Dodaj do ulubionych

urodziłem się za wcześnie

23.04.03, 09:00
urodziłem się w czasach kiedy można było dawać dziecku tylko dwa imiona.
uważam, że los mnie skrzywdził. bo o ile przyjemniej żyło by się, gdyby
człowiek miał cztery imiona. mając cztery imiona żadna koleina na drodze
naszego ciężkiego życia nie byłaby już straszna. świat byłby piękniejszy.
mając cztery imiona można by się łapać z problemami za bary i wychodzić z tej
potyczki zawsze zwycięsko.
i własnie nad tym nasi posłowie się głowią. wczoraj widziałem w 'faktach'.
chwała im za to, że poruszyli tak ważną kwestię w życiu każdego człowieka.
teraz taki Jan Maria Rokita mógłby nazywać się Jan Maria Józef Napoleon IV
Rokita. czyż nie brzmi to wspaniale?
Obserwuj wątek
    • Gość: Hella Re: urodziłem się za wcześnie IP: *.chello.pl 23.04.03, 09:08
      muszek0 napisał:


      > > teraz taki Jan Maria Rokita mógłby nazywać się Jan Maria Józef Napoleon IV
      > Rokita. czyż nie brzmi to wspaniale?


      Zgadzam sie - to brzmi cudnie. Myślę, że to najważniejsza rzecz, którą mogli
      zająć się nasi posłowie wydając nasze pieniądze. Chwała im za to!!!
    • kwik Re: urodziłem się za wcześnie 23.04.03, 09:15
      mysle, ze znajdzie sie wiecej takich osob. takich, czyli sponiewieranych i
      napietnowanych. moglibysmy utworzyc jakas organizacje (w kupie sila) i
      zaprotestowac przeciwko karzacej rece minionych czasow. zazadamy odszkodowania
      za krzywdy moralne i utracone korzysci z tytulu nieposiadania ustawowego
      trzeciego lub nawet czwartego imienia.

      jednoczesnie oswiadczam, ze nie zrzekne sie swojego trzeciego
      nieudokumentowanego imienia (nawet pod przymusem).



      ps. za wczesnie? latalbys teraz w bialych podkolanowkach po supermarkecie (tam,
      gdzie kapelusze i klapki). co to za zycie, muszek... nie to co oranzada w
      proszku, gra w kapsle i zbieranie puszek po piwie.
      • muszek0 Re: urodziłem się za wcześnie 23.04.03, 09:26
        kwik napisała:
        >
        >
        > ps. za wczesnie? latalbys teraz w bialych podkolanowkach po supermarkecie
        (tam,
        >
        > gdzie kapelusze i klapki). co to za zycie, muszek... nie to co oranzada w
        > proszku, gra w kapsle i zbieranie puszek po piwie.


        przepraszam bardzo, ale ja preferowałem oranżadę w woreczku+słomka.
        reszta się zgadza, dorzuciłbym jeszcze pudełka po papierosach.
        i pomyśleć, ze mając w domu jak najwięcej tego śmiecia, było wyznacznikiem
        statusu towarzyskiego :)))

        natomiast w kwestii założenia stowarzyszenia męczenników dwuimiennych, to
        jestem na tak. moze jakaś renta nie duża? co roku rewaloryzowana?
        • kwik Re: urodziłem się za wcześnie 23.04.03, 09:48
          niestety nie moge sie pochwalic kolekcja piwna. ja raczej czytalam z latarka
          pod koldra (nie chcieli zrozumiec, ze 3 nad ranem to odpowiedni czas na lekture
          dla siedmiolatka).

          ps. apropos swiadczen rentowych. mam przed soba pewien formularz pt"
          kwestionariusz oceny pracownika i wynikow jego pracy". jeden z punktow: "prosze
          zastanowic sie nad swoja przyszloscia, nad tym, co chcialaby pani osiagnac w
          najblizszym czasie itp." powaznie zastanawiam sie nad wpisaniem
          kwestii: "planuje przejscie na emeryture". jesli to wpisze, to przyjmuje posade
          skarbnika w stowarzyszeniu meczennikow dwuimiennych, panie prezesie.
          • aguszak Re: urodziłem się za wcześnie 23.04.03, 11:31
            kwik napisała:

            > niestety nie moge sie pochwalic kolekcja piwna. ja raczej czytalam z latarka
            > pod koldra (nie chcieli zrozumiec, ze 3 nad ranem to odpowiedni czas na
            lekture
            >
            > dla siedmiolatka).
            >
            > ps. apropos swiadczen rentowych. mam przed soba pewien formularz pt"
            > kwestionariusz oceny pracownika i wynikow jego pracy". jeden z
            punktow: "prosze
            >
            > zastanowic sie nad swoja przyszloscia, nad tym, co chcialaby pani osiagnac w
            > najblizszym czasie itp." powaznie zastanawiam sie nad wpisaniem
            > kwestii: "planuje przejscie na emeryture". jesli to wpisze, to przyjmuje
            posade
            >
            > skarbnika w stowarzyszeniu meczennikow dwuimiennych, panie prezesie.

            Co do okresowej oceny pracownika, to ja też mam tę (nie)przyjemność teraz
            wypełniać takowy formularz i przygotowywać się do rozmowy ze zwierzchnimi
            siłami...

            Pozdrowionka :)
            • anahella Moze byscie przestali? 23.04.03, 23:28
              aguszak napisała:


              > Co do okresowej oceny pracownika, to ja też mam tę (nie)przyjemność teraz
              > wypełniać takowy formularz i przygotowywać się do rozmowy ze zwierzchnimi
              > siłami...

              Gdacie na glos o jakichs formularzach dotyczacych oceny okresowej pracownika.
              Qrka, jeszcze moi szefowie tu zajrza i u nas to wprowadza? Mowicie sobie po
              chichutku!
              • aguszak Przecież nie mówiłyśmy wcale głośno n/txt 24.04.03, 08:55
                anahella napisała:

                > aguszak napisała:
                >
                >
                > > Co do okresowej oceny pracownika, to ja też mam tę (nie)przyjemność teraz
                > > wypełniać takowy formularz i przygotowywać się do rozmowy ze zwierzchnimi
                > > siłami...
                >
                > Gdacie na glos o jakichs formularzach dotyczacych oceny okresowej pracownika.
                > Qrka, jeszcze moi szefowie tu zajrza i u nas to wprowadza? Mowicie sobie po
                > chichutku!
                >
                >
    • Gość: Dzidka Re: urodziłem się za wcześnie IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 23.04.03, 09:21
      muszek0 napisał:

      > urodziłem się w czasach kiedy można było dawać dziecku tylko dwa imiona.
      > uważam, że los mnie skrzywdził. bo o ile przyjemniej żyło by się, gdyby
      > człowiek miał cztery imiona.

      Uwierz czy nie, ale mój papa, rocznik 1946, ma PIĘĆ imion, z czego cztery
      wpisane w dowód osobisty (ten stary, jak ma teraz w nowym, nie wiem). Zawsze
      mnie bawiły miny urzędników, gdy brali jego dowód do ręki :-)
      • Gość: Hella Re: urodziłem się za wcześnie IP: *.chello.pl 23.04.03, 09:32
        Gość portalu: Dzidka napisał(a):

        >>
        > Uwierz czy nie, ale mój papa, rocznik 1946, ma PIĘĆ imion, z czego cztery
        > wpisane w dowód osobisty (ten stary, jak ma teraz w nowym, nie wiem). Zawsze
        > mnie bawiły miny urzędników, gdy brali jego dowód do ręki :-)


        Muszek - wychodzi na to, ze urodziles sie za pozno
        • muszek0 :))) 23.04.03, 09:36
          no to mnie zdołowałaś
          urodzony za wcześnie - opcja nr 1
          urodzony za późno - opcja nr 2
          po co ja jeszcze żyję?
          czy ktoś mnie jeszcze kocha?
          • Gość: Dzidka Re: :))) IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 23.04.03, 09:37
            muszek0 napisał:

            > no to mnie zdołowałaś
            > urodzony za wcześnie - opcja nr 1
            > urodzony za późno - opcja nr 2

            Ja jednak wolę mieć lat 30 niż 60 :-)

            • Gość: Hella Re: :))) IP: *.chello.pl 23.04.03, 09:43
              Gość portalu: Dzidka napisał(a):


              >

              >> Ja jednak wolę mieć lat 30 niż 60 :-)
              >


              ja bym wolala miec 20 niz 30 ale coz...
          • Gość: Hella Re: :))) IP: *.chello.pl 23.04.03, 09:40
            muszek0 napisał:

            > no to mnie zdołowałaś
            > urodzony za wcześnie - opcja nr 1
            > urodzony za późno - opcja nr 2
            > po co ja jeszcze żyję?
            > czy ktoś mnie jeszcze kocha?


            Pozostaja ci za to wspomnienia o oranzadzie w woreczku. Ojciec Dzidki (mimo 5
            imion), jak i nasze dzieci nie zaznaja jej smaku.
    • capa_negra ale by było 23.04.03, 10:08
      jak bym tak do obecnie posiadanych imion i nazwisk ( 32 literki) pomijając imie
      z bierzmowania bo z tym to mam na ta chwile juz 41 :-))
      dodała sobie jeszcze dwa imiona np. Aurelia Benedykta
      Widze oczami wyobraźni jak podpisuje coś pełnym brzmieniem - jeden długopis na
      dzień :-))
      Ale sprawa jest arcyważna - najlepiej zróbmy referendum ogólnonarodowe w kwesti
      ilości imion - no bo dlaczego tylko 4 a nie 6 czy 8 ???
    • lyche1 Re: A mój wujek :)) 23.04.03, 11:28
      jest trojga imion :)) tak go dziadek ze szczęścia, że mu się wreszcie syn
      urodził ochrzcił:)))
      a w sejmie jak to w sejmie :)) Zawsze są tematy zastępcze
    • aguszak Cztery imiona ;) 23.04.03, 11:28
      Pomyślcie o tych wszystkich, którzy do tej pory, w głębkokiej konspiracji,
      czasem nawet z narażeniem życia... (na śmiech ludzki...) nazywali swoje dzieci
      tak, jak im kazało sumienie...: "Anno Paullino Katarzyno Ludwiko, czy mogłabyś
      wynieść śmieci? A Ty, Stefanie Marianie Krzysztofie Pawle, odrób w końcu lekcje
      na jutro". Teraz, po uchwaleniu tak ważnej ustawy, będą to mogli robić nie
      tylko zgodnie ze swoim sumieniem, ale również zgodnie z prawem, którego do tej
      pory władze państwowe im odmawiały...
      buachachacha....
      • Gość: Dzidka Re: Cztery imiona ;) IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 23.04.03, 14:21
        Nie no, bez przesady, to by było upiorne. Ale do mojego ojca babcia zwracała
        się jednym imieniem, a dziadek - drugim (tym, które on chciał). No i jakoś
        wyrósł mi ojciec na normalnego...
      • anahella Re: Cztery imiona ;) 23.04.03, 23:33
        aguszak napisała:

        > "Anno Paullino Katarzyno Ludwiko, czy mogłabyś
        > wynieść śmieci? A Ty, Stefanie Marianie Krzysztofie Pawle, odrób w końcu
        lekcje
        >
        > na jutro".

        Ja to widze inaczej: Dzwonek do drzwi, synek biednie otworzyc. Zaglada przez
        wizjer - kolega z klasy. Otwiera, zaprasza kolege go do srodka. - Kto przyszedl
        synku? - pyta mama sprzed telewizora. Adam Piotr Konstanty Lucjan Zdzislaw
        Grzegorz - odpowiada synek. Na to mama - To powiedz chlopcom zeby wytarli buty
        i niech ostatni zamknie drzwi.
        :)
        • aguszak Re: Cztery imiona ;) 24.04.03, 08:53
          anahella napisała:

          > Ja to widze inaczej: Dzwonek do drzwi, synek biednie otworzyc. Zaglada przez
          > wizjer - kolega z klasy. Otwiera, zaprasza kolege go do srodka. - Kto
          przyszedl
          >
          > synku? - pyta mama sprzed telewizora. Adam Piotr Konstanty Lucjan Zdzislaw
          > Grzegorz - odpowiada synek. Na to mama - To powiedz chlopcom zeby wytarli
          buty
          > i niech ostatni zamknie drzwi.
          > :)

          DOBRE :)))
    • pajdeczka Re: urodziłem się za wcześnie 23.04.03, 11:57
      Ja też uważam, że urodziłam się dwadzieścia lat za wcześnie, ale z całkiem
      innego powodu.
      • gero1 Re: urodziłem się za wcześnie 23.04.03, 12:02
        my name is Juan Carlos Jose Maria de Moralez y Van den Brink zu Sachsenanhalt
    • lastka Re: urodziłem się za wcześnie 23.04.03, 12:08

      A ja się martwię, że falami nachodzą mnie różne imiona dla moich dzieci, a tak
      jak będzienp, Aleksandra Gabriela Julia klaudia Joannna....jakaś tam albo np,
      Dominik, Jakub, Dawid, Maciej...itam coś tam he he he ale jak wołać dziecko z
      podwórka?
      DominikuJakubieDawidzieMacieju kolaaaaaaacja!!!!!
      • cotti Re: urodziłem się za wcześnie 23.04.03, 13:26
        Nie wiem, w czym problem...
        Mój tata (rocznik '53) - cztery imiona. I woła się tym pierwszym, albo tym
        najczęściej używanym. Z igły widły robicie...
        • lastka Re: urodziłem się za wcześnie 23.04.03, 13:29
          cotti napisała:

          > Nie wiem, w czym problem...
          > Mój tata (rocznik '53) - cztery imiona. I woła się tym pierwszym, albo tym
          > najczęściej używanym. Z igły widły robicie...

          Nie, my poprostu żartujemy przecież wiele osób ma 2 imiona a zwracamy się do
          nich tylko jednym prawda?


          • cotti Re: urodziłem się za wcześnie 23.04.03, 13:30
            A nie ma przypadkiem obowiązku obecnie posiadania co najmniej dwóch imion?
        • aguszak Cotti 23.04.03, 16:06
          cotti napisała:

          > Nie wiem, w czym problem...
          > Mój tata (rocznik '53) - cztery imiona. I woła się tym pierwszym, albo tym
          > najczęściej używanym. Z igły widły robicie...

          Nie słyszałeś o wczorajszym projekcie uchwały, żeby dziecio nadawać nie więcej
          niż cztery imiona (bo do tej pory było nie więcej niż dwa), że niby te dwa
          imiona są pogwałceniem swobód obywatelskich...
          To są pomysły naszych posłów-nierobów i to z tego się naśmiewamy, a nie z
          ilości imion, które każdy posiada ;) ;) ;)
    • anahella Napoleon 23.04.03, 14:07
      muszek0 napisał:

      > Jan Maria Rokita mógłby nazywać się Jan Maria Józef
      > Napoleon IV Rokita. czyż nie brzmi to wspaniale?

      Napoleon mial podobno na imie soltys Wachocka;) Nie takie
      ze chrztu tylko soltysowa mu czasem mowila: Napol Leon w
      piecu bo zimno;)
    • fjufju muszek... hahaha... dobre.. przeciez wszyscy 23.04.03, 16:21
      wiedza ze napoleon to nazwisko... no dobre dobre...

      ja bym sie nazwał jakos oryginalnie... np. ariel winicjusz józefa
      brzeczysław... a nie tak normalnie... jak mam teraz!
      • muszek0 fjufju to ładne imię, to naprawdę bardzo ładne 23.04.03, 16:27
        imię. i takie niezwyczajne. nie masz powodów do zmartwień
        :)
        • fjufju a tam muszek... 23.04.03, 16:31
          ... tylko tak mówisz.


          muszek0 napisał:

          > imię. i takie niezwyczajne. nie masz powodów do zmartwień
          > :)
          • muszek0 ale to prawda 23.04.03, 16:35
            no niech szczeznę w kolejce w hipermarkecie, gdy pani kasjerka nie może
            odczytac kodu, jesli nie mówię jak najprawdziwszej prawdy.
            • fjufju no dobra... 23.04.03, 16:37
              teraz to ci wierze... ty. muszek. ide na wesele do restauracji ROYAL w
              czerwcu... ale to nie do ciebie?
              • muszek0 Re: no dobra... 23.04.03, 16:40
                czerwiec pasuje
                ale ten ROYAL, wiesz, nie bardzo.
                a szkoda, bo mogłoby być miło
                :)
                • fjufju a tam... moze i lepiej... 23.04.03, 16:43
                  wiesz... upiłbym sie, narozrabiał, piosenki bym spiewał. o! chocby: WIŁA WIANKI
                  I WRZUCAŁĄ JE DO FALUJACEJ WODY!!!!!! LALALALALALALA!!!! no. ale z drugiej
                  strony to do koperty wrzucam 5 stów... taaaaaaa...
                  • muszek0 no ładna sumka... 23.04.03, 16:47
                    nie ma co. pełna klasa.
                    tylko te wianki, e...lepiej jakbyś zmienił repertuar. może hej! hej! hej!
                    SOKOŁY!!! i tak dalej. nie, to tez nie najlepszy przykład...
                    • fjufju muszek. powiem wprost: 23.04.03, 16:49
                      zaspiewałbym: co ty królu złoty! jestes moj numerek one!

                      a teraz ide do domu! zrobie sobie niedobra kawe w moim starym expresie i
                      zagłebie sie w intelektualna ksiazke o wojnie, gdzie sie duzo strezlaja, klna i
                      sa łatwe kobiety!

                      czołem;))
                      • kwik wtrace sie niesmialo 23.04.03, 16:51
                        fjufju, moglbys zaspiewac: "oj szalała, szalała " :P
                        • fjufju kwiku 23.04.03, 16:53
                          takie piesni to ja spiewam po 3 rano, gdy wyciagam z nienacka* harmonie i gram.

                          *nienacek - cos z czego wyciagam harmonie!
                          • kwik piewco 23.04.03, 17:03
                            u nas sie to nazywa: akordeon*

                            *harmonia, nie z nienacka
    • matrek Oj muszek 23.04.03, 16:25
      Nie szukasz przypadkiem taniej sensacji ?
    • ulalka Re: urodziłem się za wcześnie 23.04.03, 17:03
      ten projekt i mnie się podoba :)) gdybym się odpowiednio urodziła, może bym
      wreszcie zajęła całą rubrykę w drukach, gdzie się pisze imię i nazwisko.. ;))
    • aise_ a wiesz co Ci powiem muszek? 23.04.03, 17:49
      ja mam tylko jedno imię...
      idę się zabić...
      • kwik Re: a wiesz co Ci powiem muszek? 23.04.03, 17:56
        aise, masz drugie (ode mnie w prezencie, z okazji 23 kwietnia
        • aise_ dzieki kochana 23.04.03, 17:58
          a jakie?
          (nie chce byc wybredna ale wolalabym jakies dostojne)
          • kwik Re: dzieki kochana 23.04.03, 18:03
            dzis w ofercie: jerzy i wojciech. no, decyduj sie
            • aise_ Re: dzieki kochana 23.04.03, 18:04
              a moge używac dżiordżio? brzmi bardziej elegancko...
              :-)))
              • kwik Re: dzieki kochana 23.04.03, 18:10
                dla ciebie wszystko.
                choc..nie wolalabys tak jakos swojsko..iwan czy jakos tak :P

                • aise_ no wiesz 23.04.03, 18:14
                  iwan byloby nawet nieźle, ale mamy przecież jednego wasyla, ktory może sie
                  poczuć zagrożony...
                  :-)))

                  poza tym tęsknie do południowych klimatow - sama chyba rozumiesz...
                  :-)))
                  • kwik Re: no wiesz 23.04.03, 18:16
                    cni ci sie do smaglych galernikow z poludnia? eee tam, jacys zakurzeni po
                    zimie...

                    ps. wasyl sie nie obrazi (poza obrazeniem sie, ze tak ja nazywamy :))
    • anahella Czy moge miec na trzecie imie Polikarp? 23.04.03, 23:39
      Jezeli Jan jest Maria Rokita, to ja moglabym miec meskie imie w papierach,
      prawda?
      • aise_ anahella 24.04.03, 11:09
        uroczyscie mianuje Cie Polikarpiem
        :-)))
        • anahella aise chrzcicielem, a gdzie chrzestni? 24.04.03, 13:49
          No i trzeba zrobic impreze z tej okazji.

          Pozdrawiam Anahella Polikarp:)
          • aise_ anahello polikarpiu 24.04.03, 18:49
            mogę byc matką chrzestna i chrzcielka zarazem, a ojcem chrzestnym zostanie na
            przykład kapitan kwik
            :-))

            kwik, jak anahella bedzie miała pierwszą komunie to bedziesz musiala jej kupic
            rower:-))
            • anahella Re: anahello polikarpiu 25.04.03, 01:43
              aise_ napisała:
              > kwik, jak anahella bedzie miała pierwszą komunie to bedziesz musiala jej
              kupic
              > rower:-))

              Jaki rower? Ja chce kooooooonsoooooleeeeee! Teraz sie konsole na komunie
              kupuje:)
              • aise_ a to juz 25.04.03, 08:18
                do ustalenia z kapitanem chrzestnym:-)))

                ja Ci w ramach matkowania chrzestnego mogę sprawić zegarek:-)))
                • kwik Re: a to juz 25.04.03, 09:03
                  osz ty, gwizdnelas najlepszy pomysl.

                  anahello, skoro mam byc ojcem chrzestnym...moja propozycja: niezbednik (3 w 1)
                  lub wojskowe onuce. wybieraj!
                  :)
                  • aise_ oj kwiku 25.04.03, 17:43
                    a przeciez chrzesnica (chrzesniak???) chce konsole!
                    :-)
                    • anahella ma byc konsola i ciesz sie ze chce tylko jedna 25.04.03, 18:11
                      bo konsol jest kilka i na kazda sa inne gry. ;P
                      • aise_ a która kcesz polikarpiu? 25.04.03, 18:25
                        od razu powiedz, bo kwik pójdzie na stadion i kupi najtańszą:-P
                        • aise_ kwik juz pewnie poszła 26.04.03, 16:53
                          szukac takiej za 10 złotych...
                          :-)
                          • kwik a nie :P 26.04.03, 17:00
                            osz wy, myslicie ze ojciec chrzestny musi byc skapy (z zasady?
                            cale zycie oszczedzalem na ten prezent
                            • aise_ kwiku - uosobienie szczodrosci 26.04.03, 20:23
                              czy to znaczy, ze dla kupienia tego prezentu rozbiłaś świnkę-skarbonkę?

                              myśle, że anahella-polikarp powinna sie wzruszyć...
                              :-))
                        • anahella Re: a która kcesz polikarpiu? 26.04.03, 17:49
                          aise_ napisała:

                          > od razu powiedz, bo kwik pójdzie na stadion i kupi najtańszą:-P

                          Moze byc Game Boy jakis tam, ale z kolorowym wyswietlaczem. W drodze do pracy
                          bede sobie rozmnazac pokemony;)
                          • kwik Re: a która kcesz polikarpiu? 28.04.03, 10:13
                            nie ma sprawy. lecz pilnuj rozmnazajacych sie jak kroliki pokemonow, bo zaraza
                            ogarnie cale miasto. a tego nie scierpie.

                            to mowilem ja,
                            ojciec chrzestny od siedmiu bolesci i dwoch pokemonow

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka