Forum Praca Praca
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

IBM BTO lub Hewitt Associates? Zarobki

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.02.07, 20:57
    Ile można zarobić jako młodszy księgowy (włoski i angielski) w IBM BTO lub
    jako specjalista ds. obslugi klientow zagranicznych albo na innym stanowisku
    w Hewitt Associates? Nie wiem, czy warto tam aplikować? Byłam na rozmowach w
    centrach outsourcingowych takich jak Shell czy Campgemini i oferowali ponizej
    2000 netto, żenada. To dobre dla osób ze srednim wykształceniem, lub świezo
    upieczonych absolwentów. Ale ja mam już ok. 2 lata doswiadczenia zaw. i
    certyfikaty językowe.
    Proszę o opinie. Będę wdzięczna za info, bo nie wiem, czy odpuścić sobie też
    dwa pozostałe centra outsourcingu i zacząc szukać godziwie wynagradzanej
    pracy w innych branżach? Nie mam czasu do stracenia na bezsensowne rozmowy,
    bo pracuję na pełnym etacie i z każdym razem muszę wymyślać jakąś wymówkę,
    żeby urwać się z obecnej pracy na te rozmowy. Niestety potencjalni pracodawcy
    rzadko godzą się na spotkania po 16.00.
    Obserwuj wątek
        • Gość: zaciekawiona Re: IBM BTO lub Hewitt Associates? Zarobki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.02.07, 02:32
          Oczekuję pensji duzo wyższej niż średnia krajowa, ponieważ znam swoje
          mozliwości, mam wyższe wykształcenie, znam biegle 2 języki obce, mam dwa lata
          doświadczenia zawodowe w admonistracji i finansach i jeśli w Polsce nie
          zaoferują mi wynagrodzenia na miarę moich mozliwości, mam zawsze możliwość
          zarobienia duużo powyzej tej średniej zagranicą. Uważam, że należy się cenić i
          jeśli ty zadowalasz się średnią krajową to twoja sprawa i twoja żenada, ale ja
          się tym nie zadowolę i urządzę się życiowo, czy się to komuś podoba czy nie.
          • Gość: londina Re: IBM BTO lub Hewitt Associates? Zarobki IP: *.it-net.pl 28.02.07, 04:22
            to jest wlaściwie prawidlowa postawa, ale ja np z bólem serca musiałam ją
            zweryfikować. znam 3 języki (naprawę znam), mam dobre CV i już ponad rok
            szukam pracy, wychodząc z założenia, że nie chcę byle czego. trudny czas.
            Życzę wytrwałości mimo wszystko:)

--------
            jeżeli chcesz uratować mojego kota przed urzędem imigracyjnym, odśwież link i
            przesuń suwak w prawo. dziękuję:)
            odnowa.gazeta.pl/galeria_prac/go:zobacz:29459/

--
          • Gość: hmm Re: IBM BTO lub Hewitt Associates? Zarobki IP: *.ger.lama.net.pl 28.02.07, 09:07
            hmm też uważam, że każdy powinien się cenić. Tylko nie rozumiem dlaczego mając wysoką samoocenę startujesz na najniższe stanowisko, które jest w tym momencie dobre dla studentów czwartego roku AE i jeszcze oczekujesz niewiadome jakich zarobków. Praca młodszego jest warta tyle ile za nią dają i prawdopodobnie we wszystkich firmach tego typu zarobki na tym stanowisku wahają się +/- 300PLN netto. Innymi słowy, jeżeli się cenisz wyżej, to i startuj na wyższe stanowisko.

Swoją drogą również mam dwuletnie doświadczenie w tej branży i zarabiam ponad dwukrotność średniej krajowej...

powodzenia życze
            • 0tdr0 Re: IBM BTO lub Hewitt Associates? Zarobki 28.02.07, 09:17
              Jakby kazdy wyksztalcony, kompetentny czlowiek w tym kraju zadal dobrej placy
              nawet na najnizszym stanowisku to sytuaqcja wygladalaby zupelnie inaczej i albo
              pensje bylyby znacznie wyzsze, albo pracodawcy zrezygnowaliby z wygorowanych
              wymagan (na wyrost w stosunku do wykonywanych czynnosci).

I takie osoby jak przedmowca nalezy wspierac i brac z nich przyklad, a nie
              mieszac z blotem i wciagac spowrotem w "polskie piekielko".

• Gość: a Re: IBM BTO lub Hewitt Associates? Zarobki IP: *.net.autocom.pl 21.03.07, 22:47
                smiesza mnie takie dyskusje...
                a) jesli srednia krajowa jest 2600 to ktos musi zarabiac wiecej i mniej. ale
                dalczego abslowent ma zatrabiac wiecej? to kto zarabia mniej? osoba z 10
                lreytnim doswiadceniem?
                b) inwewtycje w polsce sa takze z tego powodu ze sie to oplaca. jesli beda
                wieksze wynagrodzenia, bedzie mniej pracy. jak bedezie mniej pracy to bedzie
                wieksze bezrobocie. jak bedzie bezrobocie to pracodawcy beda soibe wybierac w
                pracownikach.... i srednia krajowa nie dostaniesz!
                c) jakbys byla warta wiekszych pieniedzy niz 2000n to by ci dali. widac nie
                jestes! troche autorefleksji!
                d) jedzcie zagranice! dla osob ktore zostaja to tylko na dobre wychodzi..
                wynagrodzenia rosna w strasznym tempie! a osoby ktore wyjezdzaja i tak
                zaczynaja od najnizszych pensji, ktore po zamianie na pln wydaja sie ogromna
                suma, a tak naprawde w kraju gdzie sie te pieniadze zarabia to sa marne grosze.

zajmuje sie rekrutacja od kilku lat w firmach korporacyjnych.
                  • Gość: szczurek Re: IBM BTO lub Hewitt Associates? Zarobki IP: 195.75.207.* 05.06.07, 11:19
                    To jakas abstrakcja. Ludzie - do wyzszych zarobkow dochodzi sie ciezka praca!
                    Zalozenie: Twoja praca to to, co chciales robic i czujesz sie/jestes w tym
                    dobry.

a) Przychodzisz orac za 2000 brutto
                    b) Zapieprzasz os switu do nocy, czujesz sie doceniony, daja ci laptopa,
                    komorke, zaczynasz pracowac w domu ew zostawac po godzinach.
                    c) Prosisz o podwyzke, ALE warunki "zewnetrzne/wewnetrzne" kontraktu tego nie
                    przewidzialy
                    d) Negocjujesz podwyzke (nie bede sie rozwodzil nad medodami)
                    e1) Jestes wart swojej ceny - dostajesz podwyzke
                    e2) Nie jestes wart swojej ceny (nie dostajesz podwyzki)

Udajesz sie na rozmowe kwalifikacyjna gdzie indziej. Jezeli sie nabiora/ jezeli
                    jestes naprawde dobry, dostajesz co chcesz. W przeciwnym wypadku...

itd...

Wiec nie ludzcie sie, ze na poczatku dostaniecie Bog wie ile.
                • Gość: jj Re: IBM BTO lub Hewitt Associates? Zarobki IP: 195.124.18.* 05.06.07, 12:46
                  Też sie zgadzam z przedmówcą. Te centra istnieja tylko dlatego, ze oferuja
                  tansze usuługi dla innych krajów. I szukanie tam tego samego za wiecej mija sie
                  z celem (bo maja jakas grnice placenia). Bez probowania na innych stanowiskach
                  (a nie na tym samym co przez dwa lata) nic nie da. Sam pracuje na stanowisku,
                  ktore poza jakas podwyzka w przyszlosci juz mi nic wiecej nie zaoferuje i mysle
                  o zmianie ale na inne a nie na to samo albo podobne.
          • Gość: Wawka Re: IBM BTO lub Hewitt Associates? Zarobki IP: *.chello.pl 05.06.07, 19:15
            No papa, spadaj na wyspy do garów. Piszesz, że masz 2 letnie doświadczenie w
            administracji i finansach. Mozesz mi uwierzyć: finnse a finanse to jest
            różnica! Coś mi się wydaje, że ta "administracja i finanse" to jakis państwowy
            moloch albo coś jeszcze gorszego. W takiej sytuacji Cap czy Shell nie patrzy na
            Ciebie jako na kogoś doświadczonego, więc jesteś warta tyle ile Ci podali. Z
            tego co wiem, ludziom doświadczonym dają na początek dużo więcej niz 2000
            netto, poza tym zatrudniaja na wyższych stanowiskach.
          • Gość: kojak Re: IBM BTO lub Hewitt Associates? Zarobki IP: 195.205.192.* 21.09.07, 13:39
            > Oczekuję pensji duzo wyższej niż średnia krajowa, ponieważ znam
            swoje
            > mozliwości, mam wyższe wykształcenie, znam biegle 2 języki obce,
            mam dwa lata
            > doświadczenia zawodowe w admonistracji i finansach i jeśli w
            Polsce nie
            > zaoferują mi wynagrodzenia na miarę moich mozliwości, mam zawsze
            możliwość
            > zarobienia duużo powyzej tej średniej zagranicą. Uważam, że należy
            się cenić i
            >
            > jeśli ty zadowalasz się średnią krajową to twoja sprawa i twoja
            żenada, ale ja
            > się tym nie zadowolę i urządzę się życiowo, czy się to komuś
            podoba czy nie.

Pięknie. Też znam biegle 2 języki i mam doświadczenia trochę więcej
            od Ciebie. I też oczekuję pensji wyższej niż średnia. W związku z
            tym nie aplikuję na szeregowe stanowisko w centrach księgowych.
      • Gość: Asia Re: IBM BTO lub Hewitt Associates? Zarobki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.07, 12:47
        Byłam na rozmowach w
        > centrach outsourcingowych takich jak Shell czy Campgemini i
        oferowali ponizej
        > 2000 netto, żenada. To dobre dla osób ze srednim wykształceniem,
        lub świezo
        > upieczonych absolwentów. Ale ja mam już ok. 2 lata doswiadczenia
        zaw. i
        > certyfikaty językowe.
        Przepraszam bardzo, jestem świeżo upieczonym absolwentem, ALE mam
        już roczne doświadczenie zawodowe, a certyfikaty językowe to robiłam
        jako 18 - 20 latka (FCE z angielskiego i CELI 3 z włoskiego,
        niedługo przystępuję do 4; w poprzedniej pracy robiłam między innymi