Forum   języki obce

języki obce

(47 wyników)
 • Może ktoś doradzi gdzie i jak szukać pracy z głównym naciskiem na znajomość języków obcych? Gdzie można np. aplikować znając "inny" język obcy tj.norweski czy szwedzki ?
 • Czy bez perfekt angielskiego lub innego języka nie można znaleźć już pracy? Tylko to jedno kryterium dyskwalifikuje mnie że nie wysyłam swojego CV do firm. Jestem analfabetką XXI wieku :((( Nie chce się użalać nad sobą, ale mieszkam przecież w Polsce, w kraju gdzie językiem urzędowym jest język polski. Nie rozumiem tego że nawet "małe firmy" gdzie nie mam kontakty z klientem czy też osobami anglojęzycznymi wymagają języka. Czy to jest po prostu taki standard, że w CV musi być znajomość ...
 • alez porypalo sie w tej pieknej Polsce, kilka jezykow????? do czego dochodzi nie dosc ze polski jezyk jest zasmiecany na codzzien w mediach, prasie TV itp. spolszczonymi slowami angielskii to aby Polak dostal prace musi znac kilka jezykow, wypalujcie sie wszyscy na kupe ciekawe czy ci co zatrudniaja znaja kilka jezykow, wsyt i hanba aby polak we wlasnym kraju mial stawiane ultimatum albo znasz kilka jezykow albo nie masz pracy.
 • W 3 miesiące Buuuuhahaaaaaaaa!
 • Z załączonych wykresów można wysnuć bardzo ciekawe wnioski. Rozważmy kierownika projektu. Widać, że najbardziej opłaca się NIE ZNAĆ niemieckiego (7k pensji), czyli tyle ile znając francuski. Z kolei znajomość angielskiego daje 7,6k. Wniosek dla leniwych: zamiast uczyć się angielskiego i zarabiać 7,6 można się nie-uczyć niemieckiego i zarabiać tylko 600 pln mniej.
 • Interesuje mnie, ile zarabia lektor języka obcego we Wrocławiu? Jakie są minimalne zarobki na tym stanowisku? Czy ktoś może pracował w szkole językowej Profi-Lingua jako lektor? Proszę o komentarz.
 • Czy ktoś może napisać jaki poziom języka obcego jest wystarczający do pracy w koncernach np. w Capie. Co dla nich oznacza "dobry angielski" czy "dobry niemiecki"? Czy bardziej chodzi o zdolności komunikowania się w tych językach czy raczej umiejętność poprawnego formułowania pisemnej wypowiedzi. A może jedno i drugie? Pytam głównie o stanowisko pracownika biurowego w Capgemini. Dziękuję i pozdrawiam.
 • Czy wdrożenie strategii "nowe otwarcie" wyklucza porozumiewanie sie wjęzyku polskim? Czytam pisma naszpikowane niezrozumiałymi zwrotami (nie każdy uczył się j.angielskiego np.) Czy nie można napisać pisma , noty itp w takim języku aby każdy pracownik zrozumiał treść i nie potrzebował łamać sobie języka na coaching, merchandising, albo dziłania merchandisingowe outsourcowane do firmy zewnetrznej PMT Banca. To tylko przykłady z programu super express. Jeszcze trochę a bede rozum...
 • Piszę CV i zatrzymałam się przy językach obcych. Jestem perfekcjonistką i wszystko musi być idealnie ;) Żadne sformułowanie mi nie pasuje. JĘZYKI OBCE: Angielski - w stopniu zaawansowanym Angielski - na poziomie zaawansowanym Angielski - stopień zaawansowany Angielski - poziom zaawansowany czy po prostu Angielski - zaawansowany ? Pewnie uznacie to pytanie za głupie, ale podobno kto pyta-nie błądzi :)
 • Jestem ciekawa Waszych doświadczeń w jaki sposób pracodawca sprawdzał wasza znajomość języka obcego. Moj chłopak miał taką sytuację, że podzas rozmowy zadzwonił telefon od klienta tej firmy i pani z nim rozmawiała w jęz angielskim po czy w trakcie rozmowy z tym klientem zapytała po angielsku mojego chłopaka żeby coś o sobie powiedział on nie zaraagował bo nie wiedział czy to do niego a po za tym nie wypada słuchać czyiś rozmów prawda ? Pani miała wielkie pretensje do niego i tłum...
 • Zobaczcie jak wygląda nauka języków przez Internet, to jest to! :)
 • Irlandia jest/byla wlasnie rajem dla firm outsourcingowych. Zatrudniaja najczesciej obcokrajowcow znajacych obce jezyki poniewaz Irlandczycy rzadko je znaja. Niestety z definicji firmy te outsource-uja poniewaz chca zarobic na placeniu pracownikowi jak najmniej tylko mozna i tak tez jest w Irlandii. Zgaduje ze podobnie jest w Polsce. To bardzo smutne poniewaz w miare rosnacego bezrobocia firmy te maja coraz wyzsze oczekiwania i coraz nizsze place. W efekcie ludzie znajacy kilka jezykow ...
 • w prywatnym liceum- ile może zarobić?
 • czy waszym zdaniem dla pracodawców bardziej liczy się znajomość języka w stopniu komunikatywnym czy znajomość potwierdzona certyfikatem ?? lepiej znać 3 języki komunikatywnie czy jeden zakończony certyfikatem ? jeżeli są tu jacyś pracodawcy, to ich zdanie jest bardzo mile widziane :)
 • Witam!! Kończę anglistykę, prawdopodobnie będę pracować w szkole, bo raczej innych perspektyw nie widzę. Najbardziej lubię małe dzieci. Jaki warunek muszę spełnić, zeby uczyć języka obcego w klasach 1-3?? Jakiś kurs? Studia podyplomowe? A może ktoś z Was wykonuje taką pracę? Czy jest satysfakcjonująca? Jakie są dzieci. W jaki sposób uczy się je języka? Poproszę o kilka informacji. No i oczywiście: jakie zarobki. Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi:)
 • Przeraża mnie to, ze we wszystkich prawie ofertach pracy na róznych "wysokościach" stanowisk wymagana jest znajomość języka angielskiego. Ciekawa jestem jakie jest wasze zdanie, czy faktycznie ten język jest wykorzystywany????
 • Witam mam problem z opisem znajomosci języka nagielskiego w cv. Nie mam problemu jeżeli chodzi o rozumienie tekstu czytanego (poza wyjątkami) i mówionego, kiepsko mi idzie pisanie, a średnio mówienie - miałam pzrerwę 1,5 roku w nauce, kiedyś potrafiłam powiedzieć parę sensownych zdań na każdy temat, teraz mam blokadę i dukam szukając słów podczas rozmów kwalif. Pisałam, ze znajomość: dobra, ale zawsze upzredzałam, ze maiłam pzrerwę w nauce. Teraz wydaje mi się, że postępuję troch...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?