Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Prezydent chce reformować PIP

      • Gość: pracownik Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.devs.futuro.pl 20.06.06, 14:11
        Panstwowa Inspekcja Pracy współpracuje z pracodawca to ich członkowie rodzin
        dzieki znajomosciom pracodawcow maja praceDlatego PIP nie ukarze pracodawce
      • Gość: lol Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.06, 14:33
        Wieksze widmo kar, to większe łapówki aby uniknąć kar :))))) LOL
        • Gość: Ober Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.06.06, 14:36
          ale to takze wieksze kary za te lapowki - tak trzymac panie prezydencie.
      • Gość: bobrek z bydlem trzeba ostro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.06, 14:50
        Rozwiazania cywilizowane mozna stosowac, kiedy ludzie sa cywilizowani. Polscy
        przedsiebiorcy w wiekszosci leniwe, cwane bydlo, do nich nie dotra argumenty
        rzeczowe. Panu przedsiebiorcy nie przetlumaczysz grzecznie, ze to nieladnie nie
        placic za prace. Podobnie jak kibolowi nie przetlumaczysz po dobroci, ze to
        nieladnie rzucac kamieniami w policje i demolowac pociagi i stadiony. Kibol i
        przedsiebiorca to podobna klasa ludzi: zero empatii, zero wspolczucia, zero
        myslenia perspektywicznego. Liczy sie maksymalny efekt tu i teraz, bez wzgledu
        na to, ze zostwia sie po sobie zgliszcza. Z bydlem wiec trzeba ostro i
        brutalnie, wtedy poskutkuje.
        • Gość: libertarian80 Re: z bydlem trzeba ostro IP: *.nwrk.east.verizon.net 20.06.06, 15:07
          >Z bydlem wiec trzeba ostro i
          > brutalnie, wtedy poskutkuje.

          Tak - postkutkuje w ten sposob, ze przedsieborcy zamiast uzerac sie z
          biurokracja i zakladac firmy w Polsce wyjada i zalaza je w Irlandi. Ludzie
          ktorzy mysla tak jak ty sa glowna przyczyna stojaca za 20% bezrobociem...
          • Gość: bobrek Re: z bydlem trzeba ostro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.06, 15:20
            > Tak - postkutkuje w ten sposob, ze przedsieborcy zamiast uzerac sie z
            > biurokracja i zakladac firmy w Polsce wyjada i zalaza je w Irlandi. Ludzie
            > ktorzy mysla tak jak ty sa glowna przyczyna stojaca za 20% bezrobociem...

            Hehe, jasne. Jakos masowo wyjezdzaja pracownicy, nie pracodawcy. Nie zaloza
            sobie zadnych firm, bo typowy polski przedsiebiorca ma ledwie skonczone
            technikum i nie zna 10 slow po angielsku. Uciekaja ich pracownicy z wyzszym
            wyksztalceniem, robiacy do tej pory u nich na stanowiskach niewykwalifikowanych
            robotnikow. To nie ludzie do mnie podobni sa powodem bezrobocia, ani tez
            normalni przedsiebiorcy, jak moj szef. Ja osobiscie na swoj los nie narzekam,
            ale pseudoprzedsiebiorcow bym wyslal do lagrow, zeby zrobic wreszcie miejsce
            uczciwym.
          • Gość: wrrr Re: z bydlem trzeba ostro IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.06.06, 15:20
            Jak "natną" Irlandczyka, to pieronem będą wracać do kraju, bo nikt z oszustem
            rozmawiał tam nie będzie :P
      • Gość: libertarian80 Za malo wam kur..a ludzi wyemigrowalo... IP: *.nwrk.east.verizon.net 20.06.06, 15:04
        PISocjalisci dobija reszte przedsiebiorczych ludzi ktorzy pomimo zlodzieji z
        ZUSu stworzyli nowe miejsca pracy...
        • Gość: bobrek Re: Za malo wam kur..a ludzi wyemigrowalo... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.06, 15:11
          To jak w koncu jest Ciesza sie przedsiebiorcy z tej masowej emigracji czy nie?
          Cos mi sie wydaje, ze sie nie ciesza. Emigracja -> mniejsze bezrobocie ->
          pracownikom trzeba wiecej placic i nie oszukiwac -> biznes sie "nie oplaca"
          (czyt. nie moge kupic nowego samochodu co dwa miesiace). Przy 17% bezrobociu
          pracodawcy podobno juz nie moga znalezc pracownikow. Czyli miejsca pracy ponoc
          sa, tylko ludzi nie ma. Juz pojawiaja sie glosy, ze trzeba ludzi ze wschodu
          sprowadzac. Fakty sa takie, ze pracodawcy musza wreszcie przestawic sie na
          normalny tryb traktowania pracownika.
          • Gość: libertarian80 Re: Za malo wam kur..a ludzi wyemigrowalo... IP: *.nwrk.east.verizon.net 20.06.06, 15:19
            Ludzie emigruja bo nie ma pracy.
            Nie ma pracy bo w Polsce praca za duzo kosztuje.
            Praca za duzo kosztuje, bo panstwo naklada niebotyczne obciazenia na
            przedsiebiorcow.
            Panstwo naklada niebotyczne obciazenia na przedsiebiorcow bo mamy socjalistow
            przy wladzy.

            Wiec podsumowujac:
            Ludzie emigruja bo mamy socjalistow przy wladzy.


            Gdyby nie przedsiebiorcy to prosci ludzie nie mieli by pracy. Wolny rynek sam
            decyduje ile sie nalezy pracownikowi. Jezeli pracownik uwaza ze zarabia za
            malo, to moze sobie znalezc inna prace. Jezeli pracodawca rzeczywiscie placi
            za malo, to nie bedzie mogl znalezc nowych pracownikow, i bedzie musial
            podwyzszyc place, albo zamknac business. Regulacja ze strony rzadu, psuje
            wolny rynek, i zwieksza bezrobocie, bo pracodawcom nie oplaca sie zatrudniac
            nowych ludzi...
            • Gość: bobrek Re: Za malo wam kur..a ludzi wyemigrowalo... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.06, 15:34
              > Ludzie emigruja bo nie ma pracy. (...)

              Alez przeciez rzecz w tym, ze podobno JEST. Obecnie pracodawcy mowia, ze pomimo
              17% bezrobocia NIE MA rak do pracy! To pracodawcy nie chca zaakceptowac wolnego
              rynku pracy.

              > Praca za duzo kosztuje, bo panstwo naklada niebotyczne obciazenia na

              Bzdura! Praca w Polsce jest nadal TANIA. Srednia placa brutto to ok. 600 euro, z
              ZUSem to 720 euro. Dlatego firmy zagraniczne tu buduja fabryki.

              > Gdyby nie przedsiebiorcy to prosci ludzie nie mieli by pracy. (...)

              Po pierwsze, przedsiebiorcy to czesto wlasnie BARDZO prosci ludzie, az za
              bardzo. Po drugie, daruj sobie haselka z podrecznika liberalnej ekonomii do
              pierwszej klasy szkoly sredniej. My to wszystko wiemy. Tylko ten model ma
              niewiele wspolnego z rzeczywistoscia, bo zaklada, ze ludzie podejmuja optymalne
              dla siebie decyzje. Pracownik zastraszony wizja nedzy, zahukany, zgnojony nie
              bedzie podejmowal optymalnych decyzji, bo jest psychicznie zablokowany.
              • Gość: Tom Re: Za malo wam kur..a ludzi wyemigrowalo... IP: *.net2u.pl 20.06.06, 17:45
                Nie tak do końca jest tania. "średni" polski konsument może wydać te 2000 zł, a "średni pracownik" kosztuje 3500 zł. Dlatego trudno coś sprzedać na krajowym rynku. Wbrew pozorom tańsza by była gdyby "średni" pracownik kosztował 2000 euro, ale "średni" konsument mógł wydawać też te 2000 euro.
                • Gość: bobrek Re: Za malo wam kur..a ludzi wyemigrowalo... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.06, 18:30
                  > Nie tak do końca jest tania. "średni" polski konsument może wydać te 2000 zł, a
                  > "średni pracownik" kosztuje 3500 zł. Dlatego trudno coś sprzedać na krajowym r
                  > ynku. Wbrew pozorom tańsza by była gdyby "średni" pracownik kosztował 2000 euro
                  > , ale "średni" konsument mógł wydawać też te 2000 euro.

                  Analiza bez sensu. To, co idzie na ZUS wraca do emerytow i rencistow, a oni te
                  marne grosze wydaja i to nie na wycieczki zagraniczne, tylko na artykuly
                  pierwszej potrzeby. Budzetowka to samo. A zreszta w dzisiejszej globalnej
                  gospodarce nie ma znaczenia, w ktorym kraju sie sprzeda towar, np. juz nawet
                  truskawki kupujemy chinskie.
        • Gość: kor Re: 15 lat rzadow mafii, demagogii Michnika, i oto IP: *.fwhq2nat.dot.ca.gov 20.06.06, 15:32
          stajemy przed faktem, ze Polska zaczyna sie "sypac".
      • Gość: Shedows Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.06.06, 15:29
        BRAWO PANIE PREZYDENCIE. Niech takich Misztali Malinowskich oraz wielu innych
        którym dobrze zorganizowana praca pomyliła się z "koncentracjonlager" piekło
        pochłonie. Szkoda tylko że obroni Pan Prezydent polskich "pracodawców"przed
        odwetem.Niech te "lewiatany " czy bcc przestaną grozić.
      • himhith PiS otwiera nowy front! 20.06.06, 15:48
        Po dziennikarzach, lekarzach, prawnikach i innych czlonkach lze-elit przyszedl
        czas na kulakow IV RP, czyli na przesiebiorcow.
      • Gość: Acan Minister Pracy kaleta - ta to dopiero wyzyskuje... IP: *.spray.net.pl 20.06.06, 15:52
        jw
      • Gość: zigi Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.aster.pl 20.06.06, 16:58
        Wielkie halo z Biedronką a może skarb państwa jako liczący się akcjonarjusz PZU
        zadba o przestrzeganie czasu pracy w tej firmie. Tam jest prawdziwa niewola co
        potwierdzała niejednokrotnie PIP.
      • Gość: stefan Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.range86-137.btcentralplus.com 20.06.06, 18:29
        Za uduwodnione maltretowanie - bo jak inaczej mozna nazwac te niehumanitarne
        "zagrywki" z pracownikami wielkich sieci handlowych nie powinni byc karani
        pracownicy tych supermarketow na stanowiskach kierowniczych, lecz kary powinny
        byc nakladane na same sieci handlowe, ponieaz ich pracownicy wykonuja ich polecenia.
        Kary te nie powinny isc w tysiace, ale w miliony, tak zeby byly dokuczliwe dla
        siec a jako ostateczna kara to pozbawienie licencji. Wtedy cos by sie ruszylo.
        Ale czy ktos bedzie mial tyle odwagi zeby to chociaz zaproponowac?
      • Gość: kabu12 Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.sidnet.biz / *.internetdsl.tpnet.pl 20.06.06, 19:42
        Brawo Panie Prezydencie ! Wreszcie odważne decyzje. Panie Prezydencie jak Pan
        zapewne wie problem łupienia pracowników i ich niewolniczej pracy nie dotyczy
        tylko "Marketów". JEST TO TAK POWSZECHNE U PRYWACIARZY , ŻE ONI DLATEGO TAK SIĘ
        BUNTUJĄ BO TO ICH TEŻ DOTYCZY !! Panie Prezydencie czs z tymi złodziejami
        zrobić porządek !
      • Gość: Gwarek Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.bater.net.pl / *.bater5.zabrze.pik-net.pl 20.06.06, 19:50
        Niech PIP zajmie się problemem nadgodzin w górnictwie.Połowa roku , ludzie mają
        po 700 nadgodzin a Poncyliusz chce jeszcze ludzi zwalniać.Kpina z Kodeksu
        Pracy .Pewnie myśli,że maszyny bez obsługi będą chodzić.Do pierwszej katastrofy
        tak.
      • Gość: Gosc. Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.home.cgocable.net 20.06.06, 22:17
        Dopiero teraz sobie o tym przypomnial Pan Prezydent. Dlaczego tego nie uczynili
        inni poprzez inne lata.
      • Gość: pik Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.06, 08:36
        jeśli podniosa wysokiość kar to może być przysłowiowy gwuźdz do trumny
        mniejszych predsiębiosrtw. a hipermarkety i tak benda robic swoje. wysokie kary
        benda odbijac sobie na pracownikach. więc poc ta cała "reforma"
      • Gość: anita197 Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.06.06, 22:12
        a co z umowami na zlecenie !!! Pracuję od 2 lat w firmie właśnie na zlecenie i nie mam prawa do urlopu,ani do chorobowego!!!.Pensja moja to niecałe 600 zł. i mam na utrzymaniu dziecko. Bardzo proszę ,aby to też zostało wzięte pod uwagę .Nikt nie traktuje nas jak pracownika ,ale jak tanią siłę roboczą!!!!
      • Gość: FLIGHT 10 Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.06, 12:46
        Może tzw. związki zawodowe, postarają się pracować wg sprawdzonych na tzw.
        ZACHODZIE wzorów, gdzie niemal każdy pracownik od pierwszego dnia pracy zostaję
        objęty opieką związkową. W Polsce, nawet Solidarność, którfa kiedyś podobno
        obaliła dawny ustrój, dzisiaj pozwala na wyzysk pracowników. Może będąc w UE
        zapismy się do innych central związkowych, olewając tę solidarność, której i
        cele i zadania i sposób skumania z ,,pracodawcami'' musi budzić wyłącznie
        poważną zadumę.
      • Gość: kevin Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.06.06, 17:19
        Jeżeli będziemy zarabiać tyle co np.w Irlandi to nikt nie będzie yjerzdzał
      • Gość: karol Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.elb.vectranet.pl 27.06.06, 19:56
      • Gość: likwidator Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.elb.vectranet.pl 27.06.06, 19:59
        Niech Pan Prezydent zgłosi szkodę w Hestii to przyjadę do niego z Ekspert Pomoc
        Ubezpieczeniowa w Sopocie i sobie porozmawiamy na temat poszanowania pracownika.
        Może ja dostanę na niego zlecenie. Nareszcie bedzie miał prawdziwy obraz
      • Gość: Epson Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.06, 06:52
        I bardzo dobrze..jak będa przestrzegane przepisy przez pracodawców to i
        pracownik dostosuje się do wymagań i będzie wiedział, że idąc do pracy utazsamia
        sie z zakładem i będąc zadowolonym z pracy jest się efektywniejszym ..
      • Gość: roman Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.06, 22:15
        najlepiej niech ich wszystkich osadzi w więzieniu a firmy upaństwowi i będzie
        polskie eldorado!!!

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka