Dodaj do ulubionych

zele do usuwania olejnej

IP: *.opole.dialup.inetia.pl 16.10.01, 20:54
Czytalem na forum o zelach do usuwania farby olejnej,wie ktos moze jak sie takie cos nazywa i ewentualnie jak todziala w praktyce?
Obserwuj wątek
    • Gość: malvi Re: zele do usuwania olejnej IP: *.*.*.* 09.11.01, 13:52
      ja uzywalam Scansol (produkcji polskiej) - jedna, max 2 warstwy olejnej
      zluszcza bez problemu, ale przy wiekszej ilosci - szkoda zachodu
      zel jest dobry do usuwania farby olejnej z drewna
      WADA: BARDZO NIEPRZYJEMNY ZAPACH, OSTRY, DRAZNIACY, PRACA WYLACZNIE PRZY
      OTWARTYM OKNIE A I TAK BOLI POTEM GLOWA
      do scian polecam opalarke - ja sciagalam 7 warstw olejnej (przy 3 warstwie
      zrezygnowalam z zelu) i zeszlo bezproblemowo
      opalarke mozna wypozyczyc w wypozyczalni elektronarzedzi - koszt ok 30 PLN (W-
      wa) na dobe
      • Gość: Zbyszek Re: zele do usuwania olejnej IP: 10.30.1.* 09.11.01, 15:49
        Wypożyczenia za 30 PLN to trochę drogo, zważywszy że za ok. 50 można kupić w
        promocji w supermakecie podobny sprzęt (bezfirmowy "no name"), już trzy razy
        robiłem różne remonty, i sprzęt trzyma się całkiem nieżle. Zaczynałem również
        od róznych żeli, ale stwierdziłem że użytkowanie opalarki wychodzi znacznie
        taniej.
        • Gość: Artur Re: zele do usuwania olejnej IP: *.sasknet.sk.ca 23.11.01, 16:31
          Ja uzywalem z powodzeniem tzw angler grinder na ktory nakladalem gruby papier
          scierny w formie tarczy i zdejmowalem oslony. Angler, to rewelacyjne urzadzenie
          do ktorego mozna dokupuwac roznego rodzaju przystawki tnace lub polernicze.
          Glowna jego zaleta to ogromna szybkosc obrotowa 30000/min lub cos kolo tego.
          Jezeli kiedys probowliscie tarcze szlifierska na wiertarce to nawet nie ma
          porownania. Robota idzie naprawde w oczach. Trzeba oczywiscie bardzo uwazac bo
          mozna sobie skaleczyc reke pracujac bez oslon a inaczej sie nie da przy
          szlifowaniu. Warto tez pomylec o maseczce na twarz bo tworzy sie duzo
          szkodliwego kurzu i korkach do uszu bo halas jest nieznosny.
          Na drugim miejscu wymienilbym elektryczna opalarke. Ale nawet po opaleniu
          zwykle trzeba powierzchnie przeszlifowac wiec angler znowu moze sie przydac.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka