Dodaj do ulubionych

pytanie do once1

IP: *.biatel.com.pl / 172.30.7.* 11.08.03, 15:07
Mam takie małe pytanko. Chcę pomalować kuchnię farbą dulux, z tego co wiem to
ściany u mnie zostały pomalowane farbą dekoral (na biało). No i teraz
potrzebuje fachowej porady, co zrobić i którą farbe wybrać, żeby wyszło jak
najlepiej, żeby nie było zacieków albo farba nie odchodziła... bo sporo o tym
sie naczytałam na forum. Czy muszę się najpierw pozbyć starej farby, czy dać
jakiś grunt? Proszę o radę!
Obserwuj wątek
    • once1 Re: pytanie do once1 11.08.03, 16:22
      Gość portalu: dorka napisał(a):

      > Mam takie małe pytanko. Chcę pomalować kuchnię farbą dulux, z tego co wiem
      to
      > ściany u mnie zostały pomalowane farbą dekoral (na biało). No i teraz
      > potrzebuje fachowej porady, co zrobić i którą farbe wybrać, żeby wyszło jak
      > najlepiej, żeby nie było zacieków albo farba nie odchodziła... bo sporo o
      tym
      > sie naczytałam na forum. Czy muszę się najpierw pozbyć starej farby, czy dać
      > jakiś grunt? Proszę o radę!

      **************************************************************8

      Przed malowaniem sciany zmyj woda z dodatkiem detergentu lub mydła
      malarskiego , przy okazji przekonasz się czy powierznia ścian jest zwarta (
      mocna) czy farba która sciana jest pomalowana zmywa się (sciera) Jeśli farba
      nie zmywa się z wodą i nie łuszcy możesz przystąpić do malowania oczywiście po
      wyschnieciu .Jezeli zmywa się z wodą lub łuszczy niestety musisz ja usunąć. I
      tu mam pytanie czy będziesz malowała powyżej lini glazury czy zamiast glazury
      bo od tego zalezy rodzaj farby , która możesz zastosować. I jaki efekt lubisz
      na scianie (może to być półmat lub całkowity mat). Jeżeli chcesz malowac
      zamiast kafelków to polecam ci farbę „Kuchnia i Łazienka” farba odporna na
      tłuszcze , w pełni szorowana (możesz ja myc wodą z detergentem) . Przy
      stosowaniu farb Dulux istotne są narzędzia ( do tej farby stosujemy wałki z
      krótkim włosem najlepiej welur).Jezeli będziesz malowała powyżej lini glazury
      możesz zastosowac farbę „once” lub „kolory swiata” w zależności od tego czy
      chcesz uzyskac półmat czy mat (once –półmat , kolory swiata – matt). Ścian nie
      musisz już gruntowac , chyba ze były jakies miejsca świeżo szpachlowane ,
      wtedy uzyj Dulux Grunt lub rozcieńczonej np. Ekonowinki i pomaluj miejsca
      zaszpachlowane
      pozdr.
      • Gość: dorka Re: pytanie do once1 IP: *.biatel.com.pl / 172.30.7.* 12.08.03, 10:21
        Ogromnie dziękuje za odpowiedź! Wygląda na to, że będę miała mały problem, bo z
        tego co wiem, to niestety ta farba sie zmywa... czasem jak zmywałam jakieś
        zabrudzenia ze ściany i za bardzo sie do tego przyłożyłam farba się wycierała
        zupełnie :( W kuchni będę miała na dwóch ścianach meble a pomiedzy nimi
        glazurę, farbę będę nakładać na pozostałych dwóch ścianach no i na górze nad
        meblami więc chyba nie muszę stosować farby "kuchnia i łazienka". Zdecyduje sie
        na mat albo półmat. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
        Dorka
        • once1 Re: pytanie do once1 12.08.03, 10:58
          Gość portalu: dorka napisał(a):

          > Ogromnie dziękuje za odpowiedź! Wygląda na to, że będę miała mały problem,
          bo z
          >
          > tego co wiem, to niestety ta farba sie zmywa... czasem jak zmywałam jakieś
          > zabrudzenia ze ściany i za bardzo sie do tego przyłożyłam farba się
          wycierała
          > zupełnie :( W kuchni będę miała na dwóch ścianach meble a pomiedzy nimi
          > glazurę, farbę będę nakładać na pozostałych dwóch ścianach no i na górze nad
          > meblami więc chyba nie muszę stosować farby "kuchnia i łazienka". Zdecyduje
          sie
          >
          > na mat albo półmat. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
          > Dorka

          ****************************************
          Jesli sciany masz gładkie to mozesz stosować p/mat ale jesli nie masz gładzi
          doradzam matt bo wtedy nie widac nierównosci tynku.
          napisz jak ci poszło

          pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka