Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

pierwsza praca

IP: *.adsl.inetia.pl 07.09.11, 22:22
    Witam właśnie skończyłem technikum lecz nie mogę znaleźć pracy zarejestrowałem się w MUP lecz na razie jestem bezrobotny co polecicie w jakich branżach szukać pracy?
    Obserwuj wątek
      • Gość: Makler Re: pierwsza praca IP: *.krak.tke.pl 08.09.11, 06:34
        Pierwsza praca jest najtrudniejsza, dlatego ze nie masz doświadczenia. Powiem ci szczerze - ze teraz powinienes lapac sie wszystkiego, nawet za najnizsza krajowa - ale na umowe o prace aby moc sobie w cv wpisac i miec swiadectwo pracy. Powiem swoj przyklad, skonczylem ekonomia pare lat temu i szukalem pracy 4 miesiace, po czym znalazlem jako...telemarketer za 1112 zł brutto(wtedy była to najnizsza krajowa...) pozniej były 4 inne firmy, kazda oferowała lepsze perspektywy i wynagrodzenie. Zadna z tych firm nie odezwala sie do mnie, gdy wysylalem im cv bez doswiadczenia, pozniej natomiast niemal zawsze po wyslaniu cv, miałem zaproszenie na rozmowe.

Obecnie dzieki zdobytemu doświadzceniu pracuje jako Makler i zarabiam kilkukrotność sredniej krajowej - tak więc pamietaj, od czegos trzeba zaczac
        • Gość: Makler Re: pierwsza praca IP: *.krak.tke.pl 08.09.11, 06:37
          Mowiac, iż skończylem ekonomie - chodzi mi oczywiscie o studia. Jako absolwent wyższej uczelni byłem w stanie pracować jako telemarketer - o czym wielu moich znajomych słyszeć nie chcialo, jak to okreslali "nie beda sie szmacic" - część z nich do dzisiaj jest bezrobotnymi lub pracuje dorywczo na umowe-zlecenie
          • Gość: maciek Re: pierwsza praca IP: *.adsl.inetia.pl 08.09.11, 10:03
            Ja właśnie mam to samo nie mogę znaleźć pracy w swoim zawodzie bo nie mam doświadczenia i nie chcą ze mną nawet rozmawiać , dzięki za radę będę szukać cokolwiek aby wpisać w cv.
            Potem może znajdę lepszą prace.
            A co myślicie o rozpoczęciu działalności gospodarczej czy w moim wieku dam sobie z tym radę?
            • nchyb Re: pierwsza praca 08.09.11, 11:20
              Maćku, w przypadku działalności wiek nie ma znaczenia. Liczy się pomysł, zaangażowanie, rozeznanie w potencjalnych klientach i żelazna kosekwencja.

Początkowo możesz w przypadku działalności wystąpić o niższy ZUS, ale i tak, niezależnie od osiąganych wyników, będziesz musiał go płacić.
              Zdecydowanie lepiej byłoby więc, gdybyś miał pomysł na jakąś swoją działalność, zacząć pracę u kogoś, kto płaciłby Twoje ubezpieczenie, a Ty w tym czasie rozkręcałbyś swoją działalność.
              Na pewno wymagało by to zdecydowanie więcej pracy od Ciebie, ale w przyszłości może dać efekty :-)
              Powodzenia!
          • Gość: Makler Re: pierwsza praca IP: *.krak.tke.pl 10.09.11, 09:30
            Teoretycznie może wpisac, ale osobiscie na dwóch rozmowach kwalifikacyjnych w branzy ktora mnie interesowała wowczas (bankowosc) wymagali okazania świadectwa pracy w celu weryfikcaji danych w cv. W wypadku pracy na czarno czy też umowa-zlecenie to niestety by nie przeszło, musiałbym liczyć na wyrozumiałość rekrutera - a w powaznych firmach ten też odpowiada "przed kimś" i nie brałby kogos, kogo doświadzcenia ne mógłby zweryfikować.
          • Gość: IzTomaszewska Re: pierwsza praca IP: *.adsl.inetia.pl 12.09.11, 17:58
            W dzisiejszych czasach spokojnie można wpisać do cv pracę regulowaną przez umowę zlecenie. Praca, jak praca tylko poświadczenie inne. Moja pierwsza praca była właśnie na zlecenie - było to przygotowanie baz danych w jednej z firm badania rynku i spokojnie wpisałam do cv.
            A nawet w przypadku braku doświadczenia to i pracę na czarno można wpisać, tylko trzeba to zrobić umiejętnie i później umieć to dyplomatycznie wytłumaczyć na ewentualnej rozmowie o pracę ;)
        • Gość: maciek Re: pierwsza praca IP: *.adsl.inetia.pl 08.09.11, 19:45
          Skończyłem technikum elektroniczne szukałem pracy w serwisach jako pomocnik a także w sklepach komputerowych ale nic nie am dla mnie pewnie przez to że nie mam żadnego doświadczenia w zawodzie na moje dwu miesięczne praktyki w serwisie rtv pracodawcy patrzą jako tako.
          • Gość: Makler Re: pierwsza praca IP: *.krak.tke.pl 10.09.11, 09:32
            Ja nadal obstawiam, abyś złapał się czegokolwiek. Tu nie chodzi o doświadzcenie w zawodzie, tu chodzi o to, aby pracodawca widział, że nie boisz sie pracować i nie zrezygnujesz z pracy po 1 miesiącu bo "nie podoba ci sie". Dlatego trzeba mieć dosłowne jakiekolwiek doświadczenie.
    Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka