Gość: pracownik Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.devs.futuro.pl 20.06.06, 14:11 Panstwowa Inspekcja Pracy współpracuje z pracodawca to ich członkowie rodzin dzieki znajomosciom pracodawcow maja praceDlatego PIP nie ukarze pracodawce Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lol Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.06, 14:33 Wieksze widmo kar, to większe łapówki aby uniknąć kar :))))) LOL Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ober Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.06.06, 14:36 ale to takze wieksze kary za te lapowki - tak trzymac panie prezydencie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bobrek z bydlem trzeba ostro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.06, 14:50 Rozwiazania cywilizowane mozna stosowac, kiedy ludzie sa cywilizowani. Polscy przedsiebiorcy w wiekszosci leniwe, cwane bydlo, do nich nie dotra argumenty rzeczowe. Panu przedsiebiorcy nie przetlumaczysz grzecznie, ze to nieladnie nie placic za prace. Podobnie jak kibolowi nie przetlumaczysz po dobroci, ze to nieladnie rzucac kamieniami w policje i demolowac pociagi i stadiony. Kibol i przedsiebiorca to podobna klasa ludzi: zero empatii, zero wspolczucia, zero myslenia perspektywicznego. Liczy sie maksymalny efekt tu i teraz, bez wzgledu na to, ze zostwia sie po sobie zgliszcza. Z bydlem wiec trzeba ostro i brutalnie, wtedy poskutkuje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: libertarian80 Re: z bydlem trzeba ostro IP: *.nwrk.east.verizon.net 20.06.06, 15:07 >Z bydlem wiec trzeba ostro i > brutalnie, wtedy poskutkuje. Tak - postkutkuje w ten sposob, ze przedsieborcy zamiast uzerac sie z biurokracja i zakladac firmy w Polsce wyjada i zalaza je w Irlandi. Ludzie ktorzy mysla tak jak ty sa glowna przyczyna stojaca za 20% bezrobociem... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bobrek Re: z bydlem trzeba ostro IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.06, 15:20 > Tak - postkutkuje w ten sposob, ze przedsieborcy zamiast uzerac sie z > biurokracja i zakladac firmy w Polsce wyjada i zalaza je w Irlandi. Ludzie > ktorzy mysla tak jak ty sa glowna przyczyna stojaca za 20% bezrobociem... Hehe, jasne. Jakos masowo wyjezdzaja pracownicy, nie pracodawcy. Nie zaloza sobie zadnych firm, bo typowy polski przedsiebiorca ma ledwie skonczone technikum i nie zna 10 slow po angielsku. Uciekaja ich pracownicy z wyzszym wyksztalceniem, robiacy do tej pory u nich na stanowiskach niewykwalifikowanych robotnikow. To nie ludzie do mnie podobni sa powodem bezrobocia, ani tez normalni przedsiebiorcy, jak moj szef. Ja osobiscie na swoj los nie narzekam, ale pseudoprzedsiebiorcow bym wyslal do lagrow, zeby zrobic wreszcie miejsce uczciwym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wrrr Re: z bydlem trzeba ostro IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.06.06, 15:20 Jak "natną" Irlandczyka, to pieronem będą wracać do kraju, bo nikt z oszustem rozmawiał tam nie będzie :P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: libertarian80 Za malo wam kur..a ludzi wyemigrowalo... IP: *.nwrk.east.verizon.net 20.06.06, 15:04 PISocjalisci dobija reszte przedsiebiorczych ludzi ktorzy pomimo zlodzieji z ZUSu stworzyli nowe miejsca pracy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bobrek Re: Za malo wam kur..a ludzi wyemigrowalo... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.06, 15:11 To jak w koncu jest Ciesza sie przedsiebiorcy z tej masowej emigracji czy nie? Cos mi sie wydaje, ze sie nie ciesza. Emigracja -> mniejsze bezrobocie -> pracownikom trzeba wiecej placic i nie oszukiwac -> biznes sie "nie oplaca" (czyt. nie moge kupic nowego samochodu co dwa miesiace). Przy 17% bezrobociu pracodawcy podobno juz nie moga znalezc pracownikow. Czyli miejsca pracy ponoc sa, tylko ludzi nie ma. Juz pojawiaja sie glosy, ze trzeba ludzi ze wschodu sprowadzac. Fakty sa takie, ze pracodawcy musza wreszcie przestawic sie na normalny tryb traktowania pracownika. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: libertarian80 Re: Za malo wam kur..a ludzi wyemigrowalo... IP: *.nwrk.east.verizon.net 20.06.06, 15:19 Ludzie emigruja bo nie ma pracy. Nie ma pracy bo w Polsce praca za duzo kosztuje. Praca za duzo kosztuje, bo panstwo naklada niebotyczne obciazenia na przedsiebiorcow. Panstwo naklada niebotyczne obciazenia na przedsiebiorcow bo mamy socjalistow przy wladzy. Wiec podsumowujac: Ludzie emigruja bo mamy socjalistow przy wladzy. Gdyby nie przedsiebiorcy to prosci ludzie nie mieli by pracy. Wolny rynek sam decyduje ile sie nalezy pracownikowi. Jezeli pracownik uwaza ze zarabia za malo, to moze sobie znalezc inna prace. Jezeli pracodawca rzeczywiscie placi za malo, to nie bedzie mogl znalezc nowych pracownikow, i bedzie musial podwyzszyc place, albo zamknac business. Regulacja ze strony rzadu, psuje wolny rynek, i zwieksza bezrobocie, bo pracodawcom nie oplaca sie zatrudniac nowych ludzi... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bobrek Re: Za malo wam kur..a ludzi wyemigrowalo... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.06, 15:34 > Ludzie emigruja bo nie ma pracy. (...) Alez przeciez rzecz w tym, ze podobno JEST. Obecnie pracodawcy mowia, ze pomimo 17% bezrobocia NIE MA rak do pracy! To pracodawcy nie chca zaakceptowac wolnego rynku pracy. > Praca za duzo kosztuje, bo panstwo naklada niebotyczne obciazenia na Bzdura! Praca w Polsce jest nadal TANIA. Srednia placa brutto to ok. 600 euro, z ZUSem to 720 euro. Dlatego firmy zagraniczne tu buduja fabryki. > Gdyby nie przedsiebiorcy to prosci ludzie nie mieli by pracy. (...) Po pierwsze, przedsiebiorcy to czesto wlasnie BARDZO prosci ludzie, az za bardzo. Po drugie, daruj sobie haselka z podrecznika liberalnej ekonomii do pierwszej klasy szkoly sredniej. My to wszystko wiemy. Tylko ten model ma niewiele wspolnego z rzeczywistoscia, bo zaklada, ze ludzie podejmuja optymalne dla siebie decyzje. Pracownik zastraszony wizja nedzy, zahukany, zgnojony nie bedzie podejmowal optymalnych decyzji, bo jest psychicznie zablokowany. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tom Re: Za malo wam kur..a ludzi wyemigrowalo... IP: *.net2u.pl 20.06.06, 17:45 Nie tak do końca jest tania. "średni" polski konsument może wydać te 2000 zł, a "średni pracownik" kosztuje 3500 zł. Dlatego trudno coś sprzedać na krajowym rynku. Wbrew pozorom tańsza by była gdyby "średni" pracownik kosztował 2000 euro, ale "średni" konsument mógł wydawać też te 2000 euro. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bobrek Re: Za malo wam kur..a ludzi wyemigrowalo... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.06, 18:30 > Nie tak do końca jest tania. "średni" polski konsument może wydać te 2000 zł, a > "średni pracownik" kosztuje 3500 zł. Dlatego trudno coś sprzedać na krajowym r > ynku. Wbrew pozorom tańsza by była gdyby "średni" pracownik kosztował 2000 euro > , ale "średni" konsument mógł wydawać też te 2000 euro. Analiza bez sensu. To, co idzie na ZUS wraca do emerytow i rencistow, a oni te marne grosze wydaja i to nie na wycieczki zagraniczne, tylko na artykuly pierwszej potrzeby. Budzetowka to samo. A zreszta w dzisiejszej globalnej gospodarce nie ma znaczenia, w ktorym kraju sie sprzeda towar, np. juz nawet truskawki kupujemy chinskie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kor Re: 15 lat rzadow mafii, demagogii Michnika, i oto IP: *.fwhq2nat.dot.ca.gov 20.06.06, 15:32 stajemy przed faktem, ze Polska zaczyna sie "sypac". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Shedows Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.06.06, 15:29 BRAWO PANIE PREZYDENCIE. Niech takich Misztali Malinowskich oraz wielu innych którym dobrze zorganizowana praca pomyliła się z "koncentracjonlager" piekło pochłonie. Szkoda tylko że obroni Pan Prezydent polskich "pracodawców"przed odwetem.Niech te "lewiatany " czy bcc przestaną grozić. Odpowiedz Link Zgłoś
himhith PiS otwiera nowy front! 20.06.06, 15:48 Po dziennikarzach, lekarzach, prawnikach i innych czlonkach lze-elit przyszedl czas na kulakow IV RP, czyli na przesiebiorcow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Acan Minister Pracy kaleta - ta to dopiero wyzyskuje... IP: *.spray.net.pl 20.06.06, 15:52 jw Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zigi Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.aster.pl 20.06.06, 16:58 Wielkie halo z Biedronką a może skarb państwa jako liczący się akcjonarjusz PZU zadba o przestrzeganie czasu pracy w tej firmie. Tam jest prawdziwa niewola co potwierdzała niejednokrotnie PIP. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stefan Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.range86-137.btcentralplus.com 20.06.06, 18:29 Za uduwodnione maltretowanie - bo jak inaczej mozna nazwac te niehumanitarne "zagrywki" z pracownikami wielkich sieci handlowych nie powinni byc karani pracownicy tych supermarketow na stanowiskach kierowniczych, lecz kary powinny byc nakladane na same sieci handlowe, ponieaz ich pracownicy wykonuja ich polecenia. Kary te nie powinny isc w tysiace, ale w miliony, tak zeby byly dokuczliwe dla siec a jako ostateczna kara to pozbawienie licencji. Wtedy cos by sie ruszylo. Ale czy ktos bedzie mial tyle odwagi zeby to chociaz zaproponowac? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kabu12 Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.sidnet.biz / *.internetdsl.tpnet.pl 20.06.06, 19:42 Brawo Panie Prezydencie ! Wreszcie odważne decyzje. Panie Prezydencie jak Pan zapewne wie problem łupienia pracowników i ich niewolniczej pracy nie dotyczy tylko "Marketów". JEST TO TAK POWSZECHNE U PRYWACIARZY , ŻE ONI DLATEGO TAK SIĘ BUNTUJĄ BO TO ICH TEŻ DOTYCZY !! Panie Prezydencie czs z tymi złodziejami zrobić porządek ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gwarek Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.bater.net.pl / *.bater5.zabrze.pik-net.pl 20.06.06, 19:50 Niech PIP zajmie się problemem nadgodzin w górnictwie.Połowa roku , ludzie mają po 700 nadgodzin a Poncyliusz chce jeszcze ludzi zwalniać.Kpina z Kodeksu Pracy .Pewnie myśli,że maszyny bez obsługi będą chodzić.Do pierwszej katastrofy tak. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gosc. Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.home.cgocable.net 20.06.06, 22:17 Dopiero teraz sobie o tym przypomnial Pan Prezydent. Dlaczego tego nie uczynili inni poprzez inne lata. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pik Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.06, 08:36 jeśli podniosa wysokiość kar to może być przysłowiowy gwuźdz do trumny mniejszych predsiębiosrtw. a hipermarkety i tak benda robic swoje. wysokie kary benda odbijac sobie na pracownikach. więc poc ta cała "reforma" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: anita197 Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.06.06, 22:12 a co z umowami na zlecenie !!! Pracuję od 2 lat w firmie właśnie na zlecenie i nie mam prawa do urlopu,ani do chorobowego!!!.Pensja moja to niecałe 600 zł. i mam na utrzymaniu dziecko. Bardzo proszę ,aby to też zostało wzięte pod uwagę .Nikt nie traktuje nas jak pracownika ,ale jak tanią siłę roboczą!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: FLIGHT 10 Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.06.06, 12:46 Może tzw. związki zawodowe, postarają się pracować wg sprawdzonych na tzw. ZACHODZIE wzorów, gdzie niemal każdy pracownik od pierwszego dnia pracy zostaję objęty opieką związkową. W Polsce, nawet Solidarność, którfa kiedyś podobno obaliła dawny ustrój, dzisiaj pozwala na wyzysk pracowników. Może będąc w UE zapismy się do innych central związkowych, olewając tę solidarność, której i cele i zadania i sposób skumania z ,,pracodawcami'' musi budzić wyłącznie poważną zadumę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kevin Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.06.06, 17:19 Jeżeli będziemy zarabiać tyle co np.w Irlandi to nikt nie będzie yjerzdzał Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karol Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.elb.vectranet.pl 27.06.06, 19:56 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: likwidator Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.elb.vectranet.pl 27.06.06, 19:59 Niech Pan Prezydent zgłosi szkodę w Hestii to przyjadę do niego z Ekspert Pomoc Ubezpieczeniowa w Sopocie i sobie porozmawiamy na temat poszanowania pracownika. Może ja dostanę na niego zlecenie. Nareszcie bedzie miał prawdziwy obraz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Epson Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.06, 06:52 I bardzo dobrze..jak będa przestrzegane przepisy przez pracodawców to i pracownik dostosuje się do wymagań i będzie wiedział, że idąc do pracy utazsamia sie z zakładem i będąc zadowolonym z pracy jest się efektywniejszym .. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: roman Re: Prezydent chce reformować PIP IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.06, 22:15 najlepiej niech ich wszystkich osadzi w więzieniu a firmy upaństwowi i będzie polskie eldorado!!! Odpowiedz Link Zgłoś