Dodaj do ulubionych

Renowacja wanny

IP: *.chello.pl 13.06.05, 14:43
Czy ktoś z Was robił renowację wanny?
Jeśli tak to czym?
Warto? Ile się to trzyma? Ile kosztuje?
Warto odnawiać żeliwną czy wywalić i kupić akrylową?
Będę wdzięczna za rady.

Obserwuj wątek
    • nickxxx Re: Renowacja wanny 13.06.05, 16:42
      mysle ze nie ma juz mozliwosci renowacji wanien a jezeli ktos stosuje? nie znam
      nikogo akrylowe wanny sa bardzo wytrzymale nie nalezy uzywac tzw. sluchawek
      prysznicowych metalowych i nie nalezy ich szorowac czyms ostrym a bedzie dluzej
      sluzyc niz zeliwna.
      • Gość: sylwia.m Re: Renowacja wanny IP: *.chello.pl 13.06.05, 17:20
        No właśnie znalazł się ktoś taki, kto by odnowił żeliwną na wysoki połysk ;)
        Zaleta?
        Nie trzeba wymieniać, nie będzie zabudowana, zostanie na oryginalnych nóżkach.
        Niewiele osób już takie wanny ma.
        Wada?
        Cóż, nie widziałam nigdy wanny po odnowieniu, nie wiem ile się to (tak
        naprawdę) trzyma. Gwarancja jest na rok.
        Dlatego też chciałam wysądować, może ktoś się na tym zna i mógłby doradzić.
        Będę wdzieczna za podpowiedzi.
        • jan-w Re: Renowacja wanny 13.06.05, 18:17
          Odnawiałem żeliwną wannę. Za pierwszym razem sam. Specjalną farbą w aerozolu. Po
          ok. 3 latach, w niektórych miejscach farba zaczęła odchodzić. Było to widoczne,
          gdyż wymyśliłem sobie farbę granatową do białej wanny. Za drugim razem robiła mi
          to specjalna firma. Starczyło na kilka lat. Nie jest to więc metoda na bardzo
          długi czas, ale wanny akrylowe do żeliwnych mają się tak jak każda tandeta do
          solidnego wyrobu. Teraz niestety mam wannę akrylową.Nie było w momencie
          wyposażania domu dostępnych wanien żeliwnych za sensowne pieniądze.Chociaż mam
          ją już 1,5 roku, za każdym razem gdy do niej wchodzę przypomina mi się moja
          stara solidna wanna żeliwna. Dobrze zastanów się nad wymianą na plastikową
          tandetę na blaszanej podstawce.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka