Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Kosmetolog

IP: *.t17.ds.pwr.wroc.pl 07.01.07, 19:32
    Chciałam napisać odnośnie kierunku kosmetologi..to prawda jest to bardzo
    przyjemny zawód..i wszystko byłoby ok , gdyby uczelnie niepanstwowe z tym
    kierunkiem były dla studentów a nie pieniadze studentów dla nich.Jest to
    bardzo przykre ,
    Obserwuj wątek
      • Gość: aneta Kosmetolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.07, 22:49
        studiuje kosmetologie,nawet niezle mi idzie,mam ogromna motywacje do dalszej
        pracy.Obecnie pracuje w Instytucie Kosmetycznym Dr Irena eris w sopocie,jednak
        zaczynam czasem watpic ,gdyz kosmetolodzy sa traktowani an rowni z
        kosmetyczkami,a przeciez jest to zawod prawie lekarski...zarobki sa bardzo
        skromne..........a jak zyc???syudiuje po to aby poprawic swoj status
        materialny .studiuje nie po to zeby byc kosmetyczka,chce objac nieco wyzsze
        stanowisko,jakie zatem sa inne mozliwosci pracy??
      • Gość: Marzena Kosmetolog IP: *.mysmart.ie 17.02.07, 00:27
        Witam Wszystkie Was bardzo serdecznie,
        Wszystkie, które jesteście lub chciałybyście zostać zawodowym kosmetologiem.
        Ja mam prawie 30-lat, ukończone studia na Politechnice Warszawskiej oraz studia
        we Francji na Ecole des Mines d'Ales. Obecnie pracuje jako chemical engineer
        poza granicami kraju..Myslicie, ze pomylilam portal? Otoz nie..
        Od kilku miesiecy chodzi mi po glowie pomysl, aby sie przekwalifikowac.
        Naprawde mysle, ze odnalazlabym sie w zawodzie kosmetologa. Chcialabym nawiazac
        kontakt z osobami, ktore obecnie studiuja lub tez z tymi ktore wlasnie
        skonczyly. Ciekawa jestem jak rozwija sie Wasza kariera...
        Bede wdzieczna za kazdy list. Moze ktos podobnie jak ja po latach stwierdzil,
        ze chcialby robic cos zupelnie innego ...
        Serdecznie pozdrawiam. Prosze o e-maile na adres marzenapw@wp.pl
      • Gość: ola Re: Kosmetolog IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.02.07, 16:26
        jestem w klasie maturalnej i wybieram sie na kosmetologie. Problem w tym ze nie
        wiem jaka uczelnie wybrac.. jestem z wielkopolski wiec w gre wchodzi Poznan i
        ewentualnie Bydgoszcz. prosze o pomoc, nie znam sie. obwiawiam sie takze ze
        sobie nie poradze dlatego chce wybrac uczelnie prywatna. chociaz zal
        pieniedzy... BARDZO prosze o kontakt. nie chce dokonac zlego wyboru a zalezy
        mi na dobrej szkole!!! oto moj mail: ola_dream@o2.pl z gory dziekuje za kazdy list!!
        • Gość: Marta Re: Kosmetolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.08, 15:38
          Witaj Agnieszko! Najlepiej bedzie jezeli wybierzesz uczelnie
          medyczna, sama w tym roku koncze kosmetologie tzn 3 rok na
          Uniwerstecie Medycznym w Poznaniu, jetem zadowolona z tego wyboru.
          Wydaje mi sie ze jest tu lepsze przygotowanie teoretyczne i
          praktyczne.Ale decyzja nalezy do Ciebie. pozdrawiam
        • Gość: nati Re: Kosmetolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.09, 21:00
          Witam!

Ja studiuję kosmetologię na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w
          Sosnowcu. Bardzo sobię chwalę ten kierunek, mimo iż jestem dopiero
          na I-wszym roku. Zamierzam zdobyć nie tylko licencjat, ale także
          mgr, bo jest taka możliwośc na ŚUMie (a także w Łodzi). Wydaje mi
          się, że to dobry wybór. Studia przyjemne, wymagają też pewnej
          wiedzy, ale bez przesady:) Wiem, że rpognozy dla tego kierunku są
          obiecujące i z tego co się orientuję to co roku mgr zdobywa nie
          więcej niż 80 osób. Miałam wielki dylemat czy nie wybrać farmacji...
          Jednak popularność tego kierunku mnie zraziła. Jeżeli miałabym coś
          polecać to już studia z mgr, a potem próbować robić także doktorat.
          Ale decyzja należy do Was! Polecam także dla mężczyzn, bo przecież
          najlepsi wizażyści to faceci:) Przynajmniej ja tak uważam=D A w
          Polsce jeszcze niewielu mężczyzn się zdobywa na podjęcie tego
          kierunku;P

Pozdrawiam
      • Gość: gość Re: Kosmetolog IP: *.telpol.net.pl 15.05.07, 00:14
        wizaż specjalizacja kosmetologii???? komuś sie chyba coś pomyliło...
        kosmetologia jest (powinna) być zbliżona do farmacji, z tego względu umieszcza
        się ją na wydziałach farmaceutycznych. Prywatne szkoly faktycznie kształca ludzi
        o tytule kosmetologa... jednakże to jest nieporozumienie... Kosmetologia jest
        nauką i to bardzo ważną dla społeczeństwa, powinna zajmować się kosmetykami
        wprowadzanymi na rynek, oceną ich bezpieczeństwa i mechanizmami działania. Niech
        nikt nie utożsamia kosmetologii uniwersyteckiej z kosmetyczkami!
        • Gość: surprisek Re: Kosmetolog IP: 213.192.70.* 06.07.09, 05:12
          Witam! :)
          Chciałabym się odnieść do wypowiedzi troszkę przedawnionej, bo z 15.05.07, A
          MIANOWICIE... Ok. kosmetologia jest dziedziną prawie lekarska i wymagająca
          odpowiedzialności, a dlaczego - bo działamy na ludzkim ciele, a przy tym
          wprowadzamy różne jakby nie patrzeć substancje chemiczne. Niestety nie każdy o
          tym pamięta! Tu tkwi cały problem... Kosmetolog powinien znać się na
          kosmetykach, wiedzieć o co chodzi w ich składzie, znać mechanizmy działania,
          wszelkie niebezpieczeństwa (tzw. za i przeciw), ale jak również musi potrafić w
          odpowiedni sposób je zaaplikować. Swoją wiedzę wykorzystać w praktyce tak, aby
          stworzyć serię zabiegów jak najlepiej dobranych do potrzeb klienta, stosując
          przy tym odpowiedni techniki. <nie zapominając o choćby podstawowych
          umiejętnościach dermatologicznych>
          Jak na większości uczelni<czy prywatnych, czy państwowych>,są osoby, które po
          prostu minęły się z powołaniem, dochodza do w niosku,ze kompletnie tego nie
          czują, a cudem przebrnęły przez te dla niech, jakże ciężkie i stracone lata -
          takim osobom nie polecam przypisywać sobie miana kosmetologa, choćby mieli go na
          papierze... Biorąc pod uwagę pana/pani słowa: "Prywatne szkoly faktycznie
          kształca ludzi o tytule kosmetologa... jednakże to jest nieporozumienie...",
          mogę powiedzieć, ze to w sumie wyżej cytowane słowa są jakimś nieporozumieniem,
          ponieważ wlasnie jestem taką osobą z prywatnej uczelni, umożliwiającej nam
          wszelkiego rodzaju szkolenia o szerokiej tematyce, jaką między innymi pan/pani
          nadmieniła, miałam wykładanych szereg przedmiotów związanych z dziedziną
          kosmetologii i nie czuję się w tym temacie głupia... Obroniłam się z bdb
          wynikiem u pana prof. dr. hab. n. chem. z Poznania i z miłą chęcią widziałby
          mnie u siebie na wydziale chemii kosmetycznej. Więc gdzie tkwi sedno sprawy?? -
          Mnie to interesuje! I tu się wszystko rozwiązuje! Czy w takim przypadku mam się
          zniżyć poziomem do szkoły policealnej, ponieważ nie jestem na uczelni
          państwowej? Nie miałam możliwości złożyć tam papierów, wiec nawet nie wiem, czy
          nie miałabym szans...
          Reasumując mogę powiedzieć, ze nie jestem tylko zwykłą kosmetyczką, ale
          farmaceutą też z pewnością nie, wiec kim ja jestem???????????
          A co do wątku z wizażem, to dlaczego nie? Procedura ta sama. Uczymy się
          kosmetologii, a dodatkowo rozwijamy się w dziedzinie wizażu.. To są tak samo
          kosmetyki, które aplikuje się na skórę, mogace wywoływać reakcje alergiczne...
          Miło by było, gdyby zwykła wizażystka wiedziała, co mogło spowodować uczulenie
          np. przy zastosowaniu kamuflażu np. u jednej ze 100 klientek, oraz jakie reakcje
          i skutki mogą wystąpić? A gdyby potrafiła szybko tę reakcję załagodzic, to już w
          ogóle byłoby cudownie :)
          pozdrawiam - kosmetolożko-kosmetyczko-wizażystka ;)
      • Gość: magi Re: Kosmetolog IP: 77.88.177.* 02.08.07, 18:59
        Witam. Czy kosmetolog, po uczelni państwowej - studiach na akademii medycznej,
        może dokonywać korekty urody - wstrzykiwania witamin, żelów, kwasu hial. itp.

Logika mówi, że tak ( pielegniarki po szkolach 2 - letnich i studiach moga to
        robić).

Chcialabym jednak uzyskać odpowiedź od osoby w temacie.

Pozdrawiam, czekam na wiadomośc.
        m__aggi@wp.pl (dwa podkreślniki)
        • Gość: gosć Re: Kosmetolog IP: 176.100.196.* 22.06.14, 12:15
          Absolutnie żadna kosmetyczka ani kosmetolog nie mogą podawać leków w inekcjach. Podobnie jak pielęgniarka bez zlecenia lekarza i nadzoru w gabinecie kosmetycznym nie może podawać hialuronu czy botoksu. Jest opinia konsultanta krajowego z 2013 w tej sprawie. A co może kosmetolog, no cóż dużo mówić, profilaktyka i jeszcze raz profilaktyka, piłować paznokcie, nakładać kremy robić masaż twarzy i uczyć i to wszystko MOI KOCHANI !!!!!!!!!!!!!.
          A jeśli podaje coś to robi to nielegalnie. Może nawiązać współpracę z dermatologiem który do niego wpadnie co jakiś czas dla podratowania biznesu, przejdzie po czerwonym dywanie, popuszy się, nawet fartucha nie ubierze jak to miało miejsce w Nowym Targu i podobno ma i wykona parę botoxów skasuje 2000 za zabieg i powie, że jest rozrywany.
          Lepiej zrobić 2 letnią kosmetyczkę wyspecjalizować się w konkretnym zabiegu i zarabiać jak babeczka w Rabce na godzinę 80 zł.
      • Gość: Jamilah Re: Kosmetolog IP: *.telnet.krakow.pl 02.10.07, 19:44
        Narazie kosmetolog nie ma niestety uprawnień większych niż
        kosmetyczka po 2 letnim studium albo kursie :( ale myślę, że już
        niedługo się to zmieni i zawód zostanie uregulowany prawnie. Bo moim
        zdaniem kosmetolog właśnie takie zabiegi powinien wykonywać-
        podawanie wypełniaczy typu kwas hialuronowy, mezoterapia, głębsze
        peelingii itd. A poziom na uczelniach prywatnych wcale nie jest
        gorszy od państwowych; uczą tam ci sami wyładowcy- profesorzy,
        doktorzy i naprawdę nie mało wymagają. I wcale nie jest łatwo.
        Jeżeli ktoś tylko chce może nauczyć się naprwdę wiele.
      • Gość: izasyl@wp.pl Kosmetolog IP: *.chello.pl 19.11.07, 13:00
        Jak można pisać, że kosmetolog to dermatolog?
        Jak można pisać, że kosmetologów z prawdziwego zdarzenia w Polsce
        nie ma? !!!
        Cóż za niewiedza ze strony autora.
        Proponuję zapoznać się z pojęciem kosmetolog i pojęciami z tym
        związanymi.
        pozdrawiam
      • Gość: Gosia Kosmetolog IP: *.chello.pl 19.12.07, 12:30
        Zgadzam się z kwestią podejścia do studentów od strony finansowej.
        Mnie bardziej martwi konkurencja kosmetolog-dermatolog :(.
        Pojawił się fajny serwis www.portalkosmetyczny.com.pl. Nareszcie
        ktoś pomyslał o słowniku kosmetycznym angielsko - polskim i polsko-
        angielskim ! pozdrawiam.
      • Gość: Gosiek Kosmetolog IP: 88.220.143.* 27.02.08, 19:33
        Interesuje mnie zawód kosmetologa. jakie przedmioty i na jakim poziomie trzeba
        zdawac na maturze? czy łatwo dostac prace? gdzie znajduja sie najblizsze
        uczelnie (woj podkarpackie, lubelskie, małopolskie) kształcace w tym kierunku?
        prosze o kontakt gosia427@gmail.com
      • Gość: K Kosmetolog IP: *.halleracaffe.broadband.pl 17.03.08, 12:52
        jak kosmetologa mozna porównywac z dermatologiem...??? Kosmetolog nie leczy w zadnym razie a kosmetyki nie leczą! Owszem uczymy sie o chorobach skóry,paznokci i włosów ale po to aby rozpoznac u klienta objawy jakiejs choroby i skierowac go w pore do lekarza lub zeby nie przenosic np. grzybicy paznokci na innch klientów piłujac im paznokcie tym samym pilnikem...własciwie przy rozpoznaniu takiego schorzenia powinnysmy wogóle nie obsługiwac takiego klienta, to sie jednak czesto zdarza wsród kosmetyczek po kursach...
        Chciałam sie takze wypowiedziec na temat prywatnych uczelni, ja do takiej uczeszczem. Jest to najlepsza uczelnia w Polsce, znana i powazana za granica, a nie lubiana w wsród innych polskich uczelni tego typu.Jest to uczelnia w Warszawie.Mamy naprawde wysoki poziom, wykładowców z Politechniki, znanych lekarzy dermatologów itd. I nie jest to uczelnia dla głupuich panienek z dobrych domów bo duzo takich odpada po I semestrze... Niestety państwowe szkoły nie są tak dobrze wyposazone i nie kształca a tak dobrze jak nasza.
        • Gość: KOSMETOLOG Re: Kosmetolog IP: *.telpol.net.pl 18.03.08, 02:39
          hmmm... proszę zwrócić uwagę, że kosmetolog wspomaga leczenie i pełni kluczową
          rolę w profilaktyce, a kosmetyki wykazują po części efekt leczniczy. Z pewnością
          kosmetolog nie kształci się, aby piłować paznokcie... Jestem magistrem
          kosmetologii (obecnie doktorantem na Uniwersytecie Medycznym). Grono
          kosmetologów rośnie i coraz łatwiej znaleźć szczegółowe dane na temat zawodu.
          Wydaje mi się, że najwięcej informacji dostępnych jest na forum Serwisu
          Kosmetologicznego (kosmetologia.com.pl), ale proponuję poszukać we własnym zakresie.
          Pozdrawiam
      • Gość: kaasiaa Kosmetolog IP: *.eranet.pl 05.04.08, 13:21
        Ehh kosmetolog przez wielu jest odbierany jako pani od paznokci, tipsow itp.
        Dobrze, że poważne serwisy w naukowy sposób podchodza do tematu kosmetologii:
        biotechnologia i kosmetologia.com.pl Przynajmniej walcza o status kosmetologa,
        podnoszenie kwalifikacji, w powazny sposób podchodza do zawodu. Ja juz mam dosc
        przekonania społeczenstwa, ze kosmetolog to pani od manikiure:(:(:(
        • Gość: kaaaffaaa Re: Kosmetologia lodz IP: *.tktelekom.pl 23.09.10, 11:23
          WSbiNoZ To najgorsza szkoła jką można wybrać !
          Niekompetentne sekretarki marna kadra i naciąganie!!
          3 lata po stawieniu sie w sekretariacie i skresleniu się z listy oraz uregulolwaniu czesnego przszedł mi _SMS!_(nie zadne pismo ,mail czy telefoniczne powiadomienie tylko SMS ) ze muszę uregulowac czesne za ktore nie zaplaciłam oraz odsetki!!!!!! I jeszcze Ty musisz oddzwonic bo im szkoda kasy zeby poinformować o danej sytuacji!!! Absurdalna szkoła !! Niech nikt tam nie idzie bo ten kto się kapnie jak tam jest i chce zrezygnowac to potem cale lata będą go gonić zeby zapłacił za to i za tamto...
          najlepiej wziąść się w garść i nie pakować się w płatne szkoły.
          N aUniwerku tez chyba jest ten kierunek.
          I inaczej patrzą pozniej pracodawcy .
      • Gość: Aga Kosmetolog IP: *.dolsat.pl 11.06.08, 13:48
        Myślę o studiowaniu kosmetologii na uczelni państwowej -> Uniwersytecie
        Medycznym w Łodzi. Nie wiem czy dostane sie na studia dzienne. :(, dlatego tez
        myśle o wieczorowych albo zaocznych. Teraz moje pytanie do was: Czy warto iść
        na ten kierunek studiując go zaocznie czy wieczorowo..? Czy to ma jakos duze
        znaczenie w znalezieniu pracy? Lepiej zaocznie na UM czy tam innej państwowej
        uczelni medycznej czy może wybrać coś innego i pogodziĆ się z takim losem.
        Chodzi mi oto czy po zaocznych studiach mam odpowiednio dużą wiedzę by
        wykonywać ten zawód. :) odpiszcie kosmetolodzy i studenci kosmetologii. PZDR :)
      • Gość: Maturzystka Kosmetolog IP: *.eltronik.net.pl 30.06.08, 13:43
        Jestem z kujawsko-pomorskiego i z tego co wiem są dwie szkoły, na których można studiować Kosmetologię, jest to CM i prywatna otwarta 3lata temu. Nie chce studiować na CM, jakoś mnie nie przekonała do siebie. A nie znam opinii o tej prywatnej. Mógłby mi ktoś przybliżyć co nieco o tej prywatnej uczelni.
        Z góry dzięki. Pozdrawiam :)
        PS. Do kiery jest przeprowadzana rekrutacja i czy jest możliwe zapisanie się do tej szkoły pod koniec sierpnia lub we wrześniu?
      • Gość: Beatka Kosmetolog IP: *.11f.piotrkow.pilicka.pl 04.07.08, 10:47
        Ja zaczynam naukę od października na Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu :)
        i wydaje Mi się, że to jest idealny kierunek dla osób które są konkretnie
        nastawione na to, że chcą to robić. Praktyki trwają po kilka godzin i ćwiczysz w
        danym dniu to samo , więc dla ludzi niezdecydowanych może się okazać to nudne i
        monotonne i wtedy zaczyna być problem. pozdrawiam
        • Gość: anjja Re: Kosmetolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.08, 14:46
          hej Beatko ja tez jestem zainteresowana ta szkola, niestety nie
          zlozylam jeszcze dokumentow bo do konca nie wiem czy to dobry wybor,
          mieszkam dosc daleko od łodzi i studia tam wiaza sie z duzymi
          kosztami :/ skoro jestes pewna ze od pazdziernika zaczynasz tam
          studia to pewnie juz tam bylas i jestes po rozmowie
          kwalifikacyjenej .. gdybys mogla sie do mnie odezwac i opowiedziec
          co nieco o tej szkole to bylabym bardzo wdzieczna ;) moje gg 3453369
      • Gość: M Re: Kosmetolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.09.08, 19:06
        Dokladnie to samo moge powiedzieiec o UM w łodzi Skonczylam tam licencjat z
        kosmetologii Pod zgledem merytorycznym mozna uznac ze szkola przygotowuje do
        zawodu, ale jezeli chodzi o praktyke to traedia!bardzo mało zajec
        praktycznych,duze grupy na cw i zero sprzetu Kilka ropadajacych sie wapozonów,
        pell kawitacyjny i to wszystko!mikrodermabrazja, IPL itp?M<ozna pomarzyc!nie ma
        nawet frezarki!A na dzienne przyjmuja 30 osób, na wieczorowe tez 30 i na zaoczne
        z 80 osób Koszt studiów: wieczorowe 8 tys, zaoczne 6 tys Za co???Od 3 lat zadaje
        sobie to pytanie i nie znalazłam odpowiedzi!
      • Gość: ela Kosmetolog IP: 85.92.178.* 17.11.08, 21:05

Slyszalam,ze najlepsza uczelnia ksztalcaca kosmetologow jest
        International Academy w Daytona Beach na Florydzie,mozna po niej
        pracowac wlasciwie wszedzie.
        Ja skonczylam 5 lat temu politologie na UAM a teraz mysle bardzo
        intensywnie wlasnie nad kosmetologia,co wlasciwie jest blizsze moim
        zainteresowaniom(tu apel do maturzystow-NAPRAWDE PRZEMYSLCIE co was
        interesuje zanim wybierzecie uczelnie!;))Zastanawia mnie jednak na
        jakim poziomie jest tam chemia czy fizyka(?)i czy ja,10 lat po
        skonczeniu szkoly sobie z tym poradze?
        • Gość: Ewelina.... Re: Kosmetolog IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.01.09, 02:58
          Witam ja studiuje kosmetologie aocznie w katowicach na SWSM i uwazam
          ze jest dosyc fajnie ...mimo tego ze zajecia praktyczne sa
          troszeczke olewane przez wykadowcow...a jesli chodzi o to czy ktos
          da sobie rade ...to jak bedzie chcial to sobie da...ja mam kolezanki
          w grupie ktore studia skonczyly wiecej niz 10 lat temu i radza sobie
          swietnie ...pomimo braku czasu...ktory musi poswiecic tez rodzinie i
          pracy:]
      • Gość: Karolina z wsbinoz Kosmetolog IP: *.29.rev.vline.pl 07.04.09, 01:08
        To chyba gdzieś bardzo źle trafiłaś. Mnie też przestrzegali przed
        prywatną szkołą ale zdecydowałam się z duszą na ramieniu i jest cool.
        Jak rozmawiam z dziewczynami z łódzkiego uniwersytetu medycznego, nie
        chcą wierzyć, ze u nas są wypasione pracownie, kosmetyki do ćwiczeń
        zawsze wszystkie co trzeba a zajec praktycznych do znudzenia. Fakt,
        ze to kosztuje ale ani chwili nie czuję, ze mnie dymają z ta kasą.
        ciagle kupują coś nowego. fokt, niektórzy profesorzy upierdliwi sa z
        teoretcznymi przedmiotami i jeza mozna urodzić zanim się zda
        histologie czy genetykę ale w sumie to chyba dobrze, ze nie zdaje sie
        za kase. Szkoda tylko ze tu same dziewczyny studiują. Babiniec ale
        fajny. Pozdro
        • Gość: aspp Re: Kosmetolog IP: *.aster.pl 26.04.09, 19:09
          hej! trafilkam na to forum przypadkiem dopiero co wybieram faki i
          zastanawiam sie nad kosmetologia jaka prace moge po tym wykonywac
          oprocz w takich duzych zakladach jak nivea itp. (bo z reguly jak sie
          raz dostanie prace to tak szybko cie nie wywala) i martwie sie gdzie
          indziej?
      • Gość: rudzielec :) Kosmetolog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.09, 13:05
        chcialabym studiowac kosmetologie na uczeli ale takiej na ktorej nie sa wymagane
        oplaty semestralne niestety szperajac w internecie ciagle natrafiam na szkoly
        prywatne i wylacznie odplatne, a interesowalyby mnie bezpłatne na terenie woj.
        lubuskiego, wielkopolskiego ewentualnie zachodnio-pomorskiego lub dolnośląskiego
        prosze o pomoc kasiaruda91@o2.pl

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka