Gość: Marci Wiktor IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.08.07, 21:46 Wcale nie tak łatwo jest wyjechać. Tam nie można brać łapówek i w razie popełnienia błędu staje się przed autentycznym sądem, a nie przed kolegami. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: A1 Dom z widokiem na morze,... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.07, 14:01 200 lekarzy złożyło wypowiedzenia, które kończą się 30 września z pewnością już wysłali co trzeba do Ambasady Królestwa Hiszpanii... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emigrant Re: cudowne bajeczki IP: *.bulldogdsl.com 01.09.07, 14:22 wcale nie bajki. boisz sie wyjechac to przynajmniej innym nie przeszkadzaj. Odpowiedz Link Zgłoś
mariuszdd Re: cudowne bajeczki 01.09.07, 16:50 Gość portalu: emigrant napisał(a): > wcale nie bajki. boisz sie wyjechac to przynajmniej innym nie przeszkadzaj. Przestań :) bajać. Ci lekarze to jak Papierz ,we wszystkich językach mówią. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: A żebyś wiedział Re: cudowne bajeczki IP: *.chello.pl 02.09.07, 00:37 Na medycyne dostaje się elita intelektualna. Wcale mnie nie dziwi, że znają/sa w stanie sie nauczyć nowego języka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: A. [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.07, 02:13 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bob nie, elitą są sklepowe, sprzątaczki i chłopi IP: *.icpnet.pl 02.09.07, 02:32 małorolni. nie wiem skąd czerpiesz opowieści o plecach przy egzaminach wstępnych, ale radzę nie przywiązywać się do nich zbytnio. sam znam kilkanaście osób, które dostały się na medycynę ot tak (np. córka sąsiadów - mechanika samochodowego i sklepowej). i przy okazji: ja się tym - jak mówisz - bucom nie dziwię, bo za ten poniżający ochłap rzucany im przez państwo i chamskie teksty władzy ludowej też nie wykrzesałbym z siebie wielkiej uprzejmości dla często roszczeniowych jak 150 pacjentów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: A. ELekarska hipokryzja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.07, 09:48 "Skad czerpię opowiesci"? Chlopcze: to nie sa opowiesci, ale fakty ktore znam z autopsji. A zatem, mowie o tym, o czym wiem. Elita? Ta sama, ktora odchodzi od lozek pacjentow? A moze ta sama, ktora zawsze robi wielka laske pacjentowi, ze w ogole z nim rozmawia? P.S. Zanegowalem, iz jest to elita intelektualna. Elita intelektualna nie sa, skonczmy z takim panstwowotworczym mysleniem. A co do charakteru: jesli nie spotkales takiego buca, to znaczy, ze miales szczescie. Albo niewiele znasz polska sluzbe zdrowia. Czego nie zycze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kitka Re: Hiszpańska alternatywa dla lekarzy IP: *.aster.pl 01.09.07, 14:35 i nie pisza tez jakie trzeba zaplacic ubezpieczenie zeby byc lekarzem. w usa dla lekarzy sa ogromnie ubezpieczenia, i tak staje sie przed prawdziwym sadem i idzie sie do prawdziwego wiezienia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaczoland atakuje Re: Hiszpańska alternatywa dla lekarzy IP: *.dhcp.embarqhsd.net 01.09.07, 17:57 "kitko"... To fakt, ze w USA lekarze placa spore sumy za ubezpieczenia (wiem bo mieszkam tamze) ale i tak "wychodza na swoje" i zwykle sa bardzo bogatymi ludzmi. P.S. Czy potrafilabyc podac liczbe lekarzy przebywajacych w USA w wiezieniach? Czekam na konkrety! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marek Re: Hiszpańska alternatywa dla lekarzy IP: *.hsd1.il.comcast.net 02.09.07, 07:23 dla twojej informacj-nie idzie sie do wiezienia! Bledy w sztuce sa rozpatrywane z kodeksu cywilnego a nie karnego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kulka Re: Hiszpańska alternatywa dla lekarzy IP: *.aster.pl 01.09.07, 14:38 no i trzeba dobrze wladac hiszpanskim chyba. a ilu jest takich lekarzy? to nie jest prawda ze mozna sie nauczyc jezyka w stopniu komunikatwynym przez 2 miesiace, no chyba ze sa jakies osrodki szpiegowcze w USA gdzie mozna to zrobic:) bo moj kolega nauczyl sie hiszpanskiego przez 3 miesiace:) jakos sobie nie moge wyobrazic ze mozna sie poslugiwac tylko angielskim w hiszpanii? no bo ja jakos dziwnie bym sie czyla isc do lekarza w polsce a tamten mowi do mnie po angielsku. Odpowiedz Link Zgłoś
poranny_browarek Hiszpańska alternatywa dla lekarzy 01.09.07, 14:51 Polscy lekarze w Hiszpanii to prawdziwa radość dla tamtejszych producentów kawy, papierosów i koniaków a może także dla grabarzy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lekarz [...] IP: *.Red-83-40-177.dynamicIP.rima-tde.net 01.09.07, 15:51 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: compostella Re: Hiszpańska alternatywa dla lekarzy IP: *.pools.arcor-ip.net 01.09.07, 16:09 Jak zacznie lamanym hiszpanskim a podpadnie Baskowi, to w morde jeza bombka pod gabinetem murowana. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Macho Re: Hiszpańska alternatywa dla lekarzy IP: *.123.129.22.dyn.user.ono.com 01.09.07, 21:53 Czemu zaraz Baskowi. Ja w Katalonii nie będzie mówić po katalońsku to łomot murowany nawet bez Basków. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fakty Re: Hiszpańska alternatywa dla lekarzy IP: *.Red-83-58-119.dynamicIP.rima-tde.net 02.09.07, 00:22 w katalonii mowi sie w obu jezykach, mlodzi katalonczycy odradzaja nawet nauke katalonskiego (brzydko brzmiacy moim zdaniem), jakkolwiek znajomosc tego jezyka jest dobrze widziana tak jak np na slasku przychylnie patrzyliby na anglika mowiacego gwara.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tybr Hiszpańska alternatywa dla lekarzy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.09.07, 16:07 znaczy się będą się mogli ocierać o balony? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: brrr3 Skąd w was tyle zawiści ? Kompleksiki ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.09.07, 16:37 Serio tak frustrują możliwości jakie daje zawód lekarza na całym świecie ? Bajki o "prawdziwych sądach" i wyrokach na lekarzy na zachodzie i cudownym poziomie opieki w tych krajch możecie opowiadać dzieciom w przedszkolu. Żałosne. Odpowiedz Link Zgłoś
gburiaifuria Re: Skąd w was tyle zawiści ? Kompleksiki ? 01.09.07, 22:19 Gość portalu: brrr3 napisał(a): > Serio tak frustrują możliwości jakie daje zawód lekarza na całym > świecie ? Bajki o "prawdziwych sądach" i wyrokach na lekarzy na > zachodzie i cudownym poziomie opieki w tych krajch możecie opowiadać > dzieciom w przedszkolu. Żałosne. nie, to zwykly strach ciemnego ludu, ze obudzi sie z reka w nocniku, ale sie obudzi. Szkoda Polski i normalnych ludzi, ze nie bedzie lekarzy, ale polactwo, z ktorego sklada sie ciemny lud, nagminnie tu wpisujacy swoje chore z zawisci teksty, inaczej nie wpadnie na to, ze lekarz to jest bardzo wazny zawod, o ktory trzeba dbac, a nie traktowac jak niewolnika. Nikt z tych zawistnikow nie kwestionuje prawa do zarobkow hydraulika, czy kafelkarza, tylko lekarz ich zdaniem to cos gorszego, co powinno zarabiac znacznie mniej od wyzej wymienionych i nie miec prawa do protestu. Jasne lekarze, wyjezdzajcie, niech polactwo pojdzie leczyc sie do znachora. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marcin [...] IP: *.icpnet.pl 02.09.07, 02:35 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: droga wolna Niech jadą IP: *.ols.vectranet.pl 01.09.07, 16:43 do na sprzyjadą chętni z Ukrainy, Chin, Rosji.Tylko proszę zwrócić Krajowi to co wydał na wasze studia.To poszło z naszych podatków. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Obywatel UE Nic nikomu nie są winni. IP: *.chello.pl 01.09.07, 17:01 Jako obywatele UE mają prawo mieszkać i pracować gdzie chcą. Nie zauważyłeś, że Polska jest w UNII? Nie ma granic :)))) A Ukraińcy czy Rosjanie nie przyjadą, nie tylko dlatego, że tam u siebie zarabiają więcej, ale również dlatego, że nie posiadają prawa wykonywania zawodu ważnego w UE. Musieliby NOSTRYFIKOWAĆ DYPLOMY, a wtedy też by pojechali to...Hiszpanii :))))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kasia a jak z jezykiem? IP: *.aster.pl 01.09.07, 17:05 No a jak beda sie dogadywac bo mnie to jakos intryguje? Przeciez lekarz to musi sie dobrze z pacjentem lub z drugim lekarzem komunikowac bo czasami brak komunikacji moze zaszkodzic i jednej i drugiej stronie i doprowadzic do tragedii. przciez tutaj mowimy o ludzkim zdrowiu a nie zbieraniu winogron. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lekarka Re: a jak z jezykiem? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.09.07, 19:56 Ktos kto potrafil nauczyc sie np anatomii, pozdawac naprawde nielekkie egzaminy nie bedzie mial najmniejszego problemu z nauczeniem sie jezyka, a zwykle ma zapewniony kurs od pracodawcy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aga Re: a jak z jezykiem? IP: *.eranet.pl 01.09.07, 20:29 tak samo jak dają sobie radę z językiem polscy lekarze w Szwecji w Danii czy w Niemczech. Mają zapewnione bardzo intensywne kursy i pomoc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: A. [...] IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.07, 02:19 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lekarka [...] IP: *.plock.msk.pl 02.09.07, 02:31 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marcin a czy ty IP: *.icpnet.pl 02.09.07, 02:52 oddasz państwu za swoją zawkę? Czy informatycy oddadzą kasę za studia? Czy budowlańcy oddadzą pieniądze? itd. itp. Ilekroć czytam takie wypociny, nóż się w kieszeni otwiera. Zapamiętaj tłumoku: państwo nie robi żadnej łachy, studia medyczne może skończyć każdy (teoretycznie, bo trzeba umieć robić użytek z tego pofałdowanego pod kopułą). Ci ludzie kończą te studia dzięki własnej, ciężkiej pracy, nauce o jakiej nie masz zielonego pojęcia. Jeśli komukolwiek - poza sobą - cokolwiek zawdzięczają, to najczęściej rodzicom, którzy muszą ich utrzymywać jeszcze długo po trzydziestce. Nie są nic winni państwu, które rzuca im ochłap i robi z nich niewolników, wycierając sobie gębę wzruszającymi opowieściami o "odchodzeniu od łóżek", albo serwuje im chamskie teksty: "pokaż lekarzu co masz w garażu". Otóż moja siostra np. (32 lata, 1150 zł. netto podstawowej pensji, dodatkowych źródeł dochodu brak: małe dziecko) nie ma garażu. Pod blokiem stoi 14-letni opel corsa, kupiony jej przez ojca. Tyle, ty ciemna, bezrozumna, zaczytana w tabloidach maso. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: A. Roszczeniowosc lekarzy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.07, 09:59 Nie ma problemu w tym, ze opinie sa publikowane nt. lekarzy. Tyle tylko, ze jak widze, wolno mowic tylko to, co sie cenzorom podoba. Coz - nie ma to jak pluralizm. Ad Rem: Nie znasz mnie, dlatego radzilbym ostrozniej z personalnymi oskarzeniami. To raz. A dwa: polskie panstwo nie dalo ani zlotowki na moja edukacje - a zatem, nie widze zadnego powodu, abym cokolwiek musial komukolwiek oddawac. Za to butni lekarze, ktorzy wyedukowali sie za PANSTWOWE pieniadze, winni miec przedstawiony rachunek z tego, ile ich wyksztalcenie kosztowalo CALY NAROD. Drogi tlumoku: moze w Twojej wsi przyjete jest, aby prymitywnym ad Personam udowadniac swoje racje, ale w cywilizowanym swiecie to po prostu nie uchodzi. By tak wpisac sie w Twa stylistyke; "ilekroc czytam takie wypociny jak Twoje, zastanawiam sie, po co jest Internet". A tak powaznie, wyjasnij mi, dlaczego lekarze maja miec ten komfort, iz ich finansowana przez panstwo nauka ma isc na dobro innego kraju? Nie masz takze racji co do tego, ze "panstwo nie robi zadnej lachy". Otoz robi, utrzymujac X wydzialow medycznych i ksztaltujac na nich charaktery przyszlych lekarzy. O edukacji nie wspomne. DLaczego panstwo to czyni? Aby w Polsce przybylo lekarzy. A jaki jest efekt? Lekarze, kiedy tylko wykorzystaja do cna darmowa edukacje, pokazuja Panstwu przyslowiowy goly tylek. I, jak rozumiem, to jest uczciwe? Z przyjeciem na medycyne i skonczeniem jej, jest analogicznie, jak z prawem. Jesli nie znasz z autopsji zadnego z tych kierunkow, nie mamy o czym rozmwawiac, Mister Tlumok. Co do 'odchodzenia od lozek', to sa fakty. Nie sadzisz, iz owe fakty nie swiadcza najlepiej o etyce lekarskiej kasty? Porzucenie pacjenta w potrzebie po to, aby strajkowac (pozniej zas, domagac sie ZWROTU pieniedzy za strajk), to chyba przesada, ze strony tzw. "srodowiska lekarskiego"? A zatem, Mister Tlumok: na przyszlosc, zanim sie zapienisz - pomysl. Choc przez moment. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JA Elita intelektualna:) IP: *.aster.pl 02.09.07, 10:25 Smiechu warte z ta elita. W tym momencie wiekszosc osob na studiach medycznych to corki i synowie, mechanikow, hydraulikow, rolnikow, ktorzy wydaja kupe kasy na swoje pociechy bo chca zeby ich dzieci mialy lepsze zycie. Twierdza ze jak oni sa nie wyksztalceni to dobrze by bylo zeby nastepne pokolenie bylo lekarzami, no bo LEKARZ lub PRAWNIK to juz prestiz jest na wsi. A Polscy lekarze niech wyjezdzaja to beda leczyc polonie w hiszpanii, anglii i innych panstwach eurpejskich. Wszystkich tych ktorzy tez sie jezykow nie uczyli. Wkoncu wszyscy nie wyjada. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaczoland atakuje Re: I znow bajeczki o "lekarzach z Ukrainy"? IP: *.dhcp.embarqhsd.net 01.09.07, 18:01 Bardzo watpie w owych mitycznych "lekarzy z Ukrainy"... Ci, ktorzy cos potrafia maja lepsze oferty nizli praca w Polsce! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aga Re: Niech jadą IP: *.eranet.pl 01.09.07, 20:32 A czemu teraz nie walą drzwiami i oknami ludzie z Ukrainy, Rosji czy Chin? Myślisz, ze to są jakieś tępaki, które nie wiedzą na jakim świecie żyją? Otóż nie są. Myślisz, ze racjonalnie myślący człowiek zamieni mizerię w swoim kraju na taką samą albo i gorszą w Polszy? Niby dlaczego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fly Re: Niech jadą IP: *.zicom.pl 01.09.07, 21:21 A przypominasz sobie historię prywatnej kliniki okulistycznej, w której pracowali specjaliści z Rosji? Pamiętasz jak zgrabnie ich "załatwiono"? No to już wiesz dlaczego nie pchają się drzwiami i oknami - nie mają po co, bo TowarzystwoWzajemnejAdoracji w życiu warszawy nie dopuści ich do wykonywania zawodu. I tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pol Re: Niech jadą IP: *.022-141-6b736810.cust.bredbandsbolaget.se 01.09.07, 20:47 A kto ciebie pyta o pozwolenie ty "droga wolna".I nie wtranzalaj sie do dyskusji wyksztalconych ludzi,zajmij sie lepiej liczeniem swojego zasilku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mała Re: Niech jadą IP: 212.182.106.* 22.04.08, 20:35 Myślisz frajerze ze przyjadą?? chyba jako transfer na zachód. mnie na studiach utrzymywali rodzice,a specjalizacje zrobiłam za własne pieniądze, wiec jakbym podliczyła ile panstwo jest mi winne za prace za grosze i dokładanie do specjalizacji + leczenie takich buców jak ty- to bys nie wyrobił na podatki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kasia Re: Hiszpańska alternatywa dla lekarzy IP: *.aster.pl 01.09.07, 17:08 Jeszcze dodajac do tych jezkow to sama ucze angielskiego i przychodza do mnie na kursy pozal sie boze studenci akademii medycznej i wiecie jaki jest problem?taki ze oni maja naprawde zapieprz na tej uczelni i naprawde nie maja czasu na nauke jezykow. wiekszosc z nich zapisuje sie na kurs i chodzi w kratke z bardzo slabymi rezultatami, wiec wiekszosc naszych lekarzy jest poprstu nieduouczonych jezeli chdozi o jezyki, a czasami wogole ich nie znaja bo nie maja na to czasu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dr Pawel Hiszpańska alternatywa dla lekarzy IP: *.124.212.25.dyn.user.ono.com 01.09.07, 17:13 W artykule jest blad. Dyzurami i tak w ogole LEKARZ nie zarobi 70 tys Euro w roku.Prawda jest taka ze netto zarabia miesiecznie 2300 Euro a za dodatkowa prace na dyzurach (za 5) wyciagnie ok 900 jak ma szczescie to dojdam dyzury pod telefonem za (5) kolejne 450 Euro a dodatkowo moze zarobic za prace popoludniowom czy to w przychodni czy na bloku operacyjnym.Prace dodatkowe nie wszedzie sam mozliwe czy to z nadmiaru lekarzy hiszpanskich czy z przyczyn organizacyjnych jak np brak anestezjologow (np slynna Cuenca).Som lekarze co muszom zyc za golom pensje tj 2300 Euro i wtedy jest kiepsko BO mieszkanie 500, prad,woda,gaz 150E,telefon 60E,mobil 80Eur(karty), zywnosc 150/tydzien Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lgb Re: Hiszpańska alternatywa dla lekarzy IP: *.lodz.dialog.net.pl 01.09.07, 17:43 Z Ciebie taki doktor, jak... . Zasób lingwistyczny, składnia i ortografia wskazują na (ukończoną z trudem) zasadniczą szkolę zawodową. Nie wypowiadaj się łaskawco, o rzeczach o których masz mętne pojęcie i poducz się trochę języka (polskiego). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc portalu Hiszpańska alternatywa dla lekarzy IP: 80.73.178.* 01.09.07, 17:47 mieszkam za granica nie znam jeszcze dobrze norweskiego i z lekarzami w czasie calej mojej ciazy i podczas porodu w Norwegii rozmawialam po angielsku. Tutaj w Norwegii jak i w calej Skandynawii kazdy zna jezyk angielski, na studiach sa podreczniki po angielsku i musisz znac ten jezyk. Polscy lekarze roznai sie od lekarzy w Skanynawii podejsciem do pacjentow, bo w Polsce panem sytuacji jest lekarz a nie pacjent. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaczoland atakuje Re: Hiszpańska alternatywa dla lekarzy IP: *.dhcp.embarqhsd.net 01.09.07, 17:53 "Wiktorze"... Tam nie trzeba brac lapowek by calkiem przyzwoicie zyc! Czy to nie przyszlo ci do glowy? Poza tym - w wiekszosci cywilizowanych krajow lekarze sa ubezpieczeni od skutkow pomylek lekarskich... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Dobrzy lekarze w Polsce zarabiają świetnie IP: *.aster.pl 01.09.07, 18:02 Wyjadą ci trochę gorsi - w czym problem? I dla nich lepiej, i dla nas. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sw.Patryk Re: Dobrzy lekarze w Polsce zarabiają świetnie IP: *.ipt.aol.com 01.09.07, 18:23 Cala dyskusja wykazuje , jaki jest stopien frustracji i zawisci w Polsce. Od lat pracuje poza Polska zgodnie z uzyskanymi kwalifikacjami medycznymi. Na stanowisku , ktorego uzyskanie jest marzeniem dla rzesz doktorow w Unii Europejskiej. Mozecie sie dobrzy ludzie pocieszac, ze gorsi wyjada. Wyjada ci , ktorzy sie zdecyduja i poradza sobie. Nie tylko ze wzgledu na jezyk. Na szczescie doktorzy musza sie uczyc przez cale zycie , wiec i kolejnego jezyka obcego tez sie naucza. Zwlaszcza , ze beda musieli. Lapowki sa bardzo polska specyfika , ale w normalnych warunkach nikomu nawet do glowy nie przyjdzie ich brac. Dzieki Bogu sa jeszcze miejsca na swiecie , gdzie lekarzy traktuje si enormalnie , czyli dobrze, bo zazwyczaj pracuja dobrze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kara Re: Dobrzy lekarze w Polsce zarabiają świetnie IP: *.181.219.81.magma-net.pl 01.09.07, 18:27 Wyjada rozni i gorsi i lepsi. Odpowiedz Link Zgłoś
pia.ed Jest jeszcze inna mozliwosc 01.09.07, 19:06 Bedac na Wyspach Kanaryjskich widzialam w broszurze szwedzkiego biura podrozy, ze w "Skandynawskiej klinice" czynnej cala dobe, pracuja hiszpanscy lekarze, ale zawsze jest do pomocy pielegniarka mowiaca po "skandynawsku". Moze to byc Dunka, ktora zna wiele wyrazow po norwesku i szwedzku, w zwiazku z tym posluguje sie jezykiem zrozumialym dla mieszkancow tych trzech krajow. Sama potrzebowalam pomocy lekarskiej kiedy zachorowalam na Wyspach na angine. Poszlam do prywatnego lekarza rekomendowanego przez Vingresor, gdzie gwarantowali wlasnie "skandynawska pielegniarke". Nie mialam najmniejszego problemu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aga Re: Dobrzy lekarze w Polsce zarabiają świetnie IP: *.eranet.pl 01.09.07, 20:40 Widzisz problem polega na tym, ze wyjeżdzają ci lepsi. ci przebojowi, z dużą wiedzą i chęcią do pracy. Zwłaszcza młodzi ludzie, którzy chcą normalnie funkcjonować i nie chcą układów i układzików. Wielu tych, którzy zostają to ludzie, którzy zwyczajnie nie dostaliby pracy za granicą, albo którzy się tutaj tak miło urządzili, ze im się nie opłaca. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wojtek Hiszpańska alternatywa dla lekarzy IP: *.aster.pl 01.09.07, 19:37 Na wstępie - znam bardzo dobrze Hiszpanię - mieszkałem tam prawie 1,5 roku , a byłem kilkanaście razy (w sumie to tak z półtora roku). Mam tam rodzinę i sporo znajomych (w tym też lekarza) Odnośnie języka to wyjaśniam, że hiszpańskiego w stopniu komunikatywnym można nauczyć sie w około 3-4 miesiące intensywnego uczenia (po 5 godzin dzienne) Tak właśnie ja się nauczyłem.Miesięcznie wychodzi to co najmniej 120 godzin - czyli dwa semestry nauki, a więc łącznie 3 lata zrobiłem w wakacje. Angielski - w Hiszpanii jest około 3,5-4 mln stałych rezydentów z wysp brytyjskich (w szczególności wyspy kanaryjskie i Andalujza, ale tże Costa Brava, Baleary, Costa Alhmeria). Do tego minimum z milion Niemców (większość zna jako tako angielski a hiszpański w podstawach) i prawie z pół miliona Skandynawów (w większości z co najmniej komunikatywną znajomością angielskiego) Tak więc ze 4-4,5 miliona anglojęzycznych klientów - to jest rynek wielkości Irlandii(!!) W sumie można przyjąć że potrzeba kilkuset anglojęzycznych (ewentualnie też niemieckojezycznych) lekarzy. Niemcy i Angolicy tam nie przyjada na pewno do pracy jako lekarze (ze względu na zarobki) Zarobki - lekarz specjalista może liczyć na dzień dobry na ok 3,5 tys-4 tys euro + często na początek dofinansowanie przez okres roku do mieszkania. Po roku-dwóch jak opanuje się język i zyska pozycję (co nie powinno być trudne, gdy lekarze Hiszpanie są raczej słabsi od naszych), zarobki wzrosną spokojnie o ok 50%. Zarobki ok 6 tys euro w Hiszpanii to już coś ...Dobrzy lekarze specjaliści (zwłaszcza dwó języczni) wg mojej wiedzy zarabiają co najmniej 7-8 tys euro. A pisanie o zarobkach ok 2 tys euro - owszem dotyczy lekarzy w trakcie specjalizacji..... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: inny wojtek Re: Hiszpańska alternatywa dla lekarzy IP: *.aster.pl 01.09.07, 20:02 Pocieszaj się dalej, mieszkając w mieszkanku kupionym przez brata, żyjąc za kasę swojej dziewczyny i nie mając tego zacięcia, które mają inni faceci. Ty i tak tu zostaniesz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kara Re: Hiszpańska alternatywa dla lekarzy IP: *.181.219.81.magma-net.pl 01.09.07, 21:26 Odnosnie kogo to piszesz? Czy opis tego co kolega widzial jest powodem do pisania o Twojej zazdrosci ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: inny wojtek Re: Hiszpańska alternatywa dla lekarzy IP: *.aster.pl 02.09.07, 09:38 Piszę to odnośnie pewnej - dość dużej - grupy młodych lekarzy. To są moi koledzy z podwórka, z liceum. Mają po 27-35 lat, żeby dostać się na studia brali korepetycje, mocno wspierani przez rodziców. To są ludzie z pewnego środowiska - często ich rodzice marzyli o lekarzu w rodzinie (często sami będąc lekarzami), a teraz nadal muszą ich wspierać finansowo. Czy im zazdroszczę? Nie, ale zazdrościłbym zapewne gdybym umiał pozbyć się poczucia honoru, odpowiedzialności za własne życie, już mężczyzną będąc zwłaszcza. Ale kolega wyżej pisał dokładnie to, co słyszę z ust moich kolegów-młodych lekarzy. Tu wyjadę, tamto zrobię... W rezultacie żyją sobie w miarę wygodnie, co ich demotywuje do jakichkolwiek zmian, niestety również w kwestii własnej rozwoju, doszkalania się. I to dla mnie jako pacjenta staje się nieznośne... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: opinia nie sponsor _ _ _A łapówki tam też dają? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.07, 20:48 bo bez tego zarobki za małe i odpowiedzialność za duża Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wyspowiczka kto chcial to juz wyjechal IP: *.cable.ubr03.gate.blueyonder.co.uk 01.09.07, 21:25 wyjechalam 3 lata temu z rodzina (tez lekarska) i jakos jeszcze prokurator do nas nie pukal; angielski podszlifowal sie w trakcie pracy (podobno to najlepsza szkola); zarobki normalne; praca uczciwa; zycie na poziomie; i nie musze zyc z debetem od 1-wszego do 1-pierwszego; pozdrawiam tych co wyjechali, tym co wciaz planuja zycze powodzenia, a ci co zostaja niech sie nie daja!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bawaria Re: kto chcial to juz wyjechal IP: *.pools.arcor-ip.net 02.09.07, 02:23 Wiem, ze dobrze zrobilismy....dokladnie 20 lat temu. Pozdrowienia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sojka Re: Hiszpańska alternatywa dla lekarzy IP: *.aster.pl 01.09.07, 21:26 tak ale moze komunikatywny hiszpanski wystarczy do anginy, ale "kominikatywny" nie wystarczy chyba do operacji glowy naprzyklad, bo nie daj boze wytnie co nie trzeba. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mała Re: Hiszpańska alternatywa dla lekarzy IP: 212.182.106.* 22.04.08, 21:08 nie martw sie- do operacji głowy potrzebne sa 2 ręce i wiedza-w dowolnym jezyku Odpowiedz Link Zgłoś
gburiaifuria Hiszpańska alternatywa dla lekarzy 01.09.07, 22:11 coz, jesli polska wladza nie potrafi potraktowac lekarzy po ludzku, a polskie spoleczenstwo rowniez uwaza, ze lekarz ma byc niewolniukiem harujacym za grosze, a jak sie nie podoba- to do kamieniolomow (byla cala masa takich wpisow w internecie), to lekarze powinni wyjechac nie ogladajac sie na nic. Trudno, moze spoleczenstwo dopiero gdy zabraknie lekarzy przekona sie, ze lekarz jest istotniejszy od fryzjera, czy kafelkarza, bo jak dotad, to zarowno kafelkarzowi, jak i fryzjerowi nikt nie odmawial prawa do normalnych zarobkow, za to lekarzom-tak. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: snipes Hiszpańska alternatywa dla lekarzy IP: *.chello.pl 01.09.07, 22:48 ej lekarze coś was polaczki nie szanują na forum. tylko dlaczego potem w realu przygryzając brudne paznokcie lizą was po stopach za kazde przychylne spojrzenie? czyzby internet stal sie dla waszych lepkich pacjentow formą odreagowania kompleksów? smutne. ja bym juz dawno wyjechal z tej smierdzacej zawisci Odpowiedz Link Zgłoś
icaro Re: do "specjalisty" wojtka 01.09.07, 23:11 Na wstępie - znam bardzo dobrze Hiszpanię - mieszkałem tam prawie 1,5 roku +++++++++++++++++++ ciesze sie ze poznales ten kraj,ale aby stwierdzic ze ZNASZ to zbyt duzo :) +++++++++++ 3,5-4 mln stałych rezydentów z wysp brytyjskich ++++++++++++ bzdura.chyba ze liczysz turystow :) +++++++++++ Do tego minimum z milion Niemców ++++++++++++ tak.... nie zapomnij o holendrach ,austriakach et. :) to dziwne,oficjalne dane mowia o np. 36.759 alemanes emerytow w prowincji Valencia,bo jesli chodzi o tych co pracuja to jest ich w CALEJ hiszpanii okolo 46.396 . WIEC SYNKU ,SKAD TE DANE?? przy okazji,hiszpania nie zatrudnia ANI JEDNEGO lekarza,zatrudniaja poszczegolne prowincje. www.poloniamadryt.net/forum/index.php Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaczoland atakuje Re: do "specjalisty" wojtka IP: *.dhcp.embarqhsd.net 02.09.07, 01:14 Otoz "icaro" - oficjalne dane to co innego, a rzeczywistosc to co innego... Wielu Anglikow, Niemcow, Szwajcarow itd. zamieszkuje w Hiszapnii ale... nie przez caly rok, przyjezdzaja tam na miesiac, dwa, lub trzy! Odpowiedz Link Zgłoś
icaro Re: do "specjalisty" wojtka 02.09.07, 18:01 Otoz "icaro" - oficjalne dane to co innego, a rzeczywistosc to co > innego... Wielu Anglikow, Niemcow, Szwajcarow itd. zamieszkuje w > Hiszapnii ale... nie przez caly rok, przyjezdzaja tam na miesiac, > dwa, lub trzy! +++++++++++++++++ znam zarowno dane jak i rzeczywistosc. :) ¿¿uno sabe de que escribe,no te parece?? przy okazji,miejsca gdzie szukaja lekarzy to Zafra,Badajoz czy nawet Albacete(czyli Castilla lub Extremadura przede wszystkim) www.poloniamadryt.net/forum/index.php Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sylwia Hiszpańska alternatywa dla lekarzy IP: *.Red-88-0-29.dynamicIP.rima-tde.net 01.09.07, 23:35 Nie wiem dokladnie ile zarabia tutaj lekarz, ale napewno nie malo... NIe zgadzam sie tylko z kosztami zycia w Madrycie. Znalezc pokój za 300€ w Madrycie nie jest latwo, a tym bardziej w centrum, pewnie bedzie trzeba je dzielic ze studentami lub innymi imprezowiczami z erazmusa etc. Sama nie wiem, znam wiele sytuacji, chociaz sama nigdy nie wynajmowalam nigdy pokoju z kims. Jednego mozecie byc pewni, zycie w Madrycie jest fantastyczne, ale kosztuje wiecej niz Wam to sprzedali. Studio, dobrze polozone, umeblowane od 600€ plus oplaty. Jedna osoba wydaje mniej wiecej 30-50€ na jedzenie tygodniowo. Bilet miesieczny kosztuje 42€. Do tego trzeba doliczyc jakies wieczorne wypady etc. Z tym mozecie realnie zaplanowac jakikolwiek wyjazd. I tak, jezyka szybko sie nauczycie. Jest latwy i bardzo przyjemny, a jesli ktos zna juz jakis jezyk to bedzie mu pomocne. Zycze powodzenia. I jedno mnie martwi, ze Polska zostanie bez Polakow. Ja mieszkam tutaj juz ponad 6lat, skonczylam studia i mam swietna prace, i na razie nie planuje powrotu, bo w Polsce nie mozna uczciwie zyc. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: paw Re: Hiszpańska alternatywa dla lekarzy IP: *.193-200-80.adsl-dyn.isp.belgacom.be 02.09.07, 00:21 > Ja mieszkam tutaj juz ponad 6lat, skonczylam studia i mam > swietna prace, i na razie nie planuje powrotu, bo w Polsce nie mozna > uczciwie zyc. mozesz uzasadnic przykladami? czy tak sobie mowisz ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaczoland atakuje Re: Hiszpańska alternatywa dla lekarzy... IP: *.dhcp.embarqhsd.net 02.09.07, 01:18 Pani/panie "paw"... Tak na marginesie - piszesz z Belgii. Jakis maly wyjazd turystyczny, a moze jednak... praca poza granicami "Kaczolandu" (lub "Katolandu" jak kto woli)? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rafal Re: Hiszpańska alternatywa dla lekarzy... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.09.07, 14:25 haha, rozszyfrowali Cie frajerze:) Piszesz z Belgii a niby ciagle w Hiszpani jestes? beka z Ciebie malolacie , pozdrawiam przedmowce wyzej! Good job Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lekarka Re: Hiszpańska alternatywa dla lekarzy IP: *.plock.msk.pl 02.09.07, 01:21 Właśnie zachęciliście mnie do zastanowienia sie nad wyjazdem do Hiszpanii. Wcześniej myślałam nad Szwecją ,bo ma dobre warunki socjalne , ale ta pogoda... Hiszpania mnie zafascynowała, gdy po raz pierwszy pojechałam tam 4 lata temu, póżniej nawet zaczęłam uczyc sie hiszpańskiego,jest to super łatwy język (przynajmniej dla mnie), zresztą jest sto razy łatwiejszy od anatomii po łacinie, której musiałam sie wystukać na studiach. Przyjemnejszy niż interna, która planuję zdać na wiosnę. No i liczę ,że pacjenci będą może dla mnie mili w Hiszpanii, bo w Polsce na to nie można liczyć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Doctor Re: Hiszpańska alternatywa dla lekarzy IP: *.proxy.aol.com 02.09.07, 02:01 Popieram, Pani Lekarko z Plocka. Oba kierunki niezle: Szwecja czy Hiszpania - byle z dala od zlosliwych rodakow i biedy niezasluzonej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mała Re: Hiszpańska alternatywa dla lekarzy IP: 212.182.106.* 22.04.08, 20:27 a bierzesz? To nie jedz.Pracuj lege artis to nikt cie nie bedzie sądził. Odpowiedz Link Zgłoś