Forum   ogrzewanie

ogrzewanie

(1082 wyniki)
 • jakie najtańsze w praktyce ogrzewanie zasugerowalibyście wybrać do pomieszczenia ok 40 m 2, wysokość ponad 3 m? jest to firma, przebywano by tam ok. 8 godz. w ciągu dnia, w pozostałych godzinach nikogo nie ma, budynek wolnostojący (prąd i gaz ziemny są podłączone)
 • Planujemy budowę domu i tak się zastanawiamy czy warto robić ogrzewanie podłogowe? czy tradycyjne? i jak przedstawiają się koszty obydwu instalacji?
 • Ponad 20. lat temu zaadaptowałam, w budynku komunalnym, strych na mieszkanie. Nie podłączyłam się do miejskiego centralnego ogrzewania, założyłam centralne ogrzewanie na piece akumulacyjne. Potem powstała wspólnota, a trzy lata temu wykupiłam mieszkanie na własność. Obecnie WM podjęła uchwałę o modernizacji sieci CO. Przy okazji modernizacji postanowiłam podłączyć się do sieci CO. Wiem, że muszę to zrobić na własny koszt, (nie odejmą mi nawet kosztów, które ponoszę z tytułu modernizacji m...
 • Potrzebuję opinii czym można ogrzać halę 100m2 i wysoka na 4 m.
 • Pomóżcie mi przekonać męża, chcę miec ogrzewanie podłogowe na parterze domu (kafle na całości). Na piętrze będą grzejniki i panele na podłogach. Trochę się naczytałam i o tym systemie i jest na tak. Potrzebuję mocnych argumentów od samych uzytkowników. Pomożecie?
 • WITAM, mieszkam w mieszkaniu 38m2 (2 pokoje, kuchnia, łazienka, przedpokój). mieszkanie mieści się w nieocieplonym bloku na parterze. posiadam ogrzewanie własne c.o. węglowe. okna są nowe. drzwi niestety nieszczelne. jest to moja pierwsza zima w tym mieszkaniu a już denerwuje mnie ten ciągły brud z węgla, palenie w piecu, zimne noce poranki i czasami dnie. myślałam żeby wymienić ogrzewanie węglowe na inne ... ale niestety nie znam się do końca na tym, dlatego proszę o porady :)...
 • Przeczytałam juz chyba wszystkie dostępne informacje i... nadal jestem w kropce a musze dość szybko podjąc decyzję. Dom o pow 142m2 pow.uzytkowej, na całym parterze chcę zrobic podłogówkę ok.95m2. Ogrzewanie podłogowe wodne, piec na ekogroszek (jeszcze nie kupiony). Link do mojego projektu www.dobredomy.pl/projekt/alfaII/lustro Czy ma to sens? Czy lepiej zrobić tradycyjne grzejniki i podłogówką nie zawracać sobie głowy... Pomózcie.
 • mam pytanie do ludzi ogrzewajacych gazem, swój 160 metrowy dom płace 400 zł/miesięcznie za gaz w domu jest około 20 stopni czy płace za duzo?
 • Budujemy domz bali. Chcieliśmy położyć na podłogach panele ale podobbo nie mozna klaść natego typu ogrzewanie. Czy wiecei może jakie podłogi wchodzą w grę. Płytki odpadają, kamień naturalny jak na całą podłoge wyjdzie kosmicznie drogo...
 • Prosze uprzejmie o opinie najlepiej poparte własnymi doswiadczeniami!Z góry dziękuje!!!
 • >Tańszy prąd można pobierać nocą (w godzinach 22-7) i w ciągu dnia (najczęściej w godzinach 13-17)< Gdzie jest taka taryfa? U nas w Vattenfallu tania taryfa jest od 22-6 i od 13-15! W ktorej firmie daja 3 godziny wiecej taniego pradu?
 • Bardzo jestem ciekawy waszych opinii co do tej formy grzania domu, bo w sieci dużo skrajnych sądów można znaleźć albo bardzo pozytywne albo skrajnie negatywne. Nie ukrywam, że po tym co przeczytałem uważam się za entuzjastę takiego rozwiązania, ale zanim podejmę decyzję chciałbym dowiedzieć się więcej. Pytam na tym forum a nie na specjalistycznym budowlanym, bo tam firmy produkujące pompy mają swoich klakierów i negatywnie mówią z kolei klakierzy konkurencji i nic z tego nie wynika a mnie int...
 • Witam, mam pytanie odnoście rozliczania ogrzewania klatek schodowych a mianowicie, nasz Zarządca w/w ogrzewanie rozliczył wg. metrazu mieszkania i wykazał je w indywidualnym rozliczeniu mieszkania tzn. w kosztach lokalowych gdzie rozlicza się zuzycie wody wg. licznika , czy ogrzewanie lokalu wg. licznika. Czy niepowinno być takie ogrzewanie wykazane w kosztach zarządzania nieruchomością wspólną? Dla mojego lokalu wyszło to ponad 300 zł, które muszę zapłacic poniewaz wynika tak z indywid...
 • Witam, zwracam się z pytaniem w imieniu teścia, który nie jest skomputeryzowany. Jakie macie patenty na ogrzewanie w garażu? Mile widziane są wszelkie sugestie, może coś podobnego u niego zastosuję. Ma on dość nowy wolnostojący garaż murowany według gotowego projektu www.archeton.pl/projekt-garazu-Garaz_09_213_opisogolny Niestety zimą nie jest w stanie przy autku majstrować. Oczywiście niczym go nie ocieplił z zewnątrz i teraz planuje wstawić mały piecyk typu koza. Co o tym myślicie? Macie j...
 • Nadchodzi zima i odwieczny problem jakie ogrzewanie wybrać. Zastanawiam się nad elektrycznym. Trochę poczytałem i podobno najlepsze jest akumulacyjne dynamiczne. Czy to prawda?? Mam do ogrzania jedno pomieszczenie 20m2 i wysokie na 2,5m. Znalazłem jakiś sklep w internecie , jest tam dużo pieców różnych marek, różne moce, ale nie wiem który jest odpowiedni dla mnie. Proszę o pomoc ekspertów. Pozdrawiam.
 • Odziedziczyłam dom po ciotce.Dom został wybudowany w 1937 roku.Dom ocieplony okna wymienione na plastikowe.W domu są piece z wkładem elektrycznym,woda ciepła z junkersu.Chciałbym zamontować centralne ogrzewanie .Do wyboru mam gazowe lub montaż kotła CO.Nie znam się na tym proszę o rady który z systemów jest lepszy.
 • Wątek z pytaniem do tych którzy we własnych domach mieszkają:-)---przed zakupem zastanawialiście się pewnie długo jaki system wybrać, pewnie słyszeliście wady i zalety np. gazu,albo ktoś zachwalał pompę ciepła,dokonaliście wyboru i jak jest teraz, czy szacunkowe prognozy co do kosztów na ogrzewanie się sprawdziły , czy jesteście zadowoleni z wyboru?
 • Witam! Zamierzam założyć w domu w niektórych pomieszczeniach ogrzewanie podłogowe. Na pewno w kuchni i w łazience. A zastanawiam się czy w pokoju o powierzchni 35m też zda ono egzamin? Czy dodatkowo należałoby zamontować kaloryfer? Proszę o odpowiedzi.
 • Mam mieszkanie 80m w bloku i nie wyrabiam na ogrzewaniu.. Proszę napiszcie jakies porady na to jak można mieć ciepło w domu grzejąc mniej. Wiem, że sa jakieś sposoby..!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się