Dodaj do ulubionych

ogrzewanie elektryczne PROSZE O RADE

10.03.11, 11:40
Witam
Mam na oku ladne mieszkanie powierzchnia 32 m, w kamienicy z 50 lat (cegla, grube mury, docieplana, wysokosc mieszkania prawie 3 metry) problem w tym, ze nie ma w tym mieszkaniu gazu. Grzejniki dwa nieduze w pokojach plus lazenka, sa grzejnikami elektrycznymi. Mieszkanie zaopatrzone w ogrzewana podlowge w lazience i plyte indukcyjna zamiast zwyklych palnikow w kuchence w kuchni. Martwi mnie, ze o ile z podgrzewanej podlogi w lazience korzystac nie musze o tyle grzejniki elektryczne beda mi w zestawieniu ze swiatlem plyta indukcyjna i innymi potrzebnymi sprzetami generowaly duze koszty miesieczne.

Prosze o opinie. Wlasciciel mieszknia twierdzi, ze miesieczne oplaty tymi grzejnikami zima zamkna sie w 200 zl, mozliwe to?
Obserwuj wątek
    • novationen Re: ogrzewanie elektryczne PROSZE O RADE 10.03.11, 12:37
      moim zdaniem - nie ma szans. Chyba że będziesz wychodząc z mieszkanie całkowicie je wyłączała, ale to i tak, chcąc potem tak wysokie pomieszczenie nagrzać to prądu 'musi pójść'. Jakiej mocy są to grzejniki?

Przyjmijmy że ok 2 kW. Średnio 1 kW to koszt ok. 0,46 gr. łatwo policzyć - mocno przybliżone zużycie prądu.

Ogólnie eletryczne ogrzewanie wychodzi drogo.
    • rysiek2011 Re: ogrzewanie elektryczne PROSZE O RADE 10.03.11, 20:03
      ilionel napisała:

> Prosze o opinie. Wlasciciel mieszknia twierdzi, ze miesieczne oplaty tymi grzej
      > nikami zima zamkna sie w 200 zl, mozliwe to?

Jak nie grzał w zimie to możliwe.
      Najprościej poproś go o kilka rachunków z różnych okresów i będziesz wiedzieć czy ściemnia czy nie. Jak powie że wyrzucił to znaczy że ściemnia.
      • Gość: Jacco Re: ogrzewanie elektryczne PROSZE O RADE IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 10.03.11, 22:24
        Niestety, nie macie racji.Obecnie ogrzewanie elektryczne wyjdzie taniej niż jakiekolwiek inne.Zdziwieni?Łatwo policzyć jak spełnionych jest kilka warunków, a z opisu wnioskuje,że najważniejszy tak.Dom/mieszkanie docieplone.Potrzebne dobre grzejniki konwektorowe lub akumulacyjne (droższe).Są jeszcze takie panele na ściany (nie pamiętam nazwy) jeszcze tańsze w utrzymaniu ale najdroższe w zakupie z tego "towarzystwa".Jeżeli kolego liczysz 2 a nawet 3kW to weź poprawkę,że takie grzejniki w ciągu doby "chodzą" po kilka godzin,a nie non stop.Biorąc prąd dwutaryfowy,grzejesz w nocy,między 13-15 w dzień i to wystarczy.Wtedy 1kW kosztuje nawet 24gr.Ja płacę za prąd,oczywiście całość łącznie z bojlerem,kuchenką etc. ok 300zł.Ale ja mam domek 60m2 więc 200zł za 30-kilka metrów to jak najbardziej normalna cena.

Prosta matematyka.Niech grzejniki (łącznie 3kW, co wystarczy na tą powierzchnię) chodzą po 8 godzin na dobę (zdecydowanie zawyżam przy docieplonej chacie) 3kWx8hx30(dni)x30gr(zawyżone)=216zł.
        I jeszcze fajna funkcja (ja taką mam)Wyjeżdżasz w zimie,wyłączasz ogrzewanie,a grzejniki włączą się automatycznie jak temp.spadnie poniżej 8stopni.To, żeby chata nie zamarzła:)Polecam zdecydowanie.
          • Gość: rubinowa Re: ogrzewanie elektryczne PROSZE O RADE IP: 150.254.245.* 11.03.11, 08:38
            witam, wszystko mam na prąd, ogrzewanie: elektryczne maty grzejne, taryfę G12w i nie wyobrażam sobie innego ogrzewania, wygodniejszego, oszczędniejszego (wszyscy ostrzegali, ale dobrze, że uparliśmy się). Domek 120 mKw pow. grzewczej, w ostre mrozy nocą dogrzewamy grzejnikiem 40 mKw garaż; za 2 najzimniejsze miesiące wyszło 1300 zł. Acha, dom zbudowany z 40-tki ytonga, drzwi zewn. i okna Urzędowskiego, poddasze jest nieużytkowe, pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka