ktoś pisze glupotę, to: a)
                      jest głupi, b) ma luz, a wszyscy to wiedzą. Na necie trudno jest to stwierdzić,
                      duza anonimowość, dlatego można się, jak to Ty powiedziałaś "zagoptować nad
                      gównem". Bystre. Jak dowcip o tym jak "Latlerek" był przyczyna śmierci "Doga".
                      Stanął mu w gardle. Miłego dnia, za dzien Weekend,
                      • Gość: CADARKA Re: ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.07.04, 15:44
                        zgadzam sie , ze to co mnie wydaje sie oczywiste na necie oczywistym byc nie
                        musi dlatego nie mam pretensji do że nawymyslałeś mi od prostaczek ;)

a do p.m.a. mam słabość i stąd nie mogłam odmówic sobie komentarza, pma to typ
                        który nigdy nic milego nie napisze i pyka w te klawisze bez zastanowienia, że
                        komus, kto niechcacy potraktuje go poważnie, moze sprawić przykrość.
                        oto co napisał, na forum swojej inwestycji w Agromanie, nasz pma dyplomata:

Chyba tylko ja z Mak-owiczów wypowiadam się na tym forum. Jestem z Mak-2.
                        Miałem możliwość zarezerwować mieszkanie w Orzechu, ale wybrałem ciszę zamiast
                        tarasu. Cisza dlatego, iż Orzechy będą swoistym ekranem dźwięko i smrodo
                        chłonnym od Trasy Toruńskiej.

bez komentarza...

Tomku gratuluję inwestycji i pozdrawiam

Cadarka
                        • p.m.a Re: ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma? 01.07.04, 19:39

> zgadzam sie , ze to co mnie wydaje sie oczywiste na necie oczywistym byc nie
                          > musi dlatego nie mam pretensji do że nawymyslałeś mi od prostaczek ;)
                          >
                          > a do p.m.a. mam słabość i stąd nie mogłam odmówic sobie komentarza, pma to
                          typ
                          > który nigdy nic milego nie napisze i pyka w te klawisze bez zastanowienia, że
                          > komus, kto niechcacy potraktuje go poważnie, moze sprawić przykrość.
                          > oto co napisał, na forum swojej inwestycji w Agromanie, nasz pma dyplomata:
                          >
                          > Chyba tylko ja z Mak-owiczów wypowiadam się na tym forum. Jestem z Mak-2.
                          > Miałem możliwość zarezerwować mieszkanie w Orzechu, ale wybrałem ciszę
                          zamiast
                          > tarasu. Cisza dlatego, iż Orzechy będą swoistym ekranem dźwięko i smrodo
                          > chłonnym od Trasy Toruńskiej.
                          >
                          > bez komentarza...
                          >
                          > Tomku gratuluję inwestycji i pozdrawiam
                          >
                          > Cadarka

Jeżeli cytujesz to zrób to uczciwie. Ja napisałem to tak:

"Chyba tylko ja z Mak-owiczów wypowiadam się na tym forum. Jestem z Mak-2.
                          Miałem możliwość zarezerwować mieszkanie w Orzechu, ale wybrałem ciszę zamiast
                          tarasu. Cisza dlatego, iż Orzechy będą swoistym ekranem dźwięko i smrodo
                          chłonnym od Trasy Toruńskiej. :-)(((
                          A propo ekranów dźwiękochłonnych. Pewnie będzimy musieli się zorganizować i
                          walczyć o nie."

Czy nie wygląda to trochę inaczej ?
                    • p.m.a Re: ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma? 01.07.04, 19:11

> pma gratuluję odkryłeś rzecz oczywistą , że bzdura to bzdura...
                      > zastanawia mnie tylko czemu choc studiów prawniczych nie skonczyłeś robisz za
                      > adwokata okolicznych osiedli... wiem !!! ty spryciarzu, kawał z ciebie
                      > łebskiego inwestora...
                      > gratuluję zakupu pieknej dziury w ziemi... Nie dziwi mnie, ze gdy wszystkim
                      > mieszkania idą w górę, ty latasz po forach ze swoim odkrywczym spojrzeniem
                      ani
                      > też to, że jako dumny posiadacz setnej części udziału w dziurze przy trasie
                      > toruńskiej, czujesz się uprawniony do krytyki innych osiedli na których
                      pewnie
                      >
                      > nawet nie byłeś, ale jeżeli działa to kojąco na twoją przedsiębiorczą duszę
                      to
                      > proszę bardzo...
                      > mam znajomą na tym osiedlu, która doskonale wie że jestem fanką zieleni a
                      > miejsce uwazam za bardzo trafione-względna cisza, spokój, zielen i stadnina
                      za
                      > oknem- piekna sprawa a analiza upierdliwości krowiego towarzystwa była żartem
                      > wyniklym z innych sytuacji i nie ty byłes ich adresatem !
                      > Ale nie poddawaj sie pma ! keep at it ! zalecam jednak odrobinę dystansu by
                      nie
                      >
                      > traktować wszystkiego zbyt poważnie... bo mozna się niechcący zagotować nad
                      > krowim kałem co ci się niechcący przydarzyło.
                      > pozdrawiam

Widać z języka z kim mamy tu doczynienia !
                      Ubliżając mi nie wzbudzisz w nikim tu sympatii. Zmień lepiej login bo napewno
                      nikt tu nie będzie Ciebie brać na poważnie.
                      Ciekawy jest rodzaj humoru u Ciebie. Zawsze oczywiście można później napisać,
                      że to żart.
                      Interesuję się inwestycjami w okolicy ponieważ miałem dylemat gdzie kupić
                      mieszkanie. Na szczęście nie wybrałem Agmetu, gdyż nie lubię głupiego humoru.
                      Myślisz, że jak ktoś kupuje mieszkanie na etapie dziury to już jest skazany na
                      porażkę, a ten kto kupuje mieszkanie w niewykończonym budynku może spać
                      spokojnie - nie jest tak i dobrze o tym wiesz znając historię firmy, która była
                      wcześniej w posiadaniu ziemi pod inwestycją Agmetu. Ul. Rembielińska - mówi Ci
                      coś.
                      Firmą Antczaka również się interesowałem. Masz rację w swojej poprawce
                      do "humoru", tam jest ładna okolica.
                      Na koniec.
                      Nie potrzebna ta Twoja słabość do mojej osoby, gdyż nie masz u mnie szans ze
                      swoim humorem.
                      Poza tym - trochę szacunku. Jeżeli "Tykasz" kogoś to z dużej litery. Nie pisz
                      tylko, że to przypadek.
    • Gość: stoomkie Re: ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma? IP: *.zefa.pl 08.07.04, 13:27
      Mialem takie niemile zdarzenie z Antczakiem - sprzedali komus innemu mieszkanie
      ktore wlasnie u nich kupowalem. W czasie kiedy juz negocjowalem warunki mojej,
      konkretnej umowy, na moje konkretne mieszkanie, oni sprzedali owo mieszkanie
      poniewaz nie chcialo im sie dalej ze mne rozmawiac.
      Zostalem bez informacji, przeprosin i mieszkania, ale za to z kilkoma
      miesiacami zmarnowanego czasu i rozpoczetymi czynnosciami kredytowymi!

Dla kupujacych u Antczaka mam tylko jedna rade - zapytajcie czemu harmonogram
      wplat nie jest uzalezniony od postepow w budowie!Ja wlasnie tym pytaniem
      pogrzebalem swoje mieszkanie na Bialych Lakach!

Jesli ktos chce podpisac z nimi umowe to polecam sprawdzic ja porzaqdnie - ja
      swoja sprawdzilem u specow od prawa i budownitwa, wiec chetnie sluze pomoca!
      pawel@zefa.pl
      • Gość: cartman Re: ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma? IP: 212.160.172.* 08.07.04, 14:02
        To ciekawe co piszesz. A dlaczego?
        Dlatego, że ja miałem zupełnie odwrotną sytuację jeżeli chodzi o umowę.
        Walczyłem z miesiąc czasu nad zmianami w umowie i wywalczyłem najistotniejsze
        zapisy. Traktowany byłem jako klient bardzo dobrze. Dzwonili do mnie nieraz po
        2 razy. Umowa podpisana była i leżała w Wawie następnego dnia po uzgodnieniu
        szczegółów. Dodatkowo wynegocjowałem lepszą ceną.
        Ja podobnie jak Ty zostałem potraktowany w firmie AGMET.
        Nie zależy mi na płaceniu zgodnie z kolejnymi etapami budowy. Wolę, żeby po
        prostu budowali. I tak robią.

Pozdr
        cartman/H/1
      • Gość: sąsiadka Re: ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.04, 16:36
        No cóż - ja swoją umowę wynegocjowałam od ręki. Najpierw prawnik pomazał na
        czerwono o co warto powalczyć (a były tego może ze 4 zapisy w całej umowie). A
        potem od ręki "kaliszaki" się zgodzili. Żadnych najmniejszych problemów!!! W
        przeciągu 2óch tygodni od momentu zdecydowania się dostałam do ręki podpisaną
        umowę. Nie rozumiem zatem w jaki sposób udało się Panu zmarnować kilka miesięcy
        czasu. A te "rozpoczęte czynności kredytowe" chyba jednak się długo rozpocząć
        nie mogły. Inaczej nie byłoby problemu. Sparawa jest prosta: nie ma kredytu -
        nie ma mieszkania. Wcale się nie dziwię, że mieszkanie zostało sprzedane komu
        innemu. I to nie jest wina developera... I na pewno nie odpowiada on za czyjeś
        zdolności kredytowe. Nieprawdaż?

Odpowiedź na pytanie: wpłaty nie są uzależnioe od postępu prac na budowie.
        Harmonogram wpłat jest ustalany w terminie od podpisania umowy do momentu
        przewidywanego zakończenia budowy (najchętniej do 7 rat w ciągu roku, przy czym
        pierwsza to 25% i ostatnia to 10% wartości kupowanego mieszkania). Jeśli oni
        skończą wcześniej, nie mają prawa mnie zmusić do wcześniejszej spłaty - taki
        jest zapis w umowie! I to wcale nie renegocjowany!!! Muszą zaczekać. Ale do
        tego też momentu trzymają kluczyki :)
    • Gość: cartman Re: ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma? IP: 212.160.172.* 21.07.04, 11:54
      Cze,
      Odbierając plany instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych nie
      wytrzymałem i poszedłem obejrzeć tynki gipsowe i okna w budynku A.
      Wszystko wygląda bardzo dobrze, tynki gładkie(nie potrzeba gładzi gipsowej,
      okna solidne(przynajmniej tak wyglądają), instalacje położone ładnie, równo.
      ps. piękna klatka schodowa, prowadząca na ostatnią kondygnację(okna dachowe-
      klatkowe:))
      ps.2 a u nas w H chyba właśnie wylewają ostatni strop(domyślam się:)

pozdr
      cartman/H/1
    • Gość: Lara Re: ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma? IP: *.rednet.pl / *.rednet.pl 21.07.04, 16:25
      Przypuszczenia stały się faktem - bede mieszkanką budynku B-C, a dokładnie tego
      C. Podobno odbiór mieszkanek moze nastąpić nawet i 2-3 tygodnie wcześniej niż
      przewidywano. Co do tej sprawy "zaskarżenia" - nie martwiłabym się ;)
      Przeszłam się dziś po budynku A - teraz to już praktycznie tylko kwestia
      ozdóbek... Nic nie budzi zastrzeżeń, a nawet mile cieszy. I fakt - klatka
      schodowa robi naprawdę miłe wrażenie. Budowa skończy się dość szybko,
      pozostanie tylko kwestia zagospodarowania terenu... Mam nadzieję, że i mój
      budynek zrobi na mnie takie miłe wrażenie jak ten A.
      P.S. I co z tymi potencjalnymi sąsiadami z "mojego" budynku? Znajdą się takowi?
    • my3 Antczak-wieści z Kalisza 22.07.04, 09:05
      Witam !
      Mam do czynienia z firmą Antczak na ich rodzimym lokalnym rynku - w Kaliszu.
      Kupiłem od nich mieszkanie, niedawno więc wszystkie sprawy są jeszcze w toku.
      Firma ma tutaj dość dobrą opinię, ale po bliższym przyjrzeniu się jest trochę
      mankamentów. Po pierwsze - umowa. Z umową byłem u prawnika, brakowało
      podstawowej rzeczy - zapisu o przeniesieniu własności "bez obciążenia na rzecz
      osób trzecich". Na moje żadanie wprowadzenia go, okazało sie że jest problem -
      na działce jest służebność gruntowa. Nie zostałem o tym wcześniej
      poinformowany, gdybym nie przyczepił się do umowy i nie sprawdził KW nie
      wiedziałbym o tym. I większość z lokatorów tego nie zrobiła, jest z tego powodu
      niemała afera. Moim zdaniem Antczak popełnił tu poważny błąd nie informując o
      takim obciążeniu nieruchomości. Służebność ta jest o tyle uciążliwa że odbiera
      miejsca parkingowe, a działeczka jest dość mała. Po drugie - wykonanie. W
      mieszkaniu większych usterek na razie nie stwierdziłem. Jednego z sąsiadów
      zalało - plastikowe rury, gdy sąsiadka z góry zaczęła korzystać z wody okazało
      się że u niego nieźle cieknie. U mnie porysowana była szyba- czekam na wymianę.
      Poza tym specjaliści którzy odbierali ze mną mieszkanie nie byli zachwyceni,
      ale usterki były albo trudne do naprawienia, albo "standardowe" w budownictwie.
      Tzn. pewne nierówności, brak dylatacji w progach, pęknięcia etc. Na lokalnym
      rynku jest to całkiem nieźle, ale obiektywnie rzecz biorąc jest na 3- . Jeśli
      chodzi o cały budynek to panowie zapomnieli o wentylacji w garażach oraz na
      klatce schodowej. Klatka schodowa jest wykończona luksferami, brak okien które
      można otworzyć. Taka konstrukcja powoduje, że w piwnicach jest okropna wilgoć.
      Grzyb, pleśń etc. Beton wylany pod blokiem nie zdążył wyschnąć. Obiecano nam
      jakies 3 tygodnie temu wstawienie okna zamiast części luksfer, ale na razie nic
      się nie zdarzyło. Jest jeszcze kilka drobniejszych spraw - mam nadzieję że na
      tym się skończy. Będę na bieżąco informował co firma robi i jak się wywiązuje
      ze zobowiązań wykonawcy. Na razie trudno wystawić ocenę. Zobaczymy jak rozwiążą
      zaistniałe problemy.
      Pozdrawiam serdecznie
      • Gość: cartman Re: Antczak-wieści z Kalisza IP: 212.160.172.* 22.07.04, 12:40
        Cześć,
        Nie wiem czy Kolega zna historię budownictwa Warszawskiego.Jeżeli nie to
        powiem, że kilka firm zrobiło ludzi w jajo biorac pieniądze i nie kończąc
        inwestycji.
        Dlatego dla nas najważniejszym jest, aby budowa rosła w siłę(a tak jest w
        przypadku Białych Łąk).
        Wiadomo również, że nie ma idealnego inwestora, który odda budynek bez usterek
        dlatego trzeba być na to przygotowanym i w odpowiednim momencie reagować.
        Jeżeli chodzi o umowę(konsultowałem z prawnikiem) to ja osobiście jestem
        zadowolony z negocjacji z F.B Antczak. Wszystko co było istotne zostało
        zmienione lub uwzględnione w umowie. Dodatkowo w "naszej" KW nie ma żadnych
        służebności, hipotek, itp, a to jest różnica duża.
        Podsumowując:
        NIe ma idealnych developerów.
        ps. czekamy na dalsze info

POzdr
        cartman/H/1
        • my3 Re: Antczak-wieści z Kalisza 22.07.04, 13:04
          Zgadzam sie z Kolegą :). Patrząc z punktu widzenia naszego - polskiego, to
          Antczak faktycznie mieszkania buduje i oddaje - to fakt. Ale patrząc na to
          obiektywnie, czy porównując z firmami zachodnimi to nie jest tak różowo.
          Zobaczymy jak wywiążą się z poprawek etc. Podsumowując: szkoda że nie ma
          idealnych developerów, co nie znaczy że ich nie będzie.
          Pozdrawiam
          Ps. na www.antczak.pl - w zakończonych, bud. przy ul. Hożej.
    • Gość: Lara Re: ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma? IP: *.rednet.pl / *.rednet.pl 22.07.04, 13:53
      Dołączając się do waszej malutkiej dyskusji chciałąbym powiedzieć i przyznać
      się, że pracuję w nieruchomościach i troszkę na temat budownictwa
      mieszkaniowego w Polsce i poza nią wiem... I jeśli chodzi o zagranicę wcale tak
      różowo zawsze nie jest. Jakiś czas temu gościłam np węgierskiego developera,
      któremu mialam okazję zaprezentować niektóre warszawskie wybudowane i budowane
      budynki. I był pod wrażeniem ich jakości w odniesieniu do rynku węgierskiego,
      gdzie standard życia raczej mało się różni od polskiego a średnia cena za mkw
      po przeliczeniu na PLN u nich wynosi ok.4500 zł (u nas ok. 3600 zł).
      Inna sprawa to to, że nietrudno budować coś pięknego i "bezusterkowego" na
      zachodzie kiedy ceny za mkw są bajońskie... Prawda? :)
      • Gość: Mariusz Re: ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma? IP: *.kalisz.mm.pl 22.07.04, 14:32
        Witam, zgadzam się, że kolega który czepia się jakości Antczaka stawiając za
        wzór zachód nie pomyślał co mówi. Uważam że relacja ceny do jakości u Antczaka
        jest bardzo rozsądna. Kupiłem już drugą nieruchomość na osiedlu Zielone Łąki w
        Kaliszu, i mimo kilku niedociągnięć jestem zadowolony. A co do profesjonalizmu
        firmy, to ja ją mierzę podejściem firmy do problemów , reklamacji itp. I tutaj
        nie mam najmniejszych kłopotów. Antczak oczywiście ma jakieś tam niedoróbki,
        ale bez kłopotu je usuwa. Podsumowywując, mogę z czystym sumieniem polecić
        firmę jako solidną, dotrzymującą terminów, budującą solidnie i reagującą na
        skargi. A jeżeli ktoś szuka idealnej firmy, to chyba rzeczywiście musi sie
        liczyć z wydakiem od 6 tysięcy w górę. Pozdrawiam. Mariusz Nowak
        • my3 Re: ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma? 22.07.04, 14:56
          Z tą reakcją na skargi to zobaczymy - powiedziałem, że na razie czekam. Jeśli
          chodzi o jakość - to trochę mnie śmieszy takie podejście z góry akceptujące
          niedoróbki. To nie jest kwestia ceny, jakości materiałów etc. To jest kwestia
          zarządzania. Tak się składa że z zarządzaniem jakością mam trochę do czynienia
          i wiem co mówię. To my jako klienci stawiamy poprzeczkę developerom zbyt nisko.
          Cenę kształtuje rynek, a nie koszty - tak jest w kapitaliźmie.
          Jakość to jest spełnienie wyspecyfikowanych wymagań - skoro ktoś ich nie
          spełnia to nie ma mowy o jakości i nie ma tu nic do tego cena. Wymagania mogą
          być wyższe lub niższe - i tu dopiero wchodzi cena. Wymagania dot. mieszkania są
          wyspecyfikowane w umowie, w odpowiednich normach etc. Ja nie oczekuję cudów ale
          wywiązania się ze zobowiązań i wypełnienia wymagań. Jeśli ktoś ma problemy ze
          zrozumieniem tego - służę szerszym wyjaśnieniem.
          Nie twierdzę, że Antczak jest złym developerem-sam go wybrałem i gdybym miał
          wybierać po raz drugi zrobiłbym to samo. Ale na bezrybiu i rak ryba.
          Pozdrawiam
          • Gość: cartman Re: ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma? IP: 212.160.172.* 22.07.04, 16:27
            Witka ponownie,
            my3, ale na ciebie brać nakrzyczała:)
            Po 2 fikuśny ten Twój budynekj w Kaliszu no i mieszkań jak na lekarstwo a to
            ważne.
            Drodzy sąsiedzi z Wawy i Kalisza:) widzę, że tu sami specjaliści a więc aż się
            boję coś napisać jako laik.
            Powiem tak najważniejsze, że jest kulturalna rozmowa i wymiana zdań.
            Co będzie z naszymi budynkami to sie pewnie okarze za jakić czas i tu poznamy
            jakość budowania naszego developera. Moim zdaniem nie ma takiej firmy, która
            wybudowała by budynek na tip top. Nie ma siły. Zawsze się coś znajdzie co można
            będzie zareklamować.
            Jestem jednak dobrej myśli i liczę na to, że Antczaki tak samo będą usuwać
            ewentualne usterki jak w tej chwili budują nasze osiedle:)
            my3 oczywiście nie wyłączaj się z dyskusji i nadal czekamy na newsy o tych
            Twoich porysowanych szybach, itd:)

Pozdr
            cartman
            Białe Łąki
            Zagroda H
            Boks nr 1
          • Gość: Mariusz Re: ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma? IP: *.kalisz.mm.pl 23.07.04, 12:04
            Witam ponownie,
            my3, mam wrażenie, że uparłeś się żeby dokopać Antczakowi. Po pierwsze mylisz
            się pisząc, że na cenę nie ma wpływu jakość użytych materiałów, dlugość cyklu
            produkcyjnego itp. itd.. Ma i to duży, aczkolwiek oczywistym jest, że nie jest
            to jedyny czynnik cenotwórczy. I powtarzam, że moim zdaniem relacja ceny do
            jakości jest u Antczaka rozsądna. Jestem przekonany, że jeżeli zapłacisz
            Antczakowi 5-6 tysięcy za metr, to Twoje lokum dędzie pozbawione jakich kolwiek
            wad. Jeżeli zaś chodzi o zarządzanie, to przytoczę Ci mój przykład. Pirerwszą
            nieruchomością kupioną od Antczaka było mieszkanie dwu poziomowe, gdzie drugi
            poziom to było poddasze. Okazało się, że pracownicy nie zainstalowali izolacji
            w dachu. Antczak przysłał natychmiast dźwig, usunął usterkę oraz przeprosił.
            Pracowników odpowiedzialnych za tę sytuację w firmie już nie ma. W nowych
            nieruchomościach wprowadził zasadę odpowiedzialności osobistej danych
            pracowników za poszczegołne etapy prac. Czyli firma się uczy na błędach i
            wyciąga z nich wnioski. Takie podejście firmy zdecydowało o mojej kolejnej
            inwestycji. I już tutaj nie było, poza kosmetycznymi, żadnych zastrzeżeń z
            mojej strony. Zgadzam się natomiast, że to Klient wyznacza poprzeczkę
            developerowi. Jednak w przeciwieństwie do Ciebie uważam, że Antczak trzyma
            wysoki, a nawet bardzo wysoki poziom. Proponuję, żebyś spojrzał szerzej na ten
            problem i odpowiedział sobie na pytanie, jaki procent stanowią wynoszone przez
            ciebie probleby do całości kontaktów z Antczakiem. A poza tym dobrze by było,
            żebyś poczekał na reakcję firmy i dopiero wtedy na nich ewentualnie ponarzekał.
            Ponieważ ja, na podstawie w/w doświadczeń jestem w stanie podczymać swoją
            opinię o solidności Firmy Antczak. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Mariusz
            Nowak
            • my3 Re: ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma? 23.07.04, 12:51
              Przeczytaj dokładnie to co napisałem - myślę że jest to obiektywne. Wcale im
              nie dokopuję, ale chcę pokazać że wiele jest w ich postępowaniu marketingu.
              Przedstawiłem konkretne sprawy, z których niektóre są w trakcie. Jakoś nie
              odnosisz się do ich "przeoczenia" w sprawie obciążenia nieruchomości
              służebnością. To jest działanie niezgodne z KC, który nakłada na sprzedającego
              obowiązek poinformowania o wszelkich wadach - w tym wadach prawnych
              nieruchomości. Znam też ich inne inwestycje, w których grube błędy się
              zdarzają - np. zbyt słaba kotłownia, w stosunku do wielkości bloku.
              Z jakością to mnie nie zrozumiałeś za bardzo. Jeśli kupujesz np. Fiata Punto
              albo Toyotę Yaris to cena jest podobna, natomiast jakość już nie. Ja kupując
              np. Yarisa nie wymagam aby miał on skórę, klimę i pełny wypas, ale żeby jeździł
              bezawaryjnie. Tego samego wymagam od developera - aby na danym, UZGODNIONYM
              poziomie wykonał to co ma do zrobienia dobrze i bez usterek. To jest możliwe,
              więcej - WYMAGANE. Jakość usług developerskich musi rosnąć, i firma Antczak
              dobrze o tym wie. Natomiast Twoje podejście do złudzenia przypomina
              postępowanie i strategię przyjętą przez pracowników Antczaka - "jesteśmy tak
              dobrzy, że Klient powinien być szczęśliwy że akurat do nas trafił a nie wymagać
              od nas poprawy". Natomiast Klient wymaga poprawy i wyższej jakości- i ma do
              tego prawo, którego Twoje zapewnienia mu nie odbiorą.
              Pozdrawiam
              • my3 Re: ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma? 23.07.04, 13:54
                Żeby więcej powiedzieć o Antczaku - i bardziej obiektywnie, trzeba dodać że w
                realizacjach przemysłowych są naprawdę dobrzy. Firmy są bardziej wymagające i
                dokładniej kontrolują zamówioną pracę - to wymusza większą dbałość o jakość. W
                przypadku usterek firma po po prostu nie zapłaci, albo zapłaci mniej. Klient
                indywidualny jest natomiast traktowany gorzej - nie ma takiej siły przebicia,
                jego pozycja jest słabsza. Dlatego takie forum jest konieczne. Jestem pewien,
                że ktoś od Antczaka to czyta - i bardzo dobrze. Jednostkowo coś wymóc od
                developera jest ciężko - w kupie łatwiej.
                W firmie, w której pracuję Antczak jest postrzegany TERAZ bardzo dobrze, ale
                jest tak po wieloletniej współpracy podczas której ich firma musiała się wiele
                nauczyć. Nie było na początku tak dobrze.
                Pozdrawiam
                • Gość: cartman Re: ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma? IP: 212.160.172.* 23.07.04, 14:11
                  Panowie podsumowując Wasze rezmkowy wnioskuję, że nie jest najgorzej z
                  Antczakami.
                  Jednocześnie o czym my rozmawiamy. Jest wielu ludzi i klientów innych
                  developerów, którzy chcieliby sobie porozmawiać o usterkach!
                  Dodatkowo wiem, że są klienci, którzy oddali dużo, żeby mieszkać na osiedlu
                  budowanym przez Antczaka.
                  ps. a tak dużo wiem bo byłem mocno zaangażowany w jedną z budów JW
                  Construction, ale na szczęście udało mi się z nimi rozwieść i teraz jestem
                  zadowolony ze związku z Antczakiami::))
                  Tyle ja. Jak zwykle optymistycznie nastawiony

cartman/H/1

• Gość: Mariusz Re: ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma? IP: *.kalisz.mm.pl 23.07.04, 18:45
                    No i właśnie to chcę przekazać koledze my3. Antczak nie jest idealny, ale kto
                    jest ? Problemy są zawsze, ale jest całkiem miło kiedy są rozwiązywane przez
                    winowajcę. Ale jeżeli ktoś uparł się, że zawsze musi mieć rację i ostatnie
                    słowo,to ja rezygnuję z dalszej dyskusji. Nie zamierzam kopać się z koniem, a
                    tak zaczyna wyglądać rozmowa z w/w kolegą. Pozdrawiam, obiecując że już nie
                    będę się wtrącał. Mariusz
                    • my3 Re: ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma? 26.07.04, 07:45
                      Kolega powinien przeczytać moje posty trochę dokładniej i przestać się
                      zacietrzewiać, bo naprawdę nie wiem skąd bierze się taka zaciekłość w bronieniu
                      Antczaka - bronieniu przed czym? Przed prawdą? Nie napisałem ani jednego
                      kłamstwa, same fakty i moją opinię. W czym więc rzecz?
      • Gość: cartman Re: ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma? IP: 212.160.172.* 23.07.04, 15:58
        Laro właśnie wczoraj skończyłem przeprojektowywanie łazienki i kuchni. Wydaje
        mi się, że wyszło to bardzo dobrze. Ciekaw jestem tylko co powie developer.
        ps. ścianek nie ruszałem tylko zmieniłem miejsce lokalizacji sprzetów(pralka,
        wanna...) od zaproponowanego przez Antczaków.

Co zostanie z tego zaakceptowane nie wiem, i nie wiem jak wygląda rozmowa o
        tych zmianach z firmą.
        Może wypowiedzą się mieszkańcy budynku A, którzy wprowadzali modyfikacje w
        swoich projektach lub może już ktoś z H ma jakieś doświadczenia.

Pozdr
        cartman/H/1
      • Gość: cartman Re: ANTCZAK - DEWELOPER KALISZ - Solidna firma? IP: 212.160.172.* 26.07.04, 15:30
        W moim przypadku najgorszy jest ciąg wodno kanalizacyjno wentylacyjny łączący
        kuchnię i łazienkę. Dodatkowo jest on w całości ze ścianką( podobno nie do
        ruszenia), centralnie umieszczoną w centrum mieszkania. Do tego dochodzą
        zabudowane rury w jednym z kontów kuchni. Tworzą ekstra, pasujący jak pięść do
        oka cokół przyległy do 2 ścian. (no tego opisu to chyba sam bym nie zrozumiał)

Pozdr
        cartman/H/1