Dodaj do ulubionych

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne

04.08.23, 16:04
Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu koło Chęcin

Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne to instytucja działająca w celu skupienia działań i inicjatyw lokalnych oraz regionalnych dla rozwoju gospodarczego Województwa Świętokrzyskiego oraz stymulowania współpracy pomiędzy szkołami wyższymi, jednostkami naukowymi, instytucjami otoczenia biznesu i przedsiębiorstwami, ze szczególnym uwzględnieniem transferu nowoczesnych technologii i rozwoju przedsiębiorczości.

Lokalizacja: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu koło Chęcin zlokalizowane jest przy drodze krajowej S7, obwodnicy Kielc, zaledwie 15 minut od stolicy województwa świętokrzyskiego.

bip.sejmik.kielce.pl/244-regionalne-centrum-naukowo-technologiczne.html

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.
www.paih.gov.pl/strefa_inwestora/parki_przemyslowe_i_technologiczne
Data dołączenia do społeczności YouTube: 29 lip 2014 | Znajdziecie tutaj Państwo wszystkie udostępniane filmy związane z działalnością Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu.
www.youtube.com/@regionalnecentrumnaukowo-t1616/videos
Data dołączenia do społeczności YouTube: 13 maj 2020 | Witamy na oficjalnym kanale Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego i zapraszamy do bliższego poznania nas, poprzez zamieszczane materiały. Życzymy dobrej zabawy!
www.youtube.com/@regionalnecentrumnaukowo-t6172/videos
16 czerwca 2010 Zarząd Województwa powołał Marcina Perza na stanowisko dyrektora Regionalnego Centrum Naukowo – Technologicznego w Podzamczu Chęcińskim. W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięty został konkurs na dyrektora RCNT. Jedynym kandydatem na to stanowisko był Marcin Perz. Kandydat spełnił wymagania formalne zawarte w ogłoszeniu oraz oczekiwania komisji konkursowej.
www.swietokrzyskie.pro/nowy-dyrektor-regionalnego-centrum-w-podzamczu/
W latach 2010-2015 prezesem/dyrektorem RCN-T w Podzamczu Chęcińskim był Marcin Perz
www.wnp.pl/kto-jest-kim/marcin-perz,983.html
radiokielce.pl/tagi/marcin-perz/
radiokielce.pl/tagi/michal-piast/
radiokielce.pl/tagi/marcin-zawierucha/
radiokielce.pl/tagi/krzysztof-olownia/
img.liczniki.org/20230804/wojewodzkie_samorzadowe_jednostki_organizacyjne__zdrowie-1691146920.jpg
Obserwuj wątek
  • xanonymous Re: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne 04.08.23, 16:08
   Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne

   Rok ukończenia: 2019

   Adres: Podzamcze 45, 26-060 Chęciny

   Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne to projekt powstały w ramach Regionalnego Parku Naukowo Technologicznego. Centrum położone jest w Podzamczu koło Chęcin, jego zadaniem jest aktywizacja współpracy pomiędzy szkołami wyższymi, jednostkami naukowymi, instytucjami otoczenia biznesu i przedsiębiorstwami, ze szczególnym uwzględnieniem transferu nowoczesnych technologii i rozwoju przedsiębiorczości.

   Inwestycja obejmuje Centrum Nauki Leonarda da Vinci, Biobank Świętokrzyski, Publiczny Bank Komórek Macierzystych, Laboratorium Badań Genetyki Medycznej, Pracownia Nowych Biotechnologii oraz Pracownia Biomarkerów. Ponad to na terenie Centrum znajduje się XVII-wieczny zabytkowy Dwór Starosty Chęcińskiego Jana Branickiego (pełni funkcję Centrum Konferencyjno-Szkoleniowego), Brama triumfalna poświęcona Janowi III Sobieskiemu, park lipowy, barokowy ogród włoski i stawy.

   Ze względu na duże przeszklenia jakie posiada budynek zapewnienie optymalnej temperatury wymagało konkretnych rozwiązań. Pamiętając o tym, że inwestycja spełnia standardy ekologiczne urządzenie grzewcze również musiały być dostosowane to wymogów ekologicznych. Dlatego właśnie wykorzystano nasze grzejniki stojące, które zostały stworzone z myślą o jak najlepszym ogrzaniu tego typu wnętrz. Z kolei surowe wnętrza sal w których odbywają się konferencje i wykłady ogrzewają nasze grzejniki naścienne. Dzięki konwekcji zapewniają równomierną temperaturę w całym pomieszczeniu. (zobacz zdjęcia)

   v-k.pl/realizacja/regionalne-centrum-naukowo-technologiczne/
  • xanonymous Re: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne 04.08.23, 16:30
   Wątek www.ostrowiecnr1.pl/forum/watek/regionalne-centrum-naukowo-technologiczne-w-podzamczu-kolo-checin/ o identycznym tytule i zawartości został usunięty z forum i podano następujący powód:

   "Ten post jest sprzeczny z Zasadami Forum. Zwróć uwagę, że w poście znajduje się nadużcie opisane w Zasadach Forum:

   w poście nawołuje się, zachęca lub sugeruje użycie przemocy wobec ludzi lub zwierząt; na tym Forum nie wolno w jakikolwiek sposób nawoływać do przemocy; dotyczy także wymierzania klapsa i policzka; nie dotyczy zwalczania szkodników, uboju zwierząt hodowlanych i łowiectwa; nie dotyczy kary śmierci, eutanazji, in-vitro itp..

   Zgodnie z Zasadami Forum każdy post sprzeczny z Zasadami Forum, jest wyłączany z wyświetlania. Jeśli jesteś autorem tego posta - prosimy wypowiadaj się na Forum zgodnie z jego zasadami. Zasadę wyłączania postów sprzecznych z Zasadami Forum stosujemy jednakowo wobec wszystkich Forumowiczów. Dzięki temu możemy utrzymać pozytywną atmosferę na Forum."

   Wygląda na to, że pseudo-administratorzy z pseudo-forum www.ostrowiecnr1.pl/forum/ mają coś nie tak z głową, gdyż usuwają posty pod kłamliwym pretekstem.
  • xanonymous Re: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne 05.08.23, 09:24
   Pseudo-admini z naostro.info / ostrowiecnr1.pl znowu kolejny cały wątek usuneli (a najpierw go przecież dawno temu zatwierdzili). Najlepiej całe forum usuńcie i tylko pozwalajcie pisać na forum swoim przydupasom, hehehe. Jak zakładacie wątki na forum to się podpisujcie że to wy a nie z "gościa" piszecie...

   www.ostrowiecnr1.pl/forum/watek/olownia-nowym-dyrektorem-regionalnego-centrum-naukowo-technologicznego-zlote-dziecko/

   Bo się okazało, że Pan Krzysztof Ołownia bzdury nawypisywał w swoim oświadczeniu majątkowym, a które ktoś przecież przyjął, zeskanował i opublikował w BIP:
   bip.sejmik.kielce.pl/download/93753
   web.archive.org/web/20230805071811/https://bip.sejmik.kielce.pl/download/93753

   Proszę o poprawienie oświadczenia majątkowego Pana Krzysztofa Ołowni, bo tam w nim bzdury są przez pomyłkę napisane, hehehe. Ktoś w ogóle sprawdza te oświadczenia ? Chyba nie...

   Cytat z oświadczenia za 2023 r. (czyli na dzień objęcia stanowiska dyrektora):
   "Powierzenie obowiązków p.o. Dyrektor RCNT dochód od 01.01.2023 r. do 23.02.2023 r. ok. 32 461 tys. zł"

   Czyli prawie 32,5 miliona zł za niecłe 2 miesiące pracy gościu zarobił ? Kurka wodna, wielkie nieba - ponad 16 milionów zł na miesiąc gość zarabia!

   p.o. - pełniący obowiązki
   1 styczeń 2023 to niedziela, więc w niedzielę też się pracowało ?
  • xanonymous Re: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne 05.08.23, 10:46
   Według strony internetowej Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach Pan Krzysztof Ołownia był dyrektorem RCNT już 8 grudnia 2010 r. Jak to możliwe ?

   www.swietokrzyskie.pro/urzedy/regionalne-centrum-naukowo-technologiczne-3/
   web.archive.org/web/20230805082730/https://www.swietokrzyskie.pro/urzedy/regionalne-centrum-naukowo-technologiczne-3/

   W tym samym roku (8 grudnia 2010) dyrektorem RCNT był Marcin Zawierucha ?
   web.archive.org/web/20211128140452/https://www.swietokrzyskie.pro/urzedy/regionalne-centrum-naukowo-technologiczne-3/

   Co to za bzdury na tych stronach są nawypisywane i kto personalnie za to odpowiada, za treść jaka znajduje się na stronie urzędu ?
   • xanonymous Re: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne 05.08.23, 10:52
    Wątek o szpitalu psychiatrycznym w Morawicy też usuneli (Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii), a było kilkanaście a może nawet kilkadziesiąd stron! Dużo niepochlebnych opinii było.
    www.ostrowiecnr1.pl/forum/watek/odwyk-w-morawicy-prosze-o-opinie-4/

    bip.sejmik.kielce.pl/81-departamenty/6983-departament-ochrony-zdrowia.html

    naostro.info/krzysztof-olownia-zastepca-dyrektora-w-departamencie-ochrony-zdrowia-urzedu-marszalkowskiego-w-kielcach/

    echodnia.eu/swietokrzyskie/krzysztof-olownia-nowym-zastepca-dyrektora-departamentu-ochrony-zdrowia-w-urzedzie-marszalkowskim-w-kielcach-to-czlowiek/ar/c1-14333093

    kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,25068681,nie-zostal-radnym-pis-i-stracil-prace-w-starostwie-teraz-dostal.html

    www.kielce.uw.gov.pl/pl/urzad/urzad-wojewodzki/wydzialy-suw/wydzial-polityki-spolec/6384,Wydzial-Polityki-Spolecznej-i-Zdrowia.html
    web.archive.org/web/20230000000000*/https://www.kielce.uw.gov.pl/pl/urzad/urzad-wojewodzki/wydzialy-suw/wydzial-polityki-spolec/6384,Wydzial-Polityki-Spolecznej-i-Zdrowia.html
  • xanonymous Re: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne 05.08.23, 11:35
   02.04.2008 Powstanie świetokrzyskie centrum naukowo-technologiczne

   Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne (RCNT) powstanie w Podzamczu Chęcińskim (Świętokrzyskie) w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Szacowany koszt inwestycji to 56,7 mln zł.

   Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas poinformował w środę na konferencji prasowej o podpisaniu preumowy w sprawie RCNT z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Dofinansowanie inwestycji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ma wynieść 46,1 mln zł.

   Inwestycja ma być zakończona w 2012 roku. W skład RCNT wejdą Regionalny Inkubator Technologiczny oraz Regionalny Park Naukowo- Technologiczny, który posiadać będzie m.in. dwa laboratoria badawczo-wdrożeniowe i tereny inwestycyjne. W ramach inwestycji wybudowany zostanie nowoczesny obiekt o powierzchni 2,4 tys. m kw, a wyremontowany i zmodernizowany zostanie zabytkowy zameczek - dawna siedziba starosty chęcińskiego.

   Powstanie RCNT zainicjowało konsorcjum, w skład którego weszły oprócz samorządu województwa, powiat kielecki, gmina Chęciny, Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii (ŚCITT), Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa, Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Politechnika Świętokrzyski. bip.sejmik.kielce.pl/191-oswiadczenia-kierownikow-wojewodzkiej-samorzadowej-jednostki-organizacyjnej/

   samorzad.pap.pl/kategoria/archiwum/powstanie-swietokrzyskie-centrum-naukowo-technologiczne
   • xanonymous Re: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne 05.08.23, 11:40
    Polska Agencja Rozwoju Przedsiebiorczosci www.parp.gov.pl/index.php/component/parpabout/
   • xanonymous Re: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne 05.08.23, 13:26
    Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
    Rozwój Regionalny i Polityka Regionalna
    2019/45
    Miejsce parków naukowo-technologicznych w innowacyjnym środowisku regionalnym
    Autorzy: Anna Marszałek

    Pobierz bibliotekanauki.pl/articles/911595.pdf

    Abstrakt
    Parki naukowo-technologiczne (PNT) odgrywają coraz większą rolę w gospodarce opartej na wiedzy i przyczyniają się do zachodzenia istotnych przemian w środowisku innowacyjnym. Celem artykułu jest wskazanie miejsca, jakie zajmują w innowacyjnym środowisku regionalnym. Autorka rozpoczyna rozważania od przedstawienia krótkiej charakterystyki PNT, by kolejno przejść do opisu modeli ich funkcjonowania. Szczególne miejsce w artykule poświęcono analizie firm zorientowanych na tworzenie nowych technologii, które są lokalizowane w PNT. Autorka stara się wskazać, jak ich stale wzrastające znaczenie przyczynia się do zwiększenia dynamiki rozwojowej środowiska innowacyjnego. Jedną z konsekwencji tego działania jest poprawa efektywności lokalnej ekonomii, na której powinno zależeć wszystkim funkcjonującym na danym obszarze interesariuszom.

    Słowa kluczowe
    park naukowo-technologiczny, modele PNT, firmy zorientowane na tworzenie nowych technologii

    bibliotekanauki.pl/articles/911595

    bibliotekanauki.pl/search?q=naukowo+technologicznych
  • xanonymous Re: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne 05.08.23, 12:35
   Kalendarz wydarzeń na 2023 rok - Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne
   rcnt.pl/index.php/kalendarz-wydarzen-na-2023-rok/
   web.archive.org/web/20230529094847/https://rcnt.pl/index.php/kalendarz-wydarzen-na-2023-rok/

   rcnt.pl/index.php/o-rcnt/
   www.facebook.com/rcntpl

   biobank.rcnt.pl/pl/o_nas/
   www.instagram.com/biobank_rcnt/
   www.facebook.com/people/Biobank-Świętokrzyski/100063586598129/

   www.facebook.com/centrumnaukileonardo
   Plan wydarzeń podczas European Rover Challenge 2015 (Startujemy w sobotę, 5 września o godzinie 10:00)
   web.archive.org/web/20150907031205/http://roverchallenge.eu/atrakcje/

   13 listopada 2015 Portal Informacji Kulturalnej Województwa Świętokrzyskiego
   pik.kielce.pl/partnerzy-pik/regionalne-centrum-naukowo-technologiczne-w-podzamczu.html
   pik.kielce.pl/fotografie-z-wydarzen/czlowiek-niezwykla-maszyna.html

   Laboratorium w Podzamczu Chęcińskim wprowadziło telefoniczne zapisy na badania
   emkielce.pl/region/laboratorium-w-podzamczu-checinskim-wprowadzilo-telefoniczne-zapisy-na-badania

   www.swietokrzyskie.pro/tag/regionalne-centrum-naukowo-technologiczne-w-podzamczu/
   www.swietokrzyskie.pro/darmowe-testy-na-przeciwciala-w-regionalnym-centrum-naukowo-technologicznym/
  • xanonymous Re: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne 05.08.23, 12:55
   Strona główna > Urząd Marszałkowski > Departamenty > Departament Ochrony Zdrowia > Aktualności Departamentu Ochrony Zdrowia > Ogłoszenie o konkursie na stanowisko Kierownika Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu

   Ogłoszenie o konkursie na stanowisko Kierownika Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu [12 sierpnia 2019]

   www.swietokrzyskie.pro/file/2019/08/ogloszenie_RCNT_Podzamcze.pdf
   web.archive.org/web/20230805105259/https://www.swietokrzyskie.pro/file/2019/08/ogloszenie_RCNT_Podzamcze.pdf
  • xanonymous Re: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne 25.08.23, 15:18
   23.08.2023 Jak dyrektor z PiS w muzealnym Ośmioraku nocował i płacił mniej, niż zakłada cennik

   Krzysztof Ołownia, dyrektor Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu Chęcińskim, od miesięcy nocuje w budynkach należących do Muzeum Wsi Kieleckiej.

   Wiadomość o tym, że Krzysztof Ołownia nocuje na terenie należącego do Muzeum Wsi Kieleckiej Parku Etnograficznego w Tokarni, przekazał nam informator. Dziwił się, dlaczego tak się dzieje, zwracając uwagę, że przecież mógł wynająć mieszkanie np. w Kielcach. Z oświadczenia majątkowego wynika, że od stycznia do 23 lutego zarobił w RCNT 32,4 tys. zł.
   Miękkie lądowanie

   Krzysztof Ołownia to działacz PiS z Ostrowca Świętokrzyskiego. Po tym, jak partia, do której należy, straciła władzę w powiecie ostrowieckim, został zatrudniony w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego jako wicedyrektor departamentu odpowiedzialnego za zdrowie. (...)
   kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,30106987,jak-dyrektor-z-pis-w-muzealnym-osmioraku-nocowal-i-placil-mniej.html
  • xanonymous Re: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne 25.08.23, 17:09
   Departament Ochrony Zdrowia

   Dyrektor Departamentu: Bogumiła Niziołek

   p.o. Zastępcy Dyrektora Departamentu: Leszek Król

   W skład Departamentu Ochrony Zdrowia wchodzą następujące komórki organizacyjne:
   1) Oddział Nadzoru i Organizacji Ochrony Zdrowia
   2) Oddział Ekonomiki Ochrony Zdrowia
   3) Oddział Polityki Zdrowotnej i Zdrowia Publicznego
   4) Wieloosobowe Stanowisko ds. Staży i Stypendiów
   bip.sejmik.kielce.pl/81-departamenty/6983-departament-ochrony-zdrowia.html

   W czasie pandemii zastępcą dyrektora był Pan Krzysztof Ołownia.

   Pan Krzysztof Ołownia, jako zastępca dyrektora w Departamencie Ochrony Zdrowia Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego powinien był złożyć oświadczenie majątkowe czy nie ? Wiem, że jak ktoś jest dyrektorem czy pełniącym obowiązki dyrektora to musi składać oświadczenie majątkowe i tak samo jest z zastępcami dyrektorów wszelakich. Pani Niziołek, jako dyrektor składała oświadczenia, a jej zastępcy dlaczego nie składają oświadczeń ?
  • xanonymous Re: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne 25.08.23, 17:29
   Sierpień 2020 r.: Departament Ochrony Zdrowia
   dyrektor: Bogumiła Niziołek
   z-ca dyrektora: Krzysztof Ołownia

   web.archive.org/web/20200810002019/http://bip.sejmik.kielce.pl/81-departamenty/6983-departament-ochrony-zdrowia.html

   web.archive.org/web/20190801000000*/https://www.swietokrzyskie.pro/category/urzad-marszalkowski/departamenty/departament-ochrony-zdrowia/
   • xanonymous Re: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne 25.08.23, 17:59
    echodnia.eu/swietokrzyskie/krzysztof-olownia-nowym-zastepca-dyrektora-departamentu-ochrony-zdrowia-w-urzedzie-marszalkowskim-w-kielcach-to-czlowiek/ar/c1-14333093

    2020-04-09 "Skonfiskowany alkohol, który zazwyczaj podlega utylizacji pomoże w walce z koronawirusem. W ramach aktywnej walki z COVID-19, 300 litrów 96% alkoholu przeznaczonego do celów dezynfekcyjnych, przekazał dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Kielcach Sławomir Podkówka dla Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach. W przekazaniu wzięli udział wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Marek Bogusławski i zastępca dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Krzysztof Ołownia."
    swietokrzyskie.cozadzien.pl/swietokrzyskie/zarekwirowany-alkohol-posluzy-do-walki-z-epidemia/53140

    Mam nadzieję, że nikt tego nie wypił, bo cholera wię ile w tym alkoholu metylowego a ile etylowego.
    • xanonymous Re: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne 25.08.23, 18:05
     Pan Krzysztof Ołownia jest synem policjanta.

     kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,28384404,u-marszalka-na-studia-mba-nie-zaluja-pieniedzy-choc-rekord.html

     kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,24457042,w-urzedzie-marszalkowskim-jest-nowa-dyrektorka-od-zdrowia.html

     To dyrektorka odpowiedzialna za zdrowie Bogumiła Niziołek i jej zastępca Krzysztof Ołownia...

     2019 Bogumiła Niziołek została dyrektorką Wydziału Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Wcześniej pracowała w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Do urzędu wojewódzkiego przyszła niedługo po tym, jak wojewodą została Agata Wojtyszek. Początkowo Bogumiła Niziołek była dyrektorką wydziału zdrowia, a po reorganizacji, w lipcu 2016 roku, wicedyrektorką wydziału polityki społecznej i zdrowia. Z wykształcenia jest pielęgniarką, wcześniej pracowała w Starostwie Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej. To jedna z pierwszych decyzji kadrowych nowego zarządu województwa. Wcześniej wydziałem zdrowia urzędu marszałkowskiego kierowała Anna Nocuń, ale ponad miesiąc temu została odwołana ze stanowiska. Od początku mówiło się, że zastąpi ją Bogumiła Niziołek. By przejść do marszałka, musiała najpierw zakończyć pracę w urzędzie wojewódzkim. ...

     ------------

     Choć rekord i tak za czasów Adama Jarubasa z PSL [LISTA]

     Nie tylko dyrektorzy, ale również szeregowi pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego otrzymali dofinansowanie do studiów MBA. Choć i tak w tej kadencji decyzji było znacznie mniej niż za rządów poprzedniego marszałka Adama Jarubasa.

     O drogich i prestiżowych studiach menedżerskich MBA stało się głośno za sprawą wicedyrektorki Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach Moniki Słoniewskiej, która jest jednocześnie radną PiS z Kielc.

     Sprawę opisaliśmy jako pierwsi, okazało się, że pracodawca dopłacił do jej studiów około 30 tysięcy złotych. Nie jest tajemnicą, że te studia stają się bardzo popularne wśród polityków i samorządowców, ich ukończenie umożliwia zasiadanie w radach nadzorczych
     • xanonymous Re: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne 25.08.23, 18:06
      kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,25068681,nie-zostal-radnym-pis-i-stracil-prace-w-starostwie-teraz-dostal.html
      • xanonymous Re: Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne 25.08.23, 18:12
       10 sierpnia 2012 Rodziny urządziły się w urzędzie - tak się zatrudnia w Świętokrzyskiem

       Tropimy nepotyzm i kumoterstwo w przestrzeni publicznej. Naszą akcję zaczynamy od Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. W tej opanowanej przez Polskie Stronnictwo Ludowe instytucji na ciepłych posadkach urządziły się cały klany. Kierownicze, a więc i dobrze płatne stanowiska zajmują żony, córki, synowie oraz krewni prominentnych działaczy PSL. Szef partii w regionie nie widzi w tym nic zdrożnego. (...)
       echodnia.eu/swietokrzyskie/rodziny-urzadzily-sie-w-urzedzie-tak-sie-zatrudnia-w-swietokrzyskiem/ar/8493510

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka