Dodaj do ulubionych

dom development, czy wiarygodny?

IP: 148.81.188.* 22.06.07, 01:33
Hej, zamierzam zakupić mieszkanko które buduje DD? Zupełnie nie mam
rozeznania jeśli chodzi o prawo,budownictwo itd. Jeżeli mieliście
doczynienia z tym developerem, proszę o opinie. Z góry dziękuję.
Obserwuj wątek
    • Gość: klient Re: dom development, czy wiarygodny? IP: 213.199.219.* 22.06.07, 08:07
      Sam wybrałem DD i powiem ci, że w porównaniu z innymi developerami jest
      najbardziej wiarygodny. Byłem naprawdę w kilkunasu miejscach gdzie chciałem
      zakupić mieszkanie i zawsze były jakieś problemy. Albo traktowali mnie jak
      intruza i ściemniali(EDBUD)albo handlowiec nie umiał odpowiedzieć na podstawowe
      pytania, albo firma niepewna, ale największą uwagę zwracałem na umowę i DD
      wypadło najlepiej, nie ma tam niejasnych zapisów, nie ma o wzroście cen i
      wskaźników GUS, itp. A jeśli chodzi o obsługę klienta to po podpisaniu umowy
      masz "opiekuna osiedla" z którym zawsze możesz się umówić i dogadać różne
      sprawy, np. jeśli bank spóźnia się z decyzją kredytową to przesuną ci termin,
      wysyłają informacje o postępie prac, poza tym możesz umówić się z pracownikiem
      z działu technicznego żeby np. dokonać jakichś zmian w lokalu. A i jeśli chodzi
      o dokumenty do kredytu to od razu dostałem komplet łącznie z promesą, a w
      innych firmach zdarza się że nie mówią że grunt jest obciążony hipoteką i w
      czasie podpisywania umowy się o tym dowiadujesz a później czekasz na promesę 2
      tygodnie. Kiedyś nawet miałem porblem z uzyskaniem odpisu KRS (SM Osiedle
      Młodych) gdyż uważali że banki mają prawo wglądu do KRS i nie muszą mi tego
      dawać. Zatem jeśli chodzi o obsługę i umowę to polecam. Nie ma tak, że po
      podpisaniu umowy zostawiają cię i rób co chcesz. NIe wiem jak z wykonaniem, ale
      postawili już bardzo dużo w wawie więc chyba będzie ok.
    • dr.filip Re: dom development, czy wiarygodny? 22.06.07, 19:51
      Z wykonaniem kiepsko.
      Proszę wejść na stronę jednego z ich osiedli - Kasztanowej Alei
      (www.jezewskiego.waw.pl). Budynki oddane do użytku w 2002 r.:
      1) Odpadają płytki balkonowe
      2) Pękają ściany
      3) Niedrożne przewody wentylacyjne
      4) Woda w garażach
      Tak więc zalecam ostrożność.
      A dodatkowo Olimpia jest usytuowane przy planowanym wylocie z tunelu
      autostrady - radzę na to zwrócić uwagę...
    • Gość: juframi Re: dom development, czy wiarygodny? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.07, 14:57
      kupilem na akacjach 10. nie podwyzszyli ceny w trakcie budowy, ale...mieli 3
      miesiace opoznienia i sciemniali prawie do konca, ze jest ok.
      6 razy bylem umowiony na odbior kluczy. potrafili odwolac, kiedy bylem w drodze.
      do tej pory nie moge wyegzekwowac poprawek w mieszkaniu - zamawialem wersje pod
      klucz. odradzam bezwzglednie ten wariant. niedorobki, najgorsza jakosc
      materialow uzytych do wykonczenia podlogi /zamawialem parkiet/, po roku
      odlupuje sie w wielu miejscach fuga.
    • Gość: xenia Re: dom development, czy wiarygodny? IP: *.acn.waw.pl 30.06.07, 00:08
      Dom Development to oszust! Kupiłam mieszkanie 3 lata temu. Od ponad roku (rekojmia na budynki 3 lata) walcze o uznanie reklamacji, odpowiedz brzmi: "widziały gały co brały". Mieszkanie mozna kupic, ale koniecznie zglaszac wszelkie usterki pisemnie natychmiast (max do miesiaca od odbioru! nie od ich stwierdzenia! - bo wtedy mają cie daleko...)
      bardzo liczne spękania-ale to ponoć "nowa technologia"-budynek osiada..., zalewanie garażu itp -to nie najważniejsze... jak administrowali budynkiem-po zakończeniu budowy, nie dopilnowali, zeby przepisac umowe o energie elektryczną z budowlanej na zwykłą (dużo tańszą)oczywiście by obciążyć mieszkańców nie zapomnieli, nie pilnowali żadnych gwarancji na różne urządzenia -typu hydrofornie, bramy wjazdowe, za każdą awarię -płacili mieszkańcy czy była gwaracja czy nie..., jakość bram, domofonów, sterowania hydroforni itp jest taka, ze obecnie nadają sie do wymiany lub kapitalnych remontów, nie mówiąc o tym, że trzeba kuć ściany bo jakaś rura w ścinie przecieka i sączy się woda malując piękne zacieki...
      Stosują kruczki prawne (w końcu tabum prawników utrzymują)zapisów w umowie nie zmienią ani na jotę-więc szkoda się wysilać i inwestować w prawnika-wiem bo sama przez to przeszłam i nic nie wskórałam. Sprzedają np miejsce w garażu podziemnym jako udział w tym pomieszczeniu garażowym. Strzeżcie się nie zwymiarować takiego miejsca! - bo mimo, że jest "udziałem" to ma przecież jakiś konkretny cel użytkowy! Otóż ja "za późno" zorientowałam się, jakie są normy (ale coż nie kupuję od "kowalskiego" lecz od firmy zajmującej się tym zawodowo) okazuje się, że to co kupiłam jest przystosowane do samochodu o szerokości max 1,5m. Zbudowano to niezgodnie z prawem budowlanym, co przyznał również inspektor nadzoru budowlanego dokonujący oględzin.
      Ale "specjalista" z Dom Development twierdzi, że: "brak podstaw do twierdzenia, że miejsce jest niepełnowymiarowe"...
      Jeśli ktokolwiek jest ciekaw, udostępnię całą korespondencję - a jest tego sporo...
      Kupuj, ale zagłęb się w normy, koniecznie poczytaj przepisy o odpowiedzialności, o czasie jaki masz na zgłoszenia usterek, reklamacji, itp i przy odbiorze mierz, wylewaj kubel wody na balkon (sprawdzić czy nie spływa do mieszkania - to samo z parapetami), patrz czy nie ma pęknięć i rys na szybach-jak brudne to każ je umyć no i zainteresuj się potem opłatami, kosztami napraw, kosztami energii, gwarancjami na urządzenia, urządzaniem zieleni itp itd...
      Powodzenia!
    • Gość: oktawia Re: dom development, czy wiarygodny? IP: *.chello.pl 05.07.07, 08:00
      Słyszeliśmy, że "dbają o klienta tylko do momentu podpisania umowy"-
      przynajmniej w naszym przypadku to nieprawda, na wszelkie problemy reagują
      natychmiast, naprawdę starają się maksymalnie ułatwić wszelkie procedury
      (związane z kredytem, zmianami lokatorskimi- chociaż zgłaszaliśmy je sporo po
      terminie).

Co do wypowiadania umów- nie słyszałam jeszcze, aby w takie praktyki wdawało
      się DD, zresztą ceny nie idą już w górę tak szybko, by mogło się to opłacać. No
      i zawarcie umowy przedwstępnej w formie aktu notarialnego ostatecznie
      zabezpiecza interesy klienta na taką ewentualność. Nigdy nie zdecydowałabym się
      na podpisanie umowy inaczej niż u notariusza.

pozdr.
    • mak12345678 Re: dom development, czy wiarygodny? 30.12.13, 17:38
      Kupiłam mieszkanie od DD i nie mogę narzekać na pracowników bo byli mili i profesjonalni, polecam również dział kredytowy DD, bo oferują lepsze kredyty hipoteczne niż są standardowo dostępne na rynku. Niestety DD nie wywiązał się z umowy i zmienił termin oddania mieszkania mimo, że w czasie zakupu wielokrotnie słyszałam, że najczęściej oddają mieszkania jeszcze przed terminem. Co więcej developer nie traktował nabywców jak partnerów do rozmowy i nie poczuwał się do rekompensaty poniesionych strat. Były dwie możliwości: 1) podpisanie aneksu co skutkowało przesunięciem płatności transz na rzecz DD, DD wziął również na siebie koszty notariusza i aneksowania umowy w Banku 2) pozostanie przy starej umowie i możliwość wypłata odsetek karnych. Problem w tym, że odsetki karne które mogliśmy otrzymać były niższe niż koszty obsługi kredytu w czasie kiedy oczekiwaliśmy na mieszkanie... Piszę, o tym, żeby inni którzy kupują mieszkania które są jeszcze w trakcie budowy mieli świadomość, że koniec budowy może się przesunąć, DD wcale nie będzie się śpieszyć (od miesięcy tynkują 2 bloki), a odsetki karne niczego nie zabezpieczają. Jeszcze nie odebrałąm mieszkania, więc trudno mi się wypowidać na temat jakości.
    • Gość: Piotr Re: dom development, czy wiarygodny? IP: *.dynamic.chello.pl 04.05.14, 23:39
      Mieszkam w 4-letnim bloku Dom Development. Wiem ze to jest to jeden z wielu blokow tego developera w którym przeciekają garaże. Po deszczu samochody stoją w wodzie gdyz zabrakło izolacji budynku. Ludzie sądzą się ale przekupne sądy z powodów formalnych oddalają wnioski. Taka Polska.
      Na każdym piętrze jest grzyb- brak wentylacji w klatkach.
      Ludziom lęgną się rybiki gdyż zawilgocenie w mieszkaniach jest nadmierne.
      Izolacja akustyczna jest beznadziejna. Słyszę tupot sąsiadów pode mną. Nie mówiąc o tych pode mną.

U mnie na tarasie zaraz po zakupie ekipa Dom Dev. wymieniła fugi. Dziś pod płytkami stoi woda i musze zrobić wszystko na własny koszt. Unikajcie tej firmy bo po zakupie w sądzie nic nie wygracie.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka