Dodaj do ulubionych

heparyna i contractubex

20.05.11, 11:34
zamknięty
heparyna i contractubex-chyba nie znalazłam nigdzie
czy po operacji brzusznej nie miałyście Panie zapisanej heparyny?
czy ktoś używał na swoją bliznę tuż po zagojeniu cepam lub contractubex?
Obserwuj wątek
    • beaplus Re: heparyna i contractubex 20.05.11, 11:52
      zamknięty
      Ja miałam zapisany fragmin w zastrzykach 10 ampułek, brałam po operacji. Po zagojeniu rany bliznę zaczęłam smarować contractubex, ale chyba mnie uczulał ponieważ robiło mi się zaczerwienienie wokół rany. Zmieniłam go na dermabliz ma ten sam skład co cepan, ale jest trochę tańszy. Smaruję nim w dalszym ciągu i blizna jest coraz bledsza. kiss
    • olikkk Re: heparyna i contractubex 20.05.11, 16:47
      zamknięty
      Aga_wa1 witaj smile Wypowiem się za siebie i powtórzę to co napisałam w wątku Tekst linka
      Nie zalecano smarowania czymkolwiek, myć normalnie tylko nie moczyć nadmiernie i dużo wietrzyć.
      Zagoiło się super, po kilku tygodniach smarowałam maścią cebulową kupioną za grosze w aptece. Sama byłam zdziwiona jak szybko i pięknie się goiło smile
      Smarować maścią cebulową Cepan Tekst linka można dopiero jak się rana dobrze wygoi. Przyznam się bez bicia, że smarowałam krótko, ale i bez tego ślad po cięciu znika smile
        • a_n_k_a_62 Re: heparyna i contractubex 23.05.11, 09:03
          zamknięty
          Aga_wa1 ja miałam zapisaną heparynę w aerozolu "Hypo hep " chyba, ale nazwy nie pamiętam dokładnie, bo to już dawno było...tongue_out do psikania na brzuszysko, a zapisał mi to lekarz na wizycie kontrolnej z powodu siniaków jakie miałam na brzuchu... Same też by zeszły ale może trwało by to dłużej smile
          Maść Contratubex używam o ile mi się przypomni suspicious, szew od dawna wygląda bardzo ładnie (miałam tzw kosmetyczny). On ma wygładzić bliznę... a moja i tak jest piękna od początku big_grin Dlatego wydaje mi się, że nie warto niczego stosować big_grin Buźka kiss
          • edi_thael Re: heparyna i contractubex 27.05.11, 10:42
            zamknięty
            Jestem ponad 2 tygodnie po operacji. Szew piękny, cienka kreska, ale taki mało elastyczny, co oczywiste. Czy te maści uelastyczniają skórę? Ciągnie mnie i chciałbym się tego uczucia pozbyć...
            • beaplus Re: heparyna i contractubex 27.05.11, 13:03
              zamknięty
              edi_thael contractubex i cepan mają właśnie działanie rozluźniające tkanki blizny , zmiękczające, powodują ,że blizna jest bardziej elastyczna. Oczywiście na efekty będziesz musiała trochę poczekać, ale stopniowo będziesz czuła,że ciągnie Cię coraz mniej. Ja jestem ponad 2,5 miesiąca po operacji i w tej chwili część blizny jest zupełnie miękka i elastyczna, a w części czuję jeszcze twardość wprawdzie już dużo mniejszą. kiss
                • beaplus Re: heparyna i contractubex 29.05.11, 12:07
                  zamknięty
                  Iwon w tej chwili już nie . Ale jeszcze gdzieś dwa tygodnie temu też wyczuwałam w jednym miejscu w okolicy pępka ból przy dotykaniu, było to takie uczucie jakby w tym miejscu był siniak. Też się zastanawiałam czemu w tej okolicy jest ten ból i nigdzie więcej. Miałam nawet mojego gina pytać, ale zapomniałam.Teraz już przeszło, myślę więc, że i Tobie minie. Każdy organizm jest inny i potrzebuje więcej lub mniej czasu na dojście do siebie. kiss
                  • olikkk Re: heparyna i contractubex 29.05.11, 14:31
                    zamknięty
                    Kobietki Beaplus i Iwon przypomniałam sobie, że napisałaś Iwon na Pogaduchach to:

iwon62510 05.05.11, 19:05
                    ...pytałam o bolący i wrażliwy brzuch...to powiedział,że pod pępkiem jest cięcie w kształcie litery T...i dlatego całe unerwienie skórne boli..nawet do pół roku..

To pewnie wszystko wyjaśnia wink
                      • olikkk Re: heparyna i contractubex 17.06.11, 18:23
                        zamknięty
                        karma66 17.06.11, 09:03
                        ... wyczytałam, że jeśli ma się skłonności do bliznowacenia, to nie jest wskazane używanie contractubexu i ogólnie maści na bazie cebuli, bo podrażniają skórę( i to by się zgadzało w moim przypadku).Najlepsze są podobno maści z silikonem.

olikkk 17.06.11, 11:21
                        Karmo może jesteś uczulona na jakiś składnik tej maści, bo ona jest zalecana na bliznowce jak pisze w ulotce ....

karma66 17.06.11, 13:01
                        .... Olikkk ja wiem , że w ulotce contractubexu są zalecenia odnośnie bliznowca,tylko gdzieś na forum (niestety nie mogę go teraz odnależć) wyczytałam,że te "prawdziwe" bliznowce( są jeszcze przerosłe blizny) nie lubią tej maści i nie tolerują masowania.No i u mnie to się sprawdziło,bo faktycznie miałam wrażenie, że im częściej wmasowywałam contractubex,tym gorzej wyglądała moja blizna. Mogę sie tylko cieszyć,że bliznowiec nie zaatakował jej w całości.Jedna z forumowiczek napisała,że chirurg plastyczna zaleciła jej maść z silikonem,ale kiedy zobaczyłam cenę-nie próbowałam nawet zapamiętać nazwy tego specyfikuwinkTak więc zdecydowanie jeden lek może pomóc wielu osobom , ale bywają takie, którym ten sam lek szkodzi niestety.Takie życiesmile

beaplus 17.06.11, 14:40
                        Karmo coś z tym uczuleniem na contractubex musi być. Ja smarowałam tą maścią bardzo krótko może dwa dni ponieważ zauważyłam, że blizna po niej jest coraz bardziej zaczerwieniona, zaczęła mnie nawet szczypać delikatnie i wtedy przerwałam ją używać. Dobrze,że tak zrobiłam bo gdybym jej dalej używała to pewnie zrobił by mi się bliznowiec jak u Ciebie. Widać wszystkie leki trzeba na sobie przetestować, bo na każdego mogą inaczej działać.
                        • olikkk Re: heparyna i contractubex 26.03.12, 17:28
                          zamknięty
                          Przeniesione z innego wątku - iola88 10.02.12, 09:47

Wracając do heparyny, ona poprawia ukrwienie i pomaga nawet jak ktoś ma podbite oczko, tylko wtedy trzeba uważać żeby sie nie dostała do oka i wysusza delikatny naskórek, sprawdzone kiedyś na moim dziecku(niezłą miał śliwę) za radą lekarza.
                          • darusia2012 Re: heparyna i contractubex 26.03.12, 19:09
                            zamknięty
                            już strupków prawie nie ma wiec powinnam zacząć czymś smarować bliznę?
                            nie wiem czy już mogę po 3 tygodniach od operacji?
                            jak wygląda bliznowiec?macie może jakieś linki do zdjęć bliznowca? z góry dziękuję wink
                            • karmagula Re: heparyna i contractubex 26.03.12, 19:21
                              zamknięty
                              Darusiu jeśli strupków nie ma ,to możesz zacząć smarowanko smile
                              Bliznowiec powstaje na bliźnie pooperacyjnej... u mnie jest wciąż w kolorze śliwki, choć nieco się spłaszczył wink mam go w dolnej części blizny( cięcie pionowe),więc nie panikuję,bo jest ukryty...U mnie ,to nic strasznego ,ale bywają ciężkie przypadki...podsyłam Ci link na pewne forum ...Tekst linka
                                • darusia2012 Re: heparyna i contractubex 29.03.12, 00:38
                                  zamknięty
                                  Dziękuję Karmagula za odpowiedź
                                  Przeraziły mnie te bliznowce jak one potrafią wyglądać
                                  Mam nadzieję, że mnie to ominie,bo mam już jedną wielką bliznę po oparzeniu z dzieciństwa i limit wyczerpany
                                  • olikkk Re: heparyna i contractubex 27.06.14, 10:30
                                    zamknięty
                                    W związku z przeprowadzką naszego forum, wątek został przeniesiony
                                    i można go znaleźć tutaj:

Syrenki - kontynuacja forum "Usunięcie macicy i co dalej?"

http://syrenki.net/viewforum.php?f=10

Pozdrawiam i zapraszam na nowe forum smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka