Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

CZARNA LISTA PRACODAWCÓW

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.04, 13:53
    Proponuję stworzyć czarną listę pracodawców, hochsztaplerów wszelkiej maści,
    którzy oszukując i wykorzystując ludzi tłumaczą się, że "taki jest dzisiaj
    rynek pracy, takie zasady", zapominając, że to oni tworzą takie zasady.
    Wpisujcie na listę firmy, z podaniem miejscowości i z jakiego powodu
    zasługują na miejsce na tej liście.
    Rozliczmy w końcu ich z pracy za darmo, z niepłacenia pensji, z zaleganiem z
    ZUS itp. Dosyć tego!
    Obserwuj wątek
                • Gość: jesz google IP: *.cloudlet-computing.net 27.05.11, 04:15
                  a rzekomo to taka dobra firma. prawda jest taka ze to wielkie gó....
                  każdy kto pracował tam torche to wie jakie numery odstawia wasilewski.
                  calkowita żenada. jedyny powod dlaeczgo rzekomo jest to taka dobra firma to pozornie tylko dla idiotow to dobre miejsce. poza tym stosuja dyskriminacje wiekową w zywe oczy.
                  • cal-lineczka Re: google 11.10.18, 01:34
                    Gdyby google była taką dobrą firmą, to nie musiałabym spędzać masy czasu w bibliotekach w poszukiwaniu wiedzy z zakresu studiów. Właśnie na google przekonałam się, że żadnych wartościowych szerzej podanych informacji specjalistycznych potrzebnych w celach naukowych (na studia) tam nie ma. Gdybym się o tym nie przekonała i do dziś liczyła na "internet" to skończyłabym edukację na II lub w połowie III roku studiów z licznymi poprawkami. Teraz, będąc wysoko wykształconą osobą nigdy w życiu nie dam sobie wmówić, że przez google znajdę w pełni zadawalające informacje na poziomie. No może informacje na temat firmy do rozmowy kwalifikacyjnej.
                    • smega Re: google 11.10.18, 12:21
                      blinkee.city - firma która dobiera kandydatów po oczekiwanym wynagrodzeniu. Na PMa wzięli jakiegoś młodziaka, osła, który chciał mniej niż praca jest warta - poniżej 11,5k brutto za etat i to chyba jeszcze na fakturę.

Nie interesują ich kompetencje, ważne żeby robol robił swoje za grosze. Firma bez perspektyw. Stanowczo odradzam.

Ogólnie mają burdel z tym co robią, więc ktoś to musi posprzątać i poukładać. Szkoda marnować życie u nich.
                      • luxus81 Re: google 19.10.18, 19:06
                        SAMBA.TV - 7 etapów rekrutacji, po 1 wiedzą że już kogoś nie chcą, choć nie wiadomo dlaczego, bo nie dzielą się feedbackiem. Osoba która sprawdzała moją wiedzę wiedziała mniej ode mnie ale chciała zabłysnąć - niestety nie udało się.
          • nancy08 Sieć sklepów z ciuchami BUTIK 04.08.06, 21:33
            Chodzi mi o ten pod dworcem centralnym w Wawie, nie wiem jak w innych. Byłam
            tam na dniu próbnym, zgroza. Za marną kasę wymagają nie wiadomo czego,
            sprzedawczynie stoją na baczność lub bez przerwy składają ciuchy, kierowniczka
            to siksa może 20 letnia, a traktuje pracownice jak tresowane króliki. Po moim
            15 minutowym pobycie w tymże sklepie zaczęła mnie wypytywać na wyrywki o ceny
            ciuchów i odsyłała do mnie klientki, które pytały np. czy na zapleczu jest taki
            a taki rozmiar (na zapleczu byłam 2 sekundy, aby zostawić torebkę i nie muszę
            chyba dodawać, ze miałam o tym takie pojęcie jak klientki). Po godzinie miałam
            kompletnie dość, wzięłam manatki i zwiałam. szczerze odradzam.
          • Gość: jona835 Garmond Press !!!!!!!!!! IP: 83.238.196.* 17.04.07, 17:26
            To najgorsza firma jaką znam. Niestety miałam "przyjemność" w niej pracować.
            Kierownictwo...... szkoda mówić, bez wiedzy, kwalifikacji i wykształcenia. O
            wypłatę, swoje zarobione pieniądze trzeba dosłownie żebrać. W dodatku bardzo
            często się zdarza że nie dostaje się kwoty na którą się umawiano (bo na umowie
            oczywiście widnieje najniższa krajowa). Umowy w ogóle sporządzane na niekorzyść
            pracownika. W firmie panuje totalny chaos, bałagan i nieład. Mnóstwo spraw
            niezałatwionych, mnóstwo niezadowolonych klientów, od reklamacji urywają się
            telefony. Pracownik traktowany jest jako tania siła robocza, nikt się z nim nie
            liczy. Praca w nadgodzinach to standard. Za nadgodziny nikt oczywiście nie
            płaci, nie ma też mowy o tym aby je sobie wybrać. Bardzo często trzeba
            przychodzi do pracy w niedziele i święta. Ogólnie TRAGDIA!!!!
            • Gość: jona835 Re: Garmond Press !!!!!!!!!! IP: 83.238.196.* 17.04.07, 17:29
              Najgorsza firma to Garmond Press.
              To najgorsza firma jaką znam. Niestety miałam "przyjemność" w niej pracować.
              Kierownictwo...... szkoda mówić, bez wiedzy, kwalifikacji i wykształcenia. O
              wypłatę, swoje zarobione pieniądze trzeba dosłownie żebrać. W dodatku bardzo
              często się zdarza że nie dostaje się kwoty na którą się umawiano (bo na umowie
              oczywiście widnieje najniższa krajowa). Umowy w ogóle sporządzane na niekorzyść
              pracownika. W firmie panuje totalny chaos, bałagan i nieład. Mnóstwo spraw
              niezałatwionych, mnóstwo niezadowolonych klientów, od reklamacji urywają się
              telefony. Pracownik traktowany jest jako tania siła robocza, nikt się z nim nie
              liczy. Praca w nadgodzinach to standard. Za nadgodziny nikt oczywiście nie
              płaci, nie ma też mowy o tym aby je sobie wybrać. Bardzo często trzeba
              przychodzi do pracy w niedziele i święta. Ogólnie TRAGDIA!!!!

• Gość: Pracownik Re: AMLUX - zdecydowanie odradzam!!! IP: 62.225.34.* 21.07.11, 11:37
                      Potwierdzam przedmówcę:
                      1. Przelewy notorycznie opóźnione - brak możliwości zdobycia jakiejkolwiek informacji, odsyłają z działu do działu, nie wiem po co pracuje w tej firmie tyle osób gyż połowa nie wie co ma robić; twierdzą, że przelew wyszedł a pieniądze na konto wpływają po 2 - 3 dniach
                      2. Traktowanie ludzi na zaszadzie zastraszania - nie podoba się to mozesz się zwolnić, ktoś się nie zgadza na warunki umowy to też się żegna z firmą

Jedyny puls to wysokie podstawy - zadko się zdarza, żeby firma dawała na początek 2500 zł netto (oczywiście z paliwem 500zł) dla świeżego handlowca, większość osób tylko dlatego pracuje
                    • Gość: Irena Re: AMLUX - zdecydowanie odradzam!!! IP: 178.73.49.* 12.11.11, 21:43
                      Firma bazuje na ciężkiej sytuacji na rynku pracy. Wciąż straszą obniżkami poborów,a obowiązków dokłada się bez zapłaty. Jeśli się nie zgadzasz słyszysz,że na twoje miejsce za drzwiami czeka dziesięciu chętnych. Nie respektuje się w tej firmie żadnych praw pracownika (podstawą do tego są tak zwane przepisy wewnętrzne firmy). Pracodawca nieuczciwy i nie szanujący tych,bez których firma przestała by mieć rację bytu.Zwykły wyzyskiwacz.
                      • trutek0 Re: AMLUX - zdecydowanie odradzam!!! 06.12.11, 17:52
                        Gość portalu: Anna napisał(a):

> ja pracowałam w tej firmie i byłam bardzo zadowolona nigdy nie było problemu z
                        > wypłaceniem należności za wykonana pracę jeżeli chodzi o koordynatora to powie
                        > m krótko :super ,nie podam imienia i nazwiska ale napisze z jakiego miasta a mi
                        > anowicie:Bydgoszcz, jeżeli pracownik jest ok to pracodawca tym bardziej!!!

Hahahahaha...a tym razem wypowie się przed Państwem potencjalny klient. Otóż pracuję w jednym z biur, które jest obsługiwane przez ową firmę...W łazienkach: brak zapachów, brak sprayów zapachowych, papier toaletowy szary i twardy oraz ręczniki papierowe - cienkie i szorskie, rwią się na potęgę i kruszą i walają wszędzie. Przyglądam sie co i jakie noszą panie sprżatające w rękach do sprzątania...śmiechu warte rozwodnione, śmierdzące płyny. Często prosimy by nie myć nimi, bo koło WC nie da sie korytarzem przejść tak śmierdzą. Panie sprzątające w naszym biurowcu są przemiłe. To byłe pracownice naszej firmy. Obecnie na emeryturach, że niby miały sobie dorobić...w spokojnym dla siebie miejscu, bo my ich znamy, one nas..ale spokojnie pracować nie mogą, bo otóż z firmy AMLUX dano na obiekt pyskatą siusiarę lat około 20-stu, która zachowuje sie jakby wszystkie rozumy zjadła. Klnie, pokrzykuje...poczuwa się jak ekonom pogania swoich najemników. ZERO SZACUNKU!!! I pokrzykuje, że skończyły sie czasy (tu nazwa naszej firmy)!!! Teraz tu rządzi AMLUX! Śmiechu warte! Dziś AMLUX jutro IMPEL...wiadomo??? Gówniara po podstawówce - oto przedstawiciel firmy na naszych włościach... Także - jak ja - osoba postronna mogę powiedzieć dobrze o tej firmie????
                        • Gość: klynet Re: AMLUX - zdecydowanie odradzam!!! IP: *.pl.netia.com.pl 01.03.12, 10:36
                          przeczytałem wypowiedź i:
                          ad. koorydnator - sytuacja nie akceptowalna,
                          ad. środki higieny - w jakis sposób się Państwo z nimi roliczają? czy środki te są w cenie usługi? Czy są refakturowane? Jeśli są refakturowane to możecie Państwo sobie zażyczyć lepszej jakości środki...
                          ad. środki czystości - sytuacja nie akceptowalna - w biurze, w którym pracuje, też obsługuje amlux, środki higieny kupujemy we własnym zakresie, co do środków czystości faktycznie zdażyło się, że ktoś narzekał z naszej firmy, że ścierką śmierdzącą są biurka przecierane....poza tym bez większych obiekcji co do usługi ( poczucie czystości to kwestia względna, ale w pracy nie skupiam się na tym czy terakota błyszczy w WC, wystarczy po prostu jak nie jest mega usyfiona, czyli względne poczucie czystości zachowane;) )

podsumowując, zastanawiam się ile Państwo płacą za sprzątanie tego biura, bo często jest tak, że klient chce żeby mu tanio bardzo dobrze posprzątać, a w większości przypadków tak się po prostu nie da;)
                          pozdrawiam
                        • Gość: jaaaa Re: AMLUX - zdecydowanie odradzam!!! IP: *.play-internet.pl 22.11.13, 16:03
                          najgorsza firma w której pracowalam nie dostalam tylu pieniedzy ile mialam dostac umowa skonstruowana jest w sposób karygodny zamiast kwoty zarobionej netto lub brutto sa cztery kropki na dodatek sa nie wyplacalni obiecuja ze dostaniesz zwrot pieniedzy o niekaralnosci nastepnie nie otrzymujesz pelnego wynagrodzenia za przepracowany miesiac nie wspominajac o zwrocie pieniedzy za zaświadczenie o niekaralności ktre jest dla firmy(które niestety nie otrzymasz spowrotem)
                        • Gość: L4 Re: AMLUX - zdecydowanie odradzam!!! IP: *.toya.net.pl 10.06.14, 22:05
                          Dorzucę do tego swoją opinię. Dokładnie wszystko się zgadza. Właśnie zakończyłam współpracę z firmą (!) Amlux. Wszystko załatwiane z pracownikami z pozycji wyższości. Czyli inaczej mówiąc mobbing. Dyskutować nie wolno bo wylatuje się za dyskutowanie z brygadzistą z pracy. Pracowników mają za szmaty, które nie mają nic do powiedzenia tylko mają słuchać wydawanych poleceń. Ludzie!!!!!!! nie dajcie się wykorzystywać bo takie zachowanie przełożonych nigdy się nie zmieni!!!!!! Nie możemy dać sobą pomiatać!!!! Sprzątanie to jest najgorsza robota i najbardziej niewdzięczna. Może w końcu społeczeństwo zrozumie, że czasy "sprzątaczek" już minęły. Pani sprzątająca też może mieć wyższe wykształcenie, a iloraz inteligencji ponad przeciętną. A przede wszystkim Pani Sprzątająca jest CZŁOWIEKIEM!!!!!!!!!
                        • Gość: hdhvfjjcxd Re: AMLUX - zdecydowanie odradzam!!! IP: *.205.154.214.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 15.08.14, 15:02
                          Tak amlux! Firma zatrudnila mnie bez grupy, a kierowniczka nie miala nic przeciwko. Teraz przychodza inni z grupa i prawdopodobnie zwolni ktoraś z nas ... moja znajoma juz tydzien nie przychodzi bo rzekomo o niej zapomniala a ze mna roZmawiala to chciala jej podziekowac! Podpisalam umowe, a praca jest nie pewna, teraz tylko się zastanawiam z kolezanka czy wyplate dostaniemy odpowiednia...
                        • Gość: Barbara Zabdyr Re: AMLUX - zdecydowanie odradzam!!! IP: *.static.ip.netia.com.pl 09.09.14, 15:40
                          Nie jestem klientem, ale osobą, która przepracowała 20 godzin na zmianie nocnej zatrudniona przez P. Ewa Swic (ul. Tyniecka 18) z bezpośrednim przełożonym P.Ludwik Humel w markecie Bonarka -Kraków. Nie otrzymałam wynagrodzenia za owe 20 godzin na zmianie nocnej (10 zł za 1 godz. pracy). Więcej! Moje e-mail kierowane do biura firmy pozostały bez odpowiedzi. Nie zależy mi na paru groszach, z których firma mnie okradła, ale na zasadzie: tępić złodziei w tym kraju należy! Moim następnym posunięciem jest odwołanie się do Państwowej Inspekcji Pracy oraz w razie konieczności do Sądu Pracy w Krakowie.
                          Barbara Zabdyr
                          • zofia749 Re: AMLUX - zdecydowanie odradzam!!! 21.09.14, 14:19
                            To jest całe 200 zł! W niektórych miejscach Amlux płaci tyle za cały miesiąc spszątania, a i tak czasem z 50 zł nie wypłaca, bo kierownicy tłumaczą, że bank jest nieopłacalny i dobrze że zapłacą cokolwiek. Dopiero po pszepracowanym miesiącu mi powiedzieli, że dostanę mniej nisz mi powiedziano na początku. Odeszłam.
                      • Gość: Mirek Re: AMLUX - zdecydowanie odradzam!!! IP: *.204.109.111.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 12.06.14, 10:26
                        Napisałaś "pracowałam" ? To dlaczego już nie pracujesz skoro "byłaś zadowolona" ? Wywalili cię bo co ? Aaaaa rozumiem - nie byłaś OK. A imienia i nazwiska dlaczego nie podasz ? Chyba, że .... łatwo byłoby cię zidentyfikować jako menagera firmy alby żona menagera. Wtedy sprawa byłaby jasna. Nie podasz nazwiska fikcyjnego bo zaraz odezwą się pracownicy i stwierdzą, że nikt taki tam nie pracował. Jeśli zaś podpiszesz się nazwiskiem osoby która pracowała to jest ryzyko, że przypadkiem przeczyta to ta osoba i też będzie chryja. SPRAWA SIĘ RYPŁA i .... WSZYSTKO JASNE.
                      • Gość: ona...... Re: AMLUX - zdecydowanie odradzam!!! IP: *.wroclaw.vectranet.pl 31.03.12, 20:02
                        witam,
                        nie zgadzam się z takimi opiniami. Pracuję w tej firmie od roku, dbam o pracowników a także o dobre kontakty z Klientami. Pracownicy szanują mnie a ja ich , to samo jest w kontaktach z klientami.Pracownicy z chęcią pracują bo mają pieniądze na czas, a Klienci są zadowoleni z naszej pracy. Zależy od podejścia i organizacji pracy koordynatora.Szanuję zarówno pracowników jak i Klientów. Zdarzyło mi się także zwolnić pracownika, ale to na jego własne życzenie, albo nie chciało mu się pracować, albo alkohol był tego powodem. Większość takich pracowników wypisuje te niestworzone rzeczy o firmie. Pracownicy dostają niejednokrotnie pensję przed terminem płatności. Proszę nie pisać głupot :-(.Jest to ciężka praca i ja szanuję ludzi pracujących na moich obiektach.
                        • Gość: jplka Re: AMLUX - zdecydowanie odradzam!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.12, 12:30
                          Ty szanujesz pracowników, a oni Ciebie...hehehe...dobre sobie. To są Twoje słowa..., Szanujesz ich przez terror, pogróżki, szantaż...nie bedzie premii, zaległy urlop weźmiesz za rok, jak nie zdążyłeś posprzątać to zostaniesz po godzinach, jak kolega jest na urlopie lub zwolnieniu musisz dymać za siebie i za niego... Płaca zasadnicza 1500 tj. najniższa krajowa . Premia niby uznaniowa ale nikt jej nigdy nie widział. Oprócz KOORDYNATORA.
                        • Gość: gosc Re: AMLUX - zdecydowanie odradzam!!! IP: *.icpnet.pl 18.05.12, 07:46
                          ja pracowałam tam jeden dzien i miałam juz dosc wykorzystuja ludzi kturzy ciezka pracuja prace miałam skonczyn o 22 a skonczyłam o godz 1 w nocy pani koordynator sympatyczna a zarazem by oczy ci wydubała praca bez odziezy ochronnej bez rekawiczek brak na płyny ale wysprzatane musiało byc na błysk bo chodziła w białych rekawiczkach i sprawdzała czy jest posprzatane na....bałam sie jak osioł i miałam dosc po tym dniu wykorzystywanie ludzi roboty niech se pokupuja do roboty byłam 6 ekipa ktura weszła na obiekt i wyszła przez 15 dni firme odradzam bo ja ja przeklinam
                    • Gość: diddd Re: AMLUX - zdecydowanie odradzam!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.12, 13:44
                      Przeczytałem wszystkie wasze wypowiedzi i chciałem też odnieść się do nich.

Pracuje od nie dawna w firmie Amlux, to znaczy sprzątam pod szyldem tej firmy. Jeżeli chodzi o pieniążki niestety jeszcze nie moge się odnieść do tego czy są wypłacane w terminie. Natomiast jeżeli chodzi o środki, tutaj można dużo mówić. Przedewszystkim są byle jakie. Nie ma tych podstawowych, które dają ładny zapach i są porządne. Zamiast tego używamy po prostu dziadostwa. Oczywiście to nie jest wina pracowników, że muszą używać takich środków. Osoba sprzątająca nie ma tu w zasadzie nic do gadania. Amlux chce po prostu jak najmniej wydać na te środki i jak najwięcej zarobić. Prosta strategia. Pieniądze też nie są zadawalające. Nawet jeżeli wykona się coś ponad obowiązki, lub zbiera się dobre opinie nie ma jakiejś premi, podwyższenia wynagrodzenia. Pracodawca zatrudniający osoby sprzątające wogóle nie dba o swoich pracowników, nie interesuje się nimi, traktuje ich przedmiotowo. Byle jaka skarga ze strony firmy w której się sprząta skutkuje odrazu wrogim stanowiskiem i groźbą zmiany personelu ze strony szefowej. Pani, która zatrudnia personel powinna ręczyć głową iż jej ekipa wysprzątała dany teren i nie dopuściła się żadnych uchybień. Tak niestety nie jest. Wynika to ze słabych kontaków z Panią kierownik, która wpada raz na chwile zebrać zamówienie. Jeżeli chodzi o dostawy.. tu też nie raz jest trudno. Ponieważ firma chce zarobić nie tylko na tańszych środkach czystości, ale i na sprzęcie. Sprzęt jest fatalny. Na przykład: Miotły byle jakie, małe, powyginane, używane, sprzęt często zworzony z innych obiektów podlegających pracodawcy. Ekipa sprzątająca zawsze sama musi się bronić, gdyż nikt nie staje po jej stronie. Jeżeli chodzi o ścierki używane do wszystkiego. Tu się nie zgodze, przynajmniej w miejscu w którym ja sprzątam, osobne ścierki (kolor) mamy do WC, biurek i szyb. Więc zarzut ze strony osób pracujących w firmie, w której się sprząta, że ścierki śmierdzą jest nie prawdziwy. Bo sami (mówie tu o personelu srzątającym) jesteśmy czyściochami. I brudną, śmierdzącą ścierką nigdy byśmy nie ścierali, bo byśmy się sami brzydzili. Fakt faktem, że trzeba też zauważyć ludzi, którym się sprząta, a którzy nie są kulturalni i wychowani. Codziennie w łazienkach jest tak samo, papier tażający się po podłodze, ktoś się załatwi, napcha jeszcze papieru do kibla i jaśnie Pani sobie pójdzie. A potem wystarczy spuścić wode i klop zatkany. Nie mówie już o ludziah którzy zrywają tylko papier by go zabrudzić swoimi odchodami i wrzucają za WC, a w zasadzie wciskają. Sytuacja się powtarza codziennie. Kilka dni temu do pojemnika z mydłem ktoś "nacharkał" swoimi zielonymi glutami, zalałem to mydłem i tak sobie myli. Także zauważmy też jak ludzie są niewychowani, nie umieją się wgl zachować w miejscu publicznym, pozostawić po sobie czystość. Więc jak ma tam być czysto, gdy 10 minutach po posprzątaniu, zebraniu śmieci, umyciu podłogi, umywalek, kiblów, przez zwykłe lenistwo nie podejścia naprzykład do kosza z zurzytym papierem robi się to samo?! Wracając do firmy Amlux i jej traktowania pracowników. Firm zatrudnia w większości, a przynajmniej chce osoby z "GRUPAMI". Dlaczego? Bo im się to opłaca. Firma trzerpie korzyści z osób niepełnosprawnych. Wiadomo chodzi o kase, więc osoby, które nie posiadają "Grupy" mają dupianą umowe o prace lub dzieło i mogą być w każdej chwili kopnięte w d..., czyli po prostu zwolnione w każdej chwili. One pierwsze idą do odstrzału, nawet jeżeli pracują najdłużej wśród zatrudnionego personelu i nie zbierają żadnych uwag. Kierownik i tak się z nimi nie liczy wgl. Bo Panie Pracodawczyni muszą rozliczyć się z ilości osób z "grupami", które zatrudniły ostatnio. Im więcej takich osób, tym więcej kasy dla firmy. Oczywiście te osoby, wtedy są lepiej traktowane.. mają normalną umowe, czy tam etat, mogą sobie iść na urlop czy na chorobowe. Są chronione przed zwolnieniem. Ogólnie cudowne życie. Czy to jest fer? Trudno mi samemu sobie odpowiedzieć na to. Bo mówie tu o osobach rzeczywiście "niepełnosprawnych", a nie o tych, którzy robią sobie "Grupe" tylko dlatego by ich nie zwolniono i by miały te "luksusy". To tyle o Amlux. Być może coś się zmieni, na lepsze dla ludzi, ale wątpie. Pozdrawiam :)
                      • Gość: GOŚĆ Re: AMLUX - zdecydowanie odradzam!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.12, 15:37
                        ZGADZAM SIĘ Z TYM CO NAPISAŁAŚ . JA TEZ PRACUJĘ JAKO SPRZĄTACZKA W TEJ FIRMIE. PO PIERWSZYM DNIU MIAŁAM DOSYĆ , ZAPIEPRZAŁAM AZ MI SIĘ PO PLECACH LAŁO . W DRUGIM DNIU DOSTAŁAM OSTRZEŻENIE ŻE BO PONOĆ U PANI KIEROWNIK BYŁY PAPIERKI W KOSZU I POSZŁA NA MNIE SKARGA. ROTACJA LUDZI JEST TU OGROMNA. NAJDŁUŻEJ PRACUJE TU KOBIETA Z GRUPĄ BO AZ 2 MIESIĄCE. JA JESTEM NA UMOWĘ ZLECENIE I MYŚLĘ ŻE DŁUGO TU NIE POPRACUJĘ WIDZĄC STOSUNEK KIEROWNIKA DO LUDZI. BO PRZECIEŻ PO JEDNYM DNIU PRACY MOGŁA BYĆ JAKAŚ WPADKA . KIEROWNIK POWINIEN JAKOŚ OBRONIĆ PRACOWNIKA KTÓRY PRACUJE JEDEN DZIEŃ . A CO DO LUDZI KTÓRYM SIĘ SPRZĄTA TO RACJA , SA RÓŻNI.
                      • Gość: gość Re: AMLUX - zdecydowanie odradzam!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.12, 20:02
                        ZGADZAM SIĘ Z PANI WYPOWIEDZIĄ. U NAS JEST TAK SAMO . KIEROWNICZKĘ WIDZIAŁAM DWA RAZY NA OCZY. RAZ JAK SIĘ PRZYJMOWAŁAM , DRUGI RAZ JAK POSZŁA SKARGA NA EKIPĘ SPRZĄTAJĄCĄ. TO PRZYSZŁA I POWIEDZIAŁA ZE JESZCZE JEDNA SKARGA I NAS ZWOLNI. JESTEŚMY TRAKTOWANE JAK ŚMIECI , KTÓRE ZAMIATAM, ODEZWIJ SIĘ TO CIĘ WYRZUCĄ . PRACUJĘ ZA MARNE PIENIĄDZE NA UMOWĘ ZLECENIE. ALE NA RAZIE NIE MAM INNEGO WYJŚCIA A ŻYĆ TRZEBA
                        • Gość: anonim=samo zło :D Re: AMLUX - zdecydowanie odradzam!!! IP: *.adsl.szeptel.net.pl 09.07.13, 01:09
                          Mówiąc krótko mam ochotę się zemścić na tej firmie(może ktos to przeczyta, moze mi sie uda) pracowałam w Pabianicach w Piotrze i Pawle - dwa dni za darmo i bez podpisania umowy prawdopodobnierz-(zlecenie) i powiedziano mi że się do mnie zadzwoni i jeszcze miałam rzekomo dostać umowę po miesiącu ponad dwa tygodnie minęły i nikt do mnie nie zadzwonił, to zadzwoniłam sama to mi odpowiedział per. Pan z tej firmy, że będzie mnie miał na uwadze-akurat żałuję, że podjęłam w tej firmie pracę, wyzysk jak h.o.l.e.r.......................KATEGORYCZNIE ODRADZAM!!!!!!! A GDZIE MOJA WYPŁATA PEWNIE W KIBLU, który im pięknie umyłam!!!!!!!!!! ŻAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                      • sangasa AMLUX - zdecydowanie odradzam!!! 29.10.13, 08:39
                        Witam pracuję obecnie pod firmą Amlux i są bardzo nie rzetelną firmą.Bardzo źle traktują osoby w ciąży.Po tym jak poinformowałam szefa o tym fakcie,od razu szukał na mnie haka do definitywnego zwolnienia.Moim zdaniem jest to niezgodne z prawem.Ponieważ bez względu na umowe do porodu musi mi przedłużyć umowę.Poza tym firma płaci tylko przez pierwszy miesiąc,a potem ZUS dlatego uważam to za totalną kompromitację kobiet ciężarnych.
                      • Gość: Piotr Re: AMLUX - zdecydowanie odradzam!!! IP: *.146.35.225.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 15.10.12, 15:48
                        Witam serdecznie.
                        Odradzam firmę Amlux i jakieś współpracy z nią.
                        Bylem handlowcem tej firmy i nie mogę odebrać prowizji za podpisane umowy w czasie trwania mojej pracy w tej firmie!!!! Dzis odwiedzając i zgłaszając się po prowizje usłyszałem ze jest to próba wyłudzenia pieniędzy od firmy ,ze zadzwonią po ochronę i policje ( a chce odebrać tylko to co mi się należy czyli prowizje za podpisane umowy w okresie od marca do sierpnia kiedy pracowałem. ) usłyszałem dodatkowo ,że powinienem się cieszyć ze zostałem zwolniony bez dyscyplinarki i ze zapłacono mi za miesiące które przepracowałem . ODRADZAM KAŻDEMU !!!!!
                        • Gość: xyz Re: AMLUX - zdecydowanie odradzam!!! IP: *.warszawa.vectranet.pl 03.11.12, 00:34
                          Przypadkiem odkryłem, że coś tutaj bardzo brzydko pachnie (mimo że podobno solidnie się sprząta). Jest firma Amlux Sp. z o.o. gdzie członkiem zarządu jest niejaki Z.M.:

www.krs-online.com.pl/amlux-spolka-z-ograniczona-archiwum-194058-118891.html
                          a ten sam Z.M. od 2012-08-07 prowadzi również firmę o nazwie "Amlux" Sprzątanie i czyszczenie obiektów co można łatwo sprawdzić na stronie:

prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/Search.aspx
                          Ciekawe jakie przekręty dzięki temu się dzieją i jeszcze będą działy :)
                    • gargus34 Re: AMLUX - zdecydowanie odradzam!!! 05.01.13, 13:57
                      Jestem bylym pracownikiem tej poj... firmy kazali przyjsc do pracy przepracowlem nocke na koniec zmiany kazali przyjsc za dwa dni na nocke gdy wrocilem do domu dostalem telefon ze mam czekac na tel.od kierownika bo ustala grafik juz czekam ponad miesiac i dupa a jak dzwonilem sie zapytac kiedy mam przyjsc do pracy to udawal ze nie wie z kim rozmawia.
                    • Gość: były pracownik Re: AMLUX - zdecydowanie odradzam!!! IP: *.play-internet.pl 24.01.13, 10:33
                      zakład tzw.pracy chronionej.....dwie umowy.z czego amlux decyduje która jest pierwsza...bo od tego ależy ubezpieczenie... 1zeta dziennie ewentualnego zwolnienia..."biuro" nie pilnuje papierów po złożeniu w nim dokumentów warto postawić ochroniarza z solidu bo zgubią...opryskliwym paniusiom nie chce się ruszyć dupy zeby sprawdzić czy nie leżą na innym biurku....tylko prościej ciągnąc człowieka po kopie...7 czy 8zeta za ciężką pracę ...lubią alkoholików bo mają czym trzymać w ryzach.państwo pozwala takim molochom wyzyskiwać ludzi i nic z tym nie robi.żenada
                    • Gość: ja Re: AMLUX - zdecydowanie odradzam!!! IP: 193.59.74.* 30.11.13, 19:54
                      Jeśli mało rzetelni i poważni pracownicy to niestety nie da się ich traktować jak :D
                      Nie każdy przychodzący do sprzątania osobnik ma pojęcie o tym na czym sprzątanie polega choć niby to takie proste zajęcie dla ludzi bez wykształcenia.Chcecie być traktowane/traktowani jak ktoś najlepszy w tym zawodzie a tak naprawdę nie potraficie odróżnić płynu do szyb od płynu do kibla.Kurz?jak przyleciał to odleci więc po co go wycierać?
                      Wypłata zawsze jest na czas trzeba się tylko nauczyć czytać w umowie do którego jest płatność.
                    • Gość: Zocha Re: AMLUX - zdecydowanie odradzam!!! IP: *.play-internet.pl 23.01.14, 21:14
                      Odradzam, ludzie nie idzie tam naprawdę nie warto.. Szkoda nerwów, zdrowia itd. Oczywiście wszystko zależy od koordynatora ale Dorota z. Drze mordy na wszystkich wyglada jak zulica i wszyscy się zwalniają, a jak nie to i tak Cię zwolnia, to taka zależność. Wcześniej pracowałam w impelu i amlux a impel..bez PORÓWNANIA. TUTAJ nigdy nie wiadomo kiedy będzie kasa, ile będzie tej kasy bo może Ci coś obcięcieli, najważniejsze na umowie ma się 40zl brutto.. A resztę dostałam w biurze, żarty jakieś.
          • Gość: 0aggnnaaa vako sp. zo.o. Poznań IP: 213.156.123.* 10.05.09, 21:43
            Firma, która robi przewały podatkowe.Oszukuje pracowników,w umowie
            wpisuje mniejsze kwoty niz sie umawialismy,własciciele to Chinczycy
            i wprowadzja tu w Polsce azjatyckie sposoby traktowania
            ludzi.Rotacja pracownikow masakryczna.Na pewno zwina firme jak
            doleci do nich urzad skarbowy i zobaczy ich przewały.Nie polecam

Agna
          • Gość: J.K. Pulawy "Secutec", Wroclaw IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.08.09, 09:54
            praca na czarno przez kilka dni, tygodni nie ma reguly/ bez
            podpisanej umowy o prace, rozpoczynasz prace zwyczajowo bez wstepnego
            podstawowego szkolenia BHP, a przeciez to praca na budowach gdzie
            zagrozenie wypadkami ogromne, sprzet w firmie to "zlom-uzytkowy", bez
            certyfikatow bezpieczenstwa!" ze shrott`u - Gdy nowi pracownicy
            przychodza do pracy w tej firmie - Prezes przeciaga podpisywanie
            umowy na pismie, ma maksyme;
            "zatrudnic choc na jeden dzien, na czarno jaakiegos pijaczka - to w
            tym dniu wykopie chociaz jeden row, wykop".
            "URYWA" godziny z nadgodzin pracy/ system wynagradzania oparty na
            "widzimisie prezesa".
            O warunkach pracy tam zaswiadczyc moze ogromna ROTACJA pracownikow,
            nawet nie ma na stale ksiegowej, czy stalych z duzym stazem w tej
            firmie obsady biurowej, pracownicy fizyczni pracujacy na budowach
            zmieniaja sie jak dni na kartkch kalendarza.
            Ot to taka fajna firma dla pracownikow. Omijaj duzym kolem to miejsce
            zatrudnienia, kiepskie wyagrodzenia, w delegacji zdazaly sie wypadki
            ze pracownicy musieli wegetowacna budowach w kabinach ciezarowek, -
            tragedia, nawet wymyc to musieli sie pod "szlauchem". Nie polecam.Ta
            firme powinien odwiedzic i PiP i U.S.
          • Gość: meee7 D.S. group IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.08.10, 23:06
            Witam,
            Jak ktoś kiedyś zechce odpowiedzieć na ogłoszenie przedstawiciela
            handlowego w telekomunikacji, radzę dokładnie sprawdzić firmę matkę!
            Jeśli to jest D.S Group to proszę unikać, a jak mimo to zdecydujecie
            się odpowiedzieć to zapytajcie się gdzie podziewa się Halina
            Skorupska z BigPower ul. łebska 6 Gdynia, (kiedyś ) bo oczywiście
            tam już biura nie ma.
            Zasada :
            Przedstawiciel w systemie d2d
            Warunek 25 umów w 6 dni i już jesteś trenerem...
            Trener "szkoli" 4 nowych już jest menadżerem...
            Menadżer dostaje własne biuro gdzieś w polsce i otwiera własną
            działalność bez wkładu własnego, bo to.... piramidka...
            Jeśli ktoś jest w podbramkowej sytuacji i sądzi, że może tam dorobić
            tydzień, dwa zanim się dostanie do normalnej pracy, bo wiadomo , że
            te procesy rekrutacyjne trwają.... to jest takim samym idiotą jak
            ja, jesli sądzi , że odzyska potem pieniądze za podpisane umowy...

Boże chroń mnie od oszusztów i własnej naiwności, że mogę być
            sprytnieszy niż oni... Takich kłamców w życiu nie widziałem jak
            ludzie którzy tam pracują, brak słów, pocieszające jest to, że ja
            przez chwile miałem z wami do czynienia ,a wy patrzycie codzienne w
            swoje kłamliwe gęby.... sukcesów zawodowych życzę... choć dla mnie
            taki sukces to by był największy życiowy upadek.
          • mistrz_yoda_pl REMBUD Czaplinek Alina i Paweł Marek 13.05.11, 11:08
            REMBUD to firma prowadzona przez ludzi którzy nie mają pojęcia o tym co robią i jak. Jest to typowa firma "krzak" Są nierzetelni jako wykonawcy i nieuczciwi jako pracodawcy, na zaległe pieniądze można czekać miesiącami. Odpowiedzią na pytania o pieniądze są kretyńskie wykręty i kłamstwa, miałem nieprzyjemność pracować u nich wiec wiem co pisze. Skończyłem pracę u nich w lutym, teraz jest połowa maja a jeszcze nie oddali mi całej kasy. Pozdrawiam wszystkich!!
            • Gość: Zdziwiony Re: Eurobank na czele IP: *.internetia.net.pl 27.10.12, 17:23
              Tak. Jeden zasadniczy zarzut.
              Pierwsze zetknięcie z Eurobankiem tj. proces rekrutacji. Etap I - rozmowa z pracownikiem HR, konkretnie i na temat, telefon zwrotny, zaproszenie do kolejnego etapu. Etap II - rozmowa z bufonem przypominającym Shreka, bujanie w obłokach, roztaczanie kosmicznych wizji, zapewnienie o telefonie zwrotnym po zakończeniu procesu rekrutacyjnego. Następuje cisza. Długa cisza. Po miesiącu dzwonię do HR Eurobanku i słyszę: "...a to nikt do pana nie zadzwonił?".
              Powyższy przykład nie jest odosobniony. Równolegle w procesie rekrutacji udział bierze kilka znajomych mi osób (ta sama branża). I co ich spotyka? Dokładnie to samo.
              Czy tak należy traktować potencjalnych przyszłych pracowników? Przecież jesteśmy ludźmi, nie osłami jak kumpel Shreka.
              • Gość: BoB Re: Eurobank na czele IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.07.13, 11:56
                Dobre, dobre :)
                Dobrze napisane z tym, że nie oddzwanianie do kandydatów po rekrutacji to standard. Rekrutującym nie chce się informować danego kandydata o negatywnym wyniku rekrutacji w stosunku do jego osoby. To taki zły standard pracy większości działów HR.
                Jak w tym skeczu o rozmowie kwalifikacyjnej:
                (...)
                - Oddzwonimy do Pana.
                - Ale wy nie macie do mnie nr telefonu!
                - Tak, Tak napewno oddzwonimy do pana.

;-) takie życie... a od człowieka wymaga się ciągłej aktywności w poszukiwaniu, kreatywności, zaparcia w dązeniu do celu jakim jest znalezienie pracy itd. Jasne. Kto tego próbował przez kilka miesięcy to wie najlepiej...
        • Gość: były pracownik Kamsoft z Katowic IP: *.sic.katowice.pl 22.11.06, 12:27
          kontroluja nawet twoje wyjścia do toalety, a jak jesz śniadanie dłużej niz 15
          min - tak musza byc wlaczone wygaszacze to masz odrazu u siebie przelozonego
          ktory udziela Ci nagany , to samo jezeli spoznisz sie kilka - podkresle KILKA
          minut do pracy masz pisemna nagane a zaznacze ze tam sa dyskietki wiec tak
          przed 8 czytniki tam wariuja bo kazdy chce zdazyc:) masakra na sama mysl ...no
          ale mozna pisac odwolania i odwolac sie do nagrania na kamerze ktore sa przy
          czytnikach zreszta teraz co wiem nad kazdym boksem ..oh... no nie wspomne ze za
          kazda minute spoznienia odliczana jest pewna kwota od premii ...a no i co kilka
          dni sa naloty komisji ktora idzie i jak jej sie spodoba mowi ze masz odejscod
          biurka i kontroluja ci kompa ....a potem jeszcze jak niewyrobisz sie z robota
          to tez Cie zmobinguja- a po nadgodzinach zostawac nie wolno ...no chyba ze masz
          specjalna zgode...poza tym zatrudniaja osoby zaraz po studiach albo z malym
          doswiadczeniem i za 3 miesiace zwalniaj ...i znow swieza krewi jak oni to mowia
          NOWE SPOJZENIE NA PROBLEM(bynajmniej tak bylo jeszcze 2 lata temu)...
          • Gość: KS-PRAC Re: Kamsoft z Katowic IP: *.c199.msk.pl 09.11.07, 22:48
            Tak było rok temu <lol> Ja pracuję od maja i jest zupełnie inaczej. Ruchomy czas
            pracy. Przychodzisz między 7 a 9 a wychodzisz odpowiednio po 8h. A jak się
            spóźnisz o 5 min to nic się nie dzieje! No chyba, że się spóźnisz więcej to
            musisz zostać odpowiednio dłużej w pracy ale tak jest też w innych firmach i nie
            ma się o co pluć. Nie ma kontroli jak wychodzisz do toalety ani jak idziesz na
            przerwę! Nie wiem skąd u Ciebie te schizy. Nie ma żadnych kamer nad boksami!
            Jest tylko kamera na całe pomieszczenie ale nie widać z nich boksów tylko jest
            po to aby ocenić stan pomieszczeń, czy ktoś w nim pracuje(świeci się światło)dla
            ochroniarzy. Nie ma żadnych kontroli kompów! No chyba, że jest kontrola z
            zewnątrz(międzynarodowe standardy ISO) ale odkąd pracuję nie było żadnych
            kontroli kompów i żadnych dywaników z tego powodu. Po godzinach możesz zostać i
            potem sobie odbić te godziny i wyjść wcześniej z pracy jak będzie potrzeba. A
            nadgodziny płatne to fakt trzeba mieć zgodę. Ja tam wole zamiast tego
            wykorzystać to jak muszę wyjść wcześniej na uczelnię. A co do studentów. Ja
            studiuje, jestem po okresie próbnym i mam umowę o pracę na 3 lata ;) Po prostu
            nie każdy student jest na tyle dobry by zostać w tej firmie. Faktem jest, że mam
            już doświadczenie w pracy w innych firmach ;) I wcale nie traktuje się tu
            studenta jako siły roboczej, którą się wymienia co 3 miechy. Studenci mają to do
            siebie, że wyobrażają sobie lekką i przyjemną pracę. A tak naprawdę życie jest
            inne i sami się przekonają w innych firmach. Mnie się dobrze pracuję i
            bynajmniej nie dlatego, że jestem twarda.
            • Gość: WIki Re: Kamsoft z Katowic IP: *.junisoftex.pl 04.09.09, 13:35
              Pracowałam tam ponad rok jako studentka za taką kasę jaką ludzie mają w
              hipermarkecie. A jak poprosiłam o podwyżkę to mi powiedziano, że jak napisze
              testy to zobaczą może 200/300zł. Od razu zaczęłam szukać pracy. W nowej pracy
              zarabiam 4800 brutto! Jedyne co warte to zapis w CV. Bo kto wytrzymał w KS tyle
              czasu jest już wprawiony i twardy psychicznie. Na dobra kasę nie masz co liczyć,
              chyba, że jako student zadowolisz się groszami. W tej firmie potrafią Cię nieźle
              wyciulać. Jesteś tam podrzędny robolem i jedyną drogą by mieć lepszą wypłatę to
              zmienić pracę. Nie masz szans na awans, bo stanowiska zajmują "pociotki".
              Szkolenia mają Ci z najwyższego szczebla. Nikt nigdy nie słyszał o szkoleniach
              dla podrzędnych pracowników. Nie licz na certyfikaty! Ludzie, którzy tam są to
              już całe życie na jednym stanowisku. Rotacja jest tam bardzo duża, szczególnie
              młodych ludzi, którym na początku proponują najniższą średnia krajową. Pomimo iż
              jest tam NIBY system awansu to NIE JEST on stosowany! A premii nie dostaje każdy
              dział. Szkoda mi tam tych ludzi :( Zarabiali by więcej gdzie indziej, tyle
              tylko, że jak masz dziecko czy żonę na utrzymaniu trzymasz się roboty jaką masz
              ;/ Smutne ;/
              • Gość: piotr Re: Kamsoft z Katowic IP: 217.153.82.* 11.02.09, 12:09
                Jak ja pracowałem - w 2001 - było bardzo podobnie jak pisał pierwszy były
                pracownik. System sprawdzania spóźnień, przyznawania upomnień i nagan (i oprócz
                tego dodany dla przykrywki system nagród). Firma była bardzo zamknięta - nie
                można było nawet wyjść do sklepu po śniadanie, z odchodzeniem od komputera też
                był problem (do 13.00 nie wolno było odchodzić nawet, żeby się porozumieć z
                kolegą z innego działu). Rotacja wdrożeniowców była bardzo duża, a ich szefowie
                bardzo wymagający.

Plusem były zupełnie niezłe (byłem programistą) zarobki.

Jeśli teraz warunki pracy zmieniły się na lepsze - tylko się cieszyć, przedtem
                była to firma nie dla ludzi.
              • Gość: cotam Re: Kamsoft z Katowic IP: *.play-internet.pl 28.12.13, 21:53
                hehe..dokładnie, to był jeden z moich większych błędów życiowych, że się tam zatrudniłem...zarobki groszowe, restrykcje jak w obozie pracy, kontrole lotne co chwila, kary finansowe za wszystko, dosłownie:) kamsoft teraz buduje w gliwicach nowy biurowiec - więc lojalnie ostrzegam wszystkich szukających pracy - omijać z daleka - obok , w tym inkubatorze przedsiębiorczości jest wiele fajnych firm it, które płacą normalnie i traktują pracownika normalnie a nie jak bydło..
        • Gość: liana uwaga ostrzegam oszustwo IP: *.icpnet.pl 03.04.08, 22:47
          Pisze żeby ostrzec ludzi szukajacych pracy w Poznaniu... Należy
          omijac szerokim łukiem ulice Wolska 7. miałam isc do pracy biurowej,
          wystawianie faktur itd... a po 2 dniach zabrano mnie naszkolenie
          ktore dotyczylo pozyskiwania i informowania kluczowych klijentow do
          chodzieży 1,5 h godz od poznania i kazali mi chodzic z tele 2....
          Porażka, pranie mozgu i jedno wielkie oszustwo....