Dodaj do ulubionych

ocieplenie balkonu

03.10.11, 08:52
witam.
w tym roku wymieniam okna w swoim domku a w następnych planuje wymiane plytek na balkonie. z tego co widze balkony mam niedocieplone i usłyszawszy dużo informacji na temat mostków termicznych zaczalem sie zastanawiac, czy jak dojdzie do prac balkonowych nie zastosować również docieplenia.
moja rozterka polega na tym, ze musialbym z góry przewidzieć wyższe progi przy oknach balkonowych i będę miał niemały stopień przy wchodzeniu na balkon - estetyka.
dlatego chcialbym zapytac, czy to sie oplaca? czy straty z powodu mostków termicznych są istotne w takim przypadku. może wystarczy sama rama balkonu na dole, aby odizolować zimny beton.
z góry dziękuję.


Obserwuj wątek
  • zenon_a Re: ocieplenie balkonu 04.10.11, 10:03
   Oto ciekawe artykuły na ten temat - nie tylko o ocieplaniu, ale także o hydroizolacji - źle wykonana może powodować przecieki czy uszkodzenie posadzki:
   www.izolacje.com.pl/artykul/id1042,izolacja-tarasu
   www.izolacje.com.pl/artykul/id308,bezspoinowe-izolacje-wodochronne-tarasow
   www.izolacje.com.pl/artykul/id1009,warunki-szczelnosci-tarasu
  • solvana Re: ocieplenie balkonu 02.11.11, 12:04
   Przez źle izolowany balkon ucieka nawet 30 proc. ciepła, więc nie mało. Oczywiście nie wystarczy położyć styropian tylko od góry albo od dołu, bo ciepło uciekać będzie przez niezabezpieczoną powierzchnię. Przystępnie o izolacji balkonu
  • sylwia2602 Re: ocieplenie balkonu 04.11.11, 16:48
   Wiesz co myśmy nie doczekali chwili aż spółdzielnia ociepli blok i po 5 latach posiadania ocieplonego balkonu i nie ocieplonej drugiej części mieszkania mówię ci - niebo, a ziemia. W tym roku zamontowaliśmy jeszcze okna na balkonie ( to chyba ładnie nazywa się zabudową balkonu ) ale to po to, żeby jeszcze bardziej wyciszyć pokój. tak czy inaczej - opłaca się.
   Uważaj tylko na fachowca. Nam gość całkowicie wyrównał podłogę ! Nie ma stopnia, przed wejściem do mieszkania przez co w czasie deszczu jest .. nieciekawie (stąd między innymi pomysł zabudowy czyli tych okien )
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka